Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pamaja
10. mar 2013

Maminy. Ako funguje tyzden latkovych plienok? Su v ramci neho nejake plosne zlavy na vsetok tovarm, resp. len na vybrane tovary? V akom rozmedzi mozem ocakavat zlavy? Dakujem

ianitka
11. mar 2013

@peluskovo
Kati, prosim Ta Ecobu ma dotykovu vrstvu bambus alebo staydry?
dik

peluskovo
11. mar 2013

@ianitka ecobu je nieco ako pop in, vkladacia sacia cast sa tam v starej verzii pripaja suchy zipsom, / novu cakam /, a je to zmes bambus bavlna, takze prir material pri zadocku.

peluskovo
11. mar 2013

@pamaja zlavy su na vybrane plienocky, zavisi to aj od ponuky vyrobcov, zlavy mozu byt od 5 do 50 %

peluskovo
11. mar 2013

@purinkaa bum genius mas kapsove plienky, tj take co das cele babatku a cele do prania, alebo mas bumgenius vrchne nohavicky flip a do nich davas bum genius stay dry vkladacky, tzn menis iba tie vkladacky a vrchne az po znecisteni? bamboozle je dobra plienocka, ak mas pocit, ze ti nepostacuje, pridaj do nej extra vkladacku, najlepsie bambusovu

peluskovo
11. mar 2013

@strociatka u nas to bolo podobne, viki raz hlasila, ze ide na nocnik, potom prislo obdobie, ze nocnik a hlasenia uuulne ignorovala. potom ju to zase zacala bavit. treningove su dobre ked uz sa ucite na nocnik, ma ich dieta miesto klasickych gatiek, pretoze ak nahodou nestihnete, tak jej cast zachytia treningove a dieta sa uci akoby zaroven uz na gatky... cize skor sa odporucaju, pri uceni na nocnik, ked uz sa dieta pyta, ale pre istotu, ak by nahodou nestihlo. vyuzijes aj ked sa dieta pyta na nocnik, ale idete niekam medzi deti a pod, kde sa moze hrou "pozabudnut "este sa opytat.
tot teoria, nakolko my sme pri viki prax nestihli, ona totiz sa odplienkovala z dna na den, treningov boli objednane, ale nestihli dojst , pri ondrikovi uvidime ako bude, ale urcite planujem

maja1982
11. mar 2013

ahojte babenky... chcela by som sa opytat - da sa do takychto plienok namiesto vkladacky vlozit obycajna bavlnena plienka?? dakujem ... som v tomto uplne mimo... :(
http://www.setriza3.sk/zlava/4498/vesele-latkov...

uzovicka
11. mar 2013

Ahojte zienky, date mi,prosim radu alebo link, ako si doma vyrobit sliz na pranie? Dakujem 🙂 a ake s nim mate skusenosti? Davate aj nieco, aby pradlo vonalo?

peluskovo
11. mar 2013

@maja1982 to su plienky vsetko v jendom, tj ked sa plienocka znecisti, meni sa cela. nepisu, aka je k nim vkladacka, ta vkladacka ide do vnutra plienky, nie na von, takze je jedno ci das klasicky stvorec, alebo tu vkladacku, ktora je sucastou balenia.

maja1982
11. mar 2013

@peluskovo takze ked tam dam klasicky stvorec a pocika sa, musim vymenit aj tuto vrchnu ?

peluskovo
11. mar 2013

@maja1982 no ano, lebo do tychto plienok davas vkladacku alebo stvorec dnu , jediny dovod, rpeco sa valstne to vnutro, ta vkladacka vybera je ten, aby ti plienka rychlejsie preschla. mozes dat sice aj von vkladacku alebo stvorec, ale nakolko tato plienka ma pri styku s pokozkou latku, tak ak na nu das tu vkladacku, tak ked babo napiska je viac ako pravdepodobne, ze ti ta latka nasiakne, takze tak ci tak budes menit celu plienku, toto nie su vrchne nohavicky a ani ich podal mna ako vrchne nepouzijes prave preto, co som predchvilkou opisala

maja1982
11. mar 2013

@peluskovo dakujem 🙂

susul
11. mar 2013

@uzovicka http://www.altermater.eu/altermater/5-NAVODY/6-..., ja som v nom chvilu prala, ale potom som citala, ze mydlo nerobi dobre mikrovlaknu a sudeclothu, ze akoby upcha otvory v tej textilii a plienocky zacnu pretekat, a kedze von pouzivam kapsovky, tak sa mi to nechcelo riesit a periem v neparfemovanom prasku pre deti z dm alebo v lovele. Inak mydlovy sliz som potom vyuzila na umyvanie podlah, rozpustila som vo vode, pridala trochu vonneho olejceka a podlahy boli super.

anaj_janka
11. mar 2013

poznáte niekto plienky Tighty whitey hipsters? Ja mám ich strih, aj som si už ušila v dvoch velkostiach S a M. Velkosť M sa mi zdá malá. Do kolko kg ste využili M-ovú veľkosť ? dakujem 🙂

iv01
11. mar 2013

@peluskovo objavila som túto diskusiu, ale nechce sa mi to čítať všetko, chcela by som vedieť ako často sa tie plienky musia meniť, napr. zatiaľ používam jednorazovky, t.j. cez noc vydrží ale čo látkovka, tiež je to v pohode alebo sa musí meniť častejšie ako jednorázovka? vďaka za odpoveď

peluskovo
11. mar 2013

@iv01 ahoj, ake velke mas babatko?
latkova plienka vydrzi ako jednorazovka, zavisi samozrejme od pouziteho materialu. su lacne latkove, tie ale su vyrobene viacmenej z mikrovlakna, to samo o sebe vela nenasaje. potom su plienky , ktore obsahuju saciu cast z bambusu a ta je ivela savejsia ako bavlna. preto sucasne plienky su ovela kvalitnejsie ako kedysi ked nase mamky mali iba klasicke bavlnene stvorce.
co s atyka noci, zavisi to aj od dietatka, moje ked boli kojene, tak som ich prebalila aj 2x v noci, hoc plienka nebola "naplnena" . niektore deti prebalovanie vyrusuje, vtedy sa odporucaju bambusove nohavickove plienky, je to ako jednorazovka, ale vyrobene z vacsej casti z bambusu a tie potiahnu noc.
vyhoda latkoviek, o.iných , a podla mna velmi dolezita vyhoda, je to, ze latkovu plienku mozes bez akychkolvek "vycitiek" vymenit babatku zakazdym, ked aj len trosku napiska, nemusis ratat, ci si za den minula iba 5 alebo 10 ks. babatko je castejsie v cistom, castejsie sa vetra, co je pre babatko a jeho pokozku dolezite.
ak by ta nieco zaujimalo, kludne napis mne, alebo aj sem do fora, urcite ti odpovieme, vysvetlime a tak... urcite dostanes presnejsie informacie od mamiciek, ktore latkuju s dnesnymi plienockami 🙂

peluskovo
11. mar 2013

Pohladia Vaše očka? 🙂

ianitka
11. mar 2013

@peluskovo chutna je 🙂

xlucia
11. mar 2013

@peluskovo ahoj. mozes mi poradit nejaku zakladnu zostavu v kusoch a v cenach?? kolko coho?

mary939
11. mar 2013

@vojann kolko prasku EKO2 si davala do prania? prala si plienky len s nim, ci si pridala aj prasok na pranie? prisiel mi perkarbonat s aktivatorom, ale sa mi zda, ze som ho dala malo...

peluskovo
11. mar 2013

@xlucia kukam na tvoju fotku, ale nevidim, rpe ake deticky by si chcela zostavu, novorodenec, alebo starsie? na zaciatok odporucam najma stvorcove bavlnene plieny, ak mas nejake podedene, a na to asi troje vrchne nohavicky. bavlnene skladane na novosklad, to zachytis snappy sponkou. preto tie stvorce, nakolko na zaciatok ti netreba extra save plienky, bavlnene su najlacnejsie a najkratsie schnu, treba ti ich viac a castejsie prebalujes. na von, k doktorovi, odporucam cca 4 moderne, tzn kapsove alebo AIO, su jednoduchsie na manipulaciu, ak sa ti taky system zapaci, tak si ich neskor dokupis . plienky na noc podla mna staci riesit kludne aj po par tyzdnoch, zavisi od baabtka, ci bude spavat cez noc dlhsie, alebo bude mat prve tyzdne rovnaky rezim v noci ako cez den, takze budes prebalovat rovnako casto den , noc 🙂

xlucia
11. mar 2013

@peluskovo dakujem za odpoved. ja som sa pytala na novorodenca. pri synoch som pouzivala jednorazovky, takze nemam prehlad. pozerame s kamaratkou, ona chce latkovat, tak ze nieco si kupi ona, nieco dostane od nas ako darcek

juliam
11. mar 2013

ahojte látkárky. určite sa to tu už písalo, ale nestíham čítať. kedy bude týždeň látkových plienok? dík 🙂

peluskovo
11. mar 2013

@juliam 15.-21. aprila

uzovicka
11. mar 2013

@susul Dakujem, uz som citala viacej nazorov, ze sliz nevyperie docista, ze nie je na spinave pradlo 😒 . Ja som doteraz prala iba v Lovele, ale chcela by som skusit nejaku lanejsiu alternativu, kedze periem minimalne obden, niekedy aj kazdy den a ta Lovela je dost draha. Ake su ine moznosti este, okrem slizu??Dakujem

pifina
11. mar 2013

@susul
@uzovicka ja pouzivam iba sliz uz takmer rok a som spokojna ... na bezne pradlo uplne v pohode, akurat na tmavom niekedy ostanu ako keby biele flaky od mydla (ako ked sa clovek obtrie o stenu), ale to riesit dvojitym plakanim ... skvrny od jablk a bananu to nevyperie, ale to ani ine bezne pracie prostriedky ... a plienky zatial nepretekaju ...

susul
11. mar 2013

@uzovicka na stranke eko-eko, je navod na namiesanie prasku, handicky si ho mixuje, tak pripadne poprosit o spatnu vazbu ju, ze ako perie, ide tam sice tiez mydlo resp. Mydlove vlocky., ale nevedno, co na to plienky. Mydlovy sliz vyperie, ale neobsahuje bielidlo, ani opticke rozjasnovace, takze biele pradlo zasedne. Inak to namiesanie prasku ma laka, ja rada taket o veci "vyrabam".
Vo fotoblogu mam par typov na eko a lacne cistenie domacnosti, ak chces tak kukni.

susul
11. mar 2013

@pifina pouzivas aj na kapsovky? Lebo dievcata pisali, ze aj pri prani v drefte im zacali kapsovky pretekat, lebo obsahuje mydlo

pifina
11. mar 2013

@susul na vsetko pouzivam ... zatial som si nevsimla, ze by sa s nimi nieco dialo ... neviem, po akom case (kolkych opraniach) by mali zacat pretekat ... vedela som len o octe ze nie je dobry na PUL, tak ten som prestala davat ...

pifina
11. mar 2013

@susul biele pradlo zasedne hlavne z reakcie zvysku prasku a slizu, je treba pred pouzitim slizu vycistit pracku - pustit na 90-tku s litrom octu, v pripade potreby aj viac krat, aby sa vyplavil prasok usadeny v pracke ...