Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
5. máj 2013

@jandom uzivatelka @indys latkovala maleho tusim od zaciatku a on sa narodil malinky, ma myslim v albume aj fotky, ako to vyzeralo 🙂 tak ked tak sa porad aj s nou 🙂

jandom
6. máj 2013

@ivanka.7 , veľmi pekne ďakujem... 🙂

indys
6. máj 2013

@jandom ahoj moj maly sa narodil ked mal 42cm a 1820m latkovat sme zacali doma ked mal 2000g. aj on mal pliienky po kolena ale nebom ziaden problem. vobec mu to nevadilo a nikdy sa neprecika.v albume mam foto. mrkni

majamat
6. máj 2013

@jandom ak jej to vadi, mozes skusit pockat mesiac, ale asi nie dlhsie, lebo niektore deticky si na jednorazoky moc zvyknu. za prvy mesiac deticky velmi rychlo narastu a priberu. a co som si vsimla, casto malicke deti rastu najrychlejsie. a gratulujem k babatku. aj moja kamoska chcela strasne latkovat a dcera jej latkovky neznesie. zacala latkovat neskor. tusim az v 2-3m a rychlo skoncila.

gula108
6. máj 2013

Ahojte. Mozem pouzivat krem na ritku ked dam stary dry vkladacku alebo bambusovu plienku? Neznizi sa savost? Dakujem.

peluskovo
6. máj 2013

@gula108 odporucam dat bud menej, tak, aby rovno vsiakol kremik do pokozky, alebo davat separacku na ten cas. kremik upcha "pory" najma v mikrovlakne

peluskovo
6. máj 2013

@jandom blahozelam k babatku 🙂

handricky
6. máj 2013

@jandom hmm, no my sme zacali latkovat ked mala baba 2,5 mes, takze sme uz boli dost velke..tak snad to nejako zvladnete

henee
7. máj 2013

@jandom Ahoj my sme mali presne tieto mieri ako vy pri narodení. Začala som naplno látkovať od cca 3 týždňa, lebo som čakala na plienky (nestihla som si ich dokúpiť, lebo som bola vyše 2och mesiacov v nemocnici na rizikovom). My sme používali zo začiatku štvorce 70x70 až neskôr 80x80 a do kapsy som vkladala len BG stay dry nerobilo to veľký zadok a ani to nepretieklo. To že má nôžky na široko nevadí aj tak sme do 3tieho mesiaca balili na široko. Môjmu malému skôr prekážala umelinka ako mokro, mala také vyrážky, ale každé dieťa je iné. Teraz riešime presne opačný problém akoto, že sú mu plienky veľké, ale skôr čo tak rýchlo nepreciká :D

cudka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asimon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanamolnarova
8. máj 2013

Neviem čo skôr. Plakať od radosti či od smútku 😀 . Totiž tie prvé sme nahradili s druhými 🙂

tynamartina
8. máj 2013

@zuzanamolnarova To ste tak skoro odplienkovali?

zuzanamolnarova
8. máj 2013

@tynamartina ááááno 🙂

tynamartina
8. máj 2013

@zuzanamolnarova No tak to gratulujem, ale pri tých plienočkách to fakt aj lúto je človeku 😀

peluskovo
8. máj 2013

@zuzanamolnarova kraaasa, blahozelame 🙂

ivanka.7
8. máj 2013

Dievcata, boli ste niektora na dovolenke pri mori (konkr. Chorvatsko) aspon ciastocne s latkovkami? Ako vam to tam schlo? Je mi fakt proti srsti brat malej cisto jednorazovky. Cast dna bude naholo, to je jasne, cast dna moze byt na jednorazovkach, ale na noc urcite budem brat latkovky a mozno par stvorcov, nech ma na den. Pracka nebude, ale radsej budem prat v ruke aspon daco (a beriem aj nejake jednorazove vkladacky do flipiek, diky @peluskovo 😀).
Ak mate akekolvek skusenosti, budem vdacna. Miesto nie je problem, ideme 6 (4 dospeli + 2 male deti) v 8 miestnom obr aute s velkym kufrom.

sonkab
8. máj 2013

@zuzanamolnarova tak zuzi sup na druhe, aby plienocky dlho nestali v skrinke 🙂

zdraveplienky
9. máj 2013

Už máme na sklade nové vzory plienok Bumkins - AIO, kapsovky aj vrchné nohavičky
Stačí si len vybrať 🙂

gula108
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewe22
9. máj 2013

ahojte potrebovala by som radu mozem prat nepremokavu podlozku aj s inym pradlom neposkodi mi avivaz pul zater? totiz mam len jednu a mala mi ju po kazdom kupani ocura

@zuzanamolnarova joj normalne ti zavidim moja prestala cikat do nocnika a nie to este rusit plienky, tak mam teraz dve latkove deticky dufam ze sa nam to podari cim skor zrusit

behulka
9. máj 2013

@ivanka.7 ak by neschlo, dá sa sušiť aj v izbe - pokiaľ by bolo kam šnúru zavesiť, alebo by som rovno vzala sušiak, pokiaľ máte veľké auto a dosť miesta.

indys
10. máj 2013

@zuzanamolnarova blahozelam sikovnica. viem si predstavit tie zmiesane pocity 🙂

mucholapka
10. máj 2013

@zuzanamolnarova jeeeeeeeeeeej to je super - plienocky su krasne, ale sikovna baba je este lepsia 😉 (dufam, ze aj nasa bude sikovnica 😝 )

labutka
11. máj 2013

@ivanka.7 my sme boli pred 4 rokmi v chorvatsku, maly mal 6 mesiacov. Plienky som mala vnoci nalozene v miofreshi, rano som vyplachala v bidete 😎 a dala schnut. Myslim ze najlepsie mi tam boli stvorce. Krpec bol casto v plavkach a ked sa dalo, aj s holym zadkom a davala som ho curat.
Mam pocit, ze nohavickove plienky az tak dobre neschli.
No a ked sme sa vratili domov, oprala som vsetko komplet v slize+miofresh.

@wewe22 podlozky periem s oblecenim s avivazou , je to v pohode. Inak, ja davam curat po kupani skor nez ho oblecieme.
Ked sme chodili na plavaren, tak maly cural v sprche (ked sme vysli von z bazena) a vzdy este aj hned vonku pri aute. Bolo to behom 10 minut, nechapala som kde tolko toho berie, lebo obidva razy to boli normalne davky. 😕

labutka
11. máj 2013

Dievcata co ste z BA, buduci stvrtok 16.5.2013 o10:00h v RC Racik v Bratislavskej Raci bude workshop o plienkach a bezplienkovani.
Viac info na webke latkovky.sk a racik.sk 😉

peluskovo
12. máj 2013

pridame sa aj my, dievcata , ktore ste z Ke a okolia aj PO napriklad, je to v sobotu, 25.5. v MC delfinik / laborecka ul. za galeriou / okrem inych tem sa budete mat moznost poradit ohladom latkovania a samozrejme pozriet plienocky nazivo. viac o termine a mieste na peluskove 🙂 dufam, ze pomozeme nie len radami, ale aj ukazkou plienociek

tynamartina
13. máj 2013

@peluskovo
@labutka Chcem sa spýtať či je toto normálne asi po 4 praniach vreco na plieky má total dotrhaný Pul záter, čo s tým, viete poradiť. Je to na reklamáciu? Prala som len na 40tlke s plienkami v detskom pracom prášku .Ďakujem za odpoveď.

labutka
13. máj 2013

@tynamartina obratila by som sa priamo na obchod, kde si vak kupila. 😉
Ja som tu cez mobil a fotky poriadne nevidim, ale vak by mal vydrzat to iste co aj plienky. To je pop-in?

peluskovo
13. máj 2013

@tynamartina posli foto obchodiku, kde si to kupovala, aby sa Ti vyjadrili. Samozrejme, reklamovat mozes podla zakona, myslim tym, ze to mozes poslat rovno, nezabudni samozrejme kopiu faktury / dodacieho listu .