Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
14. aug 2012

@zuzanamolnarova
IP, ak nieco pomoze , daj nam vediet 🙂

kkl82
14. aug 2012

no super, ja som si teraz kupila eko praci prostriedok sonet a ako citam na plienky mi bude na pr., kedze obsahuje mydlo z prirodnych olejov. prala som v tom plienky zatial len raz, nastastie je to zatial ok. moj stary dobry persil sensitive, budem musiet doplnit zasoby - vidim to na cestu do ba a navstevu nasho firemneho obchodiku... aspon pozriem kolegovcov a ukazem im maleho @behulka dik za clanok, uchranila si ma od stresov 😉

silviabbbbb
14. aug 2012

@behulka
@handricky
@mary939 Díky kočky za rady. Ono mi nejde ani tak o vybielenie plienok, ale hlavne dezinfikovať som chcela, keď som chcela dodržiavať predpísanú teplotu prania kvoli niektorým kapsovkám. No tá 40tka sa ani mne nepozdávala. Tak som to dnes šupla všetko na 60tku s LOVELA nech sa stane čo sa stať má :o) A na to ručné predpieranie plienok špinavých od kaky teda žlčové mydlo?

handricky
15. aug 2012

Nohavickova kapsova plienka vo verzii KLASIK aj STAY DRY 😎 Hand made by Handricky. Ponuka v e-shope.

nenocka
15. aug 2012

@behulka ako som písala, dala som ich malému po dlhšej dobe a udrelo mi to do oka, keď som nastavovala veľkosť. prala som ich vždy porozopínané. idem ich zabaliť a poslať na reklamáciu 😠

indys
15. aug 2012

@baska1 ja do noskladu pouzivam ,,Flisy100" One Size klasik tu prelotim 2 a 1/2 krat. a do nohavickovych Tots Bamboozle Stretch alebo bambi roxy pouzivam tie original vkladacky + ,,Flisy 100" krátka, lebo tam tak nepotrebujem vela dovypchavat kedze je tam aj original vkladacka a aj cela plienka je bambusova. ja som objedbnavala tu cez MK cez bazarik od handricky. Povodne som si myslala, ze budem davat do novoskladu len tie kratke, ale to je pre mojho ucuranca malo, preto davam tie dlhe lebo tam mam 2 tej vkladacky+ vpredu mi to este vyjde na 1 prelotenie tam kde najviac cika. mam od nahdricky aj ine, ale tieto z flisu su mi najprijemnejsie.

zuzanamolnarova
15. aug 2012

@handricky loly 🙂 na megababy ako je moje nebudú? vidím že sú len do 13 kg a my už máme 11,5 😀

handricky
15. aug 2012

@zuzanamolnarova my mame 9,5 a mame 14 mes, hehe. ale my nechceme jest a iba cucame mlieko🙂 Pozrem sa vecer dokladne na malu, kolko tam ma miesta a ked tak usijem este dlhsi model na megadeti🙂 ale zalezi aj na stehienkach. odmeraj si nejake gatky, co ta gumicky neotlacaju (kolko ma dlzku gumicka v nenatiahnutom a kolko max. v natiahnutom stave), vacsi model spravim podla tvojej 😅

susul
15. aug 2012

@nenocka ja mam toto iste na kapsovke BG mirror, na strednej patentke, ked ju maly nema na sebe tak to vyzera tak,ze je to minimalne, len ako mu to natiahnem, tak ten material akoby taha a pusta sa to, ja som to poslala na reklamaciu, lebo zachvilu by som tu stredovu patentku vytrhla, je to cele oslabene. A to neviem, ci ti uznaju.... Sama som zvedava, lebo kapsovka ak bola pouzita 4x tak je to vela.

nenocka
15. aug 2012

@juliam
@susul dajte, kočky, potom vedieť, ako ste dopadli. za tie peniažky by to ale mohli robiť kvalitne 😖

behulka
15. aug 2012

@nenocka toto sa mi zdá, ako dobrý dôvod na reklamáciu. Zaujímalo by ma, či je tá stredná patentková časť podložená ešte jednou vrstvou .
@handricky vyzerajú veľmi pekne a hlavne funkčne 🙂 nevieš či toto štvorčekové froté ostáva po čase drsné ?
@kkl82 @zuzanamolnarova
bolo by super, pokiaľ by boli tieto rady k praniu aj v slovenčine, čo tak nejaký článok ? Ja osobne som sa s týmto nestretla na stránkach i-net obchodov a neviem, či každá plienka obsahuje aj návod ku praniu a odporúčania v čom neprať.
Osobné skúsenosti nemám, kapsovky so sue som nemala, z 90% som dávala štvorcové plienky a vlniaky, tak problémy s praním pul, a umelých materiálov nepoznám.

nenocka
15. aug 2012

@behulka oni majú pod patentkami akoby ďalšiu vrstvu čohosi 😅 kuk foto

zuzanamolnarova
15. aug 2012

@behulka dobrý nápad 😀 len kedy? pracujem popri RD a dopriala by som aby deň trval aspoň 36 hodín 😝 minule som začala písať príspevok o svojích skúsenostiach s látkovkami avšak ani ten nemám čas dokončiť 😒 ostáva to na @kkl82 😀

handricky
15. aug 2012

@behulka bambus vseobecne tvrdne a hrubne (to vieme). Frote hrubne (hrubne je lepsi vyraz nez tvrdne) ovela menej ako flis. A flis zase tvrdne a to viac nez frote. Navyse cim nizsia gramaz a nizsie slucky, tym hrubne menej. Preto som na nohavickove volila 210g/m2. Tuto metraz nemam az tak dlho, aby som vedela zhodnotit ako bude vyzerat po roku, ale mam to iste v gramazi 250g/m2 co je po roku celkom fajn. Trocha zhrubli, ale na omak stale prijemnejsie a lepsie ako flis. I ked flis je moj najoblubenejsi matros /kvoli takemu malemu stay dry efektu.
Ale teda keby niekto hladal uplne najlepsie nohavickove - tak asi najlepsi je VELUR (bambi roxy a aitu) robi vo velure. i ked som zase na usa strankach citala, ze velur (teda to prevedenie), co su vlastne rozstrihnute slucky frote, az tak nenasaje. no je prijemny na dotyk. no nevyberies si. 😅

zojec
15. aug 2012

@handricky
@behulka ja som teraz usila nohavickovu na noc pre maleho z frote s 20% pes (myslim ze gramaz je tam 320, ale nepamatam presne). vyhoda je, ze netvrdne, ani nehrubne. silo sa s nim dobre .. dala som ho do vnutornej strany, do vnutra bmb flis, navrch tenky obrazkovy uplet.. jedina nevyhoda je, ze schne strasne dlho... vkladacka je z 2 vrstiev, saje v pohode, ale lepsia je do nohavickovych, na pule sa dost smyka.. 3 vrstvy schnu na slnku cely den 😖
no a co sa tyka veluru, tak lepsi sa mi zda bavlneny ako bambusovy, aj ked na plienky som ho neskusala. aj po vela opraniach vyzera dobre, bambusovy (akskamit) hned zlahne..

handricky
15. aug 2012

@zojec no to je fakt, aksamit zalahne 😀 a to frote myslis z MTX? Ak hej, tak to je 400tka gramaz 80%bambus 20%pes. ja mam z toho vkladacky, ficime na nich vyse 8 mes a zhrubli 😝 Ale nestvrdli ako flis po mesiaci 😖

zojec
15. aug 2012

@handricky jo z MTX.. no po 8mesiacoch podam hlasenie 🙂 po 2m su vkladacky v pohode 😉 myslim, ze je to fajn matros na tvrdu vodu.. 😉

mary939
15. aug 2012

ja teraz celkom nerozumiem tomu, ci mozem vrchne pul nohavicky prat v mydlovych orechoch?

handricky
16. aug 2012

@mary939 ale mozes. ak peries cisto pulky ktore sa skladaju iba z 1 vrstvy polyesteroveho upletu s laminaciou. Problem je pri kapsovkach, ktore okrem tej Pul vrstvy maju este kapsu zo suedeclothu (tuto sa ucpavaju pory). Alebo napr. Bum Genius stay dry vkladacky maju na vrchu suedecloth. ale to je vsetko individualne. kazdy vyrobca robi z inych materialov. ja som prala v orechoch aj kapsovky a nic sa nestalo. treba skusat

peluskovo
16. aug 2012

aj macko potrebuje prebalit, ked sa popiska.......

ivanka.7
16. aug 2012

Musim sa pochvalit, tyzdnovu dovolenku sme krasne zvladli na latkovkach (a asi 6 jednorazovych babylove nature 🙂).

myska2233
16. aug 2012

@lienka1411 my používame nohavičkové plienky bambi roxy s úzkou bambusovou vkladačkou+ stay dry...malý má skoro 13m a v pohode nepreciká...spí celú noc...10 - 12 hodín...ale asi záleží aj od dieťaťka každé ciká inak...

hhenike
17. aug 2012

Ahojte. Potrebujem doplnit nasu vybavu latkoviek pre nas novy prirastok (syn bude pomali odplienkovany, takze vela vyuzijem po nom), ale uz nemam prehlad, co je z momentalnej ponuky to naj. Tak mi skuste poradit. Potrebujem bavlnene stvorce 70x70 (uvazujem nad Kiko), ale neviem, ktore su dobre. + nohavickove bambusove na noc (neradte mi hamburger, s nim nie som spokojna 🙂. + pulky, ktore by boli podobné ako Gro via wonder wraps (tie totiz uz v e-shopoch nevidim). Tak babo rad 🙂

wewe22
17. aug 2012

@handricky teda ak sa mozem zapojit ja som sila z frote 400g/m podla mna je pomerne makky aj po 10mesiacoch ale skor davam na ritku z rubu tam je este hladsi bamb aksamit zostal uz po mesiaci ako smirgel, dlho schne a aj sa s nim zle pracuje, potom som davala uz len sude alebo pes fliz
@zojec pred par mesiacmi som pisala koment k tvojim plienockam ze ja uz nemam pre koho a tak by som sila, tak uz mam este nemam tehu knizku ale podla krvnych testov je bublinka v brusku

zairah
17. aug 2012

čudujem sa že sa ešte niekto dá na toto nahovorit ja som prvé dieta odchovala na bavlneych plienkach a toto druhé na jednorazovkách nemenila by som ich za nič na svete,(jedine kôli alergii,ktoru chvalabohu nemáme) všetok čas čo nemusím prat plienky môžem venovat maličkému 🙂

peluskovo
17. aug 2012

@hhenike
70x70 kikko lux eko
bambusove: bambi roxy / https://www.modrykonik.sk/shopy/predajca/pelusk... / , ja som velmi spokojna aj s flexitots od tots bots a takisto s pastelkami od haipa daipa / tie su bavlnene, no majju vynikajucu savost a uplne jednoduchy strih, lahko pouzitelny a nastavitelny pre deticky rozneho veku /
vrchne grovia uz sa nevyrabaju, mne osobne dobre sadli thirsties ale aj blueberry.

wewe22
17. aug 2012

@zairah ja som prvu odbavila na jednorazovkach a druhu latkujem a nemenila by som ani za nic periem raz za tri dni tolko casu mi stoj za zdravie a pohodlie mojej dcerky, skoda len ze som o tychto plienockach nevedela uz pri starsej

zojec
17. aug 2012

@wewe22 super, gratulujem 🙂 tak mas zas komu 😉
@zairah a ty si plienky prala v peracom hrnci a chodila plakat na potok?? lebo mne plienky perie pracka 😉 kazdy 3 den "zabijem" 15minut s nahadzanim plienok do pracky aj vyvesanim a dalsich 10minut ich skladanim a s velkym nadsenim mi ich pomaha vesat moja starsia dcera, kt. to naramne bavi 😉 . cesta do obchodu by ma trvala o dost viac 😉 odhliadnuc od toho aky sajrajt je v tych plienkach napustany a ako to devastuje nasu planetu 😉

wewe22
17. aug 2012

@zojec dakujem

peluskovo
17. aug 2012

@zairah
mozno sa cudujes preto, lebo o sucasnych latkovych plienkach nemas dostatok informacii... nie su site iba z bavlny v tvare stvorca, prave naopak, dietatko ma pri pokozke uzasne prirodne materialy , ktore maju pre dieta urcite prijemnejsie vlastnosti ako plasty v jednorazvkach, pokozka babatiek nadherne dycha vo vlniacikoch / vlna ma narozdiel od plastu termoregulacne vlatnosti / ... strihovo su sucasne plienky riesene na uplne jednoduche pouzivanie, ako napriklad jednorazovky a co sa tyka casu, je to velky mytus mamiciek, ktore si nedaju namahu sa dozvediet trosku viac.... cca 3-4x do tyzdna dam do pracky, zapne ju dcerka, ktora ma zabavu pri tom ako mi pomaha vyvesat .. a to je vsetko. je to to iste ako pozerat letaky kde je aka akcia, chodit do obchodov nakupovat akciove plienky / gro mamiciek hlada akcie na plienky / a co treba urcite zaratat je kazdodenne vyhadzovanie pachnucich jednorazoviek, pretoze zapach z nich je o dost silnejsi ako z latkoviek. u nas latky citit tak cca az na treti den, ale to su uz zvacsa aj tak oprate takze zapach nemame.
samozrejme, kazdemu vyhovuje nieco ine, nanestastie, mnohi sa riadia zastaralymi "predsudkami" na zaklade , ktorych robia zavery a az casom pridu na to, ze boli trosku mylne.... :(