Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
5. aug 2012

ahojte, musim Vam napisat uzasnu skusenost. S malou dusickou som poziadala o reklamaciu jednej plienky (uz som o nej pisala - kapsovka z Ciny s riflovym vzorom) a pani mi hned odpisala, ze vymeni kus za kus, skoro som odpadla, davam jej jeden obrovsky palec hore a kopu smailikov. Vobec som v nieco podobne nedufala, kedze ide o tak lacne kapsovky (6,3e) a mam ich vela, zatial su velmi spolahlive, len jedna preteka. Takze mozem len odporucit, som velmi milo prekvapena 😉 🙂

susul
5. aug 2012

@strociatka tak uz nemusi riesit opravu plienocky 😉

strociatka
5. aug 2012

@susul ano a velmi pekne dakujem za ponuku, mozem pripadne vyuzit, ak sa mi predsa len naskytne?

susul
5. aug 2012

@strociatka tak uz doriesit len tu BG kapsovku, ten vosk si asi neskusala,ze?

strociatka
5. aug 2012

@susul skusala, je to trochu lepsie, ale ak tam nacika vacsiu davku, tak pretecie aj tak, je to vyrobna vada, presili tu kapsu v mieste najvacsieho naporu a asi aj dost hrubou ihlou, lebo nepomohlo ani fenovanie, ani vosk a nasledne niekolkonasobne fenovani, proste nic 😒

susul
5. aug 2012

@strociatka tiez si myslim, ze ten sev tam narobil viac skody ako osohu, lebo syn sa precika skor pri nozicke a tuto som mala flak na bodycku presne v tom sve, takze dufam, ze to poriesis.

strociatka
5. aug 2012

@susul idem ju reklamovat, je to funkcna vada a naozaj je ta plienka nepouzitelna 😒

ramzesa
6. aug 2012

@strociatka a tu plienocku BG mas nastavenu uz na najvacsiu velkost? Lebo ja mam teraz na strednej velkosti a neprevlhava mi to... mozno malo piskame, tak ja dufam, ze sa to casom nepokazi 😒 . Tiez mam to presitie. Mam BG Freetime...

ivanka.7
6. aug 2012

@ramzesa ja ju mam tiez, na strednej velkosti, lovelace s presitim a tiez mi neprevlhla este

ramzesa
6. aug 2012

@ivanka.7 no, presne tu mam... tak ja verim, ze bude dobra 🙂. Nerada by som ju reklamovala, lebo je fajna a k tomu pekna 🙂 .

keziah
6. aug 2012

@strociatka mozes pripadko hodit obrazok, kde to mas presite?

strociatka
6. aug 2012

@keziah
@ramzesa uz nestiham, balime, odchadzame dovolenka volaaa, huraaaa... konecne 😀

ramzesa
6. aug 2012

@strociatka tak prajem kraaasnu dovolenku 🙂. 😉 Oddychnite si 🙂.

strociatka
6. aug 2012

@ramzesa dakujem 😉

ludka77
6. aug 2012

dievčatá brali ste niektorá tieto plienky, sú ok??? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12704996&tab=5

tortelinka
6. aug 2012

@ludka77 ja mam ale zatial kratko, su v pohode

ludka77
6. aug 2012

@tortelinka tak sa nemusím báť objednať??? nechcem na začaitok kupovať moc drahé, lebo pri malej som mala nakúpené za skriňu a použili sme 2 a predala som ich :-/ bola letná doma sme boli minimálne tak to bolo totál nepraktické, tak chcem skúsiť zas 😀

mima01
6. aug 2012

Ahojte kocky...trosku sa vam sem votriem. Neviete mi poradit, ci nemaju niekde nejaku dobru akciu na tots bots easyfit v3...mam zalusk na tie farebne obrazkove so zvieratkami. Zatial som nic nenasla, ale vy uz mate lepsi prehlad ako ja. Dakovalaaa. 😉

tortelinka
6. aug 2012

@ludka77 ja myslim ze v pohode, zatial nemam problem

ikuza
6. aug 2012

Ahojte, prosim, poradte mi aky vak na plienky (na cesty) sa vam osvedcil. Aka znacka, a ake uzatvaranie (zips, na snurku...) Dik

kkl82
6. aug 2012

@ikuza no presne toto teraz zaujima aj mna 😎 hlavne nech je velky (aspon na 15-20 plienok) a nech sa zapina na zips, lebo snurka sa zvykne zadrhovat... mate niekto skusenosti s Anavy, resp. kde sa daju u nas objednat aj tie vacsie velkosti?

ivanka.7
6. aug 2012

@kkl82 ja mam anavy L minky, ale mam ho kratko, zda sa mi v pohode (ja mam doma len zipsove, snurkove ma odradzaju :D), ale max. na co som ho pouzila bolo asi 30 hodin u svokrovcov, takze kapacitu mu neodhadnem este. Ja ho mam od Katky, ona ho ma v ponuke, v minky aj normalnej verzii myslim. Teraz by som brala asi klasiku, ale vtedy bola len minky verzia a mne sa nechcelo cakat s objednavkou.
@ikuza

lenusskaa
6. aug 2012

@mima01 ahoj, u nas myslim akcia nie je nikde, pozerala som aj nejake ceske stranky a na brouczech.cz ich maju po 475ceskych + teraz je tam akcia 5+1zadara (kvoli olympiade) inde nic..

lenusskaa
6. aug 2012

@ikuza ja mam skusenost len s malym cestovnym grovia - snurku neodporucam, drhne, po par mesiacoch obcasneho pouzivania je problem ho zatvorit

rolla20
6. aug 2012

@ikuza ja mam tots bots, bravam ho na chatu hlavne, snurku nezatahujem uplne, iba trochu, dost divno sa aj stahuje, tiez som pokukovala uz po inych vakoch 😵

mima01
6. aug 2012

@lenusskaa dakujem 😉 Tuto stranku som aj ja pozerala, to bolo najlepsie co som nasla. Len som tam nikde nevidela, ze by posielali aj na slovensko. Ale to uz si preknuram.
A este jedna otazocka...kedze len cakame babo, tak sa len orientujem v plienkach a hladam si co mi bude vyhovovat. Tie vkladacky do AIO, pripadne SIO pre lepsiu savost, alebo na noc nech je hrubsia vrstva, tie mi budu pasovat kazda do kazdej? Myslim napriklad tak, ze budem mat tots bots, alebo bum genius AIO plienku, tak do nej dam hociaku vkladacku? Napr. little lamb bambusovu? Alebo musim kupovat specialne do kazdej plienky konkretnu vkladacku pre danu znacku?

behulka
6. aug 2012

@ikuza veľký mám BabyLucy na šnúrku, dostali sme, funguje ok. Problém so sťahovaním mám len niekedy, asi to súvisí s tým, v čom periem. Malý som nazošívala zo zvyškov pul-ov, funguje ok a napodiv nepremoká ani cez švíky.

Uzatvárací na zips som šila kamarátke, nie je to náročné. Ide len o zošitie troch strán a prišitie zipsu, stačí klasika stroj a rovný steh. Cena veľkého jednofarebného na cca 15-20 plienok vyšla pod 5 eur, malého okolo 3 eur, aj so zipsom, čo sa s tými kupovanými nedá porovnať. Obrázkový by bol o niečo drahší.
Pul by sa mal dať kúpiť u @handricky.
Ak šnúrka nefunguje, dá sa vak prešiť na zatváranie na zips.

lenusskaa
6. aug 2012

@mima01 pokial je vkladacka len obycajny obdlznik alebo stvorec, vacsinou nebyva problem kombinovat, tu spominanu LL pouzijes vsade 🙂
pri "specialnych" vkladackach - upravovanych do konkretnej plienky myslim. ze napr grovie maju vkladacku len do svojich gati, itti bitti tiez, pop in napr nepasuje ani starsia verzia vkladacky do novej plienky

zuzanamolnarova
6. aug 2012

@kkl82 @ikuza ja mám takýto http://www.eko-eko.sk/www-eko-eko-sk/eshop/1-1-... za tú cenu aj kvalita dobár. - je na šnúrku ale dá sa ho zatiahnúť bez problémov. Zmestí sa do neho max 8 plienok 🙂

peluskovo
6. aug 2012

@ikuza mala som babylucy tusim , ale tam sa snurka tak zadrhavala, ze bol problem s nou pohnut, v tom case som mala aj maly od grovia, a tam nebol so snurkou taky problem / prane spolu v rovnakych prostriedkoch /.
grovia vak je obrovsky, fakt obrovsky, ked hladas nieco velke, na druhej strane je otazne, ci sa ti potom to mnozsto co vojde do vaku, zmesti do pracky. teraz mam anavy na zips a max. spokojnost, nosime ho na vikendy k svokrovcom, ledva do neho napracem plienky, ale doteraz sa nestalo, zeby mi nejaka cez vikend nevosla a na druhej strane ked dam cely obsah do pracky, tak je zas pracka plna.
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/snwj/an...