Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rolla20
26. júl 2012

@susul ja vsetko co mam doma, mam z bambusu. niekedy su stvorce v pohode, najhorsie su presivane plienky, cize prefoldy a nohavickove. tak zatial som spokojna s pranim.
a tie bambi roxy su fakt o nieco vacsie od anavy?? ja mam doma jednovelkostnu, aj zrovna teraz ju mam nachystanu po dlhej dobe na noc. ta nocna je urcite super, ale tolko by som uz za plienku necvakla 🙂 a vies ich aj savostou porovnat?? bo viem, ak sa nemylim, ze anavy je cisty bambus a bambi je uz z viacerych materialov

mahalo
26. júl 2012

@susul Dakujem ti velmi pekne 🙂) ja som kupila aj tie vkladacky original co spominas, len uz ich mam tolko tych vkladaciek ze neviem ktora kam patri a kolko ich pouzit. Som prave v uz v termine porodu, tak snad coskoro zistim na "vlastnej" kozi..diky 🙂)

susul
26. júl 2012

@rolla20 ano mas pravdu anavy su cisto bambusove a BR maju ako savu vrstvu bavlnenu. Pokial ide o savost, tak pre mna je to absolutne porovnatelne. V BR mam tu velku stvorcovu vkladacku. . Strih je skutocne o dost velkorysejsi, lebo anavy som uz v 7 mesiacoch davala nezmensenu a BR mam stale zapnutu na velkost M. Myslim, ze za tu cenu je to pre mna naozaj dobra plienka, navyse sita u nas 🙂

peluskovo
26. júl 2012

@myska2233
@sonkab
mam lou bambo, periem ju na 60tke s ostatnymi, co sa tyka zmensenia nemam pocit, zeby sa nejak extremne zmensila, a teraz nepomeram, lebo ju uz dnes ondrik mal, tak je spinavom 😀 tak mozem porovnat po oprani. co sa tyka savosti, tak za mesiac nevidno rozdiel. na druhej strane, ondrikovi stacia plienky bez pridanych vkladaciek. samozrejme, nie je taka hebucka ako na zaciatku, ale to na kazdej plienke je citit pouzivanie.

myska2233
26. júl 2012

@sonkab no ja ju periem na 60 uz vyse 2 mesiace...len neviem ci to nieco s nou urobilo lebo ja som ju ako novu nepremerala....:( tak neviem

peluskovo
26. júl 2012

@mahalo BG flip pouzivame takto: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

do vrchnych nohaviciek mozes dat cokolvek save, napriklad obycajne stvorcove plienky poskladane na obdlznik / pri novorodencovi lepsie na novosklad, aby zachytilo prazenicku /, alebo tam mozes dat nejake vkladacie plienky, viacrstvove ... tj. akykolvek kus latky, od ktoreho bude dietatko piskat. vrchne sluzia na ochranu oblecenia.

na doma ti postacuju obycajne plienky / klasicke storcove, alebo nejake vkladacky / a na to vrchne nohavicky.
na von, navstevy, k doktorovi, su lepsie napriklad plienky typu all in one / AIO / resp kapsove, to su plienky kde je sacia cast zosita spolu s vrchnymi nohavickami, cize ked prebalujes, das celu plienku zo zadocka a druhu celu na zadocek, tj ako jednorazovky. je to jednoduchsie na pouzitie, takze preto praktickejsie tam, kde prebalujes mimo domov.

na noc su vhodne nohavickove plienky, to su plienky cele strihovo usite ako jednorazovky, cize ako " nohavicky" , ale nemaju vrchne prisite tak ako AIO, su dobre preto, lebo maju vyssiu savost. ale na zaciatok ich nemusis hned kupovat, novorodenca zvaa prebalujes aj noci po kojeni a pod., tie prve tyzdne ti netreba az take save na noc...

@mimikas na noc: bambi roxy , anay, pastelky od haipa daipa, flexitots, tots bots bamboozle a na to vlniaciky bundles of joy, predtym sme mali vlniaciky disany a popoliny

rolla20
26. júl 2012

@susul viem, ze pri porovnavani mier stehien, sedu su skoro rovnake, anavy by mali byt akoze trosku vacsie, ale ako vidim, tak skor ta bambi roxy. tak niekedy neskor ju kupim a uvidim. preto sa pytam, bo ked mu dam anavy, tak vzadu ju ma kratku a okolo stehien tiez ziadna vyhra, kedze sme sa narodili taky suncickovy, potom sa veru tazko kupuju plienky. ja ani neviem, co je to mensia velkost, my stale ficime na maxime 😵

tortelinka
26. júl 2012

dnesny zazitok z prebalovania: mm som kazala prebalil drobca, hovorim mu, zober tu zvieratkovu kapsu a daj nejaku vkladacku!, neskor maly precikany, kukam ze preco a moj drahy do kapsy vopchal jednu tenucku stay dray, taku tu chlpatu 🙂 , no este sa ma co ucit!

peluskovo
26. júl 2012

@rolla20
bambi roxy je vacsia ako anavy. ako pise @susul , anavy aj nam su skoro pod zadocek uz dlhsie a bambi roxy su vacsie, pekne nad zadocek a je tam este priestor na dorastenie

zuzanamolnarova
27. júl 2012

@tortelinka aj ja dnes ráno hovorím mm nech mi donesie tie farebné vrchné nohavcčky ktoré sú usušené na sušiaku (myslela som na BG Flipky Lovelace) a on mi donesie pásikavé farebné leginy 😀

strociatka
27. júl 2012

@peluskovo bambi roxy milujem, uzasne plienky, mam ich strasne vela, ale chcela by som ich vymenit s niekym, lebo som si nakupila na patentky aj na suchy zips a po case som zistila, ze milujem len a len a len patentky a co teraz s tymi suchacmi? nechcete nietko?

strociatka
27. júl 2012

a netyka sa to len bambi roxy, uplne vsetkych plienok, proste ja suchy zip vobec, ale vobec nemusim, manzel sice preferuje suchace, ale on prebaluje tak 1x zo 100 tak kto ma navrch?

susul
27. júl 2012

@strociatka vidis a ja tocim teraz len to co mam na suchace. Odkedy krpcek stvornozkuje tak sa mi ho pozapinat do patentiek nedari, nemam to este natrenovane. Je skratka rychlejsi nez ja.

susul
27. júl 2012

@zuzanamolnarova ja ked uz zadavam poziadavku na manzela tak presne specifikovanu pokial ide o popis + presna lokalizacia, ale zvykne to koncit tak, ze si to donesiem sama 🙂 . A co je najhorsie tak to vyzera tak, ze schopnost hladat veci podedil aj moj starsi syn, takze hladam teraz dvom chlapom. Syn stoji v strede izby a hlada a vzdy to konci vetou:"si mi to niekam schovala a ja to teraz nemozem najst". Nuz aky otec taky syn...

peluskovo
27. júl 2012

@strociatka pri starsej som perferovala iba patentky, suchace stali bokom , a pri ondrikovi zase beriem do ruk najprv suchace a ak uz nie su, tak patentky. 🙂

strociatka
27. júl 2012

baby, mam jednu oblubenu kapsovku taku s riflovym vzorom a zacala mi pretekat, co mi poradite, co sa s tym da robit? Zistovala som ci nepreteka preto, lebo ju zle zapinam, tak som do nej naliala vodu a cakala kade to pojde, potom som ju pretocila a na mieste okolo noziciek bolo paradne vidno, ako je cela ta pul vrstva podmacana, normalne tam bolo vidiet mapy, da sa to nejak spravit? ci to mam reklamovat? co sa tyka tej reklamacie, tak dost pochybujem, neviem, lebo som to kupovala cez net za 6,3e z taiwanu...

strociatka
27. júl 2012

@peluskovo takze este nemenit?

kkl82
27. júl 2012

@susul @zuzanamolnarova ti chlapi su asi vsetci rovnaki v tomto. moj je tiez uplne zmateny, minule isiel prebalit a chcel pod maleho podlozit plienku (aby sa nelepil na pultik, maly bol nahy). tieto plienky su od bubovho narodenia stale na tom istom mieste na pultiku. a on dal uplne inu (farebnu kikko, co davam iba pod hlavicku, lokalizovanu v komode v sufliku), ze nevedel najst 😀 pritom to uz robil snad 100x... a tiez, ked obliekam maleho von a mu poviem "podaj mi tie blede nohavice", tak mi poda vlniaciky, pricom jasne vidi, ze maly ma na sebe AIO. a to som si myslela, ze nas tata je plne zaskoleny, co sa plienok tyka...

tortelinka
27. júl 2012

@strociatka aj ja ich mam, pretekaju ti?ako dlho ich mas?ja este kratko tak som zvedava

strociatka
27. júl 2012

@tortelinka mozno som urobila niekde chybu, viem, ze niektore plienky som omylom oprala na 60, ale neviem ktore, moze to byt tym? vobec netusim... a vobec neviem ako to opravit... Inak su to perfektne plienky, som s nimi max spokojna a hooodne moc ich otacam...

tortelinka
27. júl 2012

@strociatka nemyslim ze 60 st by vadilo, aj ja som obcas dala na 60 kapsy a nic sa nedeje..no uvidim kolko vydrzia

susul
27. júl 2012

@strociatka ja by som rozhodne este nemenila suchac za patentky. Ale ak mas dcerku kludnucku, tak mozno v pohode vydrzi pri prebalovani v klude, tak to potom aj patentky pozapinas. 😉
Pokial ide o to pretekanie plienocky, tak to nebude podla mna chyba udrzby, ale pul zrejme nie je v poriadku, pripadne moze byt problem i sitie okolo noziciek, ak ostali dierky, tak tadial vlhkost prepusti..

strociatka
27. júl 2012

@susul skor to vyzera na problem s pul vrstvou, lebo vsade je ta pulka pekne sucha, len v mieste pretekania je viditelne mokra 😕

strociatka
27. júl 2012

mohol by zabrat vosk? alebo co sa pouziva na impregnaciu?

pravvitra
27. júl 2012

Baby, potrebujem poradit. Koncom novembra cakam drobceka - dievcatko a absolutne nemam sajn o tychto plienkach, gatkach, kapsach, vkladackach a pod... Som ako ti vasi chlapi, co tomu nerozumeju :D Prosim, mohli by ste mi poradit, kolko akych treba pre novorodenca? Mam kupene jedny ortopedicke nohavicky z premamanu na suchy zips a chcem kupit aj balik klasickych plienok - ci uz bambusovych alebo bavlnenych... Ale ako to je s tymi gatkami? To tam len vlozim vkladacku alebo poskladam klasicku plienku a hotovo? Aky je rozdiel medzi pull a kapsami? 😖

zuzanamolnarova
27. júl 2012

Babenky, pýtali ste sa niektoré či prať B´biesky na 60 či nie. Jendnoznačne nie 😝 viď foto - červená 1x omylom vypratá na 60 😝

tunylyk
27. júl 2012

@zuzanamolnarova uff pekne sa zdrcli,ja som nad nimi uvazovala,no moje drobco kaka kedy sa mu zachce,no a to v tomto pripade nehrozi prat plienky na menej ako 60,aj ked odkedy sme zacali zeleninkou,konecne sa ta mlieckova kaka nerozlieza vsade 😀

ludka77
27. júl 2012

ahojte "látkarky" 🙂 keď som čakala dcérku tak som si nakúpila plienok a plienok, no keďže bola letné bábo tak doma sme boli minimálne (ešte aj suseda nad nami prerábala byt ☹ ) tak som ich ani nevyužila, prišlo mi to také obťažujúce trepať toľko plienok (čistých aj špinavých stále so sebou) no teraz čakáme decembrové bábo tak uvažujem že to zas skúsim. Len potrebujem poradiť aby som to nemusela zas odznova všetko študovať 🙂 ktoré plienky sú lepšie? zapínanie na patentky alebo na suchý zips?? a chcela by som také čo na vrch nemusia ísť nohavičky, to sú ktoré??

sosovica
27. júl 2012

Ahojte babky 🙂.Tak ja som používala látkové plienky do 3 mesiacov.A je to naozaj dobrá vec aj keď je s tým robota,žehliť to a podobne ale myslým že by som už nevimenila.KeĎ budem mať volakedy druhe babatko tak určite budem za lázkove plienky 🙂

susul
27. júl 2012

@strociatka tak je asi problem so zaterom, myslim, ze tam uz toho moc nenariesis/nezachranis. Mozno by som sa skusila reklamovat. Lebo kvalitna impregnacia na sportove oblecenie je pomerne draha zalezitost a to by sa ti zachrana plienky dost predrazila, odhliadnuc od toho, ze vysledok je dost neisty.