Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kikaneu
22. júl 2013

@mucholapka vďaka 🙂 také postrehy sa vždy zíjdu 😉

oskvarka
22. júl 2013

baby oprala som vsetky plienky a mam o jednu viac :D... obyc. kikko ale preca... no nechapem :D... keby sa mi aspon na susiaky zmestili :D

liliana0000000000000
22. júl 2013

Ahojte, chcela by som poprosit o radu, latkujem moju dceru ktora ma 2 mesiace, zatial mame Bum Genius, Bum genius Flip, LittleLamb a vsetky malu velmi otlacaju gumicky okolo stehienok. chcem dokupit dalsie plienky, poradite ake? ktore maju volnejisie gumicky okolo stehienok? dakujem

majamat
23. júl 2013

@kikaneu cim vyssia gramaz, tym viac nasaju. a k tym nohavickam xs, co ti pisala mucholapka, ja by som take malicke brala asi flisove. kamoska zacala pred mesiacom latkovat a maly jej bol dost zapareny. ma len pulky. vlniaciky nie su vhodne, lebo by ti ch babo zakazdym okakalo a udrzba je narocnejsia. preto mozno flisove. no je dost tazke zohnat viacvelkostne flisaciky. je ich na trhu o dost menej ako pul nohaviciek. no mozno by ti niekto vedel aj usit. aj na sashe som videla 2 predavajuce, co ich siju. sice siju jednovelkostne, ale mozno by sa dali ukecat.

tynamartina
23. júl 2013

@kikaneu Ja k tým flisáčikom, mne vadilo že hrozne ráno smrdeli od moču, a vetrala som ich a večer to aj tak nebolo nijako extra "voňavé", mala som pocit že by sa mali zakaždým oprať, neviem či som robila niečo zle ale stále páchli, takže mi sme len na pulkách a nikdy sme nemali ani jednu zapareninu, ale asi záleží aj od pokožky dieťaťa.

evening_star
23. júl 2013

@kikaneu Ahoj, ja som nedávno objednávala kompletnú sadu plienok pre kamošku, čo začína látkovať. My sme začali látkovať hneď ako sme domíňali balík pampersiek, čo sme mali do pôrodnice. Plienky periem väčšinou na 40, niekedy na 60, periem v domácom "slize" - pracom géli, nežehlím. Kamoške som objednala túto zostavu - má to na celé plienkové obdobie, a vyšlo to do 200€, ale objednávali sme cez týždeň látkových plienok, keď boli zľavy.
40x štvorcové plienky bavlnené Kikko Lux, z toho polovica 70x70, polovica 80x80 (tieto sú najlepšie, majú vysokú gramáž, ešte sú dobré Mam Happy Square, ale sú raz také drahé a momentálne ich nie je kde dostať)
5x PUL vrchné nohavičky, z toho 3 Bum Genius Flip, a 2 Bambi Roxy
5x nohavičkové plienky Bambi Roxy jednoveľkostné (tieto nohavičkové sa používajú najmä na noc, a bambi roxy sú asi naj na trhu, okrem nich aj tots bots bamboozle, ale tie sú raz také drahé)
2x snappi sponka
1x vrecko pul na plienky
3 kapsové plienky bambi roxy (to je kvázi všetko v jednom, to slúži na reprezentatívne účely k lekárovi a podobne 🙂
1x 23 litrové vedro s poklopom na klipsy z baumaxu - nič necítiť cez neho, len keď sa to otvorí 🙂

Pokiaľ nie si ochotná dať stovky eur za all in one plienky, tak toto je taká rozumná zostava, taký kompromis - na deň štvorce s pul gaťkami a na noc nohavičkové plienky s pul gaťkami, k lekárovi, na návštevu kapsovky.
Čo sa týka vrchných gaťušiek, čo plnia funkciu, aby to nepremoklo, tak sú tri možnosti - vlniaky, flísové a pul. Vlniaky sú najpriedušnejšie, ale treba ich impregnovať lanolínom pravidelne. Flísové už netreba, sú trošku menej priedušnejšie, ale ak ti bábo riadne naciká a sedí, tak to zvykne prevlhnúť (predstav si svoju flísovú mikinu), a pulky, cez tie nič neprejde, ale sú najmenej priedušné. Pokiaľ však nebudete mať problémy so zapareninami, tak pulky sú super, my máme len tie, ja som lenivá na iné.

evening_star
23. júl 2013

@liliana0000000000000 Myslíš vrchné nohavičky, ktoré neotláčajú?

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu evening_star ti poradila slusnu zoztavu .. v tych plienkach by som ti este doplnila ze stvorcove sa daju kupit aj kikko bambusove, su viac save a antibajterialne... ale drahe.. cca 8 eur 3 kusy a aj to treba zhanat inak tak 10,50 ale mavaju ich aj v DM ... a su pekne farebne ... plus by som este brala nejake separacky - (mozu sluzit aj ako stay dry vrstva - dieta ma menej mokro)... nemusis mat okakanu celu plienku ale iba tuto vrchnu vrstvu ta moze byt jednorazova - okakane vyberies splachnes alebo pratelna.. (napr little lamb) tu oplachnes a potom peries s plienkami... a este nejake vkladacky ak by si chcela najlacnejsie bambusove maju babylusy (plienka.sk) tiez su slovenske ... oni maju aj lacne vrchne Pul nohavicky len zase niesu jednovelkostne (ze sa daju zmensovat celi cas co dieta nosi plienky) ale su XS S M L XL ... ale tak XS ani neviem ze by niekto kupoval a do XL asi ani nedorastiete a uz budete bez plienky ;) ja som kupovala tieto hlavne koli tomu ze tie jednovelkostne bambiroxy (ktore mam tiez) si neviem predstavit na ministuplika doneseneho z porodnice... 🙂

kikaneu
23. júl 2013

@majamat takže asi naj bude kúpiť aj flísové aj pullky.....nejak to už len skombinujem 🙂 vďaka
@tynamartina vyskúšame, uvidíme 🙂 ak by sa zaparil zadoček, dáme flísové 🙂
@evening_star no super 🙂 vďaka za tip na tie štvorce 🙂 pozri čo som si spísala ja včera, po troch dňoch študovania 🙂 značky ešte nemám 🙂
vrchné nohavičky (pull, flis) 5 ks
nohavičkové plienky na noc 5ks
štvorce 40 ks
AIO 1ks, SIO 1 ks, kapsovku 1 ks (potom sa rozhodnem, ktoré z tých troch sú naj)
vedierko s vrchnákom
mydlo na škrvny a niečo na pranie pre deti 🙂
a baby v téme dnes našli takú zľavu (ale čo ja viem, nejak sa mi nevidí, lebo vkladačka je umelina 😒 ) http://www.zamenej.sk/zlava/info/latkova-plienk...

kikaneu
23. júl 2013

@evening_star a zabudla som, ešte mám poznačené nejaké vkladačky navyše...alebo separačky? ani sama neviem
@oskvarka aha, takže separačky....na to sa musím ešte mrknúť 🙂 a tiež mi tie viacveľkostné prídu také, že fúha, veď sa v tom zadoček stratí....takže radšej po veľkostiach 😉 super 🙂
babuľky vďaka, konečne v tom mám už úplne jasno 🙂

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu na tychto zlavach predavavaju lacne cinske ... na E-bay ich kupis lacnejsie a niesu nic moc...

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka však sa mi ani nejak nepozdávali....tak super, neriešim 🙂 vďaka

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu ale ja inak nemam tolko vrchnych gatiek.. tu nabazariku som si jedny S flisaciky kupila...(daipa haipa) potom som si dvojo anavy flisaky jednovelkostne zobrala (ale teda ak by som mohla zmenit kupim si aspon jedny na suchy zips lebo ked som videla tych 20 patentiek tak ako ze sila :D) jedny vlnene imse vimse v akcii (az M ko to nebudem uplne drobnemu davat) a jedny bamby roxi Pul jednovekostne a jedny babylusy S Pulky... s tym ze babylusy si chcem kupit potom aj jedny M a L ale ja som z cadce a do kysuckeho noveho mesta to mam casto po ceste tak si tam zajdem osobne... - velmi mili tam bol pan... 🙂
separacky som objednavala little lamb s peluskova mali akciu cez tyzden latkovych plienok... ale aj na bambi roxi mavaju a v dobrej cene (teda myslim pratelne) - ale teda este som neporovnavala kvalitu.. musim pockat kym sa drobec narodi..

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu vkladačky a separačky su niečo ine.. separačky su umele separuju stolicu aby si nemala plienku celu od kaki... vkladacky su save - prirodne materiali pomahaju aby sa neprecikalo babo ak vela cika pridavaju sa k plienke ... kamoska napriklad ich dava namiesto plienky len vkladacku lebo je tenucka a jej mala malo cika ale casto tak ju casto prebaluje a nema taky velky zadocek potom v tom...

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka veď ja som tie vrchné myslela, že 5 ks dokopy....aj flísové aj pullky, ešte neviem ktorých viac 🙂

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka takže si kúpim aj vkladačky aj separačky nejaké....dobre, vďaka za rozdiel 😉

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu ja neviem ci budem mat dievcatko alebo chlapceka ale mm mi povedal ze jeho babo nebude chodit v igelite cele dni ze on chce radsej viac flisakov..:D a ze hlavne ak to bude chlapec ze to by mal zle keby mal cely den vaja v igelite :D 😀 a mala som rozhodnute ze ktorych viac... keby bolo na nom on pulky ani nekupi,, :D.. a pritom pulky su priedusne aj ked malo tak su.. nie ako postolky stare... cisty obrus gumovy prisity k latke..

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka podarený 🙂 môj minule umieral, keď som mu ukazovala AIO plienku za 18,50 😀 😀 😀 som sa z neho skoro popučila 🙂
ani my ešte nevieme, kto sa v brušku skrýva 🙂 mne je to viac-menej jedno, ale drahý chce dievčatko 🙂
a ozaj, vlastne keď budem látkovať, to ešte treba tie ortopedické gaťuše dávať? či ani nie?

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu mi ich mame na zozname do porodnice tak ja si idem doma co mam po mne nejake prerobit ze vyparam ten igelit a necham len tu latku a tak si to zoberiem ze to dam lenna vrch z latkovou plienkou nech je drobec na siroko ale nch mu moze zadok dychat...
aj som AIO ani kapsovky ani nic podobne nekupovala... to sa musi zle susit a v susicke by sa asi ta pul vrstva pokazila... a mi mame v dome vlhko a von sa da davat tak 1/4 roka tu na kysucoch.. potom zacne vykurovacia sezona a hned je vsetko udene... s kominou :D

kikaneu
23. júl 2013

@oskvarka ja neviem ešte čo je na zozname....uvidíme no 🙂 ale po nás doma neostali žiadne
ja chcem len pár kúskov, lebo sú také krásne a že keď s drobcom niekam pôjdeme, tak nech je štýlový 😉 lebo u nás je to so sušením rovnaké ako u vás 😉 som z Pienin 😉

tynamartina
23. júl 2013

@oskvarka
@kikaneu čo sa týka balenia na široko ja som do puliek dala ešte jednu plienku tak že iba ako dieťa leží tak už pod zadok som nedávala druhú aby nemala moc pod chrbátikom ale medzi nôžky som naskladala a zabalila a bola teda riadne na široko. Tak hlavne na noc, cez deň som ju radšej šupla na pár hodín do šatky.

oskvarka
23. júl 2013

@tynamartina do šatkz na stojaka z nozkami na siroko ?

behulka
23. júl 2013

@mucholapka ja by som ešte skúsila lanolínovať 2x po sebe. 1x, nechať vysušiť a ešte raz.
@kikaneu 40ks štvorcových plienok by malo stačiť. Ak chceš látkové dávať od začiatku stoja za zváženie aj vrchné nohavičky vo veľkosti xs. Mala som BabyLucy, tie čo spomínala oskvarka, majú dobrú cenu a sú slovenské. Dávala som ich asi mesiac. Našim boli jednoveľkostné veľké cca prvý mesiac, pretekali okolo nožičiek.
Flísové, ak máš šijací stroj sa dajú ušiť aj doma, detský flís zvyknú mať bežne v metráži. Cena vyjde zanedbateľná v porovnaní s kupovanými. Sú však fajn len pre maličké bábo.
@tynamartina áno, flísaky keď som chvíľu používala, som prala po každom použití. Tomu materiálu by to však nejak extra škodiť nemalo, maximálne nejaké žmolky.

tynamartina
23. júl 2013

@oskvarka hej kríž s kapsou vo vnútri naše obľúbené, a pekne uviažeš tak aj malé bábo 🙂

tynamartina
23. júl 2013

@kikaneu ešte som chcela k tým pulkám perfektné sú Thirsties Veľkosť S od narodenia boli super a ešte stále používame. Jednoveľkostné sú hrozne veľké pre novorodenca. Ja mám troje a vlastne používam iba tie , sú super a ešte sa dá aj veľkosť upraviť patentkami.

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu ja som kupila vlniaky za 23 a to bola este akcia :D

liliana0000000000000
23. júl 2013

@evening_star aj vrchne nohavicky ale aj kapsove pluienky od BG ju otlacaju

evening_star
23. júl 2013

@kikaneu Máš dobrý zoznam na začiatok, a tie čínske plienky nekupuj, ja som tiež podľahla cene, kúpila som 4, a už som ich aj predala, sú nekvalitné, okolo nožičiek je biedna gumička, netesnia, pretekajú, a je to úplná umelina, to aj na dotyk som cítila.

evening_star
23. júl 2013

@liliana0000000000000 Ja by som poradila tots bots. S vrchnými gaťušami skúsenosť nemám, ale máme ich v type všetko v jednom, a tie sú geniálne, podľa mňa najlepší strih, dokonale obopnú nožičky a netlačia. Možno aj vrchné budú také.

mucholapka
23. júl 2013

@kikaneu a ak by si sa rozhodla pre tie Thirsties tak urcite len jedny tie xs kup (vydrzia tak do 5kg, malicka ma 4,65kg a este ich ma v pohode) a druhe mam tiez Thirsties ale duo wrap, velkost 1 - tie sa daju trochu zvacsit, cize vydrzia dlhsie, okrem toho mam este 2ks bambi roxy jednovelkostne, myslim, ze ked uz z tych vyrastie tak tieto jej budu akurat. Ja tie flisove nemam, tieto pouzivam od narodenia, vobec nemame zapareninky, ale to je individualne, takze treba skusit - flisovky som nechcela, lebo ze ked babo vela cika, tak pretekaju, ale keby malo zapareninky, tak zrejme musis skusit. Inak mam pulky aj babylucy, ale velmi spokojna s nimi nie som, mam ich ako nahradne, pouzila som ich raz a po pol dni mi pretiekli tam okolo nozok ako su presivane (mam dvoje S a M a navyse medzi nimi ani nie je ziadny velkostny rozdiel, pouzila som iba S). Vkladacky som vyriesila tak, ze som si kupila certifikovanu latku bambusovy flis, je to najlacnejsia varianta a nastrihas a obsijes take velkosti ako potrebujes. Separacky pouzivam jednorazove, celulozove a ked su okakane tak splachnem. Kapsy mam 2 bambi roxy - su super, aj rychlo schnu a 2 take neznackove za 5eur v minky uprave (dostala som) a tie su tiez super, dokonca trosku mensie ako bambi roxy, cize teraz mi vyhovuju viac, tak isto sa dobre peru a krasne rychlo schnu a este jedny bum genius. Nohavickove mam 4ks, periem kazdy druhy den, takze 2 susim a na 2 noci mam 😉 - tie mam babylucy a litlle lamb (tieto su trosku maksie, inak oboje velmi dobre). 🙂 Mam aj vlniaciky, ale mozno si citala, ze s tymi sa mi nedari 😀 , pouzivala som 4 noci, velmi su dobre, priedusne, ale potom mi premokli...tak idem dat double lanolinovu davku 😀 - toto su zatial moje dvojmesacne skusenosti 😉 ...oooo a este odporucam kupit Mio fresh - to je dezinfekcia na plienocky, davam do kazdeho prania.