Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
11. mar 2014

@sharon1 kapsovka je 2 vrstvova plienka - okrem tej vrchnej pul vrstvy ma este vnutornu (vacsinou mikroflis) a vkladacka sa da dnu, pod tu mikroflisovu. potom mas plienku vsetko v jednom, ked s nou zamavas - tak vkladacka nevypadne. kapsovka sa musi oprat cela. ked zamavas vrchnymi, tak vkladacka vyleti (az ju tam neprilepis)🙂 peries iba vkladacky. vrchne peries, az ked su spinave

handricky
12. mar 2014

Totalny vypredaj - rusim vsetky skladove zasoby🙂
nohavickove a kapsove plienky za 9,90
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/8y23/no...
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/fkwq/no...
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/13le/ka...

bambusovo - konopne vkladacky onesize za 3,00
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/lbmf/ba...
bambusovo-konopne vkladacky dlhe za 2,20
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/i0b3/ba...
bambusovo-konopne vkladacky kratke za 1,80
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/6wgf/fr...

doplnkove vkladacky do bamboozle strech 3,20 - zvysite si savost o dalsich 6 vrstiev
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/vbzk/do...

a ine...

peluskovo
12. mar 2014

@hermiona368 mala som anaVy, disany aj merino od bunles of joy 🙂

hermiona368
13. mar 2014

@peluskovo pozeram tvoju ponuku ale anavy tam nemas. Moj ma uz asi 7kg, myslis ze sa mi oplatia tie bundle ? alebo radsej disany ? neviem co je na leto lepsie.ja chcem davat novosklad pod to 🙂 dakujem

peluskovo
13. mar 2014

@hermiona368 disany lepsie prekryju okolo chrbatika a noziciek, BoJ zase su akoby uplet, nie ako sweter ... len mam spatne info od mamiciek, ze BoF obcas neprekryli plienku, ze boli kratke. ja osm dawala disany aj w lete a pokozka bola krajsia ako ked mal maly ondrik na sebe w lete pul. anawy nema w ponuke, lebo uz plus minus wyse roka sa ani nedaju objednat. / prepac za "W", ale klasicke mi deti wytrhli z klawesnice a nemam to este orpawene 😉 /

oskvarka
13. mar 2014

@handricky tie nohavickove plienky maju aj vkladacky v cene ci to je len info ako sa to da vylepsit ?

behulka
13. mar 2014

@hermiona368 Bundle majú krátky sed, drobcovi plienku neprekryli, nohavičkovú naviac trčala bokom. Zato sú super na štvorcové plienky poskladané na obdĺžnik ako tréningové nohavičky.
Skús ešte pozrieť vlniaky u Handričky, ono mala jednoveľkostné v ponuke.
Ja som našim šila z rovnakého úpletu ako boli Anavy a som veľmi spokojná - úplet sa dá zohnať na detivbavlnke, ak by Ti mal kto ušiť. No zapínanie som spravila na suchý zips.

handricky
13. mar 2014

@oskvarka je to komplet plienka: nohavickovy skelet 3 vrstvy + prefold 6 vrstiev + stay dry liner

oskvarka
14. mar 2014

wow a postovne je kolko ? .... by som si dve tie modre vari zobrala... ono to bude asi este savejsie ako BR potom nie?

handricky
14. mar 2014

@oskvarka to neviem porovnat, lebo bambi roxy dava raz do nohavickovej prefold, inokedy 2 kratke vkladacky z tensieho bambus frote v kombinacii s bavlnenym barancekom.. treba pozerat, co maju na stranke.. ale ich nohavicky maju 3 vrstvy moje tiez. moj prefold ma po poskladani 6 vrstiev, bambi roxy tiez 6..
takze to mas rovnake.. niektore matrose mame rovnake, ine rozdielne..
postovne podla sadzobnika slovenskej posty - 1-2 plienky su do 500 g - cize 1,45 eure

oskvarka
14. mar 2014

@handricky a tieto su ake.. vyzera to byt tiez dost save... len je to frote http://handricky.eu/lollipop-nohavickova-2?page=2 ale super cena.. ale tieto su asi savejsie https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/lz3q/no... vsak ?... a aj prijemnejsie na omak ked je v nutri neni frote...
juj zase so sa zamotala.. potrebovala by somete asi 2 nohavickove... teda nie nutne ale tak chcem drobcovi na leto kupit AITU natahovacie tak aby mal do toho cosi..

handricky
14. mar 2014

@oskvarka lolipopky su to iste ako little lamb - ak poznas. je to tkane frote a vyssia gramaz. nasaju ale tvrdnu (teda tvrdnu napr. viac ako bamboozle strech). ale az davas stay dry na vrch - tak ti to moze byt suma fuk.
super cena, lebo su predavane za naklad, kocka z eko-eko zrusila shop, zbavuje sa vsetkeho. Inak ich kupis za 9,90. velkost 2 su uz aj tak len ruzove a ty mas chalana🙂
ta maxi plienka je na omak prijemnejsia, lebo je to pletene frote, ci tak nehrubne ako lolipopky. vkladacka detto. ale tieto su ozaj na siroke stehienka - maju dost volne gumicky. dotykova vrstva k zadku je fakt jemna, lebo je to bambusovy velur a tenucky - cize tvrdne minimalne.
savost oboch plienok je asi porovnatelna.

oskvarka
14. mar 2014

@handricky no nas ma prave ze siroke stehna aj ked na to nevyzera ma 7,5 kg a imsevimse 7-10 kg su mu okolo stehienok len tak tak na tu druhu patentku... neviem ci ho len ja nerada tak napucujem do toho ale ja mu aj anavy flisaky davam od narodenia len o jedno zmensene a to som ich tak davala 4 mesiace .. a odvtedy uz ich ani neskracujem... prave zato ma to zaujalo....
...inak pouzivam separacky little lamb takze frote by nam tak zase nevadilo snad... a ruzova nas tiez az tak nestrasi... mame aj FLIPky fuzove s bazarika nove za polovicu no nekup to :D 😀 😎

oskvarka
14. mar 2014

@handricky ale tak jasne ze by sa nam viac pacili biele.. :D...

oskvarka
14. mar 2014
hermiona368
14. mar 2014

@peluskovo dakujem 🙂 musim sa veru rozhodnut pre nieco, lebo ho nechcem nechavat v pulkach v lete...urcite bude cely upoteny, uz teraz sa dost poti a to nie je ani moc teplo...vnutri ma len kratke rukaviky a vlasky ma mokre...este kuknem u handricky co tam ma

hermiona368
14. mar 2014

@handricky j
@oskvarka ja pouzivam litle lamb uz 4 mesiac a stale su fajn, a to mame dokonca tvrdu vodu...asi mesiac mam bambiroxy velurove bambusove a prave na ne pozeram, zeuz zacinaju plznut...som z toho normalne vysokovana, mne osbne sa velmi pacia LL ale tie suche zipsy mi ho vzdy v noci zobudia....som rozmyslal ze ich odsijem a dam sponu...
@handricky
este sa ta spytam na tie vlniaky co mas v ponuke. tie natahovacie modre od 4- 9kg. chcem nieco uz na teraz a hlavne na leto, moj ma 7 kg a 5 mesiacov, je to moje prve babetko a vobec neviem kolko bude vazit v lete...myslis ze je to vhodny material na leto ? peluskovo mi doporucila aj disany, ale tie su zevraj take svetrove...tak neviem. dakujem

hermiona368
14. mar 2014

@behulka dakujem ,uz som u nej pozerala...zvazujem tie natahovacie vlniaky. asi to bude lahsie ako tie disany,este pockam co mi odpovie handricka...urcite pozna aj tie disany a vie to porovnat.
veru mi nema kto usit, mozno moja mama, skusim sa jej spytam ale ona t´tiez nieje moc velka krajcirka....moje sitie nie je teda nic moc, sila som si len vkladacky a este sa mi aj pokazila ta star dobra veritaska :(

peluskovo
14. mar 2014

@hermiona368 este je alternatiwa, dat nowosklad s pridawnou sacou bambusowou wkladackou a nechat babo na neprem podlozke, ale do leta uz podrasie a bude sa wiac hybat

hermiona368
14. mar 2014

@peluskovo uz teraz sa vrti , pocitam ze v lete bude zvedavy viac...ja tak davam, novosklad a do toho bambusku. je to super, ten bambus pod irtkou sa s obycjnou bavlnenou plienkou neda porovnat. teraz som kupila tie MaM plienky a vyzeraju byt super save...zajtra vyskusam, dnes som ich oprala

behulka
14. mar 2014

@hermiona368 Disany sú super nepremokavé, akurát také svetrovité - loziacim a chodiacim deťom sa do toho vonku v lete zamotávala tráva a bordel. Inak tie u Handričky vyzerajú super 🙂

handricky
15. mar 2014

@hermiona368 tie co mam su take tensie, nie su uplne najtensie - najtensie co som videla vyrabali loveybums take lighty. ale su tensie ako disany, su tensie ako babyidea. su rovako hrube ako vlniaky co ma bionos (sijeme z tej istej metraze).
kokso, ani ja to neviem odhadnut, kolko bude mat moj maly v lete. tiez ma 7,3 kg ale 8 mes🙂 a to mam druhe. vobec si nepamatam, ako rychlo priberali. ale budem sit aj vacsie M/L vo viacerych farbach. len sa k tomu neviem dokopat - uz 2 mes tu cumim na latku, ale pri 2 detoch sa dostanem tak akurat na 10 min denne na konika, hehe

alenka777
15. mar 2014

potrebujem poradiť, nikde neviem nájsť..aký rozmer plienok - klasických, potrebujem na balenie na široko pre 7- týždnové dieťa?

peluskovo
15. mar 2014

@alenka777 balenie na siroko je o tom, aby dietatko malo nozky ako zabka, tj newie dat kolienka spolu. osobne preferujem balit dietatko na nowosklad, kwoli stolici, a do toho nejaku wkladacku, aby sa balenie "rozsirilo" a dietatko newedelo tak lahko dat nozky spolu. na nowosklad je whodnejsi rozmer 70x70 lebo pre par tyzdnowe dieta moze byt balenie 80x80 welke, ale zase my sme balili nowosklad do skoro 8 mes a tam uz 70x70 boli LTT. osobne odporucam pomer 2:1 70tky ku 80tkam... 80 tka na zaciatok mozes pouzit pod hlawicku, do perinky, ja som dawala do osusky ... a ak by bol neskor potrebny wacsi rozmer, tak to zamenis. neskor je denna spotreba nizsia ako w prwe tyzdne, / prepac za "W", klasicke mi deti z PC wytrhli /

hermiona368
16. mar 2014

@handricky este pockam o kolko vyrastie o mesiac a potom sa uvidi 🙂 ale rozmyslam ze na skusku vezmem tu ciapocku, len mu odmeram hlavicku ked sa zobudi 🙂 ja sa bojim ze bude mat alergiu na vlnu ako ja...

lima123
16. mar 2014

@handricky No, veru ja čakám, že ponúkneš nejaký nový vzor zapínacích vlniakov. Tak nech máme na leto niečo pestrejšie než čiernych ježkov. 🙂 Ale tiež plne chápem, že pri deťúrencoch to nie je jednoduché. Tá moja menšia má asi radar a keď chytím ihlice do ruky, je v tej chvíli hore. 😉

handricky
16. mar 2014

@lima123 no: budu hviezdicky oranzove a limetove. a jednofarebne: limeta, tyrkys, oranzova, fialova. a snad este tento rok🙂 resp. chcela by som v priebehu 1 mesiaca 😅

gaborone
16. mar 2014

Ahojte.potrebujem poradit.plienkujeme od narodenia.mala je trosku baculka a ma sirsie stehna.pouzivali sme flipky,ale podarilo sa mi ich znicit,lebo som ich susila pri peci celu zimu a teraz pretekaju.poradte este nejake pulky co su volnejsie na stehnach.mala ma rok a pol a pomaly sa odplienkovavame.ale na noc potrebujeme aspon jedny.

handricky
16. mar 2014

@gaborone skus bambi roxy .. ostatne mi pridu utiahnutejsie nez flipky

peluskovo
17. mar 2014

@gaborone thirsties , bluebeery, little lamb