Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
1. feb 2013

@naturalnarodinka fííííha, som zvedavá veeeľmi, daj potom vedieť 🙂

kkl82
1. feb 2013

@zuzanamolnarova ja si skor myslim, ze tam bude bavlna, kedze je frugi odbornikom na biobavlnene veci. ale mohli by prekvapit a dat bambus, no pre mna by museli byt patentkove. suchacovych V2 pouzivame teraz 15ks a este mam 5 v skrini do zalohy, ked tie suchace uz natotal odidu... niektore uz dostali riadne zabrat a mam pocit, ze tie plienky drzi zapnute skor bodynko ako suchac 😖

kkl82
1. feb 2013

@zuzanamolnarova dobry dovod 😀 😀 😝

susul
1. feb 2013

@jonki
@naturalnarodinka dakujem za rady, nakoniec som potrela tekutym zlcovy, nechala hodinu posobit a flaky z vlniakov su prec.

naturalnarodinka
1. feb 2013

@susul tak super ! 🙂

miruss
1. feb 2013

@zuzanamolnarova : Tento rok to bude 15.4. - 21.4. 🙂

karkuliak
2. feb 2013

@raduga ja mam loveybums pull up-ky tieto: http://www.latkovky.sk/vlastne/obrazky/produkty.... som s nimi spokojna. moja mala mava doma hole nozicky alebo je i bez plienky ked sa da a viem ze je prave vycikana. no nepouzivam len vlniaky, ale aj sio plienky od itti bitti a pulky so stvorcovymi plienkami.
tieto vlniaciky sa mi lubia, ze sa mi dobre a rychlo obliekaju. neskusala som shorties, tak to zial neviem porovnat. vyzeraju, ze by boli lepsie na stvorcove plienky. tieto co mam ja su lepsie s vkladackami, stvorcova plienka zvykne kusok vycnievat ak to velmi dobre neposkladas. je to narocnejsie na dobry sklad 😉
takze zalezi s cim ich chces pouzivat 🙂

alisa1
2. feb 2013

Ahojte dievčatá. Máte niektorá skúsenosti s Bambi Roxy PUL vrchnými nohavičkami ? Ako sedia a aké sú spoľahlivé? A dvojveľkostné plienkové nohavičky od nich tá menšia veľkosť je skôr na malé bábo,alebo vydržia do toho roka? My máme skoro 4 mes. bábo a niečo cez 6 kg ,tak či má význam ich kupovať ,alebo radšej jednoveľkostné. Ďakujem 🙂

ivanka.7
2. feb 2013

@alisa1 mojej malej (10 mesiacov, 8,5kg) je Bambiroxy nohavickova plienka ta mensia velkost este v pohode 🙂 ratam ze do roka s prehladom potiahne, mozno aj dlhsie.

alisa1
2. feb 2013

@ivanka.7 ďakujem🙂 a náhodou nevieš aké sú tie ich PUL-ky ?

baska1
2. feb 2013

@alisa1 my mame aj tie dvojvelkostne, teraz ma malý cca 8,2kila a este potiahnu, ale už by som na tvojom mieste kupila tie jednovelkostne, ja som kupovala tie mensie len kvoli tomu, že sme ich pouzivali od narodenia, ked bol este fakt drobec, pri 6kilach už nemaju take opodstatnenie

alisa1
2. feb 2013

@baska1 ďakujem takže myslíš že radšej jednoveľkostné? a s pulkami nemáš ani ty skúsenosti? lebo sa mi páčia tie ich vzory,len by ma zaujímalo čo je to za strih.

ivanka.7
2. feb 2013

@alisa1 neviem, keby som vedela, urcite ti to napisem uz v prvej sprave 🙂 ked oni zacali robit pulky, uz som ich mala doma tolko, ze mi ich ani tolko netreba :D
Ale je fakt, ze @baska1 ma pravdu, pokojne mozes kupit vacsie, tu vacsiu velkost tiez na Eli pouzivam od cca 6-6,5 kila.

oskvarka
3. feb 2013

@zfidorka a tie flisove a vlnene tiez rychlo schunu ?... ale tie vkladacky a plienocky stvorcove su do susicky v pohode nie ?...
este sa chcem opyta na tie flisove gate tie by mali byt asi priedusnejsie ale menej sa pouzivaju .. v com je hacik ?a tie tiez byvaju normalne na patentky teda na zapinanie ... lebo tei vlnene som videla len take natahovacie a to mi nepride moc prakticke ak sa dietatko natahuje pri prebalovani napriklad...

ivanka.7
3. feb 2013

@oskvarka vlnene su aj natahovacie aj na zapinanie na patentky aj na suchy zips
Hacik na flisovych je ten, ze pri vacsom tlaku mozu prevlhnut, cize sa pouzivaju hlavne na mensie deti, kym sami nesedia. Su fajn na zaciatok, ked sa este dakto boji starostlivosti o vlniaky a preto, ze sa lahsie udrziavaju - hodis do pracky - ked este babo kaka novorodenecku prazenicu. Mne sa niekedy stalo, ze mi mala aj cez novosklad okakala troje pulky a ked si predstavim, ze by som takto mala riesit vlniaky, nic moc :D Cize som na noc davala najskor flisaky, potom ked mi mala prestala kakat v noci, tak som postupne prechadzala na vlniaky a teraz pouzivam na noc vylucne vlniaky a cez den na striedacku pulky a vlniaky. Flisaky som odlozila, boli super, ale tak do 5.-6. mesiaca.

baska1
3. feb 2013

@alisa1 pulky nemam, pouzivam Flipky, ale mam aj kapsovky bambiroxy a su z tých vacsich, takze pocitam, že aj pulky budu take vacsie a dlho vydrzia, ja by som ich skusila, len skor na patentky, suchac maju dost pevny a hlavne v noci ho dost pocut :o)

oskvarka
3. feb 2013

@ivanka.7 a vlniaky nemozu prevlhnut ? .. ale flis to je vlastne tiez umele len je to priedusne ci ?.tak by to asi malo tiez rychlo schnut aj bez susicky... vlniaky nemozem prat v pracke? ved dnes uz maju pracky aj proglam na pratie vlny... ale je mi jasne ze tolko ich mat nebudem an plnu pracku a to by som ju musela pustat skoro prazdnu...
a do toho 5-6 si teda davala flisove len na spanok cez den alebo ked bolo dietatko hore tak nie?... nemozem ich davat cely cas ? teda aj cez den..?

ivanka.7
3. feb 2013

@oskvarka hej, flis je tiez umelina a ano, schne rychlo; vlniaky samozrejme mozu prevlhnut tiez, vsetko je to o tom ako ich vypchas, co do nich das 🙂 ale kym flis samotny ti nenasaje nic, vlna samotna este pred prevlhnutim sama absorbuje nejaku tu vlhkost;
Vlniaky mozes prat v pracke na ten vlneny setrny program, ale osobne ho pouzivam na cca 1 zo 4 prani, (no prosto, ked sa mi nazbiera viac vlnenych veci, napr. svetre) zvysok periem rucne (napustim si vodu, dam do nej tekuty sampon na vlnu, premacham vlniaky najskor v studenej vode, potom to premacham v tej samponovej a necham tam chvilku lezat, potom znovu vyzmykam a dam susit - nic zlozite)
Mozes davat flisove aj cez den, ale ja som mala len jedny, tak som si ich setrila na noc 😅 lebo cez by mi ich takmer 100% okakala a na noc by som musela dat pulky 🙂

oskvarka
3. feb 2013

@ivanka.7 ahah takze to by som ich musela mat viac 🙂... dakujem ti za rady zvazujem co si kupit na zaciatok pre malinke... a muzik chce silou mocou koli plienkam kupovat susicku tak sa snazim si zatriedit informacie... tie vlnene s patentkami ma zaujali lebo ked vidim svagriningo 1,3 rocneho synovca ako sa vspiera pri prebalovani je to ako obliekat chobotnicu tak chcem predist tomu ze sa na to vykaslem a prejdem na plasty .... a ked bolo babo este malinke nedavala si aj postolky ? na siroke balenie.. ?

zfidorka
3. feb 2013

@oskvarka flisove schnu tiez rychlo ako pulky, takisto sa mozu susit na najnizsom stupni... vlniaky su najnarocnejsie na udrzbu, ja ich vacsinou periem v pracke v programe na vlnu, najnizsie otacky odstredenia (400 otacok na mojej pracke)... vlniaky sa v susicke susit nemozu, na susici najlepsie nalezato, po prani sa musia osetrit lanolinovou kurou..
ja by som susicku brala, hlavne teraz v zime 😉
ja som postolky pri starsej nedavala, ani teraz mladsej nedavam, pri dobrom naleze postacia latkovky (vacsina do dost sirokych), pri horsom naleze by som miesto postoliek balila do zavazovacich plienok...

oskvarka
3. feb 2013

@zfidorka ja som myslela ze zavezovacie su postolky :D... zavezovacie su ake ?

oskvarka
3. feb 2013

baby daju sa tieto vkladackove plienky pouzivat aj len ako vrchne nohavicky ze by som plienku davala navrch a neprala ich stale iba ked by bolo treba ?.. a mate niekto s nimi skusenosti ?.. je to dobra cena ? https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/18fs/la...

nenocka
3. feb 2013

@oskvarka tak pri týchto plienočkách nie je jasné, či sú vyrobené z nezávadných, certifikovaných materiálov vhodných pre detičky 😒 druhá vec je, že vnútri je flis a ten by ti naťahal vlhkosť z plienočky, takže by si aj tak musela prať celú plienku zakaždým alebo minimálne podstatne častejšie než klasické pulky.

oskvarka
3. feb 2013

@nenocka no som si aj myslela... diki za odpoved..

ellysa
3. feb 2013

@oskvarka sušička je po umývačke najsuper vec,akurát sa nám pokazila a ja som hotová že dva dni obchádzam doma sušiak 🙄

kaktusik007
3. feb 2013

@ellysa pokazila sa ti susicka??? ufff.... a aku mas???

ellysa
3. feb 2013

@kaktusik007 máme bosch už takú staršiu verziu sme zdedili, dúfam, že je len upchatý filter, muž to ide zajtra rozobrať to už sa nám dva krát stalo, že prečistil a šla, lebo si to bez nej už naozaj neviem predstaviť aj pri plienkach je na nezaplatenie

zfidorka
3. feb 2013

@ellysa uz latkujes aj maleho?

ellysa
3. feb 2013

@zfidorka ešte nie práve mi schnú plienky na tom sušiaku 😀 😀 😀 😀