Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mary939
29. máj 2013

@oskvarka dakujem, este ich mali, tak som ich vykupila 🙂 ostalo jedno balenie 🙂

ekoplienky
29. máj 2013

Oslávte s nami Deň detí a nakúpte plienky a hračky so zľavou až do 20%.

libra
30. máj 2013

Ahoj maminky, prosím poraďte. 🙂 Plenky Bambi roxy. vypadají moc hezky a cenově jsou taky fajn, tak bych je chtěla zkusit, ale nevím jakou velikost vybrat. Chtěla bych spíš dvojvelikostní an suchý zip, s patentkami nám to nějak nejde.
http://www.bambiroxy.com/product/latkove-plienk...
Syn má 8 měsíců a něco kolem 7kg (je hodně dlouhý, ale štíhlý). Nevím, jestli zvolit S neborovnou M/L. Ráda bych, aby mu nějakou dobu vydržely a hned z nich nevyrostl. Všechny rozměry u M/L bychom zvládli, jen mezi nožičkami se mi to zdá dost široké. Žádné pleny s rozměrem 18-19 cm nemáme, přijde mi to dost. Jinak nám ještě stále dobře sedí Baby Lucy bamboo S, ale dávám už i M. Lze na BR používat i svrchňáčky třeba BL? A co ten suchý zip u BR, je kvalitní? ☹

behulka
30. máj 2013

@libra ja by som už kúpila M/L.

matadamka
30. máj 2013

@libra skús radšej jednoveľkostné, tie sú taký stred medzi S a M/L, a sú trochu užšie medzi nožičkami, M/L sú naozaj trochu väčšie, a suchý zips majú dosť pevný

matadamka
30. máj 2013

ako používate Mio Fresh? do hlavného prania alebo do plákania?

petruldo
30. máj 2013

@matadamka ja dávam do hlavného, alebo môžeš urobiť do vedra /vane/ roztok a nechať ich cez noc v tom namočené

nenocka
30. máj 2013

@behulka Kati, z akej vlny pletieš vlniaky?

majamat
30. máj 2013
behulka
31. máj 2013

@nenocka fungovať by mala akákoľvek čistá, či takmer čistá vlna, ak by sa Ti podarilo nejakú zohnať v galantérke - tam je výhoda, že si ju môžeš chytiť do ruky a zistiť, či je príjemná.
Odskúšanú mám Šumavskú vlnu a Baby od Vlnapu (tu je však drahé poštovné na Sk):
http://vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=67
V galantérke som zohnala i Exclusive, niekto pletie i z tej, no mne sa zdá príliš hrubá. Tak na čapicu je fajn.

majamat
31. máj 2013

@behulka ak som to dobre pochoila, tak to stoji 5e vlna a 12,50 postovne. dokopy to je ako jedny hotove vlniaciky a upleties z toho asi celkom dost. to je celkom fajn. podla toho popisu na stranke, co som dala link, by z toho mohlo vyjst 7-10 nohaviciek. to nie je zle, lebo aj tak je dobre, urobit si viac velkosti. aspon je uz pekna farebna ta vlna.

libra
31. máj 2013

@ behulka
@matadamka
Děkuji za reakci. No, problém je, že ty jednovelikostní na suchý zip mají jen troje a ty jsou spíš pro holčičky. 🙂 A patentky s těmi nemám dobrou zkušenost, navíc čím bude starší, tím horší bude přebalování. Tak nevím... Ale děkuji.

strociatka
31. máj 2013

ahojte babule, kde kupujete prekarbonat sodny? Ja som ho doteraz kupovala cez: detivbavlnke.sk a odrazu ho tam nemaju, som zmatena, dochadza a neviem, kde objednat, tam ho mali za rozumnu cenu, v obchodoch je drahy jak fras, mate typ?

zdraveplienky
31. máj 2013

U nás až do nedele poštovné zdarma 😉

strociatka
31. máj 2013

@mary939 wow, dakujem za typ, vobec som nevedela o tej druhej zlozke, skusim objednam, dakujeeeem 😉

nenocka
31. máj 2013

@majamat
@behulka a čo toto http://www.galanteriaonline.sk/galanteria/eshop... , dievčatá? a poštovné je podľa taríf SP 🙂

majamat
31. máj 2013

@libra mne sa mala veru dost branila pri prebalovani od takych 14-20m. aj kamosky hovorili, ze okolo 1,5r sa im priecili deti a to boli kludne deticky, narozdiel od mojej. uz asi aj skor sme mali take obdobie, ze sa priecila, alebo moc krutila. suchy zips je v tomto dobry, ale zas ti ho neskor bude rozopinat, co sa da vyriesit oblecenim - zakryje sa.

majamat
31. máj 2013

@nenocka to by mohlo byt nieco take, ako ti pisala @behulka, len sa mi zda tiez hrubsia. na zimu asi dobre, ale cez leto nie.

mary939
31. máj 2013

@strociatka z toho modreho prasku mi ostali biele plienky trosku domodra, ale nemyslim, ze by som ho davala vela. Neviem, mozno by to chcelo par krat oprat aj bez neho, kedze perkarbonat ucinkuje sam od 60 stupnov a ja na menej ani plienky nedavam.

strociatka
31. máj 2013

@mary939 jejda, ja som ho uz objednala, skusim to este stornovat, kedze som im este nezaplatila a oni to este nebalia.. s prekarbonatom som mimoriadne spokojna, nikdy mi nic neznicil a pradlo mam po nom krasnucke

zfidorka
31. máj 2013

@nenocka ta je podla mna na vlniaky velmi hruba...

mary939
31. máj 2013

@strociatka ja by som to nestornovala, vyskusaj a uvidis, ved to nie je zase tak vela penazi, nie?

ika84
1. jún 2013

prosim plienky bambi roxy su strihovo a jemnostne najviac podobne ktorej z týchto : bababoo, tots easifit, bumgenius? dakujem

handricky
1. jún 2013

@ika84 a co presne myslim? Bambi Roxy kapsovka, vrchne alebo nohavickova? Baba boo je kapsovka, tots easyfit je AIO. Bum Genius ktore myslis, vrchne, ci kapsa, ci AIO?
Inak by som povedala, ze kazda plienka je uplne ina a ani jedna nie je podobna Bambi Roxy. Bambi Roxy ma celkovo na vrchnych a nohavickovych taky velkorysejsi strih. Kapsovka je taka klasika. Gumicky pouzivaju tensie, teda su jemnejsie, neotlacaju.. A ta jemnost zalezi od modelu (co teda myslis, ci kapsa, nohavicka alebo vrchne)?

brumka111
2. jún 2013

ahojte mamičky, rada by som sa Vás spýtala, či máte skúsenosti s praním bavlnených plienok na dovolenke, kde nie možnosť prať v práčke, resp. ako by ste to riešili, pokiaľ nechcem používať jednorázové plienočky. Ďakujem.

ika84
2. jún 2013

@handricky myslela som kapsovku bambi roxy, na upresnenie som myslela tu pul vrstvu lebo na tots je taka jemnucka prijemna ale na BG kapsaje taka hrubsia a aj gumicky ho otlacaju...strih nam je najlepsi Bababoo kapsa. A tory model je teda najjemnejsi resp najpodobnejsi tots? asi by som skor kapsu ze konecne doriesim aj tie tvoje vkladacky.

handricky
2. jún 2013

@brumka111 ja som prala vo vanicke prenosnej skladacej, co sa v nej mala kupala. v penzione.
@ika84 tots bots maju ozaj taku jemnejsiu pulku a miesto gumicky lastin skryty vo vnutri, cize sa zdaju jemne. zatial som nic podobne ako tots bots nevidela. bambi roxy maju klasiku pulku a vsetky novsie modely su uz lemovane elastickou gumickou. Cize zase nieco uplne ine. A strihovo su tiez rozdielne nez vsetky ostatne, takze neporovnam, resp. neprirovnam k nicomu.
Baba boo su trocha viac vykrojene (aj co sa tyka bruska aj usi) nez bambi roxy kapsa. tuto obr. bambi roxy https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

aaalena
2. jún 2013

Ahojte žienky latkárky 🙂 Veľmi by som s tým tiež chcela začať. Máme 6 týždňového chlapčeka a tie pampersky ma už omrzeli... Malý mi zatiaľ kaká do každej plienky, tak prebaľujem pred každým papaním, čo je cca každé 2 hodiny. Stoja strašne veľa peňazí a nie sú vôbec ekologické,tak som sa rozhodla, že radšej investujem do látkoviek, keďže je to naše prvé bábätko a plánujeme aj ďalšie.
Chcela by som poprosiť aby ste mi VY skúsené latkárky poradili čo konkrétne kúpiť na začiatok. Aj keď som už o tom prečítala veľa, stále mám v tom chaos a neviem aké konkrétne plienočky by boli najvhodnejšie. Dúfam, že sa v tom rýchlo zorientujem aby som mohla čím skôr začať.
Takže kto by mi poradil nejakú zostavičku plienočiek na začiatok?
Už teraz Vám všetkým za rady vopred ďakujem 🙂
Určite ste tu už radili, ale prečítať toľko veľa strán je pravdepodobne nemožné ☹

oskvarka
3. jún 2013

@aaalena najlacnejsia varianta je kupit si cca 40 štvorcovych plienok a 3-4 PUL nohavičky a jednu snapi sponku ak chceš. s tych kvalitnejšich štorcovich (ak nemas doma stare socikove tie su najlepsie) su kikko eko lux tie stoja tak 14 eur za 10 kusov, alebo aj obyčajne kikko (podla mna nie su až take slabe ako všeci pišu su aj horšie oveľa-- a nie su o moc rozdielne od eko lux - tie kupis tak za 11 ) alebo bambusove kikko ale tie su drahsie .. daju sa zohnat za 8 eur 3 kusy ale treba hladat na nete.. ale tie su extra save - pleinky treba kvalitne aby čosi posali a ak babo moc cika naraz treba to aj poistit občas... napr vkladacimi plienkami bambusove frote - babylusy maju celkom lacne... s tym ze zavisi od toho ake velike dietatko mas a ci ti budu vyhovovat jednovelkostne pulky (daju sa zmensovat patentkami) - alebo viac velkosti na plienkove obdobie (S M L davas podla velkosti baba) ... lacne jednovelkostne maju Bambiroxy - cca 10-12 eur, lacne jednovelkostne baby lusy - 5-6 eur za jedny (baby lusy su len na suchy zips, bambi roxi aj na patentky aj na zips...- patentky dlhsie vydrzia vraj, zips sa lahsie a rychlejsie zapina) - a ak mas velke babo mozno by som si kupila nie len štvorce 70*70 ale aj 80*80 - tie bavlnene byvaju, tie bambusove som nevidela take velke...
potom mas moznost si este kupit separacky na tu kaku - bud jednorazove celulozove (100 kusov 7 eur cca) vyhodis aj s kakou a plienka je len mokra a ide do prania, alebo pratelne - vyklopis kaku oplachnes peries spolu s plienkami... (cca 30-90 centou za kus) + ak vieš šiť alebo štrikovať vieš si vrchne nohavičky uštrikovať vlnene - su priedušnejšie ale vyžaduju špecialnu starostlivosť, alebo flisove tiež su priedušnejšie - ale tie niesu pre sediace babo lebo mozu pretiect pod tlakom. ale to mozes potom spekulovať... a ak chceš možeš na noc kupiť od bambiroxi nohavičkovu plienku (nieje ju treba skladať ako štvorec a upevniš ju a je savejšia lebo ma viac vrstiev a aj vkladačku večšinou- bambiroxi maju teraz akciu na nejake nove celobambusove za 12 eur) - na vrch musiš dať normalne nohavičky ešte ako na akukoľvek inu štvorcovu plienku... zvyknu sa kupovať na noc - lebo su veľa save nemusiš potom v noci prebaľovať toľko - ale tak aj na deň keď je treba niekde dlhšie vydržať.

ak budeš len tie štvorce kupovať a Pulky tak ťa to tada vyde cca 110-120 eur na začiatok