Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

biba321
4. okt 2012

@lin123 prosim ta to vedro na plienky mas specialne,či klasicky kybel? 😝 dakujem

shopvick
4. okt 2012

@tasiko ahoj, ja osobnu skusenosti s Charlie Banana nemam, ale mam pozitivne reakcie od mamiciek, ktore pouzivaju tieto plienocky, ze su fajn a su s nimi spokojne 🙂

ekoplienky
4. okt 2012

@tasiko: Ďakujem za info, som rada, že sa Ti páči.

biba321
4. okt 2012

ahojte,no idem na to,idem si zhanat plienko vybavicku pre uz 8 mesacneho skoro 9 kg chlapceka
takze najskor mi treba vrchne PUL nohavičky vsak-vraj 2 ks na zaciatok stacia?
aku znacku by ste mi prosim poradili?
mam si aj z MK vybrat,aj pouzite,to nevadi ako z hygienickych dovodov myslim...?
to aj nejako podla velkosti vyberat? uf dakujem zatial,idem študovať dalej čo potrebujem 😀

duratlicka
4. okt 2012

@tynamartina Nerozumiem,aky ma vyznam mat kazdu plienku inu.Podla mna je idealne mat nejake ucelene systemy napr pop in su super cele balenia a malej od narodenia dokonale sadnu.A pre imidz v lete si kup zopar krasne farebnych nohaviciek,aby Ti vsetky pampersmatky zavideli😉

biba321
4. okt 2012

http://www.ekoplienky.sk/product/startovacia-sa...
prosim vas,čo poviete na toto,moze byt uplne ako prvy nakup,su to dobre plienky,a cena?
dakujeeem vopred moc

zuzu_epona
4. okt 2012

@lubka231 Áno, v niektorých vybraných Tesco obchodoch na Slovensku majú Miofresh. Netuším, koľko stojí, ja som mala zatiaľ len jednu krabicu objednanú spolu s plienkami cez net.

lin123
4. okt 2012

@biba321 kupila som v ikei obyčajný plastový kôš

ivanka.7
4. okt 2012

@duratlicka len blbe je, ked vrazis do uceleneho systemu 200 eur a potom zistis, ze zrovna tvojmu dietatu nesedi :p ja mam tiez skoro "kazdu plienku inu" a je to super, na doma mam stvorce s vkladackami, na von na kratsie mam nejake plienky, na von na dlhsie bez moznosti pohodlneho prebalenia mam ine (napr. pop in new), do satky ci manducy sirsie, do fesi uzsich nohavic alebo pod saty zas uzsie;
Chapem, ze to nemusi vyhovovat kazdemu, ale mne to sedi, takze si nemyslim, ze je pre kazdeho dobra uni rada - kup si system.

lyongirl
4. okt 2012

@duratlicka tiež si myslím, že je lepšie mať viac plienok, pretože zakaždým preferujem inú, či už von, na spanie atď. Niektoré plienky sa mi napr. nepáčia, lebo nesedia malému tak, ako by som chcela, niektoré mi nevyhovujú pre iný dôvod, nie som náročná, ale plienku vyberám podľa toho na čo ju potrebujem, ako písala
@ivanka.7 a taká pop in new gen sa mi dosť zle upravuje na malého, sú oveľa lepšie plienky, ale to len môj názor 🙂

lyongirl
4. okt 2012

a najhoršie je, keď máte každú plienku inú, ale aj tak každú prečúra 😝

ivanka.7
4. okt 2012

@lyongirl ja pop-inky zboznujem, o tom potom :D ale prosto su situacie, ked si radsej vyberiem ine plienky. A na doma ani nehovorim, bolo by mi luto davat aio plienku doma, ked stvorcov mozem otocit kolko chcem :D

ivanka.7
4. okt 2012

@lyongirl aaa tak v tomto je moje dieta zatial ideal - kazda plienka jej sedi a ziadnu nikdy neprecurala :D

zfidorka
4. okt 2012

@anculala dobre vrchne pul su blueberry, bum genius flip (jednovelkostne), thirsties duowrap (viacvelkostne)

zfidorka
4. okt 2012

@rudy252 bmb stvorce kikko mozes zehlit

zfidorka
4. okt 2012

@biba321 econobum je taka lacnejsia verzia flip sad, vrchne nohavicky nie su take prepracovane ako flip, vkladacky su obycajna bavlna - u 8 mes. babatka by som volila radsej bambus, resp. ak kombinaciu klasicky stvorec + bambusova vkladacka...
z bazarika mozes kupit, existuje dezinfekcny prasok mio fresh... malo pouzivane plienky by mali byt z bazarika v pohode, problem moze byt napr. s gumickami, resp. umelymi vrstvami (napr. pul), taketo plienky, ak su vela pouzivane, su zvacsa vhodne len nadonosenie..
plienky su bud jednovelkostne, alebo podla velkosti...

biba321
4. okt 2012

@ivanka.7 na doma davaš klasicke štvorcove komunisticke plienky? a na vrch čo,tie pop n grow moze byt? a ako skladas tie štvrocove plienky?
diiik 🙂

biba321
4. okt 2012

@lyongirl a ty ake plienky preferujes? ja si idem kupit viac druhov na zaciatok,ale po jednej
teda pop n grow kupim
a este asi dve,ale neviem ktore zatial..
asi tie blueberry,tie tu baby chvalia,a este jedny..

biba321
4. okt 2012

a mate aj tie bambusove plienky? tie sa davaju pod vrchu plienku? tych kolko potrebujem? a kde ich je najvyhodnejsie kupit prosiim, dakujem moc

lyongirl
4. okt 2012

@ivanka.7 aj mne by bolo ľúto dávať aio na doma, ale po tých dávkach, čo posledne púšťa dosť fičíme na doma na nohavičkových, taká Bambi roxy za hodku totál mokrá na žmýkanie a to cca 1,5 mesiaca dozadu sa chcel vyslovene len kojiť a boli dni, kedy doobeda vôbec necikal, alebo mal štvorec aj 3 hodky suchý 😀. Hádam ho to nalievanie čajom prejde a ukľudní sa, lebo fakt je, že na von dávam jednorazovky, bojím sa ísť v látkovej, počasie je klamlivé, nedá sa prebaľovať...

lyongirl
4. okt 2012

@biba321 na doma dávam štvorce + pulky, ale štvorcov nemám veľa, tak potom dávam aj nohavičkové Bambi roxy, Lolipop bambusové a najnovšie dávam na doma aj B´bies Max bambou, lebo vonku by bola hneď prečúraná. B´bies je perfektná, super sedí, robí malý zadoček, môžeš pozrieť môj album, mám tam pofotené plienky 🙂, má vnútorné gumičky. Ja mám teraz učúranca, takžepodľa mňa sa nemôžeš riadiť, ale B´bies Max bambou odporúčam!!! Tak isto Bambi roxy sú super, hlavne na noc.

armeria
4. okt 2012

@tasiko mam jednu charlie banana asi 2 mesiace a je jednou z mojich oblubenych, je uzka medzi nozkami, ma sikovny strih, je pekne prepracovana, mne vyhovuje ze sa kapsa otvara vpredu, paci sa mi dvojradove zapinanie (okolo noziciek a pasu), ked je zapnuta na najmensom, je este mensia ako bum genius kapsa, zmensovanie medzi S-M-L je riesene na gumicky- uplne skvele, raz nastavim, nemusim to pri prani rozopinat, a ked ju ma teraz na M- velkosti, netrcia vpredu ziadne zmensovacie rady patentiek. Skoda ze vkladacky nie su bambusove, ale malemu zatial ta mikrovlaknova staci.a plus este celkom fajn cena.

biba321
4. okt 2012

bambi roxi,to su ako na vlozenie do vrchnych pul nohavičiek? a to b bies max bambou,to su tiez na vkladanie?
aj moj nejako vela cika,no pampers po 2 hodinach plna
a kde ich kupujes,cez net? nemas nejaku vyhodnu stranku poradit? dik moc 🙂

lyongirl
4. okt 2012

@biba321 Bambi roxy je nohavičková plienka, kúpila som ju na azponocnik.sk, mám jednoveľkostnú...ale má ich v ponuke viac shopov, určite aj peluskovo, ekoplienky...
na nohavičkovú plienku musí ísť pul 🙂
B´bies je AIO plienka, to znamená všetko v jednom, dáš ako jednorazovku a potom ju celú hodíš do prania a má ju naturalnarodinka.sk a tuším peluskovo...

tasiko
5. okt 2012

@armeria jááj no super, ale ešte ako moc je úzka? To ma znepokojuje, kedže moje dieťa ma večne nohy v špagáte, jedine keď stojí nie

baska1
5. okt 2012

@duratlicka Tak ja mam v okoli aj take kojene babätka, co prespia celu noc od 6-tich týzdnov, tak preto som si robila sirsi prieskum:o)

lyongirl
5. okt 2012

@baska1 mne sa najstarší syn budil do 2 rokov v noci na mlieko, bol kojený 10 mesiacov, zvyšok do 2 rokov som mu v noci zarábala UM, stredný syn bol kojený 22 mesiacov a prespal celú noc od cca 1 roka, no a najmenší je kojený a boli noci, kedy papal 2x, ale skôr papá 5x 😀, takže si myslím, že je ťažké posúdiť, čo kojené, nekojené dieťa bude v noci robiť 😀, lebo každé kojené spí ináč, aj nekojené, viď moje príklady 🙂

handricky
5. okt 2012

@biba321 stvorcove plienky (klasicke komunistaky aj novodobe) mozes skladat na NOVOSKLAD. Pozri tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Ak by ti nahodou nestihal novosklad (to znamena, ze by vela curalo), tak mozes dovypchat niecim kratkym napr.: 30 x 12 cm (2-3 vrstvy). O vkladackach pozri clanok tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... Mas tu aj priamo konkretne znacky vkladaciek - vyrobcov. Ak by si este chcela riesit stay dry (zadok v suchu) pozri clanok: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric....
O deleni plienok podla velkosti najdes tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Tiez mam na spinave plienky plastovy kos s vekom z Ikea. Mozes kupit akykolvek v domacich potrebach.

behulka
5. okt 2012

@dadenka1 plienky dávam do vrecka, odtiaľ ich necítiť. Pred praním nechám ešte vypláchať, predpierku nedávam.
@miroslavusienka vrecká by mali byť všetky z pul-u, akurát vybrať zapínanie - mám na šnúrku a som spokojná, no niekom viac sedí zips. Veľkosť L, zmestí sa aj jedna, ale i 10, ak treba.
štvorcové plienky sa tiež rozhodujem aké dokúpiť. Kikko Lux eco sú po roku a pol priesvitné, pár je deravých. Som bola presvedčená, že zvládnu aj dve deti, škoda. MaM sú bez chyby, no zas tá cena. Hyblerky točím už štvrtý rok a vyzerajú nezničiteľne, no sú pomerne drsné. Ale deti som takmer výlučne balila do štvorcových, takže používané veľmi intenzívne.
@rudy252 loveybums so štvorcovými plienkami sú OK. Akurát nemusí "pasovať" niektorým deičkám rozostavenie patentiek - okolo bruška tesné, okolo nožičiek voľné. Ale to je problém všetkých patentkových plienok.

armeria
5. okt 2012

@tasiko no ten nas zas vacsinou stoji, a roznozku nevie 🙂 ale pofotila som charlie banana (modra) pre porovnanie s bum genius kapsou (cierna), medzi nozkami som namerala 14 cm (ChB) a cca 17 cm(BG). mam v albume.