Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
17. jún 2013

vlniackarky prosim vas poraddte, je tu niekto, kto pouzival tieto kratsie vlniacky? Bundles merino? Prekryju nohavickovu plienku? Daju sa do toho vlozit prakticky aj naskladane stvorce?

mary939
17. jún 2013

@strociatka ja mam bundles velkost M a ked som do nohavickovej dala dve vkladacky, tak mi plienka trcala. potom som objednala na bionose vlniaky a dala som si usit este o 2 cm vacsie, ako siju normalne. tie sedia super: http://www.bionos.eu/vrchne-plienkove-nohavicky...

strociatka
17. jún 2013

@mary939 ty si poklad, take zhanam a na nete som nasla len tie co som sa pytala a tiez som mala dost hodne obavy, ci mi nebudu plienky trcat von. A aj cenu maju prijatelnu, velmi pekne dakujem 😉

mary939
17. jún 2013

@strociatka tie z bionosu sa mi zdaju aj tensie, co je v tychto horucavach super.

martina05
18. jún 2013

Ahojte, tak po dlhšom čase opäť sledujem plienky a od augusta začínam látkovať. Pri dcére sme látkovali a boli sme max. spokojní, teraz doplňam výbavu...viete mi prosím poradiť - pre ľahšiu orientáciu v novinkách- aké sú Vaše skúsenosti s jednoveľkostnými nohavičkovými plienkami Bambi roxy??? Pripomínajú mi Anavy, len cena je nižšia...Vyrovnajú sa aj kvalitou??? Aká je vkladačka k Bambi Roxy???

evening_star
18. jún 2013

@martina05 Bambi Roxy nohavičkové sú naj naj naj čo je momentálne na trhu z nohavičkových, vyrovnajú sa ktorýmkoľvek zahraničným. Sú super savé, sú kvalitné, gumička netlačí. Lepšie nenájdeš. Vyrovnajú sa im ešte možno tots bots bamboozle, ale kvalita je rovnaká a BR sú o polovicu lacnejšie.

mary939
18. jún 2013

@martina05 ja som tiez s nohavickovymi Bambi Roxy spokojna. Momentalne testujem tuto vkladaciu plienku na dovypchavanie v noci (davam ale k nej este jednu babyidea) a zatial super:
http://www.bambiroxy.com/product/latkove-plienk...

handricky
18. jún 2013

@martina05 bambi roxy su takmer z rovnakych matrosov ako anavy, ale su ineho strihu (take priestranejsie - aj dlhsi sed) - nehovorim teraz o anavy nocnych.. s tym, ze by som do nich mozno dokupila tu stvorcovu vkladacku (prefold), co ti dala mary link.. inak obe vkladacky (aj ta kratka co je origos v sete s nohavickami aj ten prefold su z dobre saveho bambus frote) - teda ak hovorime o tych novsich bambi roxy modeloch. A cena vyborna.

martina05
18. jún 2013

@mary939
@handricky
@evening_star
Sedí BR nohavičková aj novorodencovi??? Aké Pulky by sa na ňu najviac hodili?? Sadne mi na ňu Little Lamb alebo flísaky Anavy??? Vďaka za rady

oskvarka
18. jún 2013

@martina05 ja mam kupenu BR nohavickovu a flisaky jednovelkostne anavy a potom Skove flisaky DaipaHaipa ci ako sa to pise tusim. ale neviem si to spolu na malom babu predstavit veobecne tu nohavickovu jednovelkostnu BR si na novorodencovi neviem predstavit... ako zmensit sa to da ale ak na vrch nieco tak asi tie Anavy ako tu Skove vrchne flisaky... takto bez baba na necisto to doma zapnem :D... a s babom ti poviem v auguste... ale asi tu nohavickovu budem najskorej len testovat.. potom mam taku nohavickovu jednu rucne situ ale to je nejaka mala velkost takze to uz si skorej viem prestavit.. ono asi aj zavisi od toho aky valibuk sa narodi,..
ale zapnut to nan zapnes a na vrch jednovelkostne pulky BR v pohode tiez

martina05
18. jún 2013

@oskvarka jeej pozerám že máme skoro rovnaký termín, takže výbavu látkarky už máš nachystanú??? Ja som si základ spravila pri dcére a teraz doplňam, tak uvidíme ako sa BR osvedčia... Ja som mala pri dcére nohavičkovú Anavy ale nenosila ju od narodenia... Inak bola skvelá...

evening_star
18. jún 2013

@martina05 No neviem či sadne úplne malému novorodencovi - toho budeš prebaľovať každú chvíľu, takže sa ti ani nevyplatí ich vôbec dávať na tú hodinku dve. My sme BR používali tak od mesiaca, dvoch. Dovtedy sme aj v noci mali štvorce.

oskvarka
18. jún 2013

@martina05 ja som kupovala BR lebo boli v akcii (kupila som 3 to len ze mozno raz na noc na tu najdlhsiu fazu spanku :D) a vraj je trochu vecia ako anavy zostavu mam uz kupenu ale ja mam len teito 3 nohavickove + jednu rucne situ co som dostala od behulka ako darcek k latkovim vlozkam do podprsenky 🙂.. a inak mam len 2 vkladacky take obdlznikove bavlnene frote.. to len taky ulet a chcem este 10 kupit bambusovych stvorcovych frote BL a inak mam len same stvorce.. ale vsetky len nove lebo zial socikovske nasi vypouzivali na ine cinnosti v dome... tak tych mam 18 bambusovych, 20 kiko LUX a 10 kikko obic - 70*70 vsetko a este 5 ks. Mam happy squer 80*80 a ak budem dokupovat tak asi len stvorce.. a este mam nejakych 20 flisovych separaciek rozne druhy a vrchne gatuse mam 2 flisaciky jedovelkostne anavy, 1 jednovelkostne PUL BR, jedny S PUL BL a jedny flisaciky take mini z bazarika velkost S dia daipa haipa. a este jedny vlniaky IMSEVIMSE ale to je az velkost M tak to tak od 3-4 mesiacou najskorej bude... a skorj ani nebudem asi riskovat ze ich budem prat ako na pase :D

oskvarka
18. jún 2013

@evening_star ja sa ich chistam na mini drobcovi len zabehnut - aby tym pranim viac nasobnym ziskali savost.. 🙂 inak si ani ja nemyslim ze sa ich da kupit tolko aby sa na nich dalo fungovat napriklad v noci alebo tak 🙂 no uvidime aj tak je kazde babo ine... som zvedava na prax 🙂

martina05
18. jún 2013

@oskvarka super, tak si pripravená !!!! ja som minule vytiahla plienky po dcére, už ich len preperiem, dokúpim niečo, počkám do augusta a ide sa na to. teraz som kúpila nejaké Pulky Little Lamb na bazáre a vlniaky mám po dcére Anavy a mám zálusk na Disany Skové... Tá akcia bola priamo na stránke BR?? Aké boli ceny???

alena0305
18. jún 2013

@martina05 little lamb pulky asi nebudú pasovať na bambi roxy. Little lamb majú úzky strih a pasujú na štvorce alebo na plienky littlelamb, ktoré sú tiež užšieho strihu - tie sme mali. Bambi roxy nemáme ale každý píše, že sú širšie a dlhšie - ja som ani nekupovala pretože moja dcéra je drobnejšia a chudučká. Ale určite by sedeli pulky blueberry - tie sú tiež širšie.

mucholapka
18. jún 2013

ahoj dievcata, chcela by som si doma usit vkladacky a velmi sa v tych latkach nevyznam, tak by som vas poprosila o radu...rozhodujem sa medzi tymito dvoma bambusmi: http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/... alebo toto http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/..., pripadne mi poradte ak je nieco lepsie. Tiez sa este chcem spytat, ci je nutne to obsivat, alebo staci iba nastrihat a nakoniec posledna vec, niekde som citala, ze je dobre najprv latku oprat na 90tke, potom vraj uz pri prani nemeni, alebo iba minimalne meni tvar. Dakujem. 🙂

handricky
18. jún 2013

@mucholapka obe frote su fajn. to druhe pouziva na vkladacky a plienky aj ANAVY. ked tak zober z kazdeho trocha. musis obsivat, lebo sa ti bude drolit po okrajoch. u frote je problem, ze je strecove a bez overlocku (teda ak ho budes sit na klasickom sijacom stroji) budes mat vkladacky zvlnene po okrajoch. ale to je iba esteticky problem, na funkcnost nema vplyv. mozes predprat - staci na 60 ( idealne 2x) alebo musis kalkulovat, ze sa ti zrazia.. napr. z dlzky 40 cm na cca 35 cm. prip. ak chces nieco savejsie, pozri si aj ten bambusovy flis cesky (ten sa lepsie sije na klasickom stroji), je savejsi, ale aj viac tvrdne. vseobecny proble bambusu je, ze sa zraza casom.. po 6 mes zase trocha viac.. Vid kikko bambusove plienky.

oskvarka
18. jún 2013

@martina05 bola priamo na ich stranke.. cena presne nepametam mozem ti to mrknut take zlavy 2 eura cca na jednu nohavickovu plienocku tusim.. kupovala som na patentky aj s nejakymi 3 separackami ktore staly 30 centou za kus (chcela som na skusku) ma to vyslo cca 30 eur ale kupovala som tie obyc tieto celobambusove este neboli v ponuke vtedy... skoda.. sa mi lubia...takze som usetrila spolu nejakych 8-9 eur a poslali mi este 2 mensie separacky gratis ako darcek tak som bola spokojna... hlavne ked som chcela po 9 eur kupovat uz pouzite (aj ked malo) na bazariku... ale to bol mix bola tam aj anavy jedna a tie su drahsie trochu...
ale teraz maju dobru akciu na tie celobambusove.. a teraz som dokonca zistila ze v Partizanskom (kde byvaju moji rodicia) je aj nejaka predajna kde mozes kupit ich vzrobky tak si nechavam v zalohe ze ak budem cosi chciet tak takto mozno uzetrim na postovnom.. ale mam pocit ze uz mam toho aj tak nakupene az az :D

mary939
18. jún 2013

@martina05 ja som BR nohavickovu novorodencovi nedavala, prebalovali sme pri kazdom kojeni, takze sme frcali na stvorcoch. asi az od 9 mesiaca som v noci neprebalovala a na BR nohavickovu som nedala vrchne BG flip (plienku som ale vypchala aj vkladackami). tieto vrchne pul boli prilis uzke. ja na nohavickovu davam iba vlniaky.

majamat
18. jún 2013

bola som pozriet kamosku, co zacala latkovat a jej drobcek mal vrchne nohavicky Baboolik a v pohode. zdali sa mi uzke z vysokym sedom,ked som ich videla, ale celkom mu sadli. maly ma 10dni a priblizne 3,5 kg. uvidime ake budu, ked podrastie.

priadka
18. jún 2013

@zfidorka dakujem, navod na lanolinovanie je ozaj detailny. Este som si uvedomila, ze mam doma iba detsky sampon Weleda, ale ten mozno nema v sebe potrebne prisady, myslim nejake saponiny a pod.. Kazdopadne nepeni. Mam pridat radsej tekute mydlo?
A nemam dokonca ani praci prostriedok specialne na vlnu, skusim najst v DMke nejake male balenie.

priadka
18. jún 2013

@handricky ano, ten Purelan od Medely je mast na bradavky. Da sa to inak pouzit na vselico, dobry je aj na suchu kozu, aj na oderky. Ale ja ho mam praveze uz davno doma a nejako casto ho nevyuzivam, tak to s nim skusim nalanolinovat 😉

priadka
18. jún 2013

@behulka Ten Purelan je naozaj cisty lanolin bez prisad. Mas pravdu, vyjde to drahsie, ako keby som si dala v lekarni navazit ten bezvody lanolin. Ked miniem Purelan, dam si zarobit v lekarni...

slnieckojoh
18. jún 2013

ahojte, my sme poctivo látkovali od príchodu z pôrodnice a vyskúšali sme viacero možností skladania, druhov, značiek .... a postupne sme si našli vlastnú cestičku kedy, čo, koľko, ako ....... - spokojnosť na oboch stranách, ale trošku nám život skomplikovala hypotónia (o tom píšem článok) a istú dobu sme museli používať aj jednorázovky. Noooo, a ak zhánate vlniačiky ...., tak tie už ponúkame v bazáriku .-) Ostatné ešte nie lebo sa neviem dokopať k foteniu☹ ale aj to bude. zatial tolko

zfidorka
18. jún 2013

@priadka vyskusaj ci ti rozpusti lanolin, mala by vzniknut take mliecno biela voda...

mucholapka
19. jún 2013

@handricky dakujem za radu, pozerala som ten cesky flis, kupim ten, dam potom vediet 😀 obsit to dam asi mamine, ja som na to nesikovna 😀 ...potom dam vediet a ked to nebude nic moc, rada u teba nakupim 😉

handricky
19. jún 2013

@mucholapka aaa, tam nemas co zbabrat, prinajhorsom budu krive ale funkcne

tynamartina
20. jún 2013

@handricky Ahoj prosím ťa nevieš či Babmyroxi vrchné nohavičky a kapsová plienka sú rovnako veľké? Vrchné mám a tie sú malej hrozne veľké aj na najmenšej veľkosti a to má už 5kg. Tie kapsovky sa mi hrozne páčia ale nechcem aby mi tu potom dlho stáli v skrini. No nohavičkové jednoveľkostné jej krásne sedia, tak som zmentená s tých veľkostí. Ďakujem

handricky
20. jún 2013

@tynamartina kapsovka ma sed 47 a sirku 19 + kridielka. Vrchne maju sed 51 a sirku 18+ kridielka. Cize su vacsie a priestrannejsie. Mam pocit, ze aj tie usi zapinania su dlhsie. Nemam vsak teraz doma vrchne, takze uplne presne porovnat neviem. Vsak mozno nejaka kocka napise.