Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mimac
12. júl 2013

@handricky asi najlepšie, inak mi to špekulovanie už príde drahé..nám stačí.

handricky
12. júl 2013

@mimac vsak hej, pokial to savostou staci, netreba spekulovat. navyse kapsovku vzdy peries celu

mimac
12. júl 2013

@handricky presne tak, aj ja tak rozmýšľam, príde mi to aj jednoduchšie všetko hodiť naraz do práčky,nechce sa mi oddeľovať čo prať na 60 čo na 40 a tak...vrchné nohavičky iba osprchujem ak sú zakakané preperem v rukách raz za mesiac idú do práčky s vecičkami,látkové plienky s vkladačkami periem na 95 a sú stále v perfektnom stave, neviem či je to až také super na ritku dieťaťa,ale my tak fičíme a vyzerá a aj na dotyk je krásna, lebo čítala som vraj treba aj vlniaky kôli dýchaniu pokožky a tak, no tie by som s čím prala?vlna je vlna...

susul
13. júl 2013

@mimac je drahsia, ale strihovo sedi prevaznej vacsine deti, co som si aj tu na fore vsimla. Ale latkovat sa da tak ako aj ty hovoris, do flipiek si vlozit, co potrebujes. Pripadne ak s tym nemas problem skus pozriet bazarik, niekedy sa pritrafi parkrat pouzita za fajn cenu 🙂.

ekoplienky
14. júl 2013

Využite našu Letnú akciu a nakúpte so zľavou až 50%. 🙂

aaalena
15. júl 2013

Kikko LUX bavlnené plienky po vyprani zmenia rozmer, zrazia sa? Ktore sa oplati kupit 70x70 al. 80x80 ? Kupit bielene alebo prirodne?

lanskys_sister
15. júl 2013

Ahojte, zhanam nahradne vkladacky do plienok itti bitti d'lish medium - mozu byt nove aj second hand - vo vsetkych e-predajniach ich maju totiz vypredane.Ak by ste vedeli, kde sa daju kupit, alebo by ste chceli predat uz pouzivane, dajte mi prosim vediet. Dakujem pekne

tynamartina
16. júl 2013

@aaalena Moje Kikko LUX eko po 4 mesiacoch 70 x 63

oskvarka
16. júl 2013

baby co proti zapareninam rybaciu masticku, bupi krem, sudokrem alebo bepanten?.. alebo uplne ine nieco ?... co je najsetrnejsie k latkacom a este aj za rozumnu cenu ? a ake velke balenie kolko vydrzi ?

oliverka
16. júl 2013

Chcem si kúpiť nové vlniaky LoveyBums z ich e-shopu. Poštovné vychádza tuším na cca 12 USD, vlniaky 30 USD. 😒 Neviem, či mávajú nejaké akcie ohľadom vlniakov alebo nulového poštovného. Nemáte niektorá s nimi skúsenosť (nemyslím s vlniakmi 😉 )? Mám objednať alebo sa vyplatí počkať na nejakú akciu? ĎAKUJEM!

ivanka.7
16. júl 2013

@oliverka oplati sa s niekym spojit na objednavku, nam tak kedysi objednavala @vavrenka

vavrenka
16. júl 2013

@oskvarka ja dodnes pouzivam bio intimnu masticku - femishea - je to pre babo absolutne neskodne a a amlej to vzdy krasne vyhodijlo akykolvek zapal/zapar pokozky aj sliznice http://www.aromatherapy-sk.eu/product/balzam-fe... , pouzivam ho aj ja v pripade potreby, dokonca som ho dala malej na pokozku vo vlaskoch, mala tam nejaku vyrazku 😉

vavrenka
16. júl 2013

@oliverka ja som viac krat minuly rok objednavala, a ked osm si prepocitavala cenu za kus+postovne stale mi vychadzala lepsia cena ako u nas v obchodoch. ale neviem, ci teraz nemaju vyssie ceny, nez pred rokom. a neplatila som ano clo, ani dph, takze ta cena bola fakt fajn. ale @handricky sije peknucke vlniaky, to by ta vyslo lacnejsie...

evening_star
16. júl 2013

@oskvarka Na látkové plienky asi nemá vplyv či je to drahý sudocrem alebo obyčajná rybilka z lekárne. Začni s tým najlacnejším - rybacou mastičkou, a len keby to nepomáhalo, potom skúšaj drahšie. Načo hneď zbytočne vyvaliť peniaze za drahé reklamované produkty.

oskvarka
16. júl 2013

@evening_star jj no to suhlas zatial aj tak vyberam do porodnice a tam sa vela veci strati a uz sa domou nedonesu tak asi aj zbytocne kupovat drahe

tynamartina
16. júl 2013

@oskvarka Nekupuj dopredu, my máme 4 mesiace a zapareniny sme ešte nemali 😉

oskvarka
16. júl 2013

@tynamartina tak ale mame to na zozname co mme doniest do porodnice .. sudocrem 60 gramou ma vyde v DM po zlave 2 eura tak asi zoberiem ten ten vychadza asi naj... lacnejsie uz vychadza len ta bupi mast ale to som dnes v obchode vydela prvy rat v zivote..

tynamartina
16. júl 2013

@oskvarka Aha to do pôrodky, nám dali v nemocnici rybaciu masť a aj v tom kufríku čo dávajú boli vzorky sudokrému, aj bepanten ... ale keď si máš priniesť tak niečo lacné 😉

oskvarka
16. júl 2013

@tynamartina no ved prave ze ja netusim co bude v tom kufriku tak zato som chcela kupit lebo vraj menia obsah tych veci... no ved uvidim mozno pockam co tam bude a poslem mm kupit len to je to ze tu zlavu v DM uz potom mat nebudem ale asi kupim tu bupi aspon ju vzskusam ta je uplne lacna s pantenolom tak mozno bude dobra

handricky
16. júl 2013

@oskvarka tiez som do porodnice nakupila kadejake rybylky a sudocream a vobec som nepouzila. inak vramci nejakeho propagacneho kufrika, jak s tym opruzuju v porodniciach som tiez mala malu rybylku a sudocream a pampersku🙂
a tiez mozes kupit v DM-ke babylove mast na zapareniny akurat, ze ja som pouzila mozno 10x. fakt som nepotrebovala..
zlava v DM ke je tak kazde 2 mesiace..

oskvarka
17. júl 2013

@handricky som nevedela ze existuje aj babylove mast na zapareniny.. tak mozno kupim tu...
viem ze je zlava casto len ked uz budem v porodnici a budu to odo mna pytat tak mm by skocil len tam do lekarne kde maju same huste ceny, hlavne na tieto veci mamickovske...vedia na com maju najlepsi biznis... jednu pampersku som mala uz v tom predporodnom..alel okrem toho tam bolo uz len caro a silan sensitve... same praktcike veci... :D...
a do porodnice som uz kupila teskacke plienky newborn tak som zvedava .. lebo mi poradili ze su lepsie ako pampersky ale tak blbo robia tie baliky ze ich budem mat aj vela.. nevadi... inak aj tak huste dva velike baliky a to ma mt babo na 6 dni... uz chapem preco ma svagor jednu izbu v byte vzdy zapratanu plienkami a o chori nakupovat kazdy mesiac...
a navyse ja mam zvyk chodit do drogerie raz za pol roka a kedze nebudeme kupovat plienky ani mliecko zaial tak snad mi tento zvyk ostane este dost dlho.. :D....aj tak ma v DM vytocili lebo som mu chcela kupit este tu bambusovu plienkovu osusku a zrazu maju uz len modre a ruzove.. brr... 😝

tynamartina
17. júl 2013

Baby tieto látkovky to je fakt droga, ja ich neviem prestať kupovať 😝 mm už prevracia očami keď sa priznám k ďalšiemu kúsku 😀

handricky
17. júl 2013

@oskvarka hej, nejaka zlta piksla jak velka nivea, vola sa to tusim wundschuts cream ,tak dajako.. ja a nemcina nejdeme dokopy..inak DMkove babylove newborn su fajn.

@tynamartina sa nepriznavaj🙂

tynamartina
17. júl 2013

@handricky No ono sa to nedá, sa musím pochváliť 😀 , a aj tak by si všimol, veď sú stále na očiach 😉 No keď vidí aká je malá spokojná ( to by síce bola aj obyčajných štorcoch) a nemá žiadne zaparaniny ktoré sme musel stále riešiť pri chlapcoch keď mali jednorázovky, tak len prevráti oči a povie no čo mám s tebou robiť 😀

oskvarka
17. júl 2013

@handricky newborn DMkove som zvazovala ale blby pocet v baliku bol.. mali sme doniest do porodnice 40 a oni maju az skoro 30 tak to by som mala moc vela a doma chcem hned nabehnut na latkovanie nech sa nemam na co vyhovarat a zacnem si hned zvykat..
@tynamartina ja ked vidim na nejakej stranke zlavy tak len nasilne zatvaram oci a klikam dalej lebo uz som minula 250 eur a babo este ani na svete nieje :D... ale momentalne som svorc... som nastupila na MD tak to kym mi schvalia narok a neviem co vsetko budem tusim 2 mesiace bez prachov..

oskvarka
17. júl 2013

@handricky ozaj baby decka lovela alebo decky DM denkmit prasok na latkovky v pohode?... chcem davat menej a bez avivaze..

handricky
17. júl 2013

@oskvarka lovela aj ecover je ok. denkmit som neskusala, ale su tu nejake baby co pouzivaju..

tynamartina
17. júl 2013

@oskvarka ja používam detský s DM a som spokojná dávam polovičnú dávku a miofresh. No a čo som už minula na látkovky už radšej nerátam. Myslím že už aj 400€, a stále sa neviem zastaviť no už by som naozaj mala 😀

oskvarka
17. júl 2013

@tynamartina a ten miofresh ta velka pixla kolko vydrzi cca prani ?... davas to aj do toho kosa kde skladujes plienocky ?... ci len esencie kvapku ?

tynamartina
17. júl 2013

@oskvarka Dávam len do prania jednu odmerku, periem cca každý 3 deň a práve som načala novú dózu takže mi vydržala 4 mesiace( látkujeme od príchodu s pôrodnice). Do koša nedávam nič. Esenciu dávam do práčky na prevoňanie na také vrecúško navkapkám pár kvapiek 🙂