Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
21. dec 2012

@duplicka a nepremokaju po bokoch, ze ti vlhkost vzlina okolo noziciek? Nie je to tak, ze su nasiaknute len v strede - dost a inde a nie? Mne tots bots v2 premoknu len tak, ze mam po bokoch jemne navlhnute veci, ked malu dlho neprebalim a nedovypcham - prosto ten stred uz nevladze absorbovat a tak vlhkost prelezie popri nozickach na bodynko. Stalo sa mi to asi dvakrat, vzdy ked som malu v plienke nechala dobre 4 hodiny (neodhadla som cas a prebalovacie moznosti).

susul
22. dec 2012

@duplicka mne to robil pri plienkach v obdobiach, kedy sme akoby v medzivelkosti plienkovej - t.j. mala velkost sa mi uz zle nasadzuje a vacsia nesedi okolo noziciek, robim to tak, ze nasadim nezapnutu plienku a ked uz ju ma nasadenu, tak mu jum zmensim patentakmi na zmensovanie. Inak ked nacika viacej, tak mne tak ako pise @ivanka.7 tak mam vlhke len lemy na bodycku, ako sa zapina medzi nozickami.

oliverka
22. dec 2012

Malému pretekajú všetky AIO a kapsovky, vždy okolo nožičiek 😒 . Dovypchávam ich vkladačkami, ani nemusia byť nasiaknuté a vlhkosť okolo nožičiek prejde aj na pančušky... Neporadíte?

ivanka.7
22. dec 2012

@oliverka tipla by som, ze mu ich zapinas dost na volno a tym padom mu to steka okolo noziciek - ak teda pretekaju vsetky. Alebo si ich nejako katastrofalne zle vyprala, ale to sa mi nezda.

oliverka
22. dec 2012

@ivanka.7 Zapínam ich sakra na tesno... Tá vlhkosť "vzlíňa", z vnútornej strany pekne prejde aj na vonkajšiu stranu a okolo nožičiek vytvára zväčšujúci sa mokrý fľak. Nechápem to...
Periem všetky plienky spolu, bavlnené + bambusové štvorce + nohavičkové....

ivanka.7
22. dec 2012

@oliverka a mas rozne druhy kapsoviek a aio? Vymienas ich dost casto? Vkladacky nemusia byt uplne nasiaknute vsade, staci, ze ide par plnych davok na jedno miesto. Mne takto prevlhne plienka, len ked ju necham fakt dlho.

zfidorka
22. dec 2012

@oliverka aky material je vo vnutri? nemozu sa ti okraje vytacat von?

oliverka
23. dec 2012

@zfidorka
@ivanka.7
Niektoré plienky to majú tak, že za gumičkou ešte pokračuje vnútorná vrstva (napr. Wonderoos V2). Vlhkosť prejde cez gumičku a na konci sa "otočí" a pokračuje po vonkajšej minky vrstve ďalej...
Niektoré (napr. Smartipants) majú gumičku z jednej strany potiahnutú vnútornou vrstvou, vonkajšiu už nie. Aj tak ale vlhkosť prejde z vnútornej na vonkajšiu, lebo sa obe vrstvy dotýkajú.
Prebaľujem, myslím, často. Včera mi Smartipants vydržala pol hoďku a okolo nožičky už bol vlhký fľak. Ja by som proste potrebovala, keby vnútorná a vonkajšia vrstva neboli spojené, ale oddeľoval ich nejaký "igelitový" pásik alebo čo. 😒

ivanka.7
23. dec 2012

@oliverka tak to je divne :/ pri wonderke by som tu vlhkost chapala, ale Smartipants to ma fakt dobre vyriesene, tam sa mi nikdy nestalo ze by takto prevlhla (len raz a to som jej ju zapla na volno a dala si ju pri kojeni nabok, no a ako sa vycikala, tak jej to okolo nozicky vytieklo von :D)

duplicka
23. dec 2012

@susul
@ivanka.7 ano presne tak,ze bodinko mam namoknute a pride mi to,ze okolo noziciek akoby, hmmm, tak ona ma tenucke🙂)))),uz som vypachala dvomi fliskami a aj tak, no a cez noc nehrozi ako uplne vazne stale musim aj prezliekat okolo polnoci,ojjjjjjjjjjjjj

biba321
23. dec 2012

Baby mate prosim niektora skusenost s GroVia? existuju iba bavlnene vkladacky do nich,bambusove nie?
stacia vam bavlnene aj pre starsie dietatko? ja mam 1 na skusku,a maju uzasny strih,ale sa obavam ci to aj nad 12 mesiacov bude stihat cikaniu..

behulka
23. dec 2012

@oliverka ešte ma napadli tri veci - vnútorná a vonkajšia vrstva bývajú ešte okolo gumiek prešité - môže to premokať tade, ak sú plienky obnosenejšie, pri únave materiálu, pri nových by nemalo.
Vkladačku by si mohla skúsiť vložiť po celej šírke kapsy, aby išla od okraja po okraj, no najpravdepodobnejšie mi príde, že fleece (ak ho majú kapsovky ako vnút. materiál) nestíha prepúšťať vlhko ku vkladačke a steká to po ňom ku okrajom, kadiaľ pretečie von. Toto sa dá vidieť, ak naleješ na kapsovku trochu vody - či vsiakne, či ostane na povrchu. Malo by pomôcť vyprať bez prášku, či v inom prostriedku.
@duplicka na noc je lepšia kombinácia plienka + vrchné nohavičky, ako kapsovka, aby nebola savá časť napevno spojená s pul vrstvou. Ja som teda kapsovkám nikdy na chuť neprišla, práve pre to časté pretekanie.

oliverka
23. dec 2012

@behulka Vyskúšam to, ďakujem!
Plienky mám nové, ani nie z bazáru, ale zo serióznych e-shopov (ekoplienky, nili...).

ivanka.7
23. dec 2012

@duplicka na noc vobec kapsy ani aio nepouzivam, len nohavickovu plienku + vrchne nohavicky
@biba321 ja mam groviu, ale pouzivam ju vtedy, ked nepotrebujem, aby plienka potiahla extra dlho, mam do nej 3 vkladacky, tak ich nosim so sebou napr. na obed k svokre alebo tak, ked mozem hocikedy prestriedat. Bambusove vkladacky grovia nema a ani sa nedaju urobit, lebo tie patentky maju take, ze sa nedaju zohnat :D

zuzanamolnarova
23. dec 2012

@biba321 my sme gro via mali ale okolo mesiaca sme ich posunuli ďalej nakoľko nám ich bavlnené vkladačky nestačili. Neviem prečo sa k ním nevyrábajú bambusové vkladačky. Bola by to suer kombinácia. Strih majú úžasný aj tie vkladačky ale sú časovo obmedzené 😀

biba321
23. dec 2012

@ivanka.7
@zuzanamolnarova
no ved to,ja som so strihom velmi spokojna,fakt su uzasne,len ta bavlnena vkladačka je dost naprd 😝

matapeprnata
23. dec 2012

ahojte. chceli by sme sa dat na latkovanie, ale v tolkych info sme sa sa s manzelom uplne stratili= nevie nam PROSIM niekto poradit, z akeho druhu po kolko kusov je treba nakupit na prvy rocik zivota? Babatko sa narodi o par mesiacov a chceli by sme si uz urobit nejaku tu zasobu.
DAKUJEME VELMI KRASNE

handricky
23. dec 2012

@matapeprnata pozri sa o stranu nazad, tam je to rozpisane. od novorodenca..

tortelinka
23. dec 2012

@biba321 ja ich mam, maly ma 13 mesiacov, nevydrzia strasne dlho, ale mam ich velmi rada, ovela viac mi sadli ako itti bitti

blovitc120
23. dec 2012

@oliverka podla mna to, co potrebujes, maju Stuffable. Maju take kridelko. Mne sa kvoli tomu moc pozdavaju

peluskovo
24. dec 2012

prajem Vám prekrásne Vianoce, plné čarovných prekvapení, pohody a ľudskej blízkosti.
.

handricky
25. dec 2012

@oliverka skus sa este pozriet na plienky od @fionka, jej kapsovky su lemovane priamo pulom. cize nemas spojenu vonkajsiu aj vnutornu, tak ako je to u vacsiny plienok, ale mas tu este zabranu priamo z pulu.

wilsonka
26. dec 2012

Ahoj,aku dezinfekciu mam pouzit? mam all in one plienky tots bot a fuzzi bunz.dik

wilsonka
26. dec 2012

Jedna pani odporjca mio fresh.kde to kupim?len cez net? Dik

chichinka
26. dec 2012

@wilsonka ja pouzivam mio fresh, som s nim spokojna, plienky nesmrdia..
Kupujem bud cez net ale osobne v predajni latkoveplienky.sk alebo enikibeniki..ale asi aj latkovky na Nivach by ho mohli mat..a tusim aj ekoplienky..pokukaj, je lahko zohnatelny nastastie, uz len kde maju lepsiu cenu 🙂

ivanka.7
26. dec 2012

@chichinka len @wilsonka je zo Ziliny. Skus Tesco, tam niekedy mavaju mio fresh. Ja som s nim tiez spokojna.

wilsonka
27. dec 2012

@ivanka.7 objednala som ich cez internet rovno dve balenia🙂

otazka do plena idem kupovat pul nohavicky pre novorodenca. kupit 2-6kg ci 4-9kg? dcera mala takmer 4kg pri narodeni a teraz to vyzera ze bude tiez velke babo. pripadne ake vkladacky do konkretnej znacky puliek kupit alebo obycajne plienky pouzit ako novosklad? velmi ja nie som na skladanie este som to ani nekukala a hlavne nemam rada ked je plienka objemna, dcera bude mat dva roky, plienkujeme po dlhsej dobe opat lebo uz kaka do nocnika🙂, ale ked ju viac vypcham vadi jej to pri chodzi, tak davam radsej menej.
u novorodenca sa to ale da, lebo aj tak asi budem musiet balit na siroko (dceru som musela do 10mesiacov:(()

hlavne vas prosim aby ste ma povzdbudili ohladom puliek a vkladaciek lebo ja stale len AIO a to sa nebude dat zvladnut pri malom. dikes kocky

ivanka.7
27. dec 2012

@wilsonka No my asi nie sme na rovnakej vlne, ja malu este aj teraz doma balim do novoskladu 😅 ale pulky dobre na vkladacky na rovno su flipky - aspon ja do tych davam vkladacky, ked som hnila balit novosklad. Ale na malu sa mi na zaciatok fakt osvedcil hlavne ten novosklad a na to pulky s dvojitymi gumickami (ja konkretne thirsties a blueberry). Alebo ked nechces viazat, mozno by sa ti oplatilo kupit na zaciatok z druhej ruky viac nohavickovych plienok, pokojne aj menej savych a na tom ficat s pulkami.

ivanka.7
27. dec 2012

@wilsonka este mi napadlo ze @handricky tak plienkuje dcerku od zaciatku ze vrchne gatuse a vkladacky, tak ti ona urcite dobre poradi 🙂

wilsonka
27. dec 2012

@ivanka.7 hej uvazujem nad tots bot nohavickami a na to pulky. ale mozem kuknut znacky co si popisala.🙂