Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
16. okt 2012

@indys medzi kúrami nemusíš dať sušiť 🙂, aj keď asi lepšie chytí na suché, ale baby písali, že keď sa ponáhľajú dajú do kúry aj mokré a v pohodke...

zfidorka
16. okt 2012

@indys ja medzi kurami davam susit, podla mna je to lepsie...

blovitc120
16. okt 2012

Baby trochu OT, ale vidi sa mi, ze tu som citala o navlekoch na kolienka, aj fotka tu bola, take protismykove, len si nespominam, ktory e-shop. Neviete, kto to pisal, zeby @lyongirl?

kkl82
16. okt 2012

@blovitc120 no to tiez prave teraz hladam 😀 pamatam si, ze sa tu baby o nich bavili, ale tiez to neviem najst...

majusqwa
16. okt 2012

fuuu, som z tejto diskusie troska zmatena a nemam cas citat to tu cele 😔 . latkujem od soboty, cez net som kupila plienky Hamiko SML. dam plienku, dovnutra vkladacku a na vrch davam tenucke nepremokave nohavicky. tak staci, ci nie? citala som, ze sa da este vlozit separacna plienka (tusim tak sa to vola). periem raz za tri dni (zatial nam staci tak).
citala som aj cosi o pulkach ci o com, ale to je asi iny set, nie? alebo sa mylim? lebo tieto Hamiko by mali byt taky komplet. ja viem, ze vyzeram ako plienkovy analfabet, ale tych informacii je tolko, ze sa v tom fakt stracam. tak teraz neviem, ci davam malej plienku dobre alebo nie...

peluskovo
16. okt 2012

@zuzanamolnarova ja mam radsej flexitots, no bamboozle su savejsie, bamboozle pripinas vkladacku, flexitots ma chobot, ako easyfit

juliam
17. okt 2012

@majusqwa HAMIKO plienkky sú jedny z prvých látkových plienok tuším, ešte od maminy mám jednu, takže bude mať určite najmenej 17 rokov, ak nie viac. teraz už existujú oveľa vymakanejšie a savejšie plienky. PULky sú vrchné nepremokavé nohavičky. volajú sa preto tak, lebo majú polyuretánový záter - nepremoknú, ale sú priedušné. aké máš ty? či poštolky? koľko má malá? najlepšie by ti bolo si mrknúť plienky naživo u nejakej poradkyne, ak máš v okolí 😉

lyongirl
17. okt 2012

@blovitc120
@kkl82 áno, ja som to bola, dobrá pamať 🙂
Mali sme tieto: http://www.detskyraj.cz/kojenecky-textil/farlin...

ja som bola spokojná, máme prevažne dlažbu a plávačku a malý chodil v pohode, vôbec sa mu nešmýkalo, resp. šmýkalo, ale tak, aby mohol štvornožkovať, sú pogumované, ale nezadrhávalo sa to. Niekto tu aj písal, že sa šmýkali, ale náš v tom vedel v pohode a aj sestrin malý v tom chodil normálne, dosť sme to využili v lete vonku na tráve, na asfalte, na chate a tak aj dopadli 😀

biba321
17. okt 2012

baby prosim vas,ked ocika maly plienku,ja ju preplachnem,mozem ju dat taku mokru aj do toho vreca na plienky? nezhnite to tam alebo niečo podobne?? 😀 dakujem
to len tak ze napr. na dovolenke,nebudem brat kybel ze,a nechcem tie plienky poničit,3 dni ocikane na kope nechat,tak preto sa pytam..

zfidorka
17. okt 2012

@biba321 mozes dat taku preplachnutu a vyzmykanu (v rukach), len musis potom do 3 dni vyprat...

kkl82
17. okt 2012

@biba321 ak mas normalne vrecko na plienky z pulu, tak ocikana plienka moze ist rovno do vreca, nemusis ani preplachovat, len potom do 3 dni urcite vyper v pracke aj s vreckom. okakanu je lepsie vzdy trochu preprat a zatriet napr. zlcovym mydlom a tak potom (zas mokru) dat do vreca. hnit ti nic za tie 3 dni nebude, to sa nemusis bat, ale moze to zacat trochu smrdiet od mocu. a samozrejme, ak mas len nejaku igelitku, tak tam by som to urcite nenechavala dlhsie ako par hodin 😖 aj ked, videla som kedysi na youtube video jednej americkej mamicky, ktora bola velmi znechutena latkovymi plienkami, lebo sa jej po tyzdni v igelitke "vyliahli" cervy, ale to myslim nepotrebuje dalsi koment 😝

biba321
17. okt 2012

@kkl82 😅 😀 😀

biba321
17. okt 2012

@kkl82 okakanu iba potretu zlcovym mydlom myslis,či to treba rovno aj vydrhnut s tym žlčovym mydlom? či nechat na pračku? 😝 dakujem
baby ak mate niektora uz take vacsie babo,staci vam stvorc.plienka bavlnena a pul nohavicka? idem to asi vyskusat,len nechcem aby mi aj postel precikal 😝 hm a poskladat to na novosklad ci len nejaky obdlznik tam vopchat?
dakujem moc uf,som zvedava 😕

ivanka.7
17. okt 2012

@biba321 Moja ma 6,5 mesiaca, skladam jej este novosklad a davam don jednu tenku vkladacku - to jej vydrzi doma tak hodinu a pol (niekedy menej niekedy viac). Neviem ake mas stare babo, podla toho ako kaka, tak skladaj. Kedze ja som este len teraz zacala s prikrmami, tak kaka v podstate este ako "male" babo, preto stale skladam novosklad, nech to nemam vsade, ked sa nahodou vykaka do plienky. Ale ak nemas tento problem, tak ti staci aj na obdlznik poskladat stvorec a tak supnut do puliek.

zuzanamolnarova
17. okt 2012

@blovitc120 @kkl82 áno Domi to spomínala 🙂 ale diskusiu o nich som ani ja nenašla 😝 ale chrániče áno 😀 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7894678&tab=1

marta222
17. okt 2012

@biba321 môj má 8,5 mesiaca, kaká už také fajn tuhé (cca 1x za deň), ja dávam napríklad štvorec narovno alebo na nohavičkový sklad alebo nejakú viacvrstvovú plienku a do toho nejakú menšiu vkladačku - napr. bambusovú alebo flísovú separačku... Navrch dávam PUL-ky alebo flísové alebo, keď mám nohavičkový sklad prichytený snappi sponkou, tak navrch dávam také tenké vlniačiky. Tú cca 1,5 - 2 hod. mu to vydrží - ciká teda myslím, že dosť 😉 ... A keď mi okaká plienku (keď nevystihnem a nedám mu celulózovú separačku 😀 ), tak ju najskôr osprchujem silným prúdom vody a potom zvyšok vyperiem aj bežným mydlom na pranie, aby nezostali fľaky a potom to hodím do vedra k ostatným použitým plienkam.. Keď to okakané hneď osprchuješ a trošku preperieš, tak to ide pekne dole a nezostanú ti ani fľaky. Jasné, že to nemusíš nejak drhnúť - o ostatné sa postará práčka 😉

pralinkaaa
17. okt 2012

ahojte môžete mi poradiť? dostala sa ku mne plienka - P´TIT bamboo nature velcro - T1 - a ja to ešte nepoznám sú to dobré plienky? majú integrovanú vložku a sú také makké - k tomu sa ešte nečo dáva alebo iba táto plienočka? ešte nejaké Bummis Super whisper wrap S - to je predpokladám navrh látkovej štvorcovej plienky?

lubka231
17. okt 2012

@ivanka.7 dokedy je možné skladať na novosklad?

risolino
17. okt 2012

Mamičky, ako dlho sa vám v tomto období sušia plienky... ja som prala predvčerom a bambusové nie sú suché... mám pocit, že sú stále vlhké... a k tomu taký zvláštny zápach (ako ropa) alebo ani neviem ako to pomenovať... a to keď sa vyprali boli také krásne voňavé :( Neviem, neviem... ako to bude celú jeseň, zimu a jar :(

biba321
17. okt 2012

Baby čo myslite,ked operiem bavlnene a bambusove biele plienky,a k tomu oranzove pul,ostanu biele biele? 😀 tie pul by hadam nemali puštat farbu,či ano?dakujem vopred

marta222
17. okt 2012

@risolino ja som tiež prala v pondelok - u nás bolo celkom pekne a pofukoval vetrík, takže mi to celkom dobre prefúkalo... Potom som sušiak preniesla na chodbu a do rána bolo všetko suché 🙂 . No, ale cca pred mesiacom som prala, keď celý deň lialo a tiež sa mi to sušilo skoro do ďalšieho prania a tiež som mala taký pocit, že plienočky smrdia ako špinavá mokrá handra na podlahu 😖 . Takže uvidíme ako to pôjde ďalej...

marta222
17. okt 2012

@biba321 PUL-ky určite nepúšťajú farbu, neboj 😉 ... Ja mám skúsenosti iba s Bamboozle Stretch - farebné, tie zo začiatku púšťajú farbu

risolino
17. okt 2012

@marta222 presne si to vystihla.. špinavá mokrá handra na podlahu 🙂 tú nepoužívam, lebo máme mop 🙂 neviem, čo s tým... keď to tak bude celú zimu... dokonca keď chytím tie plienky ako vyschnú, tak ten zápach mám na rukách :(

ivanka.7
17. okt 2012

@lubka231 kym nim omotas dieta :D

baska1
17. okt 2012

@kkl82 skus tiez dealextreme a zadaj baby legs

majusqwa
17. okt 2012

@juliam fiii, to sa mi nezda, ze by mali tolko... som ich objednavala cez net, zdalo sa mi to celkom fajn, bol to komplet - plienka plus vkladacka. nic komplikovane 🙂 aspon tak som si myslela. ale teraz som narazila na tuto diskusiu a som na pochybach.

juliam
17. okt 2012

@majusqwa hoď sem link, nech kukneme 😉

juliam
17. okt 2012

@lyongirl TB bamboozle stretch sú moje najobľúbenejšie 😉
@biba321 ja som skladala novosklad len približne 2 mesiace, kým malý veľa kakal, ale kaku sme zachytávali prevažne do nočníka. od 3.mesiaca mu dávam plienku narovno a aj keď sa niekedy stala "nehoda", tak to v najhoršom prípade zachytili pulky.
@risolino aj mne schnú bambusky príšerne dlho. ja som si na normálnom prádle všimla, že po uschnutí trochu smrdelo ako staré ponožky, tak som dala do práčky ocot a zapla naprázdno a zatiaľ je všetko ok.
@biba321 mne žiadne plienky - ani pulky, ani kapsovky, ani SIO - nepustili farbu 😉

behulka
18. okt 2012

@majusqwa keď som kupovala látkovky pre prvé bábo, boli bežne k dostaniu len Hamiko. Boli ok, oproti štvorcovým plienkam obrovský pokrok, no nemala som s čím poronávať. Vrchné nohavičky boli Pul, rovnaký materiál ako tie dnešné, akurát nežiarili farbarmi a obrázkami. Časom vám možno nebudú stačiť na noc, ale dajú sa do nich dokúpiť bambusové vkladačky a používať s nimi.
@indys skús ešte pozrieť, či Nivea obsahuje mydlo, inak sa lanolín nerozpustí. Ako písali kočky, roztok by mal byť ako mlieko.