Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
31. júl 2012

ahojte

je tu niekde zoznam latkovej vybavy pre novorodeniatko?

liviapeto
31. júl 2012

este otazka: mozem namacat kapsovky a AIO do miofreshu?

peluskovo
31. júl 2012

@levice13
su obdobne ako easyfit tots bots, jadro maju viac bambusove oproti easyfit V2, no sacia cast je uzsia, V2 ju ma skoro od jednej gumicky po druhu medzi nozkami a bumkins len akoby stredny pas, bumkins ma ten vytahovaci jazycek z opacnej strany ako pise @zuzanamolnarova a nedava sa dnu dobre najma pre chlapcekov, ked ho ohnem napoly, nezmesti sa mi , a ked na tretiny tak v 1/3tine plienky nie je.... je vacsia ako V2 a ak odmyslim ten neforemny jazycek, tj ze si musis nacvicit ako ho dat dnu, aby ti pokryl potrebnu cast plienky a to, ze bambus je v strede a pri okrajoch s porovnani s easyfit V2 nie, je to inac dobra plienocka, pouzivam ju casto, easyfit amm ale radsej, ale bumkins zase asi ponosime co sa tyka velkosti dlhsie.

peluskovo
31. júl 2012

@myska2233
@sonkab

na spodku je nova , na vrchu pouzivana necele 2 mesiace / prana cca 2x tyzdenne na 60tke /

peluskovo
31. júl 2012

@myska2233
@sonkab aby sa nepovedalo, snazila som sa ich rovnako natahovat ....

peluskovo
31. júl 2012

@liviapeto horna je lou, spodna max, ale ako si vsimnes, lou ma viac stiahnute gumicky okolo stehienok, to ju robi na oko kratsou, ked som ich natiahla, nebola lou az tak velmi mensia, ale nie su rovnake, max je asi o cca 2 cm odhadom dlhsia

peluskovo
31. júl 2012

@zuzanamolnarova ktovie, preco sa tvoja tak zbehla na 60tke ☹

ivanka.7
31. júl 2012

@peluskovo inak objednavka mi prisla 🙂 len plienocky este cakaju na vyskusanie 🙂 ale k tej korytnackovej si chodim prikladat lico ako je ten bambus makucky 😅

petah82
31. júl 2012

@keziah
@strociatka
@kkl82 cavte dievcata! tak aj vy latkujete! ani ma to neprekvapuje 😀 z ocko vas poznam, keby vy mna nie 😀

keziah
31. júl 2012

@petah82 ba, registrujem ta tu aj tam
a velmi rada si pozeram tvoj plienkoblog 😀

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@petah82 radšej z ne - očko 😀 aj ja, len neprispievam 🙂

peluskovo
31. júl 2012

@ivanka.7 🙂 no bambusky maju svoje caro 🙂 najma nech dobre sluzia plienocky 🙂

behulka
31. júl 2012

@luciferova
niečo by mohlo byť tu:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...
nám stačilo 50 štvorcových plienok a pätoro vrchných nohavičiek 2xS, 3xM (dávala som však vlniaky, ktoré dlhšie schnú, pul by stačili asi aj troje)

@strociatka dúfam, že budúca noc bude lepšia.
U našho staršieho fungovali na noc spoľahlivo jedine naťahovacie vlniaky s dlhými patentami okolo nožičiek, tade nepretieklo nič. V kombinácií s nohavičkovou plienkou a savou vkladačkou. Pulky mu tiež často pretekali okolo nožičiek a na brušku, ako sa v noci všelijako krútil. Stačia i pletené doma z jemnej ovčej vlny a nalanolínované. (a vyjdú lacnejšie než pul-ky)
Na vlniakoch sa naviac nemá čo pokaziť, jedine ža by sa mechanicky zničili, či by si na nich pochutnali mole. A po odplienkovaní sa dajú prepliecť na teplú a nepremokavú čapicu 🙂
Mne tiež odišla pul vrstva na jedných vrchných značkových nohavkách, druhé v pohode a správala som sa k obom rovnako - občas asi vyrobia nie veľmi podarenú sériu.

Perkarbonát sám o sebe plienky nevyperie, je to sóda obohatená kyslíkom, naviac účinkuje len pri vyššej teplote, neviem, či 40° stačí.

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@peluskovo no vidíš tomu ani ja nerozumiem 😝 Katka a výrobca B´biesiek nemá v ponuke nohavičkové? nevieš o tom?

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@peluskovo jééj tá fialová je aká krásna 🙂 hmmmm 😀

peluskovo
31. júl 2012

@zuzanamolnarova zistim, ja som to brala cez dodavatela...

liviapeto
31. júl 2012

@peluskovo dakujem za nazornu ukazku 🙂 este mam otazku ci mozem kapsovky a AIO namacat v miofreshi?

strociatka
31. júl 2012

@petah82 ved pisem,ze pretiekli nohavickove vypchate bambusom a pretiekly vlastne vrchne nohavicky PUL ☹

behulka
31. júl 2012

@liviapeto to by asi stálo za to vyskúšať na nejakých zvyškoch pulu. Skúsim soľ na škvrny z DMky, to by mohlo byť podobné a dám vedieť, miofresh nemám.
Zatiaľ som skúšala len octový roztok a ten pul rozožral (no nie všetky kúsky)

petah82
31. júl 2012

@strociatka jaaaj, som si nevsimla, prepac. hmm. tak to neviem 😖 , mozno to, co ti uz radili baby... teda ja mam riadne cikajuceho syna a brutalne davky, aj teraz to vidim, ked sa pocika na zem, hotova vyliata nadrz, ale nohavickove mi to vzdy chytili. anavy ta sa nam scvrkla a je durch mokra, casom by mozno pretiekla, ale tots bots vypchate bambus stvorcom a baby beehinds nam nikdy nepretiekli 😒 Pulky byvaju vlhke, ale nie pretecene...

strociatka
31. júl 2012

@peluskovo
@ivanka.7
@petah82
@keziah
vsetkym Vam dakujem za odpovede. Naozaj mi to robia iba niektore plienky (vsetky periem rovnako, som z orechov sklamana a na ceste mam 5l balenie, no co uz..)

Tie BG kapsovky mi preteka len ta jedna (lovelace so svom) a uz to s predajkynou riesime, lebo nepomohlo viacnasobne fenovanie mnou aj nou samotnou.

Ako teda mozem opravit ten zbytok? Preteka mi kapsovka lacna z Taiwanu za 7e a este mi pustili vrchne nohavicky Thirsties duowrap obrazkova a nebolo to preto, ze by bola zle zapnuta, ani neboli pretocene okraje, lebo pretiekla hlbsie mimo svov 😒

Na noc a dlhsie cestovanie pouzivam zasadne len nohavickove plienky s bambusovymi perfoldmi a na to vrchne pulky, takze pretecenie pulky ma doslova nas...lo. Cez den pozivam kapsy a uz aj flipky, zatial pohoda az na tych par kuskov ...

strociatka
31. júl 2012

este som zabudla napisat, ze na to priame slniecko si davam velky pozor 😠

strociatka
31. júl 2012

@petah82 ja nepouzivam anavy, lebo su zbytocne drahe, ja kupujem od Slovenskeho vyrobcu Bambi Roxy a max spokojnost, ja mam hodne moc velke babatko a tucne, my malo co zapneme

strociatka
31. júl 2012

@peluskovo
@behulka @ivanka.7

dakujem este raz za odpovede (dufam, ze som Vas tu zaradila vsetkych), takze asi vazne periem v tych orechoch zle, orechy si teda necham na ostatne pradlo, cim vsak napravit pripadne skody? Cim prat univerzalne vsetky plienky, lebo vazne pri detoch nemam cas ich este triedit na take a onake? 😝

petah82
31. júl 2012

@strociatka davam plienky+detske veci+nase biele veci spolocne na 40C, 2.5h program. daj si predpranie, aby sa ti vyplachala cika a nepralo sa to v nej, tam ja davam aj tekuty detsky prasok a ocot, potom ide hlavne pranie, kde sa mi to perie vo vode s gulami. ak by si chcela prasok aj do hlavneho prania, daj si extra plachanie, aby sa to vsetko vyplavilo, lebo ked to pocika, mozu zvysky prasku robit zle.. preto neprat ani v sypanych praskoch, nevyplachaju sa tak dobre, mozu sa usadit vo vlaknach. o guliach ti tu nejdem pisat, ja ich mam, tak ich mam v pracke, ale citala som po ich kupe aj negativne clanky, ze vlastne nemaju ucinnost, ale ja som s nimi spokojna. najma gula proti vodnemu kamenu na 100% funguje, ked mal manzel otvorenu pracku zvnutra bola ako nova.
niekedy nahadzem vecer, dam si napustit vodu, mam tam aj tekuty prasok, po napusteni vypnem na celu noc a necham ich tam namocene do rana, potom zapnem. pre odmocenie pripadnych skvrn.

behulka
31. júl 2012

@strociatka ja som prala všetky plienky aj pul-ky v slize (kapsovky ani aio sme nemali), a fungovali ok. Na kapsovkách sa dá zvnútra našiť nová pul vrstva, na vrchných pul-kách ak premokajú celé sa to neoplatí, možno by však stačilo podložiť len pretekajúcu časť. na tri plienky by pul vyšiel okolo 5 eur, ešte tak nájsť v okolí niekoho, kto by bol ochotný to prešiť za rozumnú cenu. 😖

zfidorka
31. júl 2012

@strociatka skus skontrolovat vsetky pul vrstvy, ci su neposkodene, ak bola nohavickova plienka len cvrknuta, pul to musi podrzat...

zfidorka
31. júl 2012

@rybicka3 dobre stvorce su MaM happy square, a Popoliny nebielene 80x80 (dost sa zrazaju), prijatelna kvalita za dobru cenu su Kikko Lux (Eko)... pozri moj clanok o plienkach v blogu, mam tam popisane stvorce - gramaz, aj ako sa mi zrazili...

strociatka
31. júl 2012

@zfidorka no ved to, ta pulka to nevydrzala, mala si len cvrkla a ked spala na boku, tak to preslo okolo noziciek okolo nohaviciek a pulka totalne pretecena cez vsetko aj cez postelne predlo az na matrac

zfidorka
31. júl 2012

@strociatka nechapem celkom presne ako ti to pretieklo 😖 nemozes mi to napisat detailnejsie? v ktorej casti bola mokra nohavickova a kde pul, kde mala mokre pyzamko...