Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
15. máj 2013

@lucka.ano mne nesadli minky wonderoo, pridu mi take robusnejsie ako klasicek PULkove, zato B;bies zboznujem a pri nich si ani neuvedomujem, ze su s minky upravou. len mm si ich trosku pletie a da na radiator aj s inymi nohavickovymi 🙂

euka210
15. máj 2013

@lucka.ano mam 2 a 2 hladke a nevidim v nich rozdiel. Ani nemyslim, ze by minky uprava nejako zahrievala.

ivanka.7
15. máj 2013

@peluskovo Mne praveze na babieskach dost ta minky vrstva taha vlhko... ako, nemala ju Elianka nejako casto, mozno sa este zvysi savost, ale bola som dost nemilo prekvapena. Nemyslim si, ze som jej ju nechala dlho alebo co, mozno tym, ze je taka uzka, tak nacikala nabok alebo co, ale stalo sa mi to niekolkokrat po sebe. Inak sa mi strasne paci, to je fakt 😀 a wonderky milujem kvoli vkladackam, lenze ich davam do bababoo a smartipants kapsoviek 😅

peluskovo
15. máj 2013

@ivanka.7 ja davam vkladacky wonderoo do BG kapsoviek a to je snad najlepsia kombinacia pre vacsie deti ... 🙂
b bies naopak su mojimi favoritmi v plienkach, ked mame ist niekam na dlhsie, von,alebo cestovat tak ich beriem medzi prvymi a pacia sa mi aj v tom, ze ked skladam plienky, iba pripnem jednu patentku a hotovo. skoda, ze uz Lou nerobia.

ivanka.7
15. máj 2013

@peluskovo BG kapsy vobec nemam, bababoo mi sedia velmi zapinanim a smartipants zas tym, ze tam sa po krajoch vlhko vobec nenataha, lebo medzi kapsou a okrajom je cca 1 cm volno; ja mam hm... ani neviem ktoru babiesku - s klasickym okrajom, nie dvojitym, neviem ktora je ktora 😀 ale je super do uzsich nohavic (lenze easyfitiek mam momentalne 7, takze mam uz uzkych plienok dost)

peluskovo
15. máj 2013

@ivanka.7 ja ked som zacinala smartipans ani neviem ci niekde boli ani bababoo neboli, takze mam asi 4 wonderoo a 4 BG kapsovky a latkovali sme tak, ze vkladacky z BG som davala do wonderoo a to syncekovi ked bol este babo a vkladacky z wonderoo do BG a to zase dcerke / ona je o rok a stvrt starsia, jej trebalo savejsie a mlademu zase wonderoo strih sedel lepsie / a takto to mam doteraz, BG s wonderoo vkladackou ma mlady na von, cestoanie, na dlhsie a wonderoo s bg vkladackou ku babke alebo obcas na doma, vtedy, ked stihnem po jednom ciknuti prebalit ... predsa len tie vkladacky maju pomaly tri roky :D

mary939
16. máj 2013

potrebovala by som poradit dobre kapsovky pre rocne babo, aby boli dostatocne velke. doma mame len BG, s tymi som spokojna, ale rada by som vyskusala aj daco nove. BR sa mi zdaju podla obrazku mensie. oslovili ma smartipants, len neviem ci su dostatocne velke @ivanka.7 ? je tolko znaciek, fuuuha, neviem co si vybrat: Little Lamb, Blueberry, Charlie Banana, Swaddlebees, Wonderoo....
tie co sa mi pacia navonok, nepacia sa mi vkladacky a naopak.

ivanka.7
16. máj 2013

@mary939 mozem ti tie smartipants zmerat 🙂

strociatka
16. máj 2013

@mary939 tak skus Bambi Roxy, su vraj este trosku vacsie ako BG

handricky
16. máj 2013

@mary939
tuto su nejake kapsovky pomerane.. (wonderoo, smarti pants, baba boo). inak smarti pants mi pridu predrazene, na to, ze je tam 1 mikrovlaknova vkladacka a stoja 19,90. to potom uz hocico ine.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
bambi roxy su tam este tie stary model, ten novsi ma sed cca 48 a sirka 19,5 + kridielka. inak mam na predaj za 11,61 tieto zelene (obr). je k nim 1 x 3 vrstvova kratka vkladacka z tkaneho frote. kupovala som ich ked boli zlavy, akurat ze my poslali 2 ks🙂 charlie banana su strihovo uzsie, sirka 14 cm, sed do 45 cm.
alebo este pozri moje minky kapsovky v shope, tie su tiez sirsie.

tynamartina
16. máj 2013

@ekoplienky
@peluskovo a ostatné čo máte e shopy Tieto neplánujete predávať? http://www.uhanky.cz/svrchni-kalhotky/141-svrch...

handricky
16. máj 2013

@tynamartina tie su dobree 😅 inak su bavlnene, co niekomu nemusi vyhovovat. ale zas ta gumicka okolo by mala podrzat tu vzlinajucu vlhkost. ja z tych zvieratkovskych potlaci tiez planujem sit taketo, ale to je este v nedohladne 😀

ekoplienky
16. máj 2013

@tynamartina: Tieto nepoznám, ale vyzerajú dobre. Ďakujem za tip. 🙂

tynamartina
16. máj 2013

@ekoplienky No mne by sa páčilo keby ich niekto na Slovenku predával 😉

peluskovo
16. máj 2013

@tynamartina mne pridu ako blueberry a weehuggers, osobne som nebola s wehuggers spokojna, lebo bavlnene zaklapky nasavali vlhko a casto sa stalo, ze boli len na jedno pouzitie, takze je otazne, ako sa bude spravat bavlna vo vnutri.

handricky
16. máj 2013

@tynamartina http://parentingpatch.com/planet-wise-diaper-co...
zahada vyriesena. je to vonkajsia vrstva bavlny s potlacou a vnutorne podsita pulkou (polyester laminovany polyuretanom). zaklapky su z pulky.

zuzka444
16. máj 2013

,

mary939
16. máj 2013

@handricky dakujem za clanok. pozerala som Tvoje plienky, len tie, co sa mi pacia maju minky upravu a ta je na leto asi hrubsia ako klasicka pul. do mensich plienok by som nesla, lebo uz teraz mame 10kg a plienkovat budeme predpokladam este rok.

mary939
16. máj 2013

@strociatka da sa spolahnut na patentky na BR? neopotrebuju sa rychlo? mam BR nohavickove a moc tie suche zipsy nedrzia.

handricky
16. máj 2013

@mary939 hej, minky je hrubsia ako klasicka pulka.

strociatka
16. máj 2013

@mary939 tak ja mam od BR asi 14 plienok a uplne vsetko patentky a neviem si ich vynachvalit, mam ich uz 1a pol roka a drzia jak nove 🙂 Su to presne tie iste patentky ako na BG

mary939
16. máj 2013

@strociatka a mas aj vrchne pul nohavicky?

handricky
16. máj 2013

@mary939 patentky maju vsetky gatky (s vynimkou gro via a smarti pants - tie su velkostne vacsie) rovnake. rovnaky vyrobca. na patentkach sa nema co opotrebovat. max. sa moze vytrhnut, ak bola zle zalisovana (ale to hned vidis, ze sa blbo zapina). Alebo sa vytrhne, ak drzi len cez 1 vsrtvu (ale vsetcia davaju min. cez 2), takze ak sa patentka vytrhne, tak je to vynimocne.

mary939
16. máj 2013

@handricky co mam nohavickove BR, tak ked upravujem velkost plienky sa mi to dost jednoducho otvori. patentky nedrzia nejako pevne.

lenkove
16. máj 2013

@mary939 inak to iste mam aj ja s BR a iba s touto plienockou...

strociatka
17. máj 2013

@mary939 nemam, lebo pouzivam hlavne vlniacky. Vrchne nohavicky som si kupila od Thirsties, ale to uz bolo davno, vtedy este BR vrchne nerobili.

strociatka
17. máj 2013

@handricky babula, ty si taka sikovna, ako to stihas?

euka210
17. máj 2013

@mary939 mne plne vyhovuju BG a Wonderky s ich vkladackami (teda tou jednou bambusovou, mikrofrote nepocitam 🙂 ) Su dobre aj pre mojho velkeho bacula, ktory by uz mohol veru aj na nocnik keby chcel

euka210
17. máj 2013

@mary939 ja som teraz kupila pulky Bambiroxy a su vecsie ako napr. BG. Az niekedy este zapnem zmensovacie patentky a to ma moj ani neviem kolko ale asi 13kg. Su siroke, zadok je na moj vkus a zvyk od BG veeelky 🙂

laura.lu
18. máj 2013

Ahojte, dostať na Slovensku eko jednorazové plienky Naturae? V Košíciach v nejakej drogérii? Mame uz 2 týždne hnačky a v noci sa mi teraz ľahšie prebaluje s jednorazovkou. Tie co som si doniesla sa uz minuli. Alebo nejaká alternatíva ? V nemocnici ked sme boli kúpila som Babylove, no dávala som na to este novosklas lebo okolo noziciek tá hnačka pretekala. S Naturae som veľmi spokojná...dík