Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
3. aug 2012

uz viem na co su separacky 😀 😀 😀 doteraz pri tej kake z materskeho mliecka mi trcali nepouzite v sufliku, no uz treti den davam zeleninku a je mi jasne, ze tie separacky nebudu az taky zly vynalez. sme momentalne u svokrovcov, takze konecne na ne pride rad od nedele...

zfidorka
3. aug 2012

@ramzesa ked mas kuru, tak ta sa davkuje podla navodu, inak postup na lanolinovanie vid tu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

ivanka.7
3. aug 2012

@indys mala kaka niekolkokrat za den, nastastie vacsina uz ide mimo plienku :D doobeda prakticky na 100%, poobede, resp. vecer sa to sem tam pokazi

levice13
3. aug 2012

@ramzesa ďakujem za info o Bumkinsoch 😉. keďže tu dievčatá spomínali, že je to podobné tots botske, tak som sa rozhodla ju nekupovať, lebo tie mi dosť často pretečú. nakoniec poškuľujem po Smartipants alebo Bababoo, potrebujem doplniť výbavu. buď kúpim AIO alebo kapsovku, lebo moja 11 mesačná dcéra ciká ako dostihový kôň 😀 a precikala mi už toho naozaj dosť.

ivanka.7
3. aug 2012

@levice13 ja mam Smartipants aj Bababoo (kapsy) a viac mi vyhovuju Smartipants. Maju tu kapsu otvorenu na oboch stranach, takze sa tam lahsie dava a sklada vkladacka. Tiez su dost siroke, takze nehrozi pretecenie po bokoch a su dobre aj do nosica alebo satky. Rozmyslam, ze si dokupim este jednu, ale ked plienok mam uz dost vela... tak som na vazkach :D

ramzesa
3. aug 2012

@levice13 a wonderoos si skusala? Ja som s nimi spokojna 🙂.

peluskovo
3. aug 2012

@ramzesa a plienka pod tym bola duch mkra, ci ani nie?
lanolin davam podla navodu, len nechavam vlniaciky nie 15-20 min, ale tak 2-5 hodin, kedy ako, podla toho kedy dam do lanolinu... ak vecer, tak dorana, ak rano, tak kym prideme z vonku a pod. skus nalanolinovat oprane ale uz aj vysusene vlniaciky.

peluskovo
3. aug 2012

@levice13 pre mna vynikajuca AIO plienocka, ktoru nechavam s istotou aj na noc je Pop In new generation bamboo
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/yrjk/po...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/xznp/po...

levice13
3. aug 2012

@ramzesa nie, wonderoos nemám. ale mám 2 ks real easy a zdajú sa mi byť dosť podobné s wonderooskami. akurát to pozerám na nete, tak je to jeden výrobca. takže také si kupovať nechcem, proste niečo iné chcem vyskúšať 😉
@ivanka.7 osobne som nevidela ani jedny z tých plienok, preto asi kúpim z každého jedny nech viem porovnať. musím doplniť výbavu, zdá sa, že BG flipky budem musieť odložiť, lebo mi ich stále prečúra (resp. vkladačky budem používať na dovypchatie), Groviu musím dávať len na krátko, páčia sa mi ešte BG freetime, to sa jej tuším ešte nepodarilo precikať.

levice13
3. aug 2012

@peluskovo vyzerá výborne, ale uprednostňujem zapínanie na patentky. taká nebude v ponuke?

ramzesa
3. aug 2012

@peluskovo si uz nepamatam... ja som uz potom nejak na to zabudla 😝 ... az teraz nedavno som si spomenula,ze ved ja mam tie vlniaciky 😅 . Ale asi ano, lebo ked jej dam na noc bambusku, tak vacsinou je cela mokra aj z vonku a poriadne. Ale zasa na zmykanie to asi nie je 😕 . A dakujem 🙂, skusim este raz.

ramzesa
3. aug 2012

@levice13 real easy zvyknem dat na noc a nam pekne vydrzi 🙂. Ale zasa , nemame 11 mesiacov, ale 4,5 😝 . Ja mam eMko a mi pride mohutnejsia tato plienka ako Wonderoos.

indys
4. aug 2012

@ivanka.7 ako sa ti to dari? ze to ide mimo? vidis kedy jej treba kakat a rychlo rozbalis? nam sa uz pra krat tak tiez úpodarilo,ale to bola nahoda, pretoze zacne plakat, idem mu masirovat brusko ako nespocetne krat a vtedy sa vykaka.

ivanka.7
4. aug 2012

@indys malokedy realne vidim, ze jej treba a tak s nou idem k umyvadlu, ja som leniva odsledovavat kazdy signal, kedze ju skoro stale nosim a ona byva nespokojna z kazdej hovadiny a ukazuje to rovnako ako ked sa jej chce cikat alebo kakat... to by som s nou bola cely den v kupelni a to sa mi fakt nechce 🙂
Ja ju jednoducho pri kazdom prebalovani supnem nad umyvadlo a ked jej treba, tak sa vykaka. Doobeda to funguje spolahlivo, podvecer a vecer, ked je doma aj manzel, uz menej - mala ma viac podnetov a vacsinou sa vykaka do plienky ked ju drzi on :D ale napriklad vcera bola stopercentna 🙂 V kazdom pripade sa mi podarilo zredukovat pocet pokakanych plienok z 3-4 za den, na cca 2 za 3 dni a to je fajn 🙂

ivanka.7
4. aug 2012

@peluskovo Mimochodom korytnackova pop-in vyskusana a nadherne jej sedela, az som lutovala, ze nemam fotak doma 🙂 ale uz je tu aj s vycistenou kartou, tak ked jej ju dam nabuduce, pofotime 🙂

susul
4. aug 2012

@ivanka.7
@peluskovo nam tiez moja sestra doniesla pop in korytnackove, mozem len odporucat, ja mam rada aj stare pop in plienky, ale tuto je trochu lepsi strih, cast co je na brusku ma stihlejsie usi, a krajsie sadne. Material nohaviciek hladky, takze sa nebude zmolkovat ako na starych, medzi nozkami je trochu uzsia cca 0,5cm, vnutro nohaviciek je krasne prepracovane. Vkladacka je trochu uzsia pri novej verzii a ma menej patentiek na pripinanie. Mala vkladacka ma vsak uz len dve vrstvy, stara bola 3vrstvova. Ako je to s hrubnutim frote na vkladackach pri novych verziach?
Nasa bola pouzita zatial len 2x. A pozor pri prvom prani, ja som ju ako novu preprala v rukach a supla do vreca k ostatnym a uz pri prani v rukach bola voda mierne do modra a vo vreci mi trochu zafarbila mikrovlaknove vkladacky, ale po prvom prani v pracke uz nepusta.

ivanka.7
4. aug 2012

@susul ja som ju pouzila len raz zatial a predtym som ju prala v pracke s detskymi vecami na 30 alebo 40 a nepustila mi. A potom mi nepustila ani na 60tke - ale nemam modru ale bordovu 🙂 Mam aj staru pop-in kupenu tu na bazariku trosku pouzivanu, ta mi tiez vyhovuje, sem tam ich pouzivam na noc, ked mi nestihnut doschnut nocne plienky (mam len 4, takze ked periem raz za 3 dni, tak mi nie vzdy doschne - podla toho ci periem rano alebo vecer 🙂).

susul
4. aug 2012

Dievcata, poprosim o radu, kore plavky sa Vam osvedcili?

susul
4. aug 2012

@ivanka.7 krasne su tie vzorovane, ze? 😉 Mne pridu pop in celkovo do kvality spracovania - material, sitie asi jedny z naj. Ale to je moj velice subjektivny pohlad 😀

juliam
4. aug 2012

@peluskovo @ivanka.7 @susul baby, nás pop in new opičková otláča na chrbátiku. vaši drobci nie sú otlačení? myslíte, že trošku povolia tie gumičky? lebo je fakt super, tak ju nejak moc nechcem predávať. môj malý má 9,5 kg.
@susul dievčatá spomínali happy nappy plavočky, že sú perfektné.

susul
4. aug 2012

@juliam a keby si menej utiahla suchace?Nas ma 10,5kg, ale nema otlacene nic, zmensene ich mam na 3 patentku. Nam toto robia nohavicky bumkins a tie zapinam len tak na kra, aby ich mal volnejsie.
Som nad tymito plavkami aj rozmyslala, len aku velkost, a ako sa obliekaju? Na obliekanie sa mi pozdavaju viac take ako gatky, len neviem, ci udrzia vsetko, co maju....

luciavan
4. aug 2012

@susul jednoznačne splash about od happy nappy. máme ich od pol roka a stále sedia super M 6-11 kg. Investícia sa nám pri baby plávaní rýchlo vrátila 🙂 A teraz v lete je to extra praktické - vždy len v rukách prepláchnem a sú pripravené 😎

susul
4. aug 2012

@luciavan nas ma 10,5kg, dovolenku planujeme na zaciatok septembra, tak uz zobrat asi radsej L-ka, ze? A obliekaju sa ako? Netreba ich predtym namacat, aby bol neopren poddajnejsi, lebo ked sme kedysi davno pradavno potapali, tak nam davali tie neopreny mokre, vraj sa lahsie oblecu.

juliam
4. aug 2012

@susul práveže som mu ich moc natesno nedávala. ale ešte vyskúšam zapnúť menej, snáď mu plienka nespadne 😀

zuzanamolnarova
4. aug 2012

@susul aj my máme Happy Nappy som sními spokojná, naozaj zabránia vytečeniu hovienka (mali sme s ním skúsenosť 😀 ) naťahujú sa dosť tažko ale hrozne dobre tesnia. Myslím si že sa horšie obliekajú keď sú mokré, nakoľo sa lepia 😒 My máme veľkosť L a mám čo robiť aby som ich cez stehienka prevliekla ale potom už sedia super. Radšej sa riaď podľa obvodu a cm ako kilami 🙂

susul
4. aug 2012

@zuzanamolnarova diky Zuzi,to ma nenapadlo, ked sa maly zobudi mu vezmem miery 🙂 ja som kukala aj tie gatuchove, len tam mam obavu...ja mam skusenost so starsim synom a jednorazovkami na plavanie, lebo tam zodpovedne prehlasujem, ze nacucana jednorazovka z bazena, nema sancu cosi udrzat 😠

luciavan
4. aug 2012

@susul majú rôzne veľkosti a na to obliekanie rýchlo prídeš 😉

nenocka
4. aug 2012

@myska2233 my máme manymonths - šírka: 7cm hore, 4cm pri gumičke (tým pádom aj šírka gumy). dĺžka: dvojpatentková časť 5,5cm ; jednopatentková časť 3cm ; guma 5,5cm. 😉

myska2233
4. aug 2012

@levice13 no ja mám aj real easy aj wonderoosky a aj keď je to jeden výrobca každá plienka je podľa mňa iná...real easy je hybrid a zdá sa mi taká pevnejšia nepoddajnešie na rozdiel od wonderoosky V2...má aj 2 vkladačky takže super vypcháš ako potrebuješ a tvarovo sa mi zdá lepšia aj poddajnejšia ako real easy...

petah82
4. aug 2012

@susul happy nappy urcite L, aj ked zavisi aj od obvodu bruska a stehna... obliekat ich suche, mokre idu fest tazko dole a obliect ich mokre, to by bolo asi dooost namahave.