Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

redkvicka
25. máj 2008

killi, maju este tu sadu bambinomio v draciku za ten lacny peniaz? Dakujem

redkvicka
25. máj 2008

neviete mi poradit s plienkami ultra fit soft popoliny, ci ste s nimi spokojni? Ako dlho schnu? Ci stoja za to, vsetko, co mi pomoze sa rozhodnut, dikes.

olinka6226
25. máj 2008

no najdlhsie tusim schnu babylucy organic. tieto su fajn. aj ked nechces radsej bambusky? viac saju. ale zas aj dlhsie schnu, tym ze su savejsie. ako sme uz s kockami pisali na predoslych stranach, nie je dobre kupovat plienky z jedneho druhu celu sadu. radsej po kuse dvoch z viacerych (nohavickove, klasicke stvorce - tu viac ako kus ci dva 😉 , viacvrstve, pripadne kapsove al. all in one) druhov plienok a nakoniec sa rozhodnut pre to, co ti vyhovuje najviac. A potom treba zohladnit ci budes robit aj bezplienkovku alebo nie... atd. kombinovat je dobre preto, ze kazda z tychto plienok ponuka ine pozitiva a napriklad stvorcove ti pomozu preklenut pripadny nedostatok nohavickovych, pretoze strasne rychlo schnu. no snad som poradila. skus sa porozhliadnut a skusit viac roznych znaciek a potom dokupis to, co sa ti osvecilo. pripadne ti baby tu mozu napisat svoje oblubene plienky a horne nohavicky. no, snad som aspon trosku poradila a neurobila ti privelky chaos 😅 😉

redkvicka
25. máj 2008

Nie, chaos my nerobis, my mame 11 mesacne adoptovane dievcatko, a latkovky pouzivam, teda hamiko, baby lucy, popoliny a mam z viacerych druhov, len teraz som chcela nejake dokupit, tak preto sa pytam. Ja som ten avatar neopravovala, lebo uz sem moc nechodim, ale plienky ma zaujimaju. Takze tak. Velmi si mi pomohla, ja mam baby lucy organic a prave preto potrebujem nieco, co lepsie schne. Dik

kadea
25. máj 2008

A co tak zavazovacky Babyidea a do toho male viacvrstvove? Velmi dobre schnu, nerobia velky zadocek, ja ich pouzivam naozaj rada....A aj cena je celkom fajn. Na doma su dobre aj klasicke Imse vimse100g stvorce, schnu bleskovo a nasaju relativne dost.

redkvicka
25. máj 2008

Dakujem za radu, pozriem sa na tie zavazovacky, to vobec ani neviem, co je. Ale dik.

taanak
26. máj 2008

Podla mna su zavazovacky na take vacsie babo uz len taka nudzovka - boj pri zavazovani, ale na male su v pohode.

bihan
26. máj 2008

Ja si to tiež neviem so zaväzovačkami v 11m celkom predstaviť 😅 Tá moja má 7 a založiť jej kapsovku začína byť boj 😀

olinka6226
26. máj 2008

ja sa uz vecer len smejem, lebo kym samkovi zapnem nohavickovu plienku a otocim sa pre horne nohavicky, plienka je uz zas dole... 😀 mame to ako taky ritual pred spanim, ze si ju da tak zo 2-3x dole kym ho kompletne navleciem do vsetkeho co treba. Inak ja sa teraz vytesujem cez den z kapsovky Mommys touch na druky. Som z nej nadsena, samko sa z nej este nevyvlecie, kvoli patentkam. rychlo schne, kedze su to len vonkajsie nohavicky a flisova vrstva - tym ze sacie jadro vkladas, tak to dost urychli schnutie. Ale ako pisala kadea klasicke stvorce su tiez super.

kili
26. máj 2008

oli však si daj plienku do nohavičiek a tak mu ich dávaj, že zapneš plienku a hneď máš pod tým aj nohavičky

olinka6226
27. máj 2008

no len ja ho na noc vypchavam este 2 vkladky a flisovy obdlznik a to sa mi potom rozsypa, lebo jednu vkladku skladam na polovicu dopredu. uz som skusala to vlozit do seba 😀 ale dakujem

kili
27. máj 2008

oli, aj ja dávam vlkádačky zvlášť a skladám na polovicu. A to robím tak, že ju dám, až keď je plienka pod riťulou, len ju tam vložím a hneď zaklapnem, prisuchozipsujem plienku, zaklapnem nohavičky a tie prisuchozipsujem a je to 🙂

bambusko
31. máj 2008

doobjednala som si teda bambusove babylucy na noc a zavezovacie babyidea s viacvrstvovymi. tie bambusky su super, maly je v nich ako mekulinky plysacik 🙂 a naozaj na noc vydrzali, nemusala som prebalovat. akurat som teraz smutna, ake su v porovnani s nimi tie co sme mali doteraz, ach jaj ☹ a najrychlejsie vyschli tie zavezovacky. takze vdaka, dobre ste poradili 😉

redkvicka
1. jún 2008

Ahojte baby, neviete my poradit, kde maju take gatusky na stvorcovky? Chcela by som to vyskusat, aky je v tom rozdiel? My teraz behame aj naholo, takze prebalujeme vela, takze ked mi niekto poradi budem velmi rada, dikes

kili
1. jún 2008

ževraj sú najlepšie imse vimse
mne ale však viac vyhovujú bambino mio

olinka6226
2. jún 2008

redkvicka kili pisala ze tie bambino mio maju v auparku teraz vo vypredaji - pisala to pred 2 tyzdnami, cize neviem ci este maju. imse mam aj ja v obchode.

olinka6226
2. jún 2008

teraz citam ze si sa vyssie na ten dracik uz pytala 😀 a mali ich este ci si tam nebola?

bambusko
2. jún 2008

manzel tam bol minulu stredu a uz nemali 😒

bambusko
2. jún 2008

mne sa podla obrazku zdaju podobne aj nohavicky babylucy fix, my ich mame, sedia aj na tie zavezovacie babyidea, asi by sadli aj na ine a stoja o polovicu menej 🙂

kili
2. jún 2008

tak to asi na moje odporúčanie už niekto vykúpil 😀

dnes by som išla do auparku a by som sa tam ešte kukla, možno ste len zle pozerali a oni ani nevedia, že to majú.

taanak
2. jún 2008

Rozdiel je v tom, ze klasicke PUL su jednovrstvove - tkana cast zvonka, pogumovana cast vnutri. IV sú z dvoch vrstviev - zvonka bavlna, zvnutra tkana cast a pogumovanie je medzi tymito vrstvami. Pri pouzivani stvorcov je to velka vyhoda - guma nie je v kontakte s pokozkou dietatka 😉

bambusko
2. jún 2008

aha taanak, dik za vysvetlenie 😉

kili
2. jún 2008

tak v tom dráčiku to bambinomio ešte majú. Ak si správne pamätám, tak 3x veľ. 9-12kg, 1x 7-9kg a 2-3x 5-7kg. Ale len tieto testovacie sady, ten štartovací balík už nie. Je to v pravo úplne v zadu ako je oblečenie na poličke ako sú šiltovky.

bambusko
2. jún 2008

kili, to su slepice, tie predavacky, ony fakt nevedia, ze to predavaju 😕 ty tam chodis, tak to mas lepsie prekuknute. u nas mi povedali, ze im tie plienky nesli, tak to vsetko stiahli do ba a tam to asi vypredavaju. tak som vyuzila manzela na sluzobke a vraj predavacka nanho pozerala ako na divneho, ze o com hovori... no co uz

taanak
2. jún 2008

ono je v BA tych Dracikov viac, tak mozno naozaj nemali 😉

bambusko
3. jún 2008

bol v auparku

kili
3. jún 2008

bambu, mne bolo hneď jasné, že oni fakt nevedia 😀 . Keď som to kupovala ja, tak ten, čo to blokoval na to tiež kukal, že to je čo, asi ani neveril, že mu to počítač zoberie 😀

a do BA ešte pôjde? možno ti ich môžem kúpiť ja a poslať poštou.

olinka6226
3. jún 2008

kili si sa mala zatvarit ze to mas z inej predajne 😀 😀 😀 ked ani nevedia co predavaju 😀

quika
4. jún 2008

trochu sa vam tu navtiram ak mozem 😉 som cerstva latkarka kedze mrnus ma len mesiac, zatial ficime na klasickych stvorcoch a par babylucy. uvazujem ze vyskusam Disany zavazovacky, vraj su dobre na novorodenecku kakacku a nerobia taky velky zadok (to sa muzovi nepaci 😖 ), ake mate skusenosti? aj by som si to objednala, ved nie su drahe, ale zase priratam postovne a to uz mam rovnaku cenu ako BL a tie sa mi uz osvedcili 😒 pripadne mate nejake ine tipy na mini mrnusa (momentalne 3,3kg)?

kili
4. jún 2008

quika a keď dáš štvorcovú plienku do novorodeneckého skladu, tak ti to nezachytí novorodeneckú stolicu?