Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
26. feb 2013

@nufanek aha, jasne, piska akoby do hora a tam si to najde miestocko a pretecie a oblecko hned nataha do seba. najlepsie ti to zachyti ako pises nohavickove a na to vrchne, najlepsi rchne co maju gumicku aj v leme na brusko. na den by som ti odporucila napriklad haipa daipa klasika alebo postelka , tam si plienku pekne zachytis snappy sponkou, cize predok neodstava ( https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/p9vt/ha... , https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/mjnc/ha... ) , osobne mam velmi rada aj flexitots pre strih, plienka vobec neposobi nohutne a je dostatocne sava, podla mna na nu pekne oblecies aj obecenie na den. ( https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/7lk8/fl... )

euka210
26. feb 2013

@peluskovo dakujem

mimuka
26. feb 2013

ahojte, už som tu dlhšie nebola...neviete mi poradiť aké sú teraz nejaké najlepšie naťahovacie vlniačiky na nočnú plienku?? vďaka moc

vojann
26. feb 2013

@laura.lu
Ja periem s práškom EKO2 od Haipa Daipa 🙂 a na 40-60 stupňov. Ten prášok je na biele prádlo a je super, najlepší aký som kedy mala. Je na báze aktívneho kyslíku a može sa s ním prať od 40 stupňov.

zfidorka
26. feb 2013

@mimuka podla mna baby idea wool shorties, jemne a prijemne, ale spolahlive... ale cena zodpoveda kvalite...

behulka
26. feb 2013

@laura.lu ja periem na 60° buď v slize alebo eko práškoch, teraz mám Sonet, nemáme inú možnosť, aby to prežili baktérie v čističke. Sliz perie lepšie. Dávam aj ocot a myslím, že plienkam to nejak nevadí. Je pravda, že pár už doslúžilo i dosluhuje, no myslím, že svoje si odžili. Prvé odišli bavlnené froté BabyLucy, nie bambusky.
@euka210 podľa foto sú z bambus. aksamitu - http://sijemdetem.cz/produkt/bambusovy-aksamit-... ktorý nie je staydry. Rovnaký materiál bol aj na Anavy plienkach, takže by mohol byť fajn. Je však otázne, nakoľko sú opotrebované, to by chcelo asi vidieť naživo. Plusom sú patentky, oproti suchému zipsu a nové pulky. Ešte by som videla problém v tom, keď bábätku plienky nesadnú, kamarátka bude mať všetky rovnakého strihu, radšej kúpiť jednu-dve a zistiť, či sedia.
@mucholapka asi neporadím, všetky mám šité doma. Z kupovaných boli dobré Loveybums.

nufanek
26. feb 2013

@peluskovo Rozculuje ma to, lebo ho furt nastelujem tak, aby cikal nadol, vobec nerozumiem, ako to robi 😉

euka210
26. feb 2013

@behulka no aj ja som riesila opotrebovanie a ze sty dry tam nevidim, ale aksamit, ktory zase ale netvrdne.

bodka84
26. feb 2013

@peluskovo jéééééj super Ďakujem moc za odpoveď, už som trošičku v obraze😀 aký je prosím potom rozdiel v pull nohavičkách a tie flip? a čo sú to prosím Vás tie vlniaky? kujem už vopred

mary939
26. feb 2013

@vojann kupim tento prasok aj niekde v slovenskych e-shopoch?

peluskovo
26. feb 2013

@bodka84 PUL, resp. tzv PULKY su vsetky vrchne nohavicky, kde bol pouzity material PUL , latka laminovana polyuretanom , cize ak citas ze PULky, su to jednoducho vrchne nohavicky z tohto materialu. Flip - to je jeden z druhov puliek, konkretne ich vyraba fy BumGenius. stretnes sa preto aj so sklratkou BG Flip 🙂

vlniaciky su vrchne nohavicky ustrikovane zo 100% , zvacsa merino vlny . Na to, aby nepremokali sa davaju do lanolinovej kury, tj akoby sa im laicky povedane vratil lanolin, odobrany ovciam pri spracovani vlny 🙂 vlniaciky maju uzasne vlastnosti pre dietatko, su najpriedusnejsie, prirodne, termoregulacne, co niketore mamicky pri pouziti odradza je to lanolinovanie po prani, ale nieje to nic narocne, a pre babatko su vlniaciky ozaj vynikajuca volba 🙂

vojann
26. feb 2013

@mary939
Najdeš 🙂
Skúsila som zadať do googla a našla som aspoň 3 eshopy. Nebudem robiť reklamu. Momentálne mám skladom aj v bionose ešte jedno náhradné balenie. vždy keď objednávam z Haipa-daipa beriem aj tento prášok. No vždy sa aj rýchlo minie....

bambinecko
27. feb 2013

Ahojte kočky, chcela by som vás poprosiť, aby ste kukli na moju výbavičku a poradili mi, čo ešte dokúpiť, na čo sa zamerať. Bábo príde v máji a chcela by som začať látkovať čím skôr po príchode z nemocnice.
Takže, zatiaľ máme:
9ks bambusových štvorcov,
10 ks bavlnených štvorcov,
2ks tots bots bamboozle stretch (čítala som, že sú dobré na noc),
3ks kapsoviek - 2x z babyzľava (také s futbalovými loptami, možno ste ich zachytili), 1x z eBay (Rainbow? - niekde som sa dočítala, že sú fajn),
5ks bambusových vkladačiek,
3ks vrchných nohavičiek Bum Genius Flip,

Ešte mám deku z Ikey Irma, ktorú plánujem rozstrihať na separačky, ale neviem, na aký tvar 🙂

Plánujem kúpiť snappy sponku a jednorazové separačky, kôš na plienky (poradíte?).

A ešte viem, že bude treba dokúpiť, ale neviem, ktorým smerom sa vybrať, či štvorce alebo tvarované, ak tie, tak aké...

Prať by som chcela tak často, ako bude plná práčka, zbytočne neplytvať, aby nešla naprázdno. Sušenie - cez leto asi nebude problém, na balkóne je miesta dosť, do zimy hádam už bude plienok menej, prípadne dokúpime ešte jeden sušiak 🙂

Ďakujem veľmi pekne 🙂

ivanka.7
27. feb 2013

@bambinecko Ja si myslim, ze na zaciatok ok, urcite budes dokupovat, ja by som tipla ze stvorce :D este tak 10-15 🙂 a potom neskor este tak 2ks nohavickovych a nejake vkladacky. Ved uvidis, vyskusaj si, ak ti nebudu stacit na zaciatok uplne, tak prestriedaj s jednorazovkou a medzitym presusis a dokupis :D
Ta Rainbow bude asi Tots Easyfit rainbow a ta je dobra, tie futbalove nepoznam, zlavu som videla.
Kos na plienky si kup v Ikea nejaku plastovu krabicu s vekom, zbytocne kupovat nieco specialne (alebo ak ste nedavno malovali a mate este ten plastovy kybel s vekom od farby, aj ten si baby chvalia).

laura.lu
27. feb 2013

Dakujem za rady, tak to prestriedam tiez sliz, nejaky ten eko prasok porpipade len praciu sodu, raz zacas trochu tej kyselini citronovej na zmakcenie.
Inak sliz som vyskusala na manzelovych bielych koselach, a vypralo to fakt dobre a comu som fakt nemohla uverit, ze tie 3-4 kvapky tea tree oil bolo fakt citit... sa mi to to zdalo neuveritelne....

@vojann @mary939 Inac k tomu prasku EKO 02 od HD podla zlozenia 95% tvori peruhličitan sodný co je vlastne pracia soda 🙂 a ten zvysok je 5% co tam pisu je jej aktivator....cize sa da v pohode nahradit tou pracou sodou.

peluskovo
27. feb 2013

@bambinecko
ak nemas zdedene este nejake stvorce, budes ich mat malo, rataj denne spotrebu aj 10-15 ks, ak peries kazdy druhy den, je to na 2 dni plus den rezerva, cize aby si mala mat cca min 30 ks pouzitelnych plienok / stvorce + vkladacky + kapsove / , plus pod hlavikcu ti treba stovrce a plus ak budes davat siroke balenie budes mozno davat dva stvorce do plienky a to ti uz znasobi spotrebu. ;)
flipky su dobre, aj ked ja som mala problem, ze az tak dobre nezakryli novosklad , no neskor, na plienku na rovno boli idealne.
kapsovky neviem ktore popisujes, nohavickove tots bots podla mna vyuzijes trosku neskor, ale urcite do odplienkovania vyuzijes.

doplnky, snap sponku na novosklad, separacky, vzala by som vak na plineky a male vrecko na plienky male ak niekam pojdes, aby si znecistenu nedavala do igel sacku, aby sa zbytocne nezaparovala, vrecko vyuzijes aj na plavky z plavarne napriklad, ja tak nosim. vak sa ti zide, ak pojdes niekam na dlhsie, napr. ja dost vyuzivam, ked sme na vikend y prec. vedro mozes zamenit tym co ti spominali uz vyssie, ja som na zaciatku mala taky kos na smetie, ktory mal zaklapaci vrchnak, nie ten "lietaci", ale dal sa otvorit iba z jednej strany. ale neskor som to zamenila za vak a davam uz iba do vaku. zabera menej miesta ako vedro.

slady
27. feb 2013

uz to tu asi urcite bolo, ale neviem to najst, tak sa pytam znovu - pri prani plienok v lovele mozem pridavat na zmakcenie ocot? mozem vsetky materialy prepierat zlcovym mydlom? dik!

bambinecko
27. feb 2013

@peluskovo @ivanka.7

v prvom rade ďakujem za rady.
žiaľ, nič nemám zdedené, buď máme v rodine veľké deti alebo z mojej "generácie" bude náš prvý. takže budem musieť nejaké štvorce dokúpiť, lebo to, čo som písala, je všetko, čo mám 🙂 a také, že pod hlavičku, to mi ani nenapadlo 🙂
ešte by som mala pár otázok:
keď sa dáva bábätku plienka na novosklad, dáva sa len jedna? a plus prípadne separačka?
ak flipky s novoskladom nie sú dobré, čo by som si mala zohnať, aby bolo dobré?
ten box na plienky, je nutné, aby sa dal zavrieť natesno (napr., že keď ho otočím a je v ňom tekutina, tá by sa nevyliala), alebo stačí, keď sa vrchnák položí?
všade sa píše, že plienky najviac sajú, keď sa párkrát vyperú. môžem ich dať prať aj v čistej vode? raz, kvôli dezinfekcii by som ich oprala s niečím (ešte neviem s čím, musím naštudovať 🙂) a potom párkrát len tak v čistej vode. čo myslíte?

vojann
27. feb 2013

@laura.lu aké jednoduché 🙂

vojann
27. feb 2013

@bambinecko
Na novosklad možeš použiť aj jednu, alebo dve plienky, ja som dávala dve, kvoli kĺbom.
Link na skladanie:
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
Ja som používala suchú metódu na uskladnenie plienok, teda žiadna voda netiekla a používala som už spomínaný kýblik z vekom.
Na novosklad sú dobré thirsties duowrap, blueberry coveralls.
Nové plienky by som v pohode prala v čistej vode, podľa mňa je zbytočné ich niečím napúšťať.

peluskovo
27. feb 2013

@bambinecko 🙂
1. ked davas novosklad, pre siroke balenie by sa mala dat aj dalsia plienka, aby babatko malo nozicky od seba tak ako zabka. niektore mamicky tu dalsiu daju az na vrchne nohavicky a upevnia bodynkom, v praxi neviem. ja som malemu skoro prestala davat de plienky, lebo z neznamych pricin, ked mal de sa vyhadzal , ked jednu, tak sa nic nedialo ... ale nozky mal aj v tej jednej dostatocne siroko.
2.kombinacia novosklad a flip nie je zla, kludne to mozes pouzivat, len iba mne osobne plienka z pod flip obcas vytrcala, ale na druhej strane, sme ich riadne vynosili na plienke na rovno / ked das stvorec poskladany na obdznik a vlozis do flip / .
3. vrchnak staci polozit, napriklad ja davam plienky do vaku, ale som leniva ho zakazdym zatvarat, stoji v kumbali a nie je z neho pach, periem kazdy druhy den. ked neboli vonku mrazy, ani nepalilo slnko, mala som vedro obycajne bez veka na balkone. periem kazdy druhy den.
4. zbytocne budes pustat plienky " naprazdno " ... male babatka maju tak maly moc mechur, ze kym zacnu pisat tak, aby napr bambusova plienka chytila tie spravne sacie grady, tak ti ju babo este aj 30x opiska a ty ju 30x operies :D

euka210
27. feb 2013

@bambinecko aj podla mna ked budes mat novosklad, tak stvorcov je malo. Treba ratat min 8-10 prebaleni na den. Na novosklad moze byt jedna plienka alebo aj dve, podla toho ci chces aby viac vydrzala alebo babo bude viac cikat, ja som casto prebalovala, tak som davala v jednom case len jednu, pripadne este vkladacku. Prazenicka mne isla z plienok dobre, takze som separacky velmi nepouzivala, lebo aj tak to bolo vsade, neskor som ich viac vyuzila ked to slo horsie vyprat v rukach.
My mame velke vedro od farby a skladujem na sucho, takze len prikryvam
Flipky su fakt dobre na rovno, ja frcim len na tychto a na novosklad som mala Haipa Daipa, su sirsie a uplne zakryju novosklad.
Male babo az tak vela necura, skor casto, takze savost sa bude zvysovat postupne, staci raz vyprat a pouzivat.
Podla mna pod hlavu stacia aj z obyc. detskeho obchodu, ja som kupila na to 10 Kiko 70-tok, ale povazujem to na tento ucel zbytocne.
Na noc som mala spociatku IV biofrote dobre z toho isla prazenicka.
A v zime pri mrazoch mozes stvorce susit aj na balkone, pekne ich vymrazi 🙂

cicamica1980
28. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte otazka:
su tieto moderne latkove plienky /napr. bum genius 4/ alternativou namiesto balenia nasiroko? plnia ten ucel - predist bedrovej dysplazii???

resp tie co latkujete a ortoped nakazal balit nasiroko ako to robite??? navrch davate este 3 poskladane plienky a na to postolky?

dakujem za radu

zfidorka
28. feb 2013

@cicamica1980 zavisi od ortopeda, niektori povedali ze napr. bg 4.0 je balenie nasiroko, podla nasho ortopeda je uzka... ked chces/musis balit striktne nasiroko (od kolienka po kolienko), tak bud zvolis siroke vrchne a do toho das dodatocnu plienku, alebo zabalis normalne a navrch das dodatocnu plienku (kludne aj na oblecenie) a to zafixujes bud snappi sponkou, alebo zavazovacou plienkou - namiesto nepriedusnych postoliek

peluskovo
28. feb 2013

@bambinecko teraz ked citam prispevok od @zfidorka ma napadlo, ze pre balenie na siroko , mozes davat normalne plienku na novosklad, vrchne a na to das este obycajny stvorec na obdlznik a zafixujes ho zavazovacou plienkou napr. disana. tym to ma babo stale priedusnejsie ako postolky, neznecistia sa ti zbytocne pri piskani dve, ale iba jedna plienocka a netreba ti preto vela stvorcov . https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/8l3u/di...

tynamartina
28. feb 2013

Dievčatá prosím o radu, kolko sa dá látkovať novosklad s Kikko bambusovými plienkami. Teda kedy sa asi tak zrazia pri praní na 40ke? Vydržia mi tak do pol roka?

zfidorka
28. feb 2013

@tynamartina mne vydrzali par mesiacov, ak si dobre pamatam, tak do pol roka to bolo znesitelne... ale prala som na 60tke... aj ked vraj na 40tke sa zrazaju tiez...

susannah
28. feb 2013

nadviazem na otazku @bambinecko: to znamena, ze ked zabalim novosklad, tak tu druhu plienku navrch davam rovno (a na to este vrchne nohavicky)? Alebo ako sa sklada ta vrchna plienka, aby bolo zabezpecene balenie na siroko? A druha otazka k praniu: mate niektora skusenosti s mydlovymi orechmi? Mozem v nich prat vsetko, t.j. balvnu, bambus, stay dry, PUL aj AIO?

tynamartina
28. feb 2013

@zfidorka Tak oplatí sa mi do nich investovať? Keď by som mala asi polovicu štvorcov takých? Som myslela že sa mi to oplatí, keď sa potom zrazia že z nich budú dobré vkladačky ale chcela by som aby do toho pol roka vydržali na novosklad 😒

alena0305
28. feb 2013

@tynamartina ja ich periem väčšinou na 40tke a používam asi 3 mesiace - majú možno 63x70 ale presne ti napíšem neskôr - akurát sú všetky v práčke. Dobré štvorce sú aj Libštátske obyčajné alebo sa robia aj premium.