Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lagunasa
31. okt 2014

@handricky separacku davam vzdy, takze to robim dobre? ta separacka to zabrzi teda. no a na prdeli neni skoro nic, len v slabinach je to dost zle, take tie pluzgieriky z ktorych ked prasknu sa robia ako keby odreninky ( okrem toho ma mali malicke pupaciky aj na tvaricke a vsimla som si ze aj na chrbatiku....) uz sme na latkovkach asi 4 dni. na zadku natieram len tak malicko ale v tych slabinach to ma dost zle tak tam davam viac bud Imazolu alebo Sudokremu.... rozmyslam ci nenatierat vobec ked pouzivam tie bavlnene latkovky.....

oskvarka
31. okt 2014

@lagunasa ja som natierala aj ked sme na latkovkach..ale nejak som to neprehanala ono to aj tak vzdy preslo za rovnako dlhy cas ci som natierala ci nie.. ale malokedy sme mali takyto problem.. len ked sme niekedy zabudli hned pokakaneho prebalit ...

lagunasa
31. okt 2014

@oskvarka ono sa to uz lahsie to kakanie striehne ked je babo starsie ale 3-4 tyzdnove kadi do kazdej a to prebalim, nakrmim, uspavam asi hodinu, 2-3 hodinky spi a zase prebalim.... a to vacsinou zaspi na prse takze budit koli dalsiemu prebalovaniu nechcem, som rada ze spi.... ked bude starsi tak hadam uz tolko kakat nebude...

oskvarka
31. okt 2014

@lagunasa ja som budila .. teda prebalovala vzdy ked bol pokakany hned ako som to zistila.. co bolo vecsinou na 95 hned... ale mi sme mali s kakanim problem ako babenko kakal raz za tyzden .. ale neskorej zacal tak aj obcas si tak menej kaknut ale aj to som prebalovala hned... a asi to bolo pre neho dobre lebo je veru citlivy raz mal hnacku si pametam ze kakal 5 krat za den a chudatko taku mal potom citlivu pokozku plackal ani zabalit sa nechcel dat.... a teraz tiez ked sa stane niekedy ze si nevsimnem alebo co.. ked ho niekedy trochu prezenie aleboco tak ta stolica az tak nepachne tak hned ma cervenu ritulku citlivu..

handricky
1. nov 2014

@lagunasa ono pri takom malom mimcu 4 tt je uplne normalne, ze ma kopec derma problemov.. koza sa este len formuje,. casom to zmizne..
hej, mozes davat separacku, nemusis.. ak davas, je to ok..
moja mala ked mala derma , mala 2 mes, problemy sme boli u koznej sukromnej, dala jej asi 12 masticiek jak pokusnemu kralikovi... nic nebolo ok. nakoniec trocha toho kremu na zapareniny z DM.. wundschutz kream.. a pomohlo..
a potom sa mi osvedcilo, ze cim menej kremu som davala, tym to bolo lepsie, lebo ta koza mohla dychat

lagunasa
1. nov 2014

@handricky diky za rady.
kratka otazka. su Pop-in separacky z kukuricneho skrobu vhodne na riedku stolicu?

lagunasa
2. nov 2014

vytiahne slabe flaky na bavlnenych Bambino Mio viacvrstvovych plienkach aj take svetlo co nesvieti priamo na ne? na balkon nam totiz nesvieti priame slnko tak ci mozem dufat ..... ???

euka210
3. nov 2014

...dnes som s latkovymi vyprala aj jednorazovku 🙂 ...lebo kos a vedro na plienky su vedla seba a automatika proste funguje 🙂

handricky
5. nov 2014

@lagunasa ja som ich v ruke nedrzala.. ale z kukuricneho skrobu sa pouzivaju uz od 0 mes..
pokial by boli viskozove, tam by sa prazenica smykala.. vsetko ostatne je ok.

mirkamih
6. nov 2014

my používame látkové plienky 7 mesiacov a sme nadmieru spokojní. šila som sama v štýle Haipa Daipa, nohavičky Flip. inak ak by mal niekto záujem, viem poskytnúť strih na plienku aj na PUL nohavičky.

sasa123
18. nov 2014

@behulka ahoj, nasla som tvoj davnejsi prispevok, ze plienky so stay-dry vrstvou by sa nemali prat v prostriedkoch s mydlom. Plati to aj na mydlove orechy, resp. gel z mydlovych orechov? Dakujem

taanak
20. nov 2014

Dievčatá, už sem veľmi nechodievam, deti mi uz z plienok vyrastli..., ale potrebovala by som pomoc. Napisala mi maminka, ktora prebaluje do kapsoviek od Little Lamb 3m. babo a pretekaju jej. Prosim, mate skusenosti s tymito plienkami? Dakujem

bronis92
25. nov 2014

ahojte maminy. chcela by som sa opýtať, aký máte názor kupovať latkove plienky od ineho dietatka? nakolko premyslam, ako budem moju dcerku prebalovat, som naklonena latkovym plienkam. je strasne vela vyrobcov, materialov a pod. moja predstava je taka, zeby som nakupila klasicke stvorcove plienky plus nejake vrchne nepremokave nohavicky. Toto by sme pouzivali ked budeme doma. A ked pojdeme niekam na dlhsie, kde nebude take lahke prebalit, alebo z nejakych dovodov budem porebovat, aby plienka zadrzala na dlhsi cas, nerada by som davala pampersky, ale kupila by som ALL in One, alebo kapsace. Nakolko som nasla aj tu v bazare kopu inzeratov na taketo plienky, rada by som pocula nazor mamiciek, ktore takymto sposobom zaobstarali svojim detickam plienky, ci nemali ziadne problemy. Jasne, ze je to oprane, ale aj tak. Dakujem

papricka33
25. nov 2014

@bronis92 ja som pre prvu dcerku tiez kupovala od iného dietatka. da sa to pekne vyvarit v pracke na 95 st. + mozes pridat dezinfekcnu prisadu do pradla (DenkMit z DM market). Ja mam klasicke bavlnene stvorce. a teraz po 12 rokoch ich vyuzivam pri syncekovi 🙂 a funguju. uz sa trochu trhaju, ale da sa. kupila som mu moderne vrchne gatky, zopar bambusových zosilnenych a latkujeme jedna radost 😉 clovek ma dobry pocit, ked setri prirodu, peniazky aj ritku 🙂 minat mozeme na ine 😉
menezujeme si to presne ako pises. ked sme doma, latkujeme. ale v lete sme dali aj ked sme boli v meste. v pohode vydrzia, ak spravne zabalis a mas dobre vrchne nohavicky. ja som kupila Flip, nastavitelne, na cele plienkove obdobie, od 0 do 18kg /myslim/ nic sa cez ne nedostane ;)

papricka33
25. nov 2014

@bronis92 tieto su vhodne aj na stvorce, aj na vkladacky http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/bumgeni...
na tejto stranke mas aj sposoby viazania plienok. ja som dcerku balila uplne inak, teraz som sa odtialto naucila balit SARKANA a nestalo sa mi ani raz, zeby sa mi maly precikal. a to uz par krat ostal v plienke pri tatinovi aj 3 hodiny 🙂

behulka
26. nov 2014

@bronis92 vrchné nohavičky odporúčam kúpiť nové, aj plienky s PUL vrstvou - kapsové, AiO. Nepremokavá vrstva sa opotrebuje po jednom dieťatku a ak chceš, aby vydržali celé prebaľovacie obdobie, prípadne potom aj pre súrodenca, z druhej ruky sa to veľmi neoplatí.
Radšej vybrať slovenské značky - BabyLucy aj BambiRoxi majú fajn ceny.
Na von sa dajú využiť bambusové vkladačky (vydržia dlhší čas) spolu so štvorcovými plienkami, kapsové ani AiO netreba.
@taanak ak majú tieto kapsovku vnútro staydry vrstvu, môže byť problém pri praní v prášku s obsahom mydla, zanáša látku - pomôže vyprať na dlhý program bez prášku.
@sasa123 s mydlovými orechami skúsenosti nemám, no logicky vychádza, že áno 😒

bronis92
26. nov 2014

@papricka33 @behulka baby dakujem za info, este by som sa chcela opytat, na nejaku dobru znacku, alebo vyrobcu, ktory ma kvalitne klasicke stvorcove plienky?? lebo uz som pozerala v par obchodoch a to su uplne handry, nie ako pouzivala moja mama, ked som bola mala 🙂

bronis92
26. nov 2014

@papricka este pre uistenie 🙂 stacilo by mi nakupit stvorcove plienky, ked sme doma, tak ako vkladaciu mozem fat dalsiu stvorcovu a ked ideme von tak bambusovu? plus vrchne nepremokave nohavicky a je to?? 🙂

papricka33
26. nov 2014

@bronis92 ano . malo by to stacit 😉

zarica
26. nov 2014

@bronis92 Ahoj máme libstatske extra kvalita a sú super,používame ich vyše roka, mám aj kiko eco a vôbec som nebola spokojná, po 2 praniach zostali skôr obdĺžnikove...

bronis92
26. nov 2014

@zarica ahoj, mohla by si mi prosim ta poslat nazov obchodu, kde si ich kupila? (aj IP aby to nevyzeralo ako reklama) este sa chem opytat, ze aky rozmer je najvhodnejsi??

zarica
26. nov 2014

Ja mám 70x70... prvé mesiace sme skladali novosklad a potom na obdĺžnik... tie 80tky sa mi zdajú obrovské, tie používam ako osusku...

bronis92
26. nov 2014

@zarica dakujem pekne. dost mi to pomoze. ak sa este mozem opytat, kolko vrchnych nepremokavych plienociek treba cca kupit? nemam ponatia, ked sa precika stvrocovka, ze ako velmi sa tie vrchne nohavicky z vnutornej strany zamocia? a ci po kazdom prebaleni treba vymenit? mam na mysli PUL vrchne nohavicky

zarica
26. nov 2014

Jasné, chápem 🙂 na zaciatku sme kupili 4 ale točili sme dve, keď bolo viac nehôd, tak 3 (thristies ci ako sa volajú nám sadli naj, neskôr flipky vyhrali na plnej ciare)... keď sú ešte detičky malé, tak tak veľa neprecikaju, teda aspoň náš nie, teraz keď ma rok, tak cez deň 3 pulky a na noc vlniaciky

mamusia
28. nov 2014

Ahojte. Viete mi odporucit dobru plienku na noc pre chlapca,kedze moj maly(6mesacny) precikal v 2och mesiacoch vsetko mozno-nemozne,co starsia dcerka tak v 1,5roku az. On ako cika na jeden bod a lezi na bruchu,to precika vsetko. Davala som bamboozle strech s prefoldom dnu.
Mate nieco zarucene super na noc?

Dakujem pekne 🙂

handricky
30. nov 2014

@mamusia nic nejako super save a zarucene nie je.. bambusove plienky su viac menej podobne. a nohavickove mas vacsinou o tom istom: 3 vrstvovy skelet a nejaka 3 vrstvova vkaldacka.. tam to riesis uz len dovypchavanim. bamboozle je dobra plienka a potom uz len dovyphavat a dovypchavat..🙂 A viac vypchat brucho.. Moj pocuranec v noci vypije 7-8 dc mlieka. takze tiez vsetko prestal. Mal bamboozle, dovypchatu tensim prefoldom a hore este dalsiu kratku 3 vrsvovu.. teraz ho musim aj tak v noci prebalovat, lebo to do rana neda 🙂
Starsia dcera mi pocas 2 rokov v noci precikala asi 5 plienok.. Tento mladik to dava kazdu druhu noc.. Proste s tym pindulakom cura jak z hadice.

hermiona368
1. dec 2014

@bronis92 ja som kupovala MaM a tie su tiez velmi dobre 🙂 co sa tyka velkosti, ono zalezi ako babetko pribera, ci je chudsie alebo baculatejsie. Z tych mensich som nakupila len 15- 2Oks. Ja som si nakupila viac 80x8O ( MaM) a tie vyuzivam doteraz ( maly ma 14 mesiacov) Ale zozaciatku som ich tiez pouzivala ako osusku 🙂

bronis92
1. dec 2014

@hermiona368 nakoniec, moja mamina mala este odo mňa odložene plienky 🙂 vytriedila som ich a takých, ktoré sa ešte dajú použiť je cez 30ks, rozmery prevazne 70x80 tak snad vystaci 🙂

hermiona368
1. dec 2014

@bronis92 tak to mas perfektnééé 🙂 tie su najlepsie. Urcite ti stacia, ja som zo zaciatku prala kazdy den, lebo take male mimco stale prebalujes 🙂 vyhoda je ze velmi rychlo schnu a postupne budes dokupovavat co ti bude chybat 🙂

hermiona368
6. dec 2014

baby neviete poradit nieco na odretie od plienky ? maleho odrali na stehienku a stale sa mu tam sucha okraj plienky nakolko chodi. NAjskor som si myslela ze je to zaparene, ale raz je to uz uplne suche a na druhy den je to zase cervene. Skusala som: SUDOCREAM- zle, vysusuje, NIVEA sos a IMAZOL krem pasta celkom fajn, ale ziadna slava.Uz to ma takto 2 tyzdne. nesvrbi ho to. Poradite nieco ???? dakujem