Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
23. apr 2009

standu, len ja neviem, ci nam bude treba dalsie, kedze tu mam vlny na troje 😝 😀 a este mi svokra ponukla original cesku ovciu vlnu, ale je to farbene, tak si najskor zistim, ci by to bolo pre malu ok.

a bihan tam ma co za vnutorne pripinacie vlozky? 😲

standu
23. apr 2009

lucia, my zapiname Mka IB tak, ze mam po dve volne patentky na krajoch este..... 😀 kolko gretka vazi?

standu
23. apr 2009

netusim, tiez to studujem ako puk....ma tam aj pripinaky do tych jersey ale znutra nie je patent.....alebo sa to len vklada..
kazdopadne je to ten system LIO´s ale este som sa nikde nestretla s tymi insertami, aj ked je pravda, ze som po takych veciach nekukala vlastne.

standu
23. apr 2009

na stranke LVB si pozri system LIO´s.

bola som dnes na aerobiku konecne, dali i do tela....idem ulozit svoje kosti. bru nocku 😵

sisa.b
23. apr 2009

ja som mala aerobik s malou vo vajicku pol dna, ked som ho v rukach vlacila 🙄 idem dat aspon dva riadky na vlniaky, nech to za tyzden dokoncim 😝 dobru noc

labutka
23. apr 2009

...ja davam ocot, vzdy asi pol deci, ked dam viac tak uz mi plienky citit octom, ale stale su tvrde... 😒 neviem si predstavit, jake by boli keby som nedala nic.

dudri
23. apr 2009

kolko si dala krystalicku sodu? pol kila? my mame strasnu tvrdu vodu ☹. zajtra chystam pripravit sliz na pranie...

labutka
23. apr 2009

pol kila? si robis srandu alebo vazne?
robila som 2 litre slizu a dala som 10 deka sody... ...hm jak to pocitam, na 10 litrov je to fakt pol kila... 🙂 asi dam nabuduce este viac. co sa moze stat?

maja22
23. apr 2009

Ahojte, ja som si už objednala tiež nejaké látkovky na skúšku. Sliz sa mi zatiaľ zarábať nechce, môžem ich normálne oprať v lovele? Samozrejme, aviváž nedám, keď to nie je žiaduce, ale mám tekuté lovely na biele aj farebné veci, tak či to môžem smelo použiť. Ako som sa dočítala, mali by sa pred prvým použitím vyprať...

labutka
23. apr 2009

maja, ja som tiez prala v lovele, v obycajnej - nie v tekutej. kludne mozes, a prvy krat staci dat aj menej prasku - polovicnu davku - ved plienky nejsu spinave. 🙂 a namiesto avivaze ocot.

dudri
23. apr 2009

labutka, nepisem srandu... pisala znama dobra bambusko

http://www.altermater.eu/?tag=/pranie

maja22
23. apr 2009

Tak tekuté nemám používať? Mám si kúpiť prášok? Ja neviem, mne sa zdá, že keď používam prášok - pri iných pracích prostriedkoch tiež - že to zle odhadne, a veci sú akési tvrdšie, že pri tekutých sa to nestáva...

labutka
23. apr 2009

a co sa stane, ked dam este viac sody?

dudri
23. apr 2009

maja22. ked mas velke babo, mozes prat lovelu, ked mimino treba vyskusat, Treba viac krat preplakat

dudri
23. apr 2009

neviem, este som nerobila... skus pisat do volnej diskusie-sliz na pranie- tam mozno vedia poradit

maja22
23. apr 2009

Sama som zvedavá, ako sa s látkovkami "zžijem". Bo v rámci šetrenia som sa rozhodla vyskúšať aj staré známe látkové plienky, do akých aj nás naše mamy balili... Pri Marekovi som ich používala len pri balení naširoko na papierové a pri grckaní... Dúfam, že ma to bude baviť, reakcie okolia ma dosť frustrujú... 😝

brinzulka
24. apr 2009

maja...ak by som mala pocuvat okolie...nechodim nakukavat stale do tejto temy...usmej sa 😵

standu
24. apr 2009

maja, ja sa reakciami okolia uz nezaoberam.....zvacsa su vsak pozitivne ohlasy- u starsej generacie....bohuzial. kasli na nich, rob co uznas za vhodne 🙂
prala som v lovele, zarobila sliz...dost ma sklamal, tak som sa vratila k l. a som spokojna, na malej veci ju pouzivam od narodenia, nemame problemy.
labutka, nic by sa nemalo stat ak das viac sody...

petusaaa
24. apr 2009

tak vidim, ze to tu este nie je, tak kuk sem http://blog.amandakeeysphotography.com/?p=581 su to umelecky nafotene IB 😵 😵 😵

petusaaa
24. apr 2009

maja, mne vsetci hovorili, ze sa vratim k hnuskam. a latkujem uz par mesiacov. a je to cim dalej tym lepsie 😵

sisa.b
24. apr 2009

tie fotky su krasne, akurat sa mi niektore zdaju dost velke na plienky 😕 ale ved uvidim, co ma teraz caka 😀

standu
24. apr 2009

fakt mile foto...ale tie deticky vyzeraju semtam ozaj prilis "velko"

standu
24. apr 2009

no a nocne testovani SWBeco dopadlo zle, hrozne pretiekla a insert bol len spoly mokry...asi sa fakt musia "zanosit" 😀

ale nie, ja som asi omylom oprala posledne v tekutej lovele..nie som si ista 😖 😖

zitaje
24. apr 2009

Baby, chcem sa s vami poradit ohladne prania plienok. V lete pojdeme asi na mesiac do zahranicia, do takeho divokejsieho (na V od nas 🙂 ), a neviem, ci tam kde budeme, bude pracka. Myslite ze je to uplny nezmysel prat peluse v rukach? Hoci kazdy vecer... Vyvarat sa mi teda nechce, mala ma skoro 14 mesiacov, ale mesiac byt v jednorazovkach, to tiez nie je bohvieaka predstava. A este: nemozem ju nechat s holou ritkou, ideme do mesta, nie na nejaku chalupu ci tak... 😒 Tak neviem. Co myslite? Inak tych plienok neminieme vela a na noc by som jej tu jednorazovku kludne dala, ale cez den nechcem aby si zvykla, ze neciti, ked je pocikana zrovna v case, ked sa hadam pomaly zacne odplienkovavat.
Vdaka za reakcie
z

bihan
24. apr 2009

Zita, ja by som kúpila Alany z DM-ka... mám ich hrozne rada a neobsahujú sajrajty ako tie klasické. Na mesiac do divočiny by som látku nebrala 😅

Maja, kašli na okolie, "inteligentov" je vždy a všade dosť 😝

macocha
24. apr 2009

Aj ja mám Alany celkom rada, ale nie na noc, prevlhnú...
Pranie v ruke na mesiac si myslim, ze nebude problem - teda pre plienky, ak sa Tebe chce - len rataj s tym, ze rucne nevyzmykas tak dobre ako stroj a tak bude dlhsie aj schnut. Pripadne raz-dvakrat das aj vyvarit.
A ak si tym myslela Ukrajinu, pracky tam poznaju 🙂

standu
24. apr 2009

cojaviem zita, ak sa ti chce tahat este aj plienky so sebou, tak ok..ved mala vela aj tak neminie, uz sa odplienkovavate. nie?

labutka
24. apr 2009

mna tiez napadlo, cez leto chceme ist na dovolenku, to bude mat adam 5-6 mesiacov, ako ste to riesili z plienkami na dovci? jednorazovky...? 😒

maja, ja som tiez mala reakcie, ze mi davaju z latkami 2 tyzne casu. a ked som s krpatym sama u nasich, vylucne latkujeme, a doma davam pampersku len ked nestihnu plienky vyschnut.

bihan
24. apr 2009

Ja som so sebou látkovky trepala na Slovensko minulý rok, ale tento rok ich už určite neberiem. zabrali mi polku kufra 🙄 Teda späť som to vyriešila spacebagom, ale váha je stále rovnaká.

standu
24. apr 2009

my sa chystame v auguste, septembri asi na djerbu....rucne prat a vlacit to iste nemienim, takze budu hnusky...

bihan ze alany su dobre??