Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wandie
13. máj 2014

Ahojte maminky. Potrebujem poradit ohladom latkoviek. Dostala som 3ks latkoviek pri prvom dietati a vobec som ich nevyuzila. Zalozila som ich a vcera som ich objavila. Cisto nove nepouzite. Vobec sa tomu nerozumiem.Je na nich napisane Naugty baby, su velmi pekne a makucke. Kazda ma 2 tie vklady ci vlozky ci ako sa to vola. Chcela by som ich predat a nemam ani sajnu kolko asi stoja take plienky. Neporadite mi prosim? Neviem kde inde sa mam spytat. Dakujem.

katia7
13. máj 2014

zienky prosim vas ktore plienky su take uzsie medzi nozkami ked uz babo chodi? pouzivame bababoo som s nimi spokojna len sa mi zda ze krpec chodi dako nasiroko 😀 nemate s tym niekto skusenosti? vdaka

wandie
13. máj 2014

Pridavam aj fotku na ukazku.

ekoplienky
13. máj 2014

@katia7 Strihovo užšie medzi nožičkami sú Gro Via, BumGenius Flip a Tots Easyfit. 🙂

naveen
13. máj 2014

@leamax .. no, ako hovori moja mama, pri prvom zehlila pol roka, pri druhom 3 mesiace a pri tretom 6 tyzdnov 😉 ja som zehlila pre pokoj na dusi 😀
co sa tyka ceny, pisala som, ze neviem, ci sa to oplati preto, lebo ja som mala asi len 4 kapsovky (tots easyfit a wonderoo) na skusku, ale do dalsich som nesla.. uplne najlepsie boli pre nas klasicke stvorce plus vlozky od handricky.eu (mala som na skusku aj ine, ale tie boli o nicom, handrickine boli najlepsie). ja neviem sit, mama mi sila zopar vkladaciek.. ale ked si preratam tu cenu za latku, postovne, robota, cas ..
ale ked budete sit celu vybavu, tak to budete brat viac latky.. ked baby vravia, ze sa to oplati.. tak nech sestra startuje sijaci stroj 😀
a latkovanie pri dvojkach.. fu, tak klobukom dole.. mozno keby som mala dvojky ako druhe a viem uz co a ako.. ale ako prva varka 😀 to bude teda neco

naveen
13. máj 2014

@leamax .. este mi napadlo, patentky na plienkach a gatkach sa tazsie zapinaju ked je deco vacsie a toci sa ti, ale nasa sa velmi dlho bala zvuku odopinania sucheho zipsu 😕

leamax
13. máj 2014

@naveen tak mne to segra posije vsetko a bude to ako darcek k narodeniu babatiek.mam radsej taketo prakticke darceky ako by mala kupit nieco co by sme potom mozno nevyuzili.a ona sa uz tesi na to🙂
ok tak suche zipsy-dik za radu.to by ma teda nenapadlo😀a neodlepovala si ich potom casom sama?je fakt ze suchymi zipsami sa asi lepsie prisposobuje velkost okolo bruska ale cvoky mi pridu pevnejsie.otazka zas je ako dlho ta latka pod cvokmi pri tak castom odopinani vydrzi.

ifankah
13. máj 2014

Ahojte baby,
ja by som potrebovala poradit - rozhodli sme sa pre klasicke latkove plienky (stvorce) ale neviem, ake vrchne nohavicky kupit a kolko kusov a velkosti. Viem, ze maju pouzity iny material a maju inu savost.
Chcem sa ale spytat, ci je fajn uz novorodencovi dat vrchne PUL nohavicky (alebo PULky zacat davat, az ked babo sedi?)
Dakujem

euka210
13. máj 2014

@ifankah po 3ks z velkosti, pripadne jednovelkostne. Na novosklad su super siroke Haipa Daipa, len tie maju len niektore obchody. A potom Bum genius.

lvisek
14. máj 2014

@blovitc120 Ahoj, mám dotaz. Psala jsi, že Bambi roxy jsou dobré, ale že protečou? Mám si je tedy pořizovat nebo protékají? Děkuji.

blovitc120
14. máj 2014

@lvisek pripomen mi, kde som to pisala, nespominam si. BR kapsovych som sa zbavila, nevyhovovali mi, ale br nohavickove su podla mna fajn

mary939
14. máj 2014

@lvisek nám BR pretekali, ale to mali dáky chybný pul, normálne mi to vyreklamovali a teraz robia z iného pulu. Takže si myslím, že hlavne na noc na nohavičkovú plienku sú ich vrchné pul nohavičky super.

behulka
14. máj 2014

@ifankah áno, pul nohavičky môžeš dávať od narodenia. Akurát tzv. jednoveľkostné môžu byť spočiatku veľké a netesniť okolo nožičiek. Ak očakávate priemerné dieťatko okolo 3 kíl, oplatí sa kúpiť aj 1-2 kusy malej veľkosti S, prípadne xs/s.

lvisek
14. máj 2014

@blovitc120 Díky za odpověď. Já potřebuji jen vrchné nohavičky..do nich bych dávala jen čtvecovou plenku - novorozenecký sklad. Nebude to protékat? Má smysl kupovat i velikost xs nebo stačí ty co se dají zvětšovat? Nebudou ty co se dají zvětšovat protékat u novorozeněte? Děkuji moc za opověď.

oskvarka
14. máj 2014

@lvisek zavisi od toho ake malinke dietatko bude ale malo by to stacit.. ja som aj s viacvelkostnych kupovala rovno S nie XS

blovitc120
14. máj 2014

@lvisek tie xs su dost male, asi by som s vzala. Ale pul sa mi od nich moc nepacili, ale ja som davala tie ich prapovodne a tie mi veru pretiekli.
Mne na novosklad najviac sedeliBlueberry

oskvarka
14. máj 2014

@lvisek mam BR a neoretekaju mi ale tie zmensovacie patentky sa niekedy odopinaju ale uz sme velky uz nepouzivame zmensovanie.. mame aj baby lusy tie su podobne... maju asi o kusocek malinky menej tuhu gumku vzadu tiez nepretekaju a su viacvelkostne len a potom mam jedny flip tie tiez cez den nepretekaju ale v noci obcas ano cez sitie...

oskvarka
15. máj 2014

s tym teda ze ja v noci neprebalujem... napcham bud nohavickovu alebo kuko bambusku a vkladacku bambusovu veliku ale jednoducho nam to tak lepsie vyhovuje ako sa budit v noci... aj ja aj on... dost ze cica kazde dve hodky skoro :D 😀

sima.p
15. máj 2014

ahojte baby, už je to tak dávno, čo som sem chodila, už je to skoro 3 roky čo sme bez plienok. Ale poprosím jednu radu, keďže ma o ňu poprosila jedna známa, ktorá príde na Slovensko z Kanady. Takže kde sa dajú prosím kúpiť látkové vložky intímky? Myslím kamenné predajne... V Blave, čo sú obchody s látkovkami, majúa aj vložky? A ideál by bolo niekde v Nitre? Je niečo, príp. blizko Nitry, Trnava a pod. ?

behulka
15. máj 2014

@sima.p Petržalka obchod latkoveplienky.sk alebo v Živici na Vysokej v centre by ešte mohli mať.

oskvarka
16. máj 2014

baby babyidea kratke vlniaciky natahovacie verzus bionos natahovacie vlniaciky neviem sa rozhodnut... ?.. nejake klady zapori ?...

oskvarka
16. máj 2014

Alebo este disana ale mam velkost 86/92 a nosime ich teraz .. kupovala som na bazariku pisali ze ponosili do 14 mesiacou tak neviem ci to bezne tak (ked oficialne su na 12-24 mes.) alebo su nejake zrazene. Zatial su nam dobre ale nevim si predstavit dokedy... len ja som myslela nieco na leto (aj ked tu na kysucoch toho leta tak vela nebyva) a hlavne mame radi taky vyzsi pas... hmm tak poradte... lebo flisaciky uz zacinaju byt nad nase kapacity :D 😀 a okrem nich mame jedny jersey L patentkove loveybums ktore su nam este trochu velike a jedny imsewimse M ktore su nam uz skoro male... chcela by som nieco na leto ale zaroven nieco na noc ked vyrastieme z tychto disana teda aby to slo aj na nohavickovu ...

lvisek
17. máj 2014

@oskvarka Díky za informace. ještě jeden dotaz. Svrchní kalhotky Bambi Roxy mají kolem nožiček 2 gumičky nebo jednu? DÍKY

oskvarka
17. máj 2014

@lvisek dve

lima123
17. máj 2014

@hermiona368 Po veľmi dlhej dobe som sa dostala k sľúbeným fotkám. Nohavičkové už 2 mesiace používame. Vlniaky mi však trvali dlho. Prvé, ktoré som uplietla boli malé, tak som párala a plietla znovu. Pri šití mi výdatne pomáhala moja sestra a tiež cenné rady dievčat tu z MK. najmä @behulka @handricky Takže veľká vďaka.

behulka
17. máj 2014

@oskvarka z tých, čo si písala jednoznačne BabyIdea. Bionos nepoznám, no dve vrstvy tenkého merina budú pre staršie dieťa málo, hlavne na noc by to chcelo niečo nepriestrelnejšie. Disany majú dostatočne vysoký náplet na páse, možno sú tie vaše fakt mierne zrazené. Skús ešte pozrieť u Handričky, mala letné vlniaky našité.
Inak na leto na von sa do pletených vlniakov s radosťou zachytáva tráva, konáriky a všetok bordel. Nič moc to nie je... no na noc sú shorties výborné.
Ja som nedávno na Loveybums vlniaky nacvakala zmenšovacie patentky. Tiež mám L. Starší do nich pred odplienkovaním ani nedorástol, tak nech aspoň chvíľu drobec ponosí. Podľa mňa by fungovali aj tie našívacie patentky.
@lima123 to je super! Perfektný dôkaz, že sa dajú krásne funkčné plienky ušiť aj v domácich podmienkach. 😉

hermiona368
17. máj 2014

@lima123 perfektnééééééééééééééé 🙂 klobúk dolu naozaj vyzeraju super, hlavne ze je mimco spokojne 🙂 keby som mala aj troska sikovne ruky ale moje su totalne lave :(
a tie vlniaciky su uzasne...rozmyslam, zeby som tusim aspon uhackovala, ked moje sijacie schopnosti su na bode mrazu, daku knizku o strikovani a hackovani aj doma mam 🙂
a este sijes dalej ? respektive kolko mas takych podarených kuskov ?

oskvarka
18. máj 2014

@lima123 wow tie vlniaky vyzeraju luxusne... zavidimee 🙂.. vsetky su super.. sikovna si 🙂

oskvarka
18. máj 2014

@behulka no ono mi nemame priamo disany ale take podobne .. vyzeraju uplne rovnako .. pas nam je dobre vysoky aj su nam zatial v pohodicke dobre... len pisala babenka ze ich nosili od 6-14 mes. tak cakam ze z nich vyrastieme a bude na noc treba este veciu velkost... lebo ak sa aj do 14 mes. nahodou odplienkujeme ktovie ci aj v noci :D... nam su loveybums L trochu velke ale zase aspon mame vysoky pas tak si to uzivame ... :D...
shorties nieje tenke merin?? ja som myslela ze su take tensie ako disany preto som ich myslela aj na leto... ved ako prinajhorsom na vrch nekaje tenke bavlnene kratasky proti tej trave.. len aby mu teplo zas nebolo?.. tak mozno kupim na leto tie bionos na behanie uz nejake take uplne vynosene len tak po dvore za babku a tie shorties (alebo disany tie by ma zas vysli aj o 7 ecok menej)... som myslela ze uz len jedny budem kupovat ale tak mozno este tych 20 ecok (na bazare) mozem investovat :D... ked sa mi akosi odvedcili tie vlniaky... a chcela som natahovacie ak uz nebodaj budeme celkom dobre s nocnikovanim..
a nevies tie shorties ked budem mat L ci to v pohode tak do 2 rokov dame ?... nieje mali moc ducny skorej naopak len stehienka ma buckate ..

oskvarka
18. máj 2014

@behulka neviem najst tie od handricky.. nedas link... do novych uz nepojdem (poslednu objednavku som si povedala ze som dala teraz bambi roxi cez tyzden latkovych ... zase som oplieskala 30 ecok :D... sa mi ta vybava akosi predrazuje :-P) ale mrkla by som ich na bazare... lebo na tych bionos sa trochu bojim toho sedu ze bude nizky sed ale mozno je to na leto jedno (nieco taketo https://www.modrykonik.sk/market/plienky/k6uz/v... )... len teraz mam chrobaka lebo ak budem dvojo kupovat tak mozno kupim radsej tie disany na noc lebo mi mame v spalni kosu na kysucoch v starom dome tu byva teplo tak 2 tyzdne.. hlavne v nutri a tie sa daju na bazari kupit za 7-8 ecok.. a shorties za 15... no ale krasne su .. zalubila som sa do nich :D... len keby peniaze rastli na stromoch :D