Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
19. apr 2013

@bambinecko pokiaľ máš čistú ovčiu vlnu, najlepšie bez superwash úpravy a nalanolínuješ ju, pretekať nebudú - tie moje pletené majú poriadne diery medzi očkami a nepretekajú. Rozdiel medzi pletenými a háčkovanými bude podľa mňa minimálny - možno v pružnosti. Zvolila ba som krátke stĺpiky.
Návody na vlniaky sú tu, ak by si napísala aké chceš (naťahovacie, zapínacie), pohľadám na ne návod:
http://zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_navo...
Ja som všetky plietla od oka, naťahovacie i zapínacie. Na zapínacie som si obkreslila strih na vrchné nohavičky a snažila sa vyrobiť taký tvar. Hotové som to obšila lemovacou gumkou (nemusí byť) a prišila suchý zips. Strih odtiaľto:
https://sites.google.com/site/latkovky/navody/v...

handricky
19. apr 2013

@oliverka co tak toto? strih rovnaky ako little lamb http://www.eko-eko.sk/www-eko-eko-sk/eshop/1-1-...

josenka
19. apr 2013

@oliverka bambiroxy

domeli
19. apr 2013

ahojte maminky,
mám už jedno dieťa "odchované" na jednorazovkách, nakoľko ma ako prvomaminu vôbec nenapadlo zaujímať sa o látkovky, no teraz by som rada začala látkovať. Odporúčite mi niečo konkrétne? Syn má takmer 4 mesiace, takmer 9 kg. Neorientujem sa nejako v tom zatiaľ (skôr mám miš-maš), ale odporúčali mi mamky vrchné nohavičky bum genius na patentky a vložky flip. Čo Vy na to? Resp. naskladáte mi niečo "šikovné", čo, napr. netreba žehliť, je ozaj fajn a viem si to zakúpiť aj teraz v zľavách? Ak áno a vysvetlite mi to ako laikovi v tomto, budem rada. Pekný dník všetkým.

oskvarka
19. apr 2013

@domeli žehlit uz dnesneodporucaju nic..prave ze vecsina je zehlit zakazana..okrem stvorcovych plienok ale ani tie sa neodporucaju aby sa neznicili 😉 ... na zaciatok na male babo asi nejake stvorce a aj nohavyckove plienky a njake geta navrch najjednoduchsie pul material nech nemas starosti.. alebo flisaciky ale tie ako zacne sediet treba vymenit za pulky hlavne na dlhsie sedenie lebo vraj premojaku tlakom ale zase viac dychaju ako pul dietatko ma vzdusnejsi zadocek... ja si akurat pripravujem svoju plienkovu vybavu kludne sa inspiruj ak chces... davala som to dokopi cely tyzden lebo je tyzden plienok a nakoniec som sa rozhodla ze chcem chytit nejake tie zlavy 😉

oskvarka
19. apr 2013

baby tak som prerovnala svoj zoznam a chystam sa objednvat ak mate este nejake napady tak sem s nimi... hlave mi toho pride strasne vela.. vide to cca 250 eur len na uvod + vecie nohavicky PUL a vlniaciky som tam ani nezaratala... ale zase uz sa mi nezda ze by somnieco z toho chcela vyhodit a vela z tych veci - hlavne stvorcektore su najvecsou polozkou vyuzijem isto aj inak takze zas taka palka to nieje... bude mi to na zaciatok stacit ?
Nohavičky FIX Color white -PULky- Baby Lusy - S (3,5-7 kg) 2 kusov alebo balení
Štvorcová Bamboo vkladačka 30x30 - oranž. 8 kusov alebo balení
Štvorcová Bamboo vkladačka 30x30 - oranž. 2 kusov alebo balení
Vrecko v.2 36x52cm 1 kusov alebo balení
Kikko Bambusové pleny 70x70cm - 3ks - Oranžové 6 kusov alebo balení
Bambiroxy nohavičková plienka - Marhuľa 3 kusov alebo balení
Sty dry separačné vložky V1 - 11 x 28 cm 3 kusov alebo balení
teatree esencia 1 kusov alebo balení
BambinoMio Mio Fresh dezinfekčný prostriedok 1 kusov alebo balení
Littlelamb prateľné flísové separačné vložky - 14 ks 1 kusov alebo balení
MaM Happy Square - 5 ks 80x80 - Babyidea 1 kusov alebo balení
DISANA separačné vložky - 100 ks 1 kusov alebo balení
Bavlnené plienky KIKKO LUX ECO 70x70 - nebielené -10 kusov 2 kusov alebo balení
Bavlnené plienky KIKKO 70x70 - biele 10 ks 1 kusov alebo balení
Anavy vrchné nohavičky - Citrónové - jednovelkostne 2 kusov alebo balení
Sponka na plienky 1 kusov alebo balení
Vlnené vrchné nohavičky ImseVimse Wool S - od 5 do 8 kg 1 kusov alebo balení
a lanolin a žlćive mydlo

handricky
19. apr 2013

@domeli kup si 2-4 ks vrchnych nohaviciek (napr.: Bum genius Flip, Blueberry, Bambi Roxy), pozri zlavy - vela obchodov ma do nedele celkom dobre zlavy. a do toho mozes davat: 1, klasicke bavlnene stvorce ci uz na novosklad alebo na rovno 2, nejake viacvrstvove vkladacky (bambi roxy, alebo pozri u mna v shope) stvorec poskladany na tretiny a mas 6 sacich vrstiev.
Vyskusas a potom mozes dokupit na noc nohavickovu (kupila by som teraz v zlave bambi roxy) na to das pulky.
Idealne su miesto puliek aj vlniaky, ale na zaciatok nemusis riesit. A vyskusaj 1 kapsovku (napr. bambi roxy). to ti na zaciatok uplne staci.. a ked tak pozri u mna v profile clanky o plienkach, su tam vsetky systemy, vyhody, nevyhody, fotky zvnutra atd..

alisa1
19. apr 2013

Ahojte kočky,rada by som si kúpila nohavičkové plienky na vyskúšanie bambi roxy. Len neviem či radšej jednoveľkostnú,alebo dvojveľkostnú ... Naša slečna má 6 mesiacov a cca 8 kg ( trošku baculatejšia) .chcela by som ich na deň,nie na noc,takže aby sa v tom mohla v pohode hýbať ,nie veľký balík na riťke. 🙂 Tak ktorú veľkosť radšej zvoliť? ďakujem 🙂

zuzu611
19. apr 2013

baby kde zozeniem latky na vrchnu plienku nepremokave nejaky eshop

labutka
19. apr 2013

@zuzu611 detivbavlnke.sk

@alisa1 ak planujes dalsie dieta, skor by som volila jednovelkostnu plienku. Ak nie, okolo 6-8 mesiacov sa zvyknu lamat velkosti, takze by som isla na velkost M alebo L. To uz zalezi od konkretneho strihu plienky a stavby tela babatka.

petruldo
19. apr 2013

@alisa1 ja som môjmu malému dávala do 4-5 mes dvojveľkostnú xs, tá jednoveľkostná mu bola proste veľká. potom sme prešli na jednoveľkostné a v pohode, tiež bol bucko, ale asi 1 mes. mu ich musím na deň dovypchať, začal piť čajík a aj veľmi cikať, dávam ich cez deň na spinkanie, alebo von do kočiara, niekedy sa dá žmýkať.

evening_star
19. apr 2013

@oskvarka Ahoj, prosim ta, vidim, ze mas v zozname stvroce mam happy square 80x80 - kde ich maju? Lebo co ja viem, tak vsade su vypredane, ja som si ich chcela dokupit, ale nikde nie su na sklade a ked som sa pytala na ekoplienky.sk, tak vraj ani tak skoro nebudu...
Inak len tak pre porovnanie, ja som tento tyzden tvorila pre kamosku plienkovu vybavu, caka v auguste babo, a ona ma podla mojich rád takýto zoznam:
štvorce Kikko Lux 80x80 20kusov
štvroce Kikko Lux 70x70 20kusov
5 vrchných jednovelkostnych pul nohaviciek (2x bambi roxy, 3x bum genius flip)
5 nohavickovych plienok bambi roxy jednovelkostne
2 kapsovky bambi roxy (to akoze k lekarovi a tak podobne)
1 Stay Dry plienka Bum genius (aj to tak k lekarovi)
2x snappi sponka
1x vrecko na plienky popolini
Spolu: 212€.
Je to na cele plienkove obdobie. K tomu si este kupi v baumaxe nejake to vedro na plineky za cca 8 eur a neskor jej usijem bambusove vkladacky z jedneho metra bambusoveho frote za 16€.

peluskovo
19. apr 2013

@evening_star krasna vybavicka, osobne ju velmi preferujem 🙂 pridala by som balik separaciek, ak sa ujmu, tak mamina dokupi, ak nie, spotrebuje ich ked pojde k doktorovi a von, pre pripad " nehody " 🙂 a nepremokavu prebalov podlozku, zide sa do kociarika, von na zahradu, do postielky , alebo iba tak, na lezkanie 🙂 a este nejake pekne bavlnene stvorcove plienky, napr t-tomi, do kociarika, k dokimu apod... nieco take paradnejsie 🙂

petruldo
19. apr 2013

@oskvarka mne príde že tých štvorcov 80x80 máš málo.
KIKKO 70x70 - biele 10 ks - ak budú také "riedke" ako tie moje /ale iná značka/ budú dobré akurát pod hlavičku
KIKKO LUX ECO 70x70 - nebielené -10 kusov 2 kusov = 20 ks toto na začiatok na novosklad stačí
Kikko Bambusové pleny 70x70cm - Oranžové 6 ks - tieto sa praním riadne zbehnú - mne stačili na novosklad asi do 5.m
MaM Happy Square - 5 ks 80x80 - tento rozmer budeš potrebovať až bude bábo väčšie na novosklad /ja mám 30 ks/ a
novosklad viažem stále 11 a 1/2 m, ale musím ich dovypchať.
Sponka na plienky 1 kus - lepšie sú 2 - strata, zničenie
Mne sa osvedčili tieto separačky http://www.ekoplienky.sk/product/popolini-separ... a banujem že som ich začala používať až keď bol krpec väčší, a znesú aj opakované pranie
Ešte sa mi veľmi osvedčili http://www.kikko.sk/plienky-kikko/kikkobmb-bamb... na grckanie, cesty, a teraz 2 ks. dovypchávam novosklad
Vlniaky som začala používať v noci až keď malý prestal kakať na tieto plienky http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba....

peluskovo
19. apr 2013

@alisa1 bambi roxy mi pridu baculatejsie, skor na den by som brala flexitots, tie maju stihly strih

vojann
19. apr 2013

@oskvarka ja som nemala ani jednu štvorcovku 80x80 a nechýbali mi. Tie bambusové kikko mi stačili na celé plienkové obdobie. A dokonca sa priznám bez mučenia - neviem či som blbá či čo, no ja som kupovala aj kikko lux eco aj kikko obyčajné, že pod hlavičku a praním sa mi pomiešali dokopy a už som nevedela ktoré sú ktoré a používala normálne na prebalovanie všetky ( niekedy som si všimla, že niektorá je hrubšia, no že by tie druhé pretekali, alebo sa skor zničili som si nevšimla)
@evening_star tie Mam 80x80 mám aj ja v shope ešte posledné dva balenia a baby tu písali, že latkovky tiež maju.

alisa1
19. apr 2013

@peluskovo kočky ďakujem za odpovede,ešte sa chcem spýtať,možno trošku blbá otázka,ale ako zafixovat prefold,resp plienku narovno keď chcem dať na vrch vlniaky (na patentky od handricky,nie natahovacie) aby sa tam nekrútil,ako bude malicka chodiť?( zatiaľ viažeme novosklad kvoli riedkej kakanici),tak neviem ako pevne tie prefoldy držia keď sú len tak na obdĺžnik zložené.

vojann
19. apr 2013

no ešte pre vysvetlenie na novosklad mi stačili tak do 7 mesiaca, potom sa mi už nechcelo viazať, dávala som zloženú na osminy a moje deti boli malé - menšie ako štandard. Dcérka skoro v troch rokoch nosí oblečenie na 12-18m a má okolo 11 kg
@oskvarka

bambinecko
19. apr 2013

@behulka
mala som pocit (ale skúsenosti nemám žiadne), že tie pletené naťahovacie budú viac tesniť, lebo majú patenty okolo nožičiek, no ale tie uháčkovať neviem (ani neviem, či sa to vôbec dá...) a štrikovať neviem..
tie zapínacie napr. na suchý zips mi ale prídu jednoduchšie na obliekanie, hlavne pre začiatočníkov s bábätkami ako som ja 🙂 a keď by mali tesniť tiež dobre, asi skúsim tie. lemovacia gumička je super nápad, to by mohlo aj pomôcť v tesnení okolo nožičiek.
vlnu mám: SMC Extra Merino Schachenmayr, je krásna tyrkisová (až keď som ju kúpila, som sa dočítala, že bežne nebýva farebná.., tak dúfam, že som nekúpila blbosť) a teraz čítam, že má tú superwash úpravu. čo to konkrétne je? je to veľký rozdiel?
dik za rady a linky 🙂

peluskovo
19. apr 2013

@alisa1 ja davam klasicky stvorec bavlneny narovno a na to lniaciky na SZ a drzi to samo o sebe

majamat
20. apr 2013

@evening_star vsak tie stvorce moze pripadne casom dokupit. myslim si, ze na zaciatok jej az tak nebudu treba take velke.

majamat
20. apr 2013

@vojann aj ja mam doma takeho drobca. mame 11kg v 25m. aj to pribrala tak 0,5-1kg za posledne 4m. predtym nechcela papat.

majamat
20. apr 2013

sranda. nahodila som malej flipky a bambus vkladacku a este jednu, co som sila z obycajnych plienok. latkovky sme pouzivali len 3m, ale mala na ne nebola zvyknuta a v tom obdobi mi strasne vela cikala, ze nohavickove bambusky dokazala precikat aj za 0,5-1hod. nie vzdy, ale niekedy ano. nemala som az taku dobru zasobu latkoviek, kedze som to len skusala. no tak sme s tym skoncili, lebo sme bojovali pri kazdom prebalovani. minule som jej ju skusala, lebo sa jej to pacilo a v pohode si ju dala, tak som jej ju dala aj teraz. uz mi chodila krasne na nocnik a zrazu sa zacala znovu pocikavat, tak nosime zas jednorazovky, ale snazim sa ju prebalovat malo, aby jej to vadilo, nech znovu zacne s nocnikom. teraz sa mi pokakala a potrebovala som jej dat nejaku plienku tak na hodinu, kedze potom ideme prec a to jej dam cistu. tak mi napadlo, ze vytiahnem latkovky. aspon obca mozem takto pouzit a usetrim jednorazovky. 🙂 a zatial vyzera byt uplne v pohode.

oskvarka
20. apr 2013

@evening_star no peluskovo uz nema ☹ .. maju ich vraj tu http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-prebalo... teda uvadzaju ze maju este som im nepisala snazim sa zistit ci maju osobny odber v BA lebo ak budem len to objednavat aby sa mi to nepredrazilo - neviete nahodou niekto ??.. lebo ak nie to radsej kupim eko lux 80*80 aj ked kvalita urcite nebude porovnatelna tak aspon velkost @petruldo chcela som ich len na novosklad na vecie babo s pripadnym dovypchatim na von lebo ja ako @vojann pise neplanujem davat novosklad dlho chcem skladat na obdlznik iba. ved uvidim mozno casom budem dokupovat... a snapi sponku ani nechcem pouzivat nejako sa bojim ze sa mu to vyvlece alebo co a doskrave sa :D.. ale pre istotu jednu beriem
@vojann u teba v prosope som tie MaM nenasla :( ?... ja tie tenke stvorce kikko planujem tiez len tak na domace pouzitie pripadne v pripade krizi a nedostatku plienok s bambusovov vkladackov + nejake chcem nastrihat na handrucky na utieranie ritky .. a do kocika .. a tak...dakujem ti velmi pekne za rady 🙂

Baby @peluskovo @zfidorka @vojann teraz ale potrebujem poradit ...pisala som do latkujeme sk a napisali mi ze zial tie vlnene gatuse imsevimse co maju teraz na ne akciu za 22,60 cca vychadzaju uz maju len posledny kus M od 7-10 kg ja som planovala kupit na zaciatok Ska a potom Lka ze to uz nejako zvladneme tu dieru medzi tym... ale najskorej len tie mensie ze vyskusame a ak budeme spokojny... teraz rozmyslam ze ci nekupit tie Mka lebo aj tak uplne male babo by som asi do vlniacikov nemala nervy davat lebo by som ich musela stale prat... take gatuse co su od 7 kg az ale tak to asi bude tak najskorej od 1/2 roka vsak :( ja chcem tieto kupit lebo ten flaus sa mi viac lubi ako strikovane a navyse su na zapinanie to sa mi tiez paci kedze by som rada neskorej skladala uz len obdlzniky tak nech mu to pevne drzi na ritke... (navyse mi to vychadza ze ani postovne by som s nimi uz neplatila... ale tak mozem kupit este nieco ine co budem isto potrebovat tak to zase nieje az take)

a este druha otazka na tie 80x80 plienky... ze ci mi treba kupovat (nahanat) tie MaM - neide mi len o jemnost aj tak ich asi budem dovypchavat bambusovym frote skorej o rozdiel v tej savosti v porovnani s eko lux lebo tie mozem mat teraz tu http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/9-1-Lat... za 16 eur cca 10 kusov takze celkom dobra cena...
ďakujem vam velmi pekne za rady 🙂

mamama11
20. apr 2013

@majamat vidíš u nás tie látkovky celkom fungujú, mne sa pýtala od 22mesiacov, len v noci sa pocikávala, len je hodne veľká a neboli jej žiadne vrchné gaťure už dobré, tak sme dávali jednorázovky a stále do nich v noci cikala, tak mi pani z ekoplienok poradila väčšie gaťure a ako sme začali znova dávať látkovky, tak je viac nocí suchá ako mokrá, zrejme jej to takto vadí, keď to cíti 🙂

oskvarka
20. apr 2013

este k tym imse vimse oni maju velkosti takto
NB - od 3 do 6 kg

S - od 5 do 8 kg

M - od 7 do 10 kg

L - od 9 do 12 kg

XL - od 11 do 14 kg

XXL nad 13 kg

s tym ze ja som planovala S a L ze snad vydrzia do konca plienkoveho obdobia - ale mozno bola moja uvaha zla.. co ak by som si kupila L a neskorej XL to uz by isto bolo do konca plienkoveho obdobia .. hmmm? s tym ze na malinke by to asi nebolo zial.... kolko kilo cca ma 2 rocne dieta ? 🙂

majamat
20. apr 2013

@mamama11 asi ich budem cez den takto na doma pouzovat, len bambusove vkladacky mam len dve z bambus. nohaviciek baby lucy. mam 2 vrchne nohavicky a 2 kapsovky - tie smejdove, ale na taketo obcasne pouzitie staci.

vojann
20. apr 2013

@oskvarka však kúp tie imsevimse Mka. Síce neviem aké sú, možno by si mohla napísať do eshopu, nech ti pošlu rozmery. Bábatko tých 7 kíl može mať tak v troch až v piatich mesiacoch. Potom už detičky priberajú menej. Ten flauš schvalujem ja som mala babyidea flaušové a boli nepriestrelné 🙂 tých 10 kg majú detičky v roku, moje ešte aspoň do 18 m. Však s tými XL by si neskor uvidela. tie štvorce sú na mojom eshope bionos.eu. Link najdeš po týmto príspevkom.

oskvarka
20. apr 2013

baby nalomili ste ma rozmyslam ze aj ja si kupim jednu kapsovku k doktorovi... s bambyroxy ... oprati sa priplatit si za http://www.bambiroxy.com/product/latkove-plienk... alebo je v pohode aj http://www.bambiroxy.com/product/latkove-plienk... ?

oskvarka
20. apr 2013

@vojann jaaaj ja som pozerala proshop jeeej mate aj dobru cenu idem mrknut co tam este mate 🙂.. dik... (a myslis teda ze kvalita oproti kikko je asi velmi neporovnatelna vsak...) ved aj ja rozmyslam ze by som ich zobrala lebo mi tu uz viac ludi vravelo ze malemu davat vlniaky je narocne a ja som trochu lenivy tvor :D... a snad dvojo pulky a dvojo flisaciky by mi ako vrchne nohavicky mohli pre babetko stacit... 🙂 a dokonca rozmyslam ze si aj tak vezmem aj tie velke kikko stvorce eco lux ... ved sa nestratia ja nemam ine plienky v zalohe doma.. nic ani jedna po mne neostala :( .. ale zato mam kopec uteracikov obliecok a inych somarin takze vlastne moja najvecia polozka budu plienky a farebne netreba ked tak nejaku tu oranzovu budem mat bambusovu aj do kociara... aj tak mame oranzovi ociar aspon to bude ladit a na vzorovane ja moc niesom...

inak baby na mall.sk maju akciu na bambusove 3 kusy za 7.99 do konca aprila .. uz maju len oranzove ale vyborna cena a osobny odber zadarmo tak kto nad nimi uvazuje tak ma prilezitost 🙂