Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

smejkoh
13. nov 2012

Ahojte, nevedeli by ste poradit, ktora masticka proti zapareninam, vhodna aj pre novorodencov, nezanechava nevypratelne mastne flaky na plienkach? Dakujem.

zojec
13. nov 2012

@mychaella zavisi od toho ktore a kolko ich pouzivas (aj akeho mas ucikanca 🙂 ). nove treba lanolinovat po kazdom prani, ale ked uz chytia ten "film" tak staci tak kazde druhe-tretie pranie.. najlepsie drzia LVB, potom babyidea a nakoniec popoliny.. co mam site z merina, tak tie musim lanolinovat po kazdom druhom prani. samozrjeme zavisi aj od toho v com ich peries... pokial su to tie setrne pripravky tak urcite netreba lanolinovat po kazdom prani 😉

zojec
13. nov 2012

@smejkoh pokial budes pouzivat bavlnene stvorce, tak na 60tke vyperies skoro vsetky maste 🙂

mychaella
13. nov 2012

@zojec mame babyidea a zrovna tieto boli nove, nalanolinovane len raz a taktomich hned pokrstila 🙂 stolicu som vyprala rucne s mydlom imse na skvrny a potom som to dala do pracky, bez nicoho, iba v cistej vode. Cika tak normalne, v noci menej. Ked som ich davala susit tak som mala pocit ako byvtam este ten film bol, no skusim ked budeme doma, co to urobi. Dakujem.

smejkoh
14. nov 2012

@zojec Chcela by som pre zaciatok stvorce a do nich vkladacky. Pri dcerke som zo zaciatku pouzivala rybaciu mast, ale na vsetkych bambusovych a suedeclothovych plienkach ostali flaky. Prala som vzdy na 60 °C. Tak som presla na modru indulonu. Ta sa oprat dala. Ale novorodencovi asi nemozem dat indulonu, ci? Ked bola dcerka starsia, tak uz som nedavala nic.
Ty mas maleho drobceka, davas alebo davala si mu nejaku masticku, ci ani nie je potrebna, pokial je pokozka v poriadku?

ivanka.7
14. nov 2012

@smejkoh ja som malej praveze nedavala nic, ked bola uplne babo, teraz od prvych zubov alebo prikrmov (slo to naraz, takze neviem co z toho) sem tam na noc davam jemnulinku vrstvu kremu.

zojec
14. nov 2012

@smejkoh pokial je ritka v poriadku netreba davat absolutne nic. dcerka mala citlivejsiu pokozku , tam som mastila viac, ale pri malom som pouzila krem mozno 10x, ma pol roka 😉 pokial ma len trosku cervenu ritku, tak mu dam na noc bambusovu vkladacku, potriem levandulou a do rana je to ok 😉

smejkoh
14. nov 2012

@ivanka.7 @zojec Dakujem baby, uvidime teda, aku budeme mat pokozku.

behulka
14. nov 2012

@smejkoh gratulujem letnému k bábätku 🙂 ja som používala klasika rybaciu, zo štvorcových plienok sa vyprala pekne - vkladačku som "schovávala" dnu, aby nebola priamo na vrchu. Pri mladšom som nemazala vôbec.
@mychaella závisí od vlniakov - niektoré som musela po každom praní, iné stačilo raz sa 2 -3 prania.
@brca oni práve tie Imse aj Bummis neboli z vnútornej strany hladké, ako iné pul-ky, plienka sa v nich nešmýkala.

smejkoh
15. nov 2012

@behulka Dakujem Katka, vidis to ma nenapadlo, schovat ju do stvorca, veru to asi tak poriesim, ak bude treba mazat, dik za radu.

strociatka
15. nov 2012

Ahojte latkarky, maminky poradte, chceme zacat s malinkou chodit plavat, ake plavky? Ako to riesit? Nemam vonkoncom chut kupovat tie jednoroazovky z DMky. Moooc krat dakujem, kludne piste aj do IP, strasne potrebujem hlavne take prakticke rady.

janulkan
15. nov 2012

@strociatka my mame doma happy nappy, pouzivali sme od pol roka a este teraz rocny ich oblecie, len uz neplavame 😝 mozem ich len odporucit

strociatka
15. nov 2012

@janulkan a ako sa prakticky pouzivaju? treba nieco do nich?

mmacca
15. nov 2012

@strociatka My sme mali tiež Happy Nappy- nedávali sme do nich nič. Pri kúpe sa riaď rozmermi, nie mesiacmi.

biba321
15. nov 2012

@ivanka.7
@smejkoh
baby moj ma medzi ritulkou take červene,asi riadna zaparenina,nechapem..
ked sme boli na jednorazovkach,tak som ho mastila ostošest,ale v bavlnenych a bambusovych nie,aj tam mam mastit?
no vcera spinkal dlllllllho v ocikanom stvorci bavlnenom+ stay dray flisova,zeby to z toho?
som mu dala IMAZOL krem,a viskovovu separacnu vlozku a bambusovu vkladacku,hadam to cez tu separacku na bambus neprejde.....?

biba321
15. nov 2012

Baby mate niektora prosim nohavickove plienky bamby roxi M-L?
davate na to nejake pulky?
ja mam iba BG flip a POP n gro,a sa mi zdaju velmi male,vobec ich neprekryju.. ci na to iba vlniacik sa moze davat??

ak by ste niektora chceli kupit 3x pouzite a 4 x oprate 2 kusyLOLIPOP prirodne,velkost L - otlacaju nas
a PULky oranzove Pop n Gro - minimalne pouzivane pocas 3 tyzdnov - otlacaju
a 2kusy snappi sponky nepouzite v originalnom baleni..
tak budem mat na predaj,ja mu to nemozem davat,asi je nejaky baculatucky 🙂

strociatka
15. nov 2012

@biba321 imazol by som nedavala, nie je to na zapareninu, ale na plesnove ochorenie, na zapareniny davaj nieco ine napr. sudocrem, alebo aj z DM babylove zelene su vynikajuce

strociatka
15. nov 2012

@biba321 ja mam prevaznu vacsinu Bambi Roxy ale jednovelkostne a na ne davam PULky od thirsties, prekryju uplne a spolahlivo, mozem len odporucit 😉

ivanka.7
15. nov 2012

@biba321 s imazolom nemam skusenosti, ja som davam ked uz tak bepanthen alebo sudocrem, podla toho co potrebujem, aby to spravilo :D
@strociatka sudocrem ma tiez aj antimykoticke ucinky, pokial viem

@biba321 na bambi roxy davam len vlniaky, ale ak bude dieta vecer spolupracovat, tak poskusam, co sa na to zmesti 🙂

biba321
15. nov 2012

@ivanka.7 poskusaj pls a daj vediet,dik moc
asi tie blueberry ako pise @strociatka
ved som ich chcela kupit,ale nekupila,hm
ale dobre su tie bamby roxi,volne,velke parada 🙂
nam dala kozna imazol ked mal maly tu dermatitidu plienkovu,a ze mozeme aj na zapareniny 😝 ale idem uvarit ten ruzovy hypermangan,ten je ok,len zas mi plienky zamaze,ale hadam cez separacku to neprejde uf....

biba321
15. nov 2012

@strociatka co myslis prosim z DM babylove?

ivanka.7
15. nov 2012

@biba321 thirsties a blueberry je rozdiel 🙂 ja mam blueberry, tak vyskusam, ci sa to pod ne schova 🙂

strociatka
15. nov 2012

@biba321 Krem na zapareninky

janulkan
15. nov 2012

@strociatka do nich sa nedava nic, ako ti uz napisali, len si treba vybrat spravnu velkost podla vahy 🙂 oni potom pekne obopnu nozicky a aj brusko a nepretecie nic 😝

biba321
15. nov 2012

@ivanka.7 😀 😀

rolla20
15. nov 2012

Ahojte mamicky, mam len otazocku. Prikupovala som v DM-ke bambusove plienky kikko do vybavy a to sa mi len zda alebo su nejake ine?? okrem toho prisiteho loga 😅 su take akoby "umele", viem ze sa musia viac krat predprat, nepamatam si vsak, ci aj tie prve boli take... dakujem

brca
16. nov 2012

@biba321 ja davam blueberry a tiez sa to v pohode zmesti

brca
16. nov 2012

@rolla20 ja mam kikko z mall.sk anemam na nich ziadne logo. Pouzivam ich stale a su makkucke. Kupovala som ich cca pred 2 mesiacmi, tak mozno zacali robit ine medzicasom

baska1
16. nov 2012

@biba321 skus maleho nechat viac rozkopaneho, nech sa to pekne vetra a normalny puder alebo bepanthen krem, ale najviac pomaha vetranie pokozky:o)

juliam
16. nov 2012

@biba321 možno malému nerobí dobre umelinka. môj tiež ked má dlhšie kapsovku s umelinkou ked sme von, tak má začervenanú pokožku. ale na noc trošku natriem krémikom - bephanten a dám bambusku a do rána je to ok.
na nohavičkové dávam vlniaky, ale minule som musela dať thirsties a krásne prekryli.