Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
20. nov 2012

@miroslavusienka periem vacsinou na 40, raz za cas na 60... na zaciatku som ale vacsinou prala na 60, teraz uz nemam tolko okakanych plienok, niekedy ziadnu vo varke 🙂

rolla20
20. nov 2012

@miroslavusienka ja som zo zaciatku prala na 40tke, teraz vsetko supnem na 60°C a to mam bambusovu vybavu. MIofresh tiez nedavam do kazdeho prania, no raz som skusila plienky na noc namocit do vody s miofreshom a po oprani boli svieze, len vzdy akosi zabudam na noc namacat 😀 takze tiez skus namocit

miroslavusienka
21. nov 2012

@ivanka.7
@rolla20 diky baby. ja som ich medzitym uz oprala 🙂 dala som na 40, trochu mensiu davku lovely a miofreshu, vsak teraz boli este ciste. ked budu v pouzivani, tak budem prisposobovat teplotu podla stupna znecistenia 😉 som sa bala hlavne kvoli tym bambuskam a niektorym pulkam, kde je uvedene max. 40, ale hadam sa tomu nic nestane, ked to obcas dam na viac.

biba321
21. nov 2012

baby prosim vas,ktore periete s miofresh,ako ho je najlepsie pouzivat,namocit plienky pred pranim v pracke, 1 pol lyzica na 5l stud.vody,tam nahadzem uplne vsetky plienky,aj ocikane,aj okakane,aj separacne vlozky?
a ked tam namocim okakanu plienku aj so zlcovym mydlom,potom do pracky mam dat na tu plienocku zas to zlcove mydlo?
a vsetko take fest mokre hodit do pracky?
dakujem

tepka
21. nov 2012

baby ja som z toho stale mimo neviem aky rozdiel je medzi kapsovou a tou klasickou plienkou ako bumkins?čo potrebujem po lopate na začiatok?

rybicka3
21. nov 2012

Baby tie ktore latkujete v zahranici, viete mi poradit v com prat tie plienocky co obsahuju fleece? Ostatne som oprala v mydlovom slize, ale ten vraj nie je dobry na flis. Lovelu alebo miofresh som tu nevidela. Myslite ze by to poskodilo plienocku keby som ju oprala v nejakom normalnom pracom prostriedku pre deticky? A este jedna otazocka pre vsetky baby, ked periem prvykrat plienkovu vybavicku, novu, myslite ze pustia farbu tie farebne?

ivanka.7
21. nov 2012

@miroslavusienka bambusovym 60tka neublizi, len sa mozu viac zrazit...

euka210
21. nov 2012

@miroslavusienka ja vsetko a stale periem na 60...myslim plienky 🙂

duratlicka
22. nov 2012

Baby,bud malu zabudam prebalovat alebo je taky strasny pocurancek,ale precika az na bodycko kazdu plienku,ktora nema aspon 12 vrstiev☹Ale asi fakt zabudam,lebo sa to viazalo na dojcenie a ked nepyta jest,zabudam prebalit.Kolko plienok vam za den drobci pocikaju?Myslim taki okolo roka.

handricky
22. nov 2012

@tepka mas tu priklady aj s fotkami..
kapsovka je toto: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
AIO - all in one alebo vsetko v jednom (teda ak myslis AIO Bumkins) je toto: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
AI2 - vsetko v 2 alebo SIO snap in one je toto: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric....

Z hladiska prakticnosti, udrzby, ceny ti je najlepsia kombinacia: Vrchne nohavicka + vkladacka.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

ale urcite aspon 1 ks AIO alebo AI2 a jednu kapsovku by som zadovazila..
potom mozes dokupit z toho typu, ktory ti bude najviac vyhovovat..

handricky
22. nov 2012

@rybicka3 fleece znasa mydlovy sliz lepsie ako suedecloth (to je ten druhy matros co sa pouziva ako stay dry, jemny, semisovy povrch). Fleece je redsie pleteny a strecovy, suede je husto tkany, tam sa skorej ucpu pory.
Fleece zvladne aj klasiku persil, mydlove vlocky a pod.. Pustia ti akurat farebne prirodne materialy (teda ak mas napr. farebnu bambusku tots bots bamboozle strech a pod), farebne polyesterove pulky ti nepustia.

blovitc120
22. nov 2012

Dievcata ja som tu minule machrovala s lanolinovanim, ze mi to vzdy ide a prosim pekne urobila som uz 6 !! Roztokov s lanolinom z lekarne a furt nah...o. Robi sa mi presne to, co ste pisali, a to ze nie je mliecny a vyzraza sa, davam presne to, co predtym a nefunguje to. Aky sampon davate? Uz som rozmyslala, ze zmenil vyrobca zlozenie. Ja by som aj kuru objednala z plienkoveho shopu, ale plienky mi netreba a nechce sa mi platit postovne

tepka
22. nov 2012

@handricky ha jasne chcem vrchne do toho vkladačky a 4cove...jasne neskor zo 3ks all in one🙂

lin123
22. nov 2012

ahojte. tak naseho drobca uspesne latkujeme. zaujimave je, ze vobec nerozlisuje medzi latkovymi a jednorazovymi plienkami. Pocas dna, ked sa napapa a do polhodinky sa vycika, tak spusi rev, vtedy ma latkovu plienku..uz dla palcu viem, ze treba prebalit...ale ked spi v noci alebo kocikujeme a vtedy pekne spinka a je pocikany, tak nic..vobec nevnima, ze ma pocikanu latkovu plienku a to pouzivame klasicke bavlnene stvorce. A rovnake to je aj ked pouzijem bambusove plienky a rozne vkladacky a tak...a takto to funguje aj s jednorazovymi. Niektori ma totiz odhovarali, ze sa mi nebude chciet latkovat, lebo to budem musiet furt menit,ale za den pouzijeme tak 9 plienok. No keby som ho nekontrolovala, tak on si bude v mokrej plienke pokojne aj spinkat aj niekolko hodiin.

ianitka
22. nov 2012

@duratlicka momentalne sme na cisle cca 8 (plus cikanie mimo plienky)- ale tiez sa mi parkrat stalo, ze riadne precikal... Neprecikatelna je u nas len Tots bots V2 zatial. Len tu mu nechcem davat na von do kocika a tak, kvoli tomu, aby necitil mokro.
Normalne mam latkovaciu krizu 😝

miroslavusienka
22. nov 2012

@ivanka.7 @euka210 tak budem teda pravat na 60 a uvidime. konecne som sa po par mesiacoch sledovania a analyzovania zorientovala v plienkach a ked ich mam doma tak som zas blba zo starostlivosti o ne 😀 no vsak ked tu bude drobec, pouzivanim sa vsetko naucim 🙂

vojann
22. nov 2012

naše nové produkty z merino vlny 🙂
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/vojann/#
najdete na našom webe

rybicka3
22. nov 2012

@handricky Dakujem za rady 🙂 a ten suedecloth by si v com odporucila prat?

handricky
22. nov 2012

@rybicka3 neviem, ja som prala aj v lovele aj vo vlockach, teraz uz periem v miesanom z eko-eko.sk. ale nikdy som nemala problem s ucpatim. zalezi asi na vode+ kombinacii prasku. ved skus uvidis, az by pretekali, tak zmenis praci prostriedok.baby tu davnejsie riesili, ze v com prat kapsovky so suede.. mozno niektora napise..

biba321
22. nov 2012

druhy pokus 😀
baby prosim vas,ktore periete s miofresh,ako ho je najlepsie pouzivat,namocit plienky pred pranim v pracke, 1 pol lyzica na 5l stud.vody,tam nahadzem uplne vsetky plienky,aj ocikane,aj okakane,aj separacne vlozky?
a ked tam namocim okakanu plienku aj so zlcovym mydlom,potom do pracky mam dat na tu plienocku zas to zlcove mydlo?
a vsetko take fest mokre hodit do pracky?
a potom do tej vody s miofreshom,ked plienky dam do pracky,mozem tam dat mocit na 2 hodiny dalsie,ci uz radsej nova voda s novym miom?
a potom uz mozem hadam prat na 40 aj bavlnene,vsak,ked to je vymyofreshovane ? 🙂
dakujem

euka210
22. nov 2012

@miroslavusienka jasne, chce to len cvik 🙂

behulka
22. nov 2012

@mary939 novosklad sa zvacsi na dlzku, ked prvy krat neprelozis na polovicu, ale len do tretiny. Alebo skladat len na obdlznik.
@alena0305 ja som mala rovnaky problem, ked sme sa prestahovali a velmi tvrdu vodu vymenili za velmi makku. No bolo to pri vsetkych veciach. Mydlovy sliz to nerobil, iba Sonete. Vyriesilo to znizenie davky prasku a extra plachanie, na pracke nastavujem i viac vody, davam i maximalne otacky. To so savostou bambusu ma nikdy nenapadlo, ale moze to k problemu prispievat - plienky sa nacucaju a v pracke uz nie je dostatok vody na "poriadne" opratie.
@blovitc120 skus pozriet, ci sampon obsahuje mydlo, bez neho sa lanolin nerozpusti, detske nemusia v sebe mat.

alena0305
22. nov 2012

@behulka A môže sa mydlový slíz používať na bambusové plienky? Ak áno - ako ho pripraviť na jednu dávku, keď ho nemám kde skladovať (niekto to tu písal ale asi by som to nenašla)

blovitc120
22. nov 2012

@behulka to som si myslela, len ja som dala sampon, ktory som uz asi 6x uspesne pouzivala a toto. Urobila som 5 roztokov.a vsetky vyliala, s 5 roznymi samponmi, dala som dokonca aj MM sprchac a nic 😝, stale rovnako. Dajte niekto konkretnu znacku, s ktorou vam to fungovalo

marta222
22. nov 2012

@blovitc120 ja dávam Johnson´s baby shampoo s harmančekom 😉 a doteraz sa zatiaľ vždy roztok podaril 🙂 . A aký máš lanolín?

behulka
22. nov 2012

@alena0305 nad tymto som sa nikdy hlbsie nezamyslala, no nevidim dovod preco nie. Prala som v nom bambusove vkladacky aj nohavickove bambusky skoro 3 roky a funguju ok. Mydlove vlocky rozpustam pred kazdym pranim - tiez nemam kde skladovat plne vedro slizu, naviac v nom periem len biele pradlo. Malu lyzicku do teglika od jogurtu - v horucej vode sa rozpusti a nalejem do pracky, plus pridavam sodu - tak od oka, asi polovicne nez je na sacku. Pripadne perkarbonat, ak periem biele, co chcem aby bolo biele - na 60°.
@blovitc120 od isteho casu davam klasicke mydlo. Tiez som odskusala par samponov a nic.

blovitc120
22. nov 2012

@marta222 mam bezvody lanolin z lekarne. Pouzivam ho 7 mesiacov a kupila som novy a s nim mi to vobec nejde. Ale vyzera presne rovnako sko ten stary.

@behulka co myslis pod pojmom klasicke mydlo? Normalne tuhe mydlo? To ako tam davas? Ci tekute mydlo na ruky?

mary939
22. nov 2012

@tortelinka a na obdlznik potrebujem len jednu plienku? treba ju aj fixovat nejakou sponkou?

tortelinka
23. nov 2012

@mary939 ja davam iba jednu, nedavam sponku, len zalozim do pul gatiek drzi to v pohode

euka210
23. nov 2012

@tepka na zaciatok Ti treba vadiet ako je to napr. so susenim u vas v zime....ci je problem alebo schne rychlo a potom aky si typ, ci chces klasicke stvorce, nohavickove, kapsove ci AIO. A aj kolko chces investovat. Ceny v takom slede aj rastu ako som pisala. MY mame na doma stvorce a vkladacky- bambus prevazne ci nejake mikrofrote z kapsovych. Potom nohavickove na noc a par kapsoviek na vonku.