Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
17. aug 2013

@vierushka z 12x70 na cca 12x35. Radšej raz vidieť, než 100x počuť 😖 no lenivá som to nafotiť... Ja som dávala jednu štvorcovú plienku až do odplienkovania, neskôr už len poskladanú na obdĺžnik. Prebaľujem často, takmer po každom cikaní. Dvom starším to stačilo, a myslím, že aj bábätko je zatiaľ so štvorcami spokojné.

biba321
22. aug 2013

Baby URCITE NEKUPUJTE PLIENKY NA WWW.ZDRAVEPLIENKY.SK
kupila som tam bumkins aio,dobre boli zo zaciatku,no po par tyzdnoch
normalne diery! a ako su z boku zosivane tiez potrhane
tak som ich firme vratila ze REKLAMACIA
aj som im mail pisala,absolutne ziadna reakcia,a plienku ani z posty
neprevzali
takze ABY STE VEDELI AKI SU TO PERFEKTNI OBCHODNICI OZAJ :((
maximalne sklamana som bola..:/

petruldo
23. aug 2013

ahoj, viete mi poradiť nohavičkové plienky, ktoré sú medzi nôžkami užšie ako bambi roxi? malý /15 mes./ chodí akoby celý deň sedel na koni.

susul
23. aug 2013

@petruldo anavy su o kusok uzsie a najuzsie, co sme mali boli konopne ellas house bum huger bez stay dry, su viacvelkostne.

behulka
23. aug 2013

@biba321 a nemajú len dovolenku teraz v lete ? Snáď sa to ešte celé vyrieši...
@petruldo a myslíš si, že mu to vadí? Čo pozerám malé detičky okolo, všetky majú nohy do o, aj tie s papierovkami.

zuzanamolnarova
23. aug 2013

kočky dáte mi prosím rezencie na LL ofsa plienočky. My sme ich už nepoužívali ale kamarátka by na ne bola veľmi zvedavá. Cestujú do zahraničia (na 3 mesiace) kde bude musieť prať ručne alebo vo verejných automatoch na pranie. Zobrala by so sebou prefoldy, pulky, a chcela by si zobrať nejaké lacné AIO, nakoľko ich Tots botsky nechce zničiť.
@susul @behulka @nenocka @handricky

Ďakujem 🙂

petruldo
23. aug 2013

@behulka no neviem, skôr to vadí mne

labutka
23. aug 2013

@petruldo najuzsi strih maju itti bitti, my ficime na Lku. Jednovelkostna je o kusok sirsia.

petruldo
23. aug 2013

@labutka a tie sú aj bambusové?

labutka
23. aug 2013

@petruldo ja mam sio (vymenitelne save jadro), takze mam 1 obal a do toho 4 nahradne sety vkladaciek. vkladacky sa robia 2 verzie - bud mikrovlaknova, tie som hned predala, alebo bambusove. A tvarovo mi lepsie vyhovali vkladacky do viacvelkostnych plienok. ib tutto ma iny strih vkladaciek, tie sa mi moc nepacia. 😅

susul
23. aug 2013

@zuzanamolnarova zuzi z little lamb nemam odskusaneho veru nic, asi jedna z mala znaciek, co Misko netestoval 😅,

handricky
23. aug 2013

@zuzanamolnarova ja som ich na zivo nevidela, teda mozno aj videla ale zdalo sa mi ze maju 2 ks mikrovlaknovych vkladaciek ( teda na 90 % si myslim, ze to boli osfa, resp. mozno nejaky model predtym), tieto pisu ze maju 2 ks bambusovych vkladaciek. trebalo by zistit, ake.. ak tie iste, co sa predavakju zvlast ako bamboo night time (2 vrstvy frote gramaz cca 400), tak si vies sama zhodnotit, co nasaju 4 vrstvy..
@petruldo kapsovka charlie banana je uzka.. ale je to kapsovka, nie nohavickova.. 😝 Z nohavickovych je najuzsia Bitti Boo od Itti Bitti, akurat je ze to SIO.. pak Ellas House nohavickova, pak Little Lamb alebo Lollipop a potom vsetko ostatne

nenocka
23. aug 2013

@zuzanamolnarova ani my sme osfa nemali 😒 ale skús poprosiť o recenziu @jeanka 😉

zfidorka
23. aug 2013

uz si nepamatam kto tu riesil vlnu na vlniaky, bol tam link na obchod kde mali excellent color od vlnapu, neviete aka to bola stranka?

jeanka
23. aug 2013

@zuzanamolnarova verzia 1 bola s dvoma mikrovlaknovymi vkladackami, verzia 2 ma upraveny strih a 2x bambusovu vkladacku - su to tie co spomina @handricky ... ja mam 6ks tych starsich a 1ks v2 (1ks mam este nepouzity v skrini 🙂) rozdiel v tych dvoch verziach nevidim - pouzivam 1 mikrovlaknovu vkladacku + 1 bambusovu alebo 2 bambusove a s pretekanim nemam problem (aspon zatial 🙂), ani ziadne "nehody" sme nemali... vydrzi v pohode 3 hodinky... ked bol mensi nesedeli mu okolo noziciek, teraz sa mi zase obcas zdaju prilis tesne okolo noh, stay dry vrstva zozmolkatela hned po par opratiach ale plni funkciu... strihom pripominaju trosku cinske smejdy ale urcite vydrzia ovela viac 😀 aj ked neviem porovnat z vlastnej skusenosti... su trochu sirsie a kratsie ako tots bots easyfit alebo bumgenius takze pre dlhanov asi nie su najvhodnejsie... som zvedava ci nam vydrzia do odplienkovania.... pouzivam ich relativne intenzivne asi 6 mesiacov a zatial spokojnost..

lu2112
24. aug 2013

@zuzanamolnarova Ofsa mi pozuvame od malinka a stale plnia funkciu ja mam verziu cislo 1 to znamena mikrovlakna a davam ich na den uplne v pohode jedno mikrovlakno a jeden bambus a vydrzia vela len ak je vacsie dieta tak su trosku tesnejsie okolo noziciek my mame teraz 11 mesiacov a su tak tak ale spokojna som snimi velmi 😀

@jeanka ahoj Jani ako sa vam dari 🙂 vidim ze stale plienkujete ako si uzivate slovensko 😅

behulka
24. aug 2013

@zuzanamolnarova tak s LL neviem poradiť, tie som ani nevidela 😒
@zfidorka Excelent viem, že sa dá priamo z Vlnapu http://www.vlnap.cz/ , no pošta je cez 10e.

zfidorka
24. aug 2013

@behulka priamo od vyrobcu som uz kupovala 🙂 ale uz koncia s vyrobou a vypredavaju odtiene 😒 baby tu raz dali link na nejaky slovensky obchod co tiez excelent ponukal...

bimba01
25. aug 2013

ahojte dievcata. tie, ktore ste uz v latkovani skusene, prosim o radu. v tomto videu

https://www.youtube.com/watch?v=PLBIk3boroc

pouziva na latkovanie vkladaciu vlozku, ktoru zasunie priamo do nepremovakych nohaviciek. je takyto system dostupny aj na slovensku? co som videla boli vzdy bud stvorcove plienkt zlozene na novosklad, prekryte nepremokavymi gatkami alebo latkova plienka prekryta tymi gatkami. dakujem za radu 🙂

bimba01
25. aug 2013

pre ulahcenie: je to napr 23 minuta videa.

detskeoblecko
25. aug 2013

Plienka LUX je vyrobená zo 100% bavlny (125g/m2) v rozmere 70x80 cm. Treba skúsiť, sú dosť kvalitné. V ponuke máme aj iné 110g/m2

handricky
25. aug 2013

@bimba01 okrem klasickych stvorcov, co sa pouzivali za nasich cias, sa teraz pouzivaju aj vkladacie plienky vsakovakych tvarov a materialov. pozri u mna v profile clanok o vkladackach. a predavaju ich uple vsetky plienkove shopy, aj tu na koniku ich vyse 10. pozri profesionali - plienky a prebalovacie potreby 😉

lima123
25. aug 2013

@detskeoblecko Plienky Antony, ktoré ponúkaš, som si kúpila cez internet, teda nevidela som ich naživo. Kúpila som tie obrázkové a som z nich veľmi sklamaná. Plienka je veľmi riedka a po prvom opraní (40°C) sa mi na 2 plienkach okraje úplne rozpadli, zostalo to strapaté. Z ostatných trčalo len pár šnúrok. Tie LUX nepoznám, no z potlačených som veľmi sklamaná.

detskeoblecko
25. aug 2013

@lima123 ja osobne isto skôr aj doporučujem LUX, lebo je to už pekná a dobrá kvalitka. Už keď si pozrieš gramáž materiálu, tak to je čo porovnať. Práve preto ja odporúčam, ale je jasné, že veľa žien nepozerá na kvalitu, ale na krásu. Ja osobne by som tiež tie LUX skôr objednala.

bimba01
25. aug 2013

@handricky dakujem. cize do PUL nohaviciek sa kupuju medzi inym aj vkladacie vlozky, ktore sa tam vsunu alebo pripevnia cvockami a potom sa vymiena len ta sava cast a pul nohavicky su na dalsie pouzitie? dik

yasmin0001
25. aug 2013

Ahojte, chcela by som zacat latkovat a uz sa pomaly rozkukavam a pomaly sa orientujem v tych vyrazoch, ktore sa pouzivaju v tejto oblasti 😀. Baby prosim poradte mi, na co si mam dat pozor a ako mam zacat nakupovat?
Su inak lepsie plienky a gatky na suchy zips alebo cvocky?

bimba01
25. aug 2013

caute. mate skusenost so znackou DUDEYBABA? nasla som ich na ebay za veeelmi nizku cenu a jedna kocka tu na MK ich tiez predava po 6 eur kapsove - dovoz z Taiwanu. Su vobec certifikovane? diik

ika84
25. aug 2013

co je, prosim, toto? https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/l96q/de...
vedela by som to pouzit ako vrchne a dat do toho vkladaku? pre porozumenie: robime BKM a teraz mi lieta len v teplackoch no ide zima a nechcem ho nechat sediet na zimnej zemi s holou dupou tak hladam nieco teple ale aby to nebola celkom plienka

susul
25. aug 2013

@ika84 no mne sa to skor zda ako ozdobne gatky na jednorazovku, kedze tam pisu jednovrstvova bavlna, skor by som skusila pohladat treningove nohavicky.

handricky
25. aug 2013

@bimba01 hej, tak jak pises. do vrchnych PUL gatiek mozes vsunut cokolvek. To co sa pripina patentkami su vlastne snap in one plienky https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... Ano, vymiena sa len ta sava cast, gatky mozes pouzivat dalej pokym nie su spinave.
vsetky 6 eurove kapsovky pod roznymi nazvami co su na koniku alebo na mimibazare nemaju certifikaty, su to 200 ks kupovane z ciny alebo e-bayu a potom tu predavane. co sa tyka pouzitelnosti: niektorym kockam vyhovuju, strihovo su ok. niektore sa stazuju ze premokaju, pul sa moze odlepit, ale nemusi. vacsina z nich ma jednu mikrovlaknovu vkladacku, ta ti staci len pre male mimco, casom budes musiet dovypchat.. jednoducho rozne nazory.. ved skus si vypytat certifikat, ci maju..