Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
10. apr 2013

@naveen charlie banana je strihovo uzka.. vsetky kapsovky su samostatne tenke. ci a jak bude vypchata, zalezi len kolko a akych vkladaciek tam das. do kazdej kapsovky mozes dat od tenkej bavlnenej plienky, cez nejaku mikrovaknovu po hrubsi bambusovy prefold. charlie banana ma napr. 2 ks mikrovlaknovych vkladaciek. mozes dat len jednu, ak ti staci

mary939
10. apr 2013

@ivanka.7 myslim, ze by bola dobra nejaka viacvelkostna, lebo teraz nosime bambi roxy jednovelkostnu a uz ju mame bez zmensenia. Neviem, ci viacvelkostna bambi roxy bude stacit (neviem o kolko je vacsia od jednovelkostnej). Rozmyslala som nad Anavy XL.

ivanka.7
10. apr 2013

@mary939 ja mam dvojvelkostne, tak ti kuknem, kolko meria ta vacsia a ty si to porovnas s jednovelkostnou, tu totiz nemam

ddanuskaa
10. apr 2013

Viete mi poradiť kde kúpim látkové plienky MaM Happy Square 5 ks, skúšala som objednať cez net (ekoplienky.sk), ale maju ich vypredané. :(

mary939
10. apr 2013

@ivanka.7 dakujem

lenusskaa
10. apr 2013

@ddanuskaa skus este peluskovo

smejkoh
10. apr 2013

Ahojte babulky, osvedcilo sa vam pouzivanie nepremokavych vriec na pouzite plienky? Ci najlepsie je vedro s vrchnakom?

ivanka.7
10. apr 2013

@smejkoh na doma vedro s vrchnakom, na cesty vaky/vrecka

smejkoh
10. apr 2013

@ivanka.7 A nevies, aky rozmer vrecka je najlepsi? Planujem ho ušiť, len neviem velkost. Dalo by sa ti pomerat, ak ho mas doma?

ivanka.7
10. apr 2013

@smejkoh mam 3 rozne velkosti 🙂 jedna je tak na poobedie vonku, druha na den dakde od rana do vecera a tretia tak na vikend :D

smejkoh
10. apr 2013

@ivanka.7 Vidis, na von by bol tiez celkom fajn. A ten na vikend je ako velky?

ivanka.7
10. apr 2013

@smejkoh je to anavy vak L velkost; cize 35x55 cm 🙂 Nosim si ho, ked ideme tak, ze v sobotu rano odchadzame a v nedelu vecer sa vraciame. Takto na cesty nosim hlavne AIO a SIO plienky, prebalujem menej casto (urcite nie kazdu hodinu, hodinu pol co doma) a staci mi to. Kolko sa ich tam zmesti, neviem, nepocitala som :D

smejkoh
10. apr 2013

@ivanka.7 Dakujem, super si mi poradila 🙂 Pri starsej dcerke som ich nosila po igelitkach, ked sme isli k rodine na vikend, a to bolo onicom.

larosa
10. apr 2013

kočky chcem sa poradiť, látkujem takmer od narodenia najmladšej a nikdy sme nemali nejaké vážnejšie problémy so zapareninami, ale teraz cca mesiac sa ich neviem zbaviť, predtým som takmer nemastila a teraz musím a prešla som na jednorazovky- vylieči sa to a keď začnem s látkovkami zasa....používam hlavne štvorce a bambusové vkladačky, BG flip a genius, Vonderoo V2....mám teraz aj nové doma šité plienočky a vkladačky, ale materiál som mala z detí v bavlnke, takže nemyslím, že z toho....myslíte, že by pomohlo keby som štvorce vyvprala na 90°? nepoužívam žiadnu dezinfekciu- puer ani mio, pomohlo by to?
ďakujem za každú radu 🙂

zfidorka
10. apr 2013

@larosa ked jej davas stay dry materialy, tak sa to nezlepsi? moze takto citlivo reagovat na mokro, ja by som jej skusila davat len stay dry, ci to nepomoze...

larosa
10. apr 2013

@zfidorka dávam jej flisovu separačku, myslím že little lamb to je, a kapsovky mám stay dry....teraz jej dávam na noc jednorazovky a liečime v noci 😀
inak Zuzi blahoželám k bábätku, síce neskoro, ale až teraz vidím 😵 chcela som minule ísť na tú ukážku z ekoplienok, ale nemala som kde nechať najmenšiu...

zfidorka
10. apr 2013

@larosa dakujem 🙂

tynamartina
11. apr 2013

Dievčatá, látkujem 3 týždne, a doteraz všetko ok, som nadmieru spokojná. 🙂 Len neviem prečo začalo mi smrdieť vrece na plienky, keď dám prať , vrece vyvetrám a potm používam znovu, treba ho zakaždým prať? normálne cítim cez vrece ako smrdia plienky. Periam cca každý 3 deň.

jancurka
11. apr 2013

Dorý deň, žienky, chcem sa opýtať, nemá niekto na výmenu za ružové blossom bumgenius flip vrchné nohavičky, nejake neutralne farby? Kúpila som si dve denne sady a inu farbu ako blossom nemali, ciže mam 4 kusy rovnake..... Dve by som vymenila.....

oskvarka
11. apr 2013

baby mate niekto skusenosti s tymito plienockami ?.. ake su ? http://www.latkoveplienky.net/o-nas/

gula108
11. apr 2013

Dobry den zienky, poradite mi nejaku dobre savu plienku na noc? V noci je neprebalujem. Mala bude mat 3 mesiace a zatial na noc a von davame pampersky. Mame bambi roxy, ale tie su niekedy uz po 2 hodinach precikane. A flisove vrchne gatuse, s ktorymi mate dobre skusenosti. Dakujem.

labutka
11. apr 2013

smejkoh na doma ma 2 vrecka od baby lucy, ten najmensi rozmer. Do jedneho sa mi zmesita plienky za 1 - 1,5 dna.
Odporucam radsej 2 mensie vrecka ako 1 velke.

tynamartina
11. apr 2013

@zfidorka
@labutka Dievčatá, látkujem 3 týždne, a doteraz všetko ok, som nadmieru spokojná. Len neviem prečo začalo mi smrdieť vrece na plienky, keď dám prať , vrece vyvetrám a potm používam znovu, treba ho zakaždým prať? normálne cítim cez vrece ako smrdia plienky. Periam cca každý 3 deň.

susannah
11. apr 2013

maminy, mate skusenosti s plienockami od vyrobcu T-tomi? http://www.ekoplienky.sk/product/t-tomi-all-in-...

juliam
11. apr 2013

@gula108 čím dovypchávaš tú nočnú BR? skús dať nejakú dobrú savú bambusovú vkladačku alebo v noci aspoň raz prebaliť. flísové gaťky sme používali Anavy do pol roka, ale tie gumičky okolo moc netesnili. síce sa len párkrát stalo, že sme mali trošku vlhké pyžamko, ale asi by som už kúpila iné.

juliam
11. apr 2013

@gula108 ešte som zabudla, že my máme na noc najradšej tots bots bamboozle stretch + bambus.vkladačka 😉

inak žienky neviete, na čo bude akcia počas týždňa látkových plienok? síce ich máme aj dosť a pomaly by sme sa chceli už aj odplienkovať, no ale viete... mánia 😀 neskutočne krásne sú tie plienky. alebo aspoň švagrinke kúpim 🙂

jankapalko
11. apr 2013

baby, chcela by som sa spytat, ci su na novosklad pre novorodenca vhodne vrchne pul nohavicky Bambi Roxy s kridelkami? Ake mate s nimi skusenosti, pripadne ake ine by ste mi odporucili?

gula108
11. apr 2013

@juliam vkladam este bambusovu vkladacku tiez bambi roxy. neprebalujem ju v noci, aby som ju nezobudila, v noci nekaka a ked papa, tak raz-dva krat v polospanku.

gula108
11. apr 2013

@jankapalko my mame tieto http://www.bambiroxy.com/product/vrchne-nohavic... , su dobre na novosklad, ale zo zaciatku jej boli velke. ked mala asi 2 mesiace tak uz boli celkom ok.

strociatka
11. apr 2013

@tynamartina z tohto dovodu ja radsej pouzivat plastove vedro s vekom z Tesca 😉 lacne, vyborne, aj vcelku pekne, funkcne a nesmrdi 😀