Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hermiona368
11. feb 2014

@ivanka.7 hehe, ja to mam presne tak isto. mam pocit ze len obcas ma len cisto pocikanu plienku a vacsinou naklad 🙂 uz teraz susim 2 ks puliek. A mam BR, je tam tuhsia gumka, LL su nam uz nejake tesne a to mame asi nieco cez 6kg...najnovsie bambiroxy, ale nejako tie cvocky su take slabsie oproti Blueberry ale zase tie gumky su super, neotlacaju...mam pocit ze idealne Pul-ky ani nezozeniem

oskvarka
12. feb 2014

@hermiona368 mi zase kakame malokedy ale uz sa ani nesnazim aby si to gate neodniesli... skratka som dvojo dokupila a periem ich s plinkami..

hermiona368
12. feb 2014

@oskvarka hehe, neda sa zabalit dokonale, pomrvi sa, pretoci sa a sup uz je to mimo, aj ked je zaujimave ze na oblecenie to neprejde 🙂) vzdy len tie vrchne slipky, hehe. Si kupila pulky ? viem, ze ti davas tie flisaciky 🙂 ja ich periem zvlast, lebo plienky davam s mojich oblubenych 90 na 60°C, kvoli bambusovym...nech ich nemam ako handru 🙂

oskvarka
12. feb 2014

@hermiona368 pulky sa mozu na 60 prat... mam momentalne trojo pulky jedny bamby roxy jedny baby lusy (S ale uz su dost na tesno ale objednala som si M tak tieto potom uz odlozim uz ich ani neuzivam len ich mam v zalohe ako poistne) a dokupila som flipky jedny (to su tiez pulky).. potom mam flisaciky tie dvojo anavy a jedny loveybums M a este jedny haipa daipa S ale tie som kupovala s bazarika pouzivane a uz su dost tenke tak rychlejsie prepustaju a kedze su nam uz takmer male a drobec je uz veliky tak to su ozaj len take zalozne.. uz ich neuzivame...ale vytiahli sme vlniaciky na noc imse vimse Mko a dokupila som este tie co som tu davala odkaz tusim popoliny vlniaciky nech zacneme aj tie nohavickove plienky uzivat to su len take natahovacie... a fungujeme teraz tak ze nosime cez den flisaciky kym su ked niesu tak sa to doladi Pulkami no a v noci zase vlniaciky a ked niesu tak uz PUL lebo uz mavame v noci len 17,5 stupna (postupne oztuzujeme) a velmi mu chladla ritka v tych flisakoch.. inak mu to nevadilo ani sa nebudil na to len som sa bala ze ochorie z toho a budit nasilu som ho nechcela
ja periem na 40 a na 60 kazdy druhy krat .... na striedacku kazde 3 dni presne... (jedine ked neboli gate prala som aj po 2 dnoch ale to sa uz teraz nestava)

lima123
12. feb 2014

@oskvarka aké oblečenie dávaš na noc na vlniaky?

oskvarka
12. feb 2014

@lima123 pyzamo obycajne.. ved oni niesu az take teple a aj tak ma pod nimi mokro... a este je aj v perinke zaviazany a nohy ma perinou zakryte ale tak mi mame v spani 18 stupnov +-0,5 stupna

lima123
13. feb 2014

@oskvarka vďaka 🙂 Dokážeš ho ešte zaviazať do perinky? Naša má o mesiac menej a perinku sme nahradili dekou. Ale v perinke sa jej spalo najlepšie.

oskvarka
13. feb 2014

@lima123 no mi bez perinky nespime.. lebo ruky su nas nepriatel

hermiona368
13. feb 2014

@oskvarka tie bambi roxy mam aj ja teraz nove, super ze ich mozem dat na 60. Ja som sa bala ze nemozem, ani bluebery neperiem tak silno. Ale imse vimse som praskla aj na 90°C ?.) a litle lamb vrchne davam na 60, neviem preco som sa tie drahe bala prat na 60. Ale uz budem aj tie, ked to mas odskusane 🙂 Flipky zvazujem, lebo nemaju tu dvojitu gumku. Pozriem tie vlniaciky imse vimse, tie pulky boli super strihu ale velmi r&chlo sa opotrebovali , uz po necelych 2 mes. vyzeraju ako handra, asi tych 95°Ć bolo na nich moc 🙂

oskvarka
13. feb 2014

@hermiona368 ja nemam bluebery ... co odporuca vyrobca?... na mojich vsetkych bolo pisane ze sa moze na 60...

oskvarka
13. feb 2014

@hermiona368 tie vlniaky imsewimse som videla aj na bazariku za celkom dobru cenu ja som ich kupovala v akcii za 23 ci kolko no brutal cena.. to bol taky ulet... ako dobre su faine. rala som ich zatial len 3 krat ale zdaju sa mi dost male.. sa bojim ze z nich rychlo vyraztieme .. su to Mka 7-10 kg.. mali ma 7 ale uz su mu az na druhu patentku keby ze si mam znova vybrat asi kupim L

behulka
13. feb 2014

@hermiona368 vrchné nohavky by mali zniesť 60° v pohode.
Imse majú super strih, no škoda toho ich suchého zipsu, 2-3 mesiace a je zničený. Na malé nepohyblivé bábo boli výborné, no ako sa začal drobec vrtieť a loziť, škrabali mu stehienka. Jedným som docvakala patentky ešte fungovali. Na vlniakoch je rovnaký 😒
Ideálne pul-ky by si si musela asi ušiť sama 😅

hermiona368
13. feb 2014

@oskvarka blueberry 40C, ale tak aj bambi roxy udava ze odporuca na 40 aleze znesu aj 60. takze sa musi clovek rozhodnut sam 🙂

hermiona368
13. feb 2014

@behulka hehe, uz som usila par vladaciek 🙂 no nebolo ich moc a nejsu ani dokonale ale tak na pulky si urcite netrufnem ☹

hermiona368
13. feb 2014

@oskvarka a pod anavy flisaciky davas co na noc ? ja mam zatial LL bambusky a bambiroxy jednovelkostne, myslis ze sa do nich natrepeme ? lebo tie bambi su dost objemne...este som pozerala polar bummi fleece- teraz maju na ne akciu...

oskvarka
14. feb 2014

@hermiona368 bambi roxi jednovelkostne.. sme raz skusali natrepali sme ale bolo to naozaj narocne - zly pomer cas a vykon a to bol este drobec mali tak to mal pozmensovane a anavy som dala na celu plochu ale fakt nic moc.. ja davam na noc kikko bambusovu na obdlznik a do toho baby lusy vkladacku 30*30 zlozenu a na vrch separacku litte lamb to je vsetko... ale v podstate to uz skoro mesiac tak nerobim .. teda plienku davam tu istu ale davam vlniaciky a ak su neni suche tak radsej PUL

hermiona368
14. feb 2014

@oskvarka no su ozaj robustne a ani sa mu nejako nepacia. Lebo ked mu ich dam bez tej vkladacky tak ma pisuracika presne v tom zlome, kde sa zmensuje plienka a neni to moc pohodlne. A ked dam aj vkladacku tak je to hrozne objemne. prala som ich asi 3 x ale stale ked ho prebalujem tak ma studenu ritku, to pri LL vobec nemal. este pockam ako sa to bude chovat po par praniach a uvidim, mozno ich odlozim a vytiahnem az ked bude vacsi. Skusim kupit tie vkladacky a to ti vydrzi celu noc ? ja som kedysi prebalovala kazde 2-3 hodky ale moc sa rozobral, tak teraz uz len 2 x za noc.

oskvarka
14. feb 2014

@hermiona368 vydrzi .. nad ranom som prebalovala tak o 4-5 ale bol to problem ale skorej nemalo vyznam to mal velmi malo pocurkane alebo vobec.. tak ako ze on to do rana dobehne a uz je riadne rano pocurkany prebalujem hned ako otvori oci .. hlavne koli vlniacikom lebo rano zvykne aj potlacit :D... a to prave ze v tych flisacikoch zacal rano mavat studenu ritku s vlniacikmi sa to nestava ani s pulkami

hermiona368
15. feb 2014

moj tiez po prebudeni tlaci 🙂 uz zvazujem aj zahajit bezplienkovy metodu, ale radsej este chvilku pockam. Vcera mal bambi a uz nemal studenu ritku...takze tie flisaciky moc nedoporucujes ? v podstate sa daju pouzivat aj cez den, som citala ze su priedusnejsie ako pulky. uvidime
@oskvarka

oskvarka
16. feb 2014

@hermiona368 flisaciky pouzivam cely den.. a aj v noci sme ich uzivali este pred mesiacom

oskvarka
16. feb 2014

@hermiona368 no mi sme prave koli studenej ritke ich prestali na noc davat aby sme nemuseli v noci prebalovat... ja som asi 2 mesiace prebalovala potom tak postupne pretsala.. no ale krpec vyrastol s perinky nohy mu stale viac trcia tak ho uz tak nezahreje 😀

oskvarka
17. feb 2014

baby chcela by som s krpcom chodit na plavanie to take zabiacke pre miny deticky.. tak o 1-2 mesiace povedzme ... ake plienky ci plavky ci co odporucate... ?

hermiona368
18. feb 2014

baby ake su fakt dobre klasicke stvorcove plienky ? mala som z obchodu- bolo tam napisane diaper. Boli celkom v pohode, ale uz su nam tie 70x70 male tak chcem tie vacsie, ake doporucite ? Mam od nich aj 80x80, ale neopacila som este tie kiko lux 🙂 dajte vediet 🙂

oskvarka
18. feb 2014

@hermiona368 kukko lux su fain... a mam od babyidea su ties super su take pevnejsie ja ich uzivam zatial ako osusky, hybler su slabe, ale videla som v Brne v kamennom obchode na latkovanie aj limbišske nejake viacgramažove a tie tiež vyzerali dobre... ja som asi viac za kikko - na latkovanie ako za MaM .. lebo su huste ale nie hrube.... ja tuzim po tom kupit si imse vimse ako ulet :D... inak tie kikko sa mi dost krepuju v susicke.. obys su take mekse ako LUX ale aj redšie... len neviem ci to neni aj tym ze obyč. mam bielene a LUX mam eco. Ale obycajne mam len na odgrcnutie nepouzivam ich na latkovanie
vseobecne najlepsie mas stare socikove... tieto vsetky nove sa mierne žmolkuju... tie stare(mam 4 kusy) su ako neporovnatelne.. fakt

lu2112
19. feb 2014

Ahojte Chacem sa spitat co ste robili z plienockami ked ste odplienkovali chcem si ich nechat pre druhe a tie malinke sme velmi neznicili tak my ich je luto nechat len tak ako ich odlozit pre druhe dieta 🙂 dakujem

behulka
19. feb 2014

@lu2112 podľa mňa odložiť ako detské vecičky, akurát vlnené nohavičky, ak máte, by som dobre zabalila proti moliam.
@hermiona368 podľa toho, čo očakávaš. Ak dlhú životnosť, tak moje skúsenosti hovoria za MaM a Hybler. Ak jemnosť a normálnu cenu, fajn sú Kikko lux.
@oskvarka Imse sú rovnaké ako MaM, po pár mesiacoch sú na nerozoznanie. Teda okrem štítku.

oskvarka
19. feb 2014

@behulka a v susicke nevoes ci sa rovnako spravaju .. mna hneva ze sa mi vsetky plinky krepuju ako by boli s bavlny co nieje poriadne predprana... na starych sa mi to nerobi
Hybler niesu riedke?

hermiona368
19. feb 2014

@oskvarka ja nemam veru susicku a plienky mam tiez take krepove, poctivo ich musim suchat aby boli jemnejsie. ale tak vymyslela som to tak, ze som si nasila zatial par bambusovych vkladaciek aby bola ritka v lepsom. Mame vsak aj dost tvrdu vodu, asi to bude tym, Ty nemas tvrdu vodu ? lebo myslim ze susicka susi s vodou, teda aspon taka ktoru som ja chcela kupit.

@behulka no chcem hlavne prijemne a aby dobre sali. Moj je dost ucurany chlapec 🙂 A tie MaM su asi pevnejsie ako kiko lux , vsak ?

oskvarka
19. feb 2014

@hermiona368 mam su ovela pevnejsie ale aj take ako hrubsie.. hustejsie.
mi mame meku vodu... susicka veci prave dost smekcuje ... oni niesu tvrde ale take pokrcene ako krepovy papier... bambusove kiko menej ale tie sa zase zrazaju.. ale su neporovnatelne savesie...

behulka
19. feb 2014

@hermiona368 áno, MaM sú pevnejšie, aj oveľa viac nasajú.
@oskvarka pri Hyblerkách mám zmiešané pocity, sú to jediné plienky, čo vydržali všetky ok bez dier, no sú dosť drsné. Sušička neviem, nikdy som žiadnu ani len nevidela 😅