Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miroslavusienka
13. sep 2012

ahojte, chcela by som sa este spytat na jendovelkostne kapsove plienky zn. Babyland, mate s nimi niektora skusenosti?

behulka
13. sep 2012

@vvrka myslím, že to spôsobuje tá dlhá gumička na chrbátiku. Tá, ktorú som mala (patentková) ja sa tiež stáčala už od začiatku, po oblečení držala dobre.
@indys 50g postačilo ma rok.

baska1
13. sep 2012

@miroslavusienka kupila som a olutovala, nastastie len 1kus, prevlhavaju okolo noziciek nech tam dam akukolvek vkladacku

baska1
13. sep 2012

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/wkfp/an... baby nechcete niektora novu Econobum s vkladackou?

ianitka
13. sep 2012

@baska1 myslim, ze Katka z peluskova ma na nich akciu teraz tiez - tak nad nimi rozmyslam, ale nejako sa mi taketo pulky s odopinacimi aj prestali pozdavat - preto vaham aj nad Pop In

baska1
13. sep 2012

@ianitka ja ich predavam len kvoli tomu, že mam 3 Flipiek a tie mi bohate stacia, takze Econobum nohavicky mi stoja v skrini

ianitka
13. sep 2012

@baska1 a strihovo su podobne comu?

ja napriklad Bluberry nemusim, flipky ano

baska1
13. sep 2012

@ianitka jediny rozdiel je v tom, že Flipky maju zaklapky a tieto nie, ale inak su totozne, teraz som ich polozila na seba

janula18
13. sep 2012

@ianitka ja používam aj flipky aj pop in a tie pop in mam najradšej

indys
13. sep 2012

dievcata neviete mi poradit ci este niekde dokazem objednat Baby BeeHinds Bamboo nohavickovu?
@ivanka.7 ja som ich presne pre ten rozmer nechcela, lebo moje 2,5kg babtko bolo uz aj v kiko 70x70 omotane dookola,ale nakoniec tym ze som 2 x reklamovala kiko (medzitym latala platala cim sa dalo 🙂)tak maly dorastol a zaroven sa Mam aj tak o nieco zbehli, takze su akurat🙂

indys
13. sep 2012

dievcata dajte typ na kapsovku (napr vasu oblubenu) zatial mam len 2 BG onesize v 4.0 a Wonderoo V2. Sice milujem Tots Bots Easy fit V2 ale teraz ked sa schladilo mi schnu aj 2-3 dni a tie kapsovky presalen uschnu rychlejsie a vlozit mozem cokolvek aj ked jadro je este mokre. dakujem

susul
13. sep 2012

@indys ja som bola milo prekvapena tots bots V3, je to sice umelinka, ale nasaje dost a je skoro sucha.

oliverka
13. sep 2012

@indys
Tieto dve mám, sú výborné a objednala som si ďalšie 🙂 - nevedela som odolať tým cenám 😀
http://www.nili.sk/product.php?id_product=14
http://www.nili.sk/product.php?id_product=17

ivanka.7
13. sep 2012

@oliverka
@indys ja mam tiez Smartipants a spokojnost

ekoplienky
13. sep 2012

@indys: Mne sa páči Tots easyfit V3 (nie je to ale kapsovka) a Charlie banana.

kkl82
13. sep 2012

@indys ja som sa tiez musela chvilu vyrovnavat s umelinkou vo V3, ale ak chces nieco save, pekne, dopchatelne hocicim a navyse aj super rychlo schnuce, tak V3 je stavka na istotu. fakt schne max. dve hodinky pri izbovej teplote, je to jedina plienka, ktora je skoro sucha uz pri vybrati z pracky. a jedina, ktoru nedavam do susicky, lebo sama vyschne za ten isty cas, co susicka dosusi...

juliam
13. sep 2012

@indys BBH bambusku už asi nezoženieš, už sa tuším dávnejšie nevyrábajú.

tasiko
13. sep 2012

@ekoplienky prosim ta aky je rozdiel medzi V2 a V3 ???

tasiko
13. sep 2012

@kkl82 dik este raz za plienky, preco si ich vlastne predavalaked este latkujes??? 🙂

ekoplienky
13. sep 2012

@tasiko
Rozdiel je v materiály vkladačky:
V2: Savé jadro je kombináciou jemného bambusového velúru a rýchlo schnúceho mikrofroté.
V3: Savé jadro je mikrofroté.

tasiko
13. sep 2012

@ekoplienky no to si mi dala 😀 a co je teda lepsie??? 😀

ekoplienky
13. sep 2012

@tasiko: Záleží aké máš podmienky na sušenie. V3 schne veľmi rýchlo. V2 dlhšie kvôli bambusu. Zasa bambus je prírodný materiál.
V2 sa už len dopredávajú, vyrábať sa budú už len V3.

tasiko
13. sep 2012

@ekoplienky dakujem ti velmi pekne za odpoved

kkl82
13. sep 2012

@tasiko dufam, ze budu dobre sluzit 😉 pop-in nam nejak na zaciatku strihovo nesadli a potom uz som nakupila kopu inych plienociek. k tymto som sa uz potom naspat nikdy nedostala... ale napr. nocne vkladacky k nim som si nechala, aj ked ich momentalne tiez moc nepouzivam 😉
a k tym easyfit V2 versus V3 - ja nedam dopustit na bambusove V2, su to nase najoblubenejsie plienocky vobec. pred V3 mam zatial respekt, lebo maly sa mi este pred par mesiacmi vyhadzal z kazdej umelinky, aj ked v nej bol len 10 minut. teraz je to uz ok, kludne vydrzi aj 2-3 hodky, ked sme niekde vonku. mam zatial len jednu V3, ale paci sa mi, ako som pisala, je jemnucka, rychlo schne, vyzera a sedi dobre. nebude to taka laska ako V2, ale keby som ich vedela zohnat za dobru cenu, tak si este doobjednam...

kkl82
13. sep 2012

@ekoplienky @tasiko a prave preto, ze V2 sa uz vyrabat nebude, susim v sufliku 2 uplne nove biele a teraz som objednala 3 dalsie farebne z anglicka... a ked nahodou bubo nevynosi, dalsiemu babu budu 😀 😀 😀 to som ale skrecok, ze ano??

a este otazocka pre vsetky - ake mate skusenosti s odkladanim plienok pre dalsie babo? su nejake tipy, napr. aby gumicky nezvetrali? zavakuovat alebo radsej nie? vydrzali vam odlozene plienky bez ujmy, alebo ste museli dat nieco opravovat?

ekoplienky
13. sep 2012

@kkl82: Ja mám deti po sebe. Vekový rozdiel 21 mes. A napr. Babylucy gumičky nevydržali. Uložené boli voľne v komode. AIO a kapsovkám sa nič nestalo.

tasiko
13. sep 2012

@kkl82 aj ja som sa rozhodovala medzi pop in a V3. Asi mozno jednu dokupim. Mm slahne , on uz fakt nebude vediet co malej dat 😀
Nam sa spravila tiez zaparenina prva nasa, a ja neviem z ktorej plienky ☹ striedali sme a mm si nevsimol ze ju ma tak sme dali aj dalsiu a uz potom pri kupani sme videli ☹ teraz si vobec nepamatam ktoru to mala ☹

tasiko
13. sep 2012

@kkl82 a z kadial objednavas? Ja si neviem vybrat jednu stranku z kadial by som objednala vsetko. Hovorila som ze latkujem kamoske a ona by chcela tiez nieco na skusku, ze podla mojich skusenosti by som jej potom pomohla s vyberom.
Ja som tiez nakupila napr z latkovky tusim (uz ani neviem,som vymleta z malej 😀 ) a tam nemali vsetko co by som chcela,napr aj tie smartpants by som mozno skusila a jej potom daco posunula,ale neviem ci by mali vsetko v jednom obchode,bo objednavat z troch naraz a postovne platit ... 😒

Ozaj,a na zapareninu nic? Ci? 😕

ekoplienky
13. sep 2012

@tasiko: Moje decká mali so zapareninami problém, keď im išli zúbky. Dávala som krém na zadoček a použila som separačku, aby neostali stopy krému na plienke.

kkl82
13. sep 2012

@tasiko ja objednavam vacsinou z uk, hlavne z ebayu, z casu na cas tam maju niektori predajcovia bezkonkurencne ceny na tots bots (hlavne V2 a bamboozle stretch). je este jeden velmi dobry obchod (naturalbabyshower.co.uk), ale tam napr. V3 s postovnym vyjde drahsie ako u nas. tazko vsak najdes obchod, kde by mali vsetko. myslim, ze u nas to maju dievcata najlepsie skombinovane. v zahranici asi nenajdes tolko znaciek v jednom obchode ako u nas (myslim tym hlavne ekoplienky, peluskovo a latkovky), to len my chceme vyskusat vsetko 😝
na zapareninu nedavam nic, len umyjem cistou vodou a ked sa v tom teple dalo, tak vetram. inak nam hlavne pomahaju bambusove plienky, takze aj ked sa stalo, ze maly mal cervenu prdolku,cez den v bambuskach alebo v noci v bamboozle stretch to preslo aj samo. moje skusenosti su skor take, ze nenatierat - vzdy ked som natrela, zacervenalo viac. ale zas realne zapareniny aj s vysypom sme mali iba v porodnici posledne na pampeskach (tie som bola nutena pouzivat posledne dva dni, lebo kikko eco mi uz dosli...).