Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonice
30. apr 2013

Dievčatá, ako treba dlho nechať namočené plienky v kyseline citrónovej, aby zmäkli?
Všade píšu len, že dať cca 200 g na 2-3l horúcej vody a ponoriť na dlhšiu dobu. Čo je ale dlhšia doba? Hodina, pol dňa, deň, dva dni?! SOm z toho jeleň.
Ďakujem za akúkoľvek radu.

handricky
30. apr 2013

BOINGO fastener u Handricky. Nova alternativa k snappi sponke.

adelinuska
30. apr 2013

@ivanka.7 my dost cestujeme, takze pouzivam jednorazovky, ale ked sme doma, tak latkujem, momentalne sa len zaucam do tajov latkoviek 😀 druhe by som chcela latkovat uplne

ivanka.7
30. apr 2013

@adelinuska ja som s malou tiez dost z domu a ide to v pohode 🙂 latkovky som mala aj na 3-dnovych vikendoch a dokonca aj na tyzdnovej dovolenke, ale v jej strede sme spali u kamosov s prackou 😀

oskvarka
30. apr 2013

caute baby dnes mi prisli prve balicky - bambiroxy a latkujeme.sk... prve dojmi : tie imsevimse vlniaciky vyzeraju supracky... som z nich na prvy pohlad nadsena... bambiroxy PULky na suchy zips.. kraaasne 🙂... a nohavickove bambi roxy a flisaciky anavy oboje na patentky paradne len neviem mam strach ze z pozapinania 6 patentiek budem mat problem no a ak budem na tie nohavyckove chciet dat tie flisaciky tak spolu 12.. uf... no neviem zatial som nevzskusala ale suchy zips sa mi zda praktickejsi... no a kiko eko lux.. asi zodpovedaju tomu co som cakala.. kiko obycajne zatial neprane ma prijemne prekvapili.. cakala som horsie ... 🙂 tot prve dojmy...
+neviem ako maju vyzerat tie separacky bambi roksy mi poslali čosi (nespravneho tvaru - teda velkosti .. mensie ..a nespravny pocet kusov) co je uplne tenucke z jednej strany jemne chlpatucke snehovo biele iba vystrihnute - teda neobsite a potom 3 kusi cohosi co ma velkost ako mali byt tie velke separacky ale je to dost chlpatejsie kremovej farby ale jednovrstvove takze vkladacka to isto nieje tak ja netusim co je co a toto je obsite ... ja som si objednavala 3 vecie pratelne separacky... hodim sem aj foto zajtra lebo som z toho jelen ako z poslali mi toho viac ale netusim co to je :D.. moze to este patrit do tych nohavickovych plienok ale ked tie boli samostatne zabalene a v nutri bola jedna vkladacka...

matadamka
30. apr 2013

@oskvarka Ja mám tiež plienky bambiroxy, obe plienky čo opisuješ sú separačky sty dry, takže by babo nemalo pociťovať mokro, snehovobiele je 100% polyester a tá chlpatá je mikroflís, vraj sa z toho kakanička lepšie zmyje. Ja to ešte nemám odskúšané, ešte sme to neokakali 🙂 Ale obe sú umelinka, ak chceš prírodný materiál na zadoček dieťatka tak použi bambusovú vkladačku. Ja tie sty dry vkladačky a separačky veľmi nevyužívam, mám pocit že po sty dry má môj malý viac červený zadoček a že mokro na prírodno mu až tak nevadí.

handricky
1. máj 2013

@oskvarka vsetko chlpate a neobsite alebo obsite a jednovrstvove je separacka. robia ich zo vsetkeho, co im pride pod ruku. ja viem napr. o 2 variatach: 1, biela - z jednej strany hladka, z druhej dlhsi vlas, obsita. 2, svetlohneda - z oboch stran s dlhsim vlasom, obsita - tuto asi mas. a moze byt aj 3, z oboch stran hladka s velmi jemne vycesanym vlasom ako fleecova mikina - biela, neobsita. ak nemam dlhsi vlas, netreba obsivat - tuto asi mas.

vsetko 100% polyester (microfleece). na to aby separacka fungovala ako stay dry, staci 1 vrstva a cim tensie tym lepsie, aby si zbytocne nenabalovala zadok niecim co nesaje. z oboch ide kakanica dobre dole. vseobecne z akehokolvek polyesteru ide kakanica dobre dole.

oskvarka
1. máj 2013

@handricky tak v tom pripade mam tu 1 a tu 3... len ma to zmiatlo lebo som si objednala 3 kusy a obrazok tam nebol a mala to byt ta vecia velkost a prisli mi 3 tie vecie velkosti obsite z jednej strany viac chlpate (z jednej hladke :D) a 2 kusy take tenucke neobsite ale malinko chlpate tenucke a mensia velkost a tiez z druhej strany hladke.. tak som chcela vediet ci to nahodou nieje tak ze bambiroxy nohavickovu ked si objednam tak je k nej separacka aj vkladacka (preto ze tie som si objednavala tiez 3 a tie 3 velke separacky maju uplne rovnaku farbu ako vnutro tych nohavickovych bambiroxy) aj ked na stranke pisu len ze je k nej vkladacka.. no ved asi im napisem 🙂 @matadamka hmmm .. mas od nich nohavickovu plienku ?

handricky
1. máj 2013

@oskvarka je to v pohode. k bambi roxy nohavickovej nie je separacka v cene. ale ked si objednavala v tyzdni latkoviek, tak posielali nieco gratis a pod. ak sa ti zda. ze nejaka ta separacka ma taku istu farbu, resp. take iste zlozenie ako vnutorna strana nohavickovych - tak to separacka asi nebude.. vnutro nohavickovych bambi roxy je z frote. ak ta tvoja separacka je tiez frote (cize zo sluckami) a NIE je jednovrstvova, ale zosita z viacerych vrstiev, tak to bude asi vkladacka k tym nohavickovym.. .. vsak nafot, co mas alebo im napis. alebo sprva pokus. na vsetko nalej vodu a co bude mokre je vkladacka, co bude na ohmat suchsie je stay dry separacka.

oskvarka
1. máj 2013

baby ale dava sa to tym chlpatuckym ku zadku nie tym hladkym umelim vsak ? :D

oskvarka
1. máj 2013

@handricky farbu hej ale zlozenie nie, je to take chlpatucke ale ma to len jednu vrstvu a podla mna je to flees , frote to nie je urcite je to len chlpate ako flisova mikina taka chlpatucka ... a z tej hladkej strany usudzujem ze je to umele..... ten pokus je dobry napad 😀 ale najskorej nafotim asi :D.. a to druhe neobsite ma skoro ziadne chlpy len z jednej je to take mekuske a z druhej take hladke... sranda ze su to na omak uplne ine matrose ten jeden je ovela tensi ako ten druhy... ale ten hrubsi sa napadne podoba na moju flisovu mikynu :D

handricky
1. máj 2013

@oskvarka z oboch stran je to umele. je to 100% polyester. davas to z tej na dotyk prijemnejsej strany, cize chlpatej alebo pocesanej. nie tej hladkej. a to biele co mas, bez chlpov, tam je jedno z ktorej strany to das, jednoducho to daj z tej strany, ktora je tebe osobne prijemnejsia na dotyk.

gula108
3. máj 2013

@oskvarka co je uplne tenucke z jednej strany jemne chlpatucke snehovo biele iba vystrihnute - teda neobsite - tieto separacky poslali aj mne 3 ks pri prvej objednavke

gula108
3. máj 2013

Ahojte. Pouzivate plienocku Bitti D´lish Snap in One? Mame velkost M, to je 6-12 kg, ale je strasne malicka. Malej som ju zatial neskusala, susi sa, ale pochybujem, ze vydrzi do 12 kg.

handricky
3. máj 2013

@gula108 nevydrzi.. vydrzi tak do 6-8 kg. tie ich velkosti su strasne male.. napr. L ko ma sed len 43 cm a pisu do 17 kg. pritom vsetky ostatne znacky, ktore uvadzaju hmotnost do 15-17 kg maju sed aspon 47 cm.
bitti d lish treba brat vzdy o cislo vacsie.

matadamka
3. máj 2013

@handricky chcem sa opýtať na vlnené nohavičky na patentky, či neprevlhnú cez ten okraj ked nemajú lemovaciu gumičku a sú len obšité, alebo na to treba nejakú špeciálnu niť keby som si chcela také sama urobiť?

handricky
3. máj 2013

ono, nejde o tu gumicku. gumicka na gatkach (akychkolvek) tam nie je proti vlhkosti, ale aby stiahla latku okolo noziciek. Bud teda mas gumicku vo vnutri v tuneli (v plienkach all in one, snap in one, kapsovky, niektore nohavickove) alebo ich mas olemovane lemovacou gumickou zvonka (napr. vrchne gate, niektore nohavickove). A vacsina vsetkych gatiek su polyesterove, cize tie nenavlhaju, bez ohladu, ci maju alebo nemaju lemovaciu gumicky okolo..
Vlniaky sa sami o sebe lanolinuju, aby boli nepremokave. aj ten okraj je nalanolinovany. sanca ze prevhlnu okolo okraja je asi taka ista, ze mozu rovnako prevlhnut na brusku, na zadku a pod.
Cize im je jedno, ci budu alebo nebudu obsite nejakou lemovacou gumickou okolo noziiek. netreba ziadnu specialnu nit - treba iba 100% polyester nit. mozes si urobit aj sama.

@matadamka

matadamka
3. máj 2013

@handricky polyesterová niť - to so potrebovala vedieť Diki

suzle
4. máj 2013

Ahojte skusene latkarky🙂, chcem Vas velmi pekne poprosiť o radu, co mi este odporucate dokupit do vybavy pre babatko, ktore sa ma narodit v lete a planujem latkovat od narodenia. Zatial mam:
- Bumgenius Freetime (onesize) 6 ks
- Bumgenius Stay Dry nohavicky (onesize) 4ks
- Bumgenius Newborn nohavicky 3 ks
- Flip vrchne nohavicky 2 ks
- Bumgenius vkladacky onesize 16 ks
- Bumgenius vkladacky newborn 9 ks

Vopred velmi pekne dakujem za akekolvek rady a postrehy k tomu, co vsetko dalsie odporucate dokupit.

indys
4. máj 2013

@suzle jadnoznacne bavlnene stvorce na novosklad, lebo v lete ti budu uzasne rychlo schnut a ja som si bez nich nevedela latkovanie novorodenca predstavit.

albahaca
4. máj 2013

@suzle ja by som tiež zobrala ešte nejaké štvorce - aspoň 10 ks. Však určite využiješ, aj keď ti nebudú na prebaľovanie vyhovovať, do kočíka na grckanie, utieranie atď. A možno zistíš, źe na prebalovanie sú naj 😉 rýchlo schnú, prírodný matroš a so skladaním sa vobec nemusíš trápiť, ja som syna od narodenia balila len do štvorca poskladaného na osminy. Ináč myslím, že máš všetkého dosť na začiatok. Aj rozumne rozvrhnuté veľkosti 🙂 neskor budeš asi potrebovať ešte nočné nohavičkové tak 2-3 ks - bambi roxy, tots bots, anavy.... A nejaké pulky so zdvojenými gumičkami - blueberry, thirsties atď. Alebo vlniaky na noc. Zatiaľ ešte nemusíš riešiť 🙂

susannah
4. máj 2013

ja mam taku radost! minuly tyzden v piatok nam prisiel prvy balik latkovych plienociek z ekoplienky.sk - tie su uz pekne vyprate a nachystane v skrini, dnes som si bola v latkoveplienky.sk po zvysne plienky, myslim, ze by sme mali byt vybavene. Strasne sa z toho tesim, kazdemu o nich rozpravam (mierna posadnutost :D) a uz sa neviem dockat, kedy sa nasa bambulka narodi ;) Mam dusicku na pokoji, ze sme na prebalovanie 100% pripravene ;) Dala som na vase rady, vo vybavicke mame bavlnene stvorce (40x), niekolko vrchnych nohaviciek (4x pul a 2x vlnene) a taktiez 6x z AIO/AI2/SIO a kapsovky. A plus ešte 4 nohavickove na noc a nahradne vkladacky. Dakujem vsetkym velmi pekne za rady a pomoc ;)

ivanka.7
4. máj 2013

@susannah tak to si naozaj plne vybavena, drzim palce a prid sa poradit ak bude treba 🙂

stanislava2
5. máj 2013

@majus246 ahoj majuš.Včera som ti pisala v očkovani a jeho zmysel.Teraz čitam že ste mali silnu novorodenecku žltačku.Ked máš podozrenie že synček by mohol byt autista po mmr vakcine vieš aj o tom ako velmi može bäbätko poškodit vysoká hladina bilirubinu v tele?Aj moj synček mal velmi silnunov.žltačku a dufame že to zvladol bez ujmy no ešte v 17mes.nemožeme definitivne povedat či nas žltačka vobec poškodila a do akej miery.Moje dcerky ked som dala na nočnik urobili čo mali od 10mes.použivala som pri staršej len látkové plienky a pýtat sa začali obe 20mes.Nemyslim si že ked si dala dieta na nočnik skoro a dieta urobilo čo malo hned to znamenalo že je dieta nadpriemerne nadané.Rozdiel by bol ak by sa v roku pýtalo samé vtedy sa už jedna o dieta ktoré je naozaj šikovné.Som maminou 20rokov a veru v svojom okoli poznám len jedno dieta dcerku mojej švagrinej ktorá sypala v roku basniky z rukáva a pýtala sa sama na nočnik.Aj ja som sa mmr vakciny zlakla je to velmi citlivá téma.Držim palce aby tvoj synček bol v poriadku a je pravda že chlapci su lenivši či už na rozpravanie,chodenie aj pýtanie sa na nočnik.

hela_tn
5. máj 2013

Potrebovala by som poradit- chcela by som prejsť na latkove plienky, mala ma 6 mesiacov a skoro 10 kg. Našiel by sa tu niekto, kto by mi vedel poradiť, ake a koľko kusov plienok by som si mala zaobstarať? Predbežne co som sa pozerala, tak sa mi pozdavaju tie all in one, ale rada si nechám poradit od skusenejsich mamiciek. Dakujem

handricky
5. máj 2013

@hela_tn
1, all in one su fajn, ale asi by som nakombinovala zo vsetkeho nieco, maloktora mamicka ma len 1 system.
ALL IN ONE - takmer vsetky uz robia iba z polyesteru (cize velmi rychlo schnu), vacsinu treba aj tak dovypchat - nie kazdemu staci ten zaklad.. viac tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric... ked je pocurana, treba ju prat celu
Kupila by som 1 ks BUM GENIUS alebo TOTS BOTS napr.

2, kapsovka (sa tiez niekde uvadza ako all in one), v skutocnosti je z 2 kusov, gatky a vkladacka, kt. sa vklada do kapsy..
gatky velmi rychlo schnu.. vkladacka podla toho ci je mikrovlaknova (ta schne rychlo ale menej nasaje) alebo bambusova/bavlnena (schne pomalsie a viac nasaje) viac tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
kapsovky maju stay dry - cize zadok v suchu. ide vsak leto a parit sa v tom nie je nic moc.. ale urcite aspon 1 ks by som brala napr.: wonderoo, bambi roxy
ked je pocurana, treba prat celu

3, all in two alebo snap in one je taka lepsia varianta, kedy nemusis zakazdym prat gatky.. peries iba vkladacky..
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Napr. Pop in, B bies

4, relativne najpraktickejsie su vrchne nohavicky (Bambi Roxy, Blueberry, BG Flip., Thirsties) a do toho akekolvek vladacky od klsaickych stvorocovych bavlnenych plienok po rozne viacvrstvove vkladacky..
peries iba vkladacky, gatky tocis pokial sa daju..
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Kupila by som z kazdeho nieco, oskusala a potom sa rozhodnes, z coho dokupis..

5, na noc je dobra nohavickova plienka (tots bots bamboozlle strech, bambi oroxy) a na vrch das vrchne pulky alebo vlniaky
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

majus246
5. máj 2013

@stanislava2 malí bol nosený kojený a na látkových plienkach vedel si nočníček sám doniesť no od 18 mes akoby uňho zastal vývoj pred tým si štebotal nevravím že to boli zmysluplné slová alebo vety ale snažil sa aspoň spájať slabiky ako baba a podobne pekne rágoval na hovorené slovo ukazoval a zrazu akoby si sekla a mali sme doma iné dieťatko do dnes netuším čo to vyvolalo no od kedy študujem a hľadám odpovede dozvedám sa čoraz viac desivých a znepokojujúcich informácií 😒 nikdy som očkovanie neriešila proste ako doktorka povedala tak som spravila no o tom čo všetko môže nastať Ti nik ani len slovkom nenaznačí

jandom
5. máj 2013

Ahoj "handričky" a všetky ostatné šikovnice "látkujúce"....
Tak už aj ja som "mama". Mám krásnu dcérku a veľmi som chcela používať látkové plienky, ale..... ☹ Paulínka má dva týždne a narodila sa drobunká(48, 2720) a tu asi pramení aj problém, čo ma trápi. Keď jej dám klasický štvorec a navrch PUL-ky, plienku má až po kolená a celé ju to tak obmedzuje v pohybe, že sa nemôže hýbať a tým má aj zastavené vetry. Nehovoriac o tom, že sa vždy zobudí na mokro. Keď ju dovypchám vkladačkami od handričky, tak to síce pomôže na pocit sucha, ale zase ešte viac ju to obmedzí v pohybe. Neviem, či sa táto otázka hodí práve do tejto témy, ale som smutná, že to tak máme. So štvorcami nebolo ani toľko roboty, rýchlo vyschli, ale po včerajšom plači, sme dnes dali jednorázovky a je to lepšie. Celkom pekne spinká. Chcem sa len spýtať, či ste niektorá z vás mali tento problém, možno keď trošku narastie, tak to bude lepšie.....? Alebo je to celé hlúposť......? Ale fakt je, že v látkových si nemôže k sebe pritiahnuť nôžky a trápi sa..... 😢

sonkab
5. máj 2013

@jandom nic si z toho nerob. My mame rovnaky problem - najprv bola mala velmi malinka, potom uz latkovky nechcela. Teraz ma 11 tyzdnov a stale sme na pamperskach, pockam este mesiac - dva a sup na latkovky. Pri synovi to bolo to iste, ako malinkemu mu nevadili, potom cca dvojmesacny mal asi tyzden pampersky a potom bol opat s latkovkami problem. Dali sme tomu cas a zacali sme opat ked mal 6 mesiacov a latkovali sme az do odplienkovania. Drzim palce 🙂

jandom
5. máj 2013

Ďakujem sonkab 🙂