Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
18. jún 2015

@dafnia ešte ANavy a Bamboolik sú české. Plienky šijem i ja, na Sashe je ešte Babytree a aj u vás na Orave bol niekto.
Ak by si mala možnosť ušiť si sama, strihy Ti viem poslať, nie je to veľmi náročné.

behulka
18. jún 2015

@moma na začiatok Ti postačí kúpiť 3 ks vrchných PUL nohavičiek, oplatí sa i menšiu veľkosť, ak nečakáte ´veľké dieťatko. Napr. tieto:
http://www.bambiroxy.com/category/vrchne-nohavi...
a možno pár bambusových vkladačiek.
Ak máš čas, fajn vysvetlené je to v tomto krátkom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
moma
19. jún 2015

@evka8756 a ktore tie vkladacie su najlepsie? najviac save? Lebo tie moje klasicke bavlnene nestacili ani ked som pouzila 2 naraz.

moma
19. jún 2015

@behulka Dakujem celkom som to z toho pochopila. Len by som este potrebovala poradit ake tie vkladacie plienky su najlepsie, teda najviac save. Lebo tie klasicke stvorcove bavlnene, ktore mam urcite nebudu stacit. Mala sa vzdy precikala aj ked som puzila 2 naraz.

behulka
19. jún 2015

@moma savosťou sú najlepšie bambusové alebo ľanové, no schnú najdlhšie.

evka8756
20. jún 2015

Hej tak ako píše @behulka 🙂

moma
20. jún 2015

@behulka
@evka8756
ano, len som myslela nejaky konkretny typ, prip. znacku. Nasla som rozne, 2-vrstvove, 3-vrstvove, rôzne rozmery, kratke, dlhe ktore sa prekladaju, alebo stvorcove co sa skladaju.
Potom tieto bambusove mozem vlozit este do tej bavlnenej na zvysenie savosti?

A dievčata este jedna taka primitivna otazka, ale ako tie plienky periete ked sa babo vykaka? Mne na nich ostali flaky, neslo to dobre vyprat, a to som bavlnene davala na 90. Tieto bambusove sa mozu len na 40 tak si neviem predstavit ako budu vyzerat.

behulka
20. jún 2015

@moma ja mam dvojvrstvové dlhé - sú také uni, od narodenia až po odplienkovanie, skladám tak, aby bolo vpredu 6 vrstiev.
A nastrihané štvorce cca 40 x 40 z tohto bambusového froté ( netreba ani obšívať):
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
Cenovo je to najlacnejšia varianta a keďže je to len jedna vrstva, schnú rýchlo.

denisads
21. jún 2015

Ahojte, chcem sa spýtať v tomto skúsenejších (nakoľko so staršími už to bolo dávno a zabudla som 🙂 ), či sa mi oplatí zaobstarať si, ušiť si tréningové nohavičky. Využívali ste ich?
Najmladšia má 18m, a aj keď nie som zástanca skorého odplienkovania, behá teraz v lete často bez plienky, a začala chodiť na nočník. Je to ale také, že občas si tú potrebu uvedomí, občas nie. Keď jej dám plienku (cez deň bývala doma v látkových), sťahuje si ju. Tak ma napadli tie tréningové, aspoň na skúšku. Vopred ďakujem za rady.

ivec16
21. jún 2015

@moma ja som pouzivala ten separacny papier, dost stolice to zachyti a plienku som hned zlcovym mydlom oprala, ziadne flaky mi nezostali...

behulka
21. jún 2015

@denisads podľa mňa sa tréningáče neoplatia. Ja som našim šila pár kusov, no využili sme len jedny pár krát. Tréningáče sú fajn pre dieťa, čo sa vie samo vyzliecť-obliecť, no občas má ešte nehodu.

denisads
21. jún 2015

@behulka dakujem za odpoved, tak to by veru nebolo nic pre dcerku. No, aspon usetrim 🙂

hanulka24
24. jún 2015

Baby prosim,viete mi poradit? Tato tema je strasne obsirna a neviem si pomoct:( maly ma 19mesiacov a 15 kg. Az teraz,pri plienkovej dermatitide sme zacali s latkovanim. Zaobstarala som si pouzitu,ale myslim si,ze velku vybavu. Kedze cika doslova ako zavodny kon a jednorazovky minieme za den cca 10-12,tak som myslela,ze aj latkovky. Vypije cca 2l vody,tak preto tolko cika..
Mam rozne znacky-bum genius,bambi roxy,baba boo a tomi tepee(netusim ako sa co pise,som v tom cisty novacik),kazda ma 2vkladacky. Vsetko som kupovala tu na MK a podla mna su v dobrom stave. Do kazdych nohaviciek vzdy vlozim dve vlozky. Viac sa nam neosvedcilo,lebo sa mu zle chodi. Zo zaciatku som davala navrch,na kapsu. Ale netusim ci su tie vkladacky so stay dry vrstvou...problem je v tom,ze nech robim co robim,vzdy sa mi precura az cez oblecenie,uplne na mokro a to prebalujem kazdu hodinu. Na spanok a na noc sa neodvazim dat latkovku,ale davam klasiku. Aj tu vela krat precura. Baby co robim zle? Investovala som do toho skoro 200eur,nic ine nerobim iba periem a prebalujem a aj tak je stale mokry a precikany. Som z toho sklamana popravde:(chcem v tom ale pokracovat,lebo ked mu to ma pomoct,tak urobim aj nemozne,ale musim robit nieco zle. Cakame aj druhe babo,kt.by som chcela latkovat,ked uz mame full vybavu. Mam dokopy 23 nohaviciek s dvoma vkladackami. Prebalovanie-kazda hodka vymena na kompletku aj s oblecenim...raz vela. Pranie mi nevadi,ale toto sa mi vidi fakt dost. A co bude v zime...pomooooc.

trulka999
25. jún 2015

@hanulka24 Ahoj, to máš všetko kapsové plienočky??? mne sa do kapsoviek osvečila kombinácia trojvrstvový bambusový prefold a k tomu trojvrstvová mikrovláknová vkladčka. Chlapci cikajú viac dopredu, takže treba dávať vkladačku viac dopredu. Ja by som radšej vyskúšala na tvojom mieste radšej nohavičkovú plienku, tie sa dávajú hlavne na noc, my ich používame aj na von, občas, lebo mám istotu , že to nepretečie. samozrejme nanu musíš dať vrchné nohavičky. a k tomu pitiu. nemyslím si, že malé dieťa by malo vypiť toľko veľa vody. lebo to nadmerne zaťažuje obličky, nie je dobré ani veľa ani málo. ja viem tak. Samozrejme každý sa stotožnuje s inými názormi.

torticky002
25. jún 2015

Maminky, predám látkové plienky 20ks, za 12 eur. Použivali sme ich iba pod hlavičku do postielky, od narodenia sme len na jednorazových. Su len opraté. Info v správe

hanulka24
26. jún 2015

Vsetko kapsove ano. Mam aj jednu nohavickovu,ale tu tiez hned precikal. Ja som sa inak tiez pytala na tu vodu dr.,ale ze je to v poriadku. Cukrovku nema. A uz som skusala aj nedat,no ale ako vysvetlite malemu dietatu,ze mu nedate vodu ked si pyta?!
Zacali sme neskor s latkovanim,ked uz vela cika. Mozno aj to je problem?! Aku nohavickovu plienku by ste mi odporucili?

behulka
27. jún 2015

@hanulka24 problém môže byť v tých vkladačkách - väčšie dieťa určite potrebuje bambusové. Nie sú tie vaše mikrovláknové/ bavlnené ? Tie nasajú omnoho menej než bambus.
Ešte ma napadlo, či mu tie plienky nie sú tesné, vtedy môžu tiež pretekať - no a posledná vec, či nie je poškodená nepremokavá pul vrstva.
Na nohavičkovú plienku si dala kapsovku alebo vrchné nohavičky ?

hanulka24
28. jún 2015

Aj vkladacky su rozne. Aspon myslim. Ako to zistim? Pytam sa fakt blbo,ale neviem:( na tu nohavickovu plienku som davala vrchne nohavicky bambi roxy,ale skusala som aj kapsovu plienku. Myslela som,ze to je asi rovnake,ci nie? Vcera som si zaobstarala Petit Lulu nejake SIO,nove. Uz sa susia,tak som zvedava. Budem referovat. Tie co mam uz pouzite z MK zial neviem ci su poskodene. Nevyzeraju,ale kto vie. To je tak ked kupujem nieco v com sa vobec nevyznam:(ale latkovanie sa mi napriek tomu velmi paci a nevzdavam to. Druhe chcem len latkovat. Napriek tomu,ze prebalujem a periem takmer stale,tak uz len za cca 2 tyzdne latkovania,som vyrazne usetrila na jednorazovkach. Neviem vsak kolko je to konecna suma sumarum,kedze stale periem. Ale ritku ma o 1000000%krajsiu. Takze aj tak som viac spokojna ako sklamana.
A vcera mal maly zrovna den kedy vypil "len"cca 1l vody,cikal ovela menej. Takze Trulka ma pravdu. Mohlo by mu to tak ostat🙂
Behulka a ake vkladacky(ak sa da tak konkretne)by ste mi odporucali,aj kde kupim?asi by som sla uz do novych. A co hovorite na Petit Lulu? Boli sme vcera na detskom festivale v Nitre a mali tam zrovna oni workshop. Kupila som jedny SIO complet,jedny vrchne nohavicky a 4.SIO(len jadra,kt.obsahuju viacvrstvove bambusove vkladacky),tak som zvedava velmi. Za to vsetko som dala cca 120eur(neviem ci vela alebo malo,som to ja ale obchodnik,ale v porovnani s pouzitymi co som za to dala,sa mi to zdalo ako vyborna cena za nove plienky). Som financne zruinovana na tento mesiac,ale s plienkami🙂

hanulka24
28. jún 2015

A este tam bola jedna nocna nohavickova plienka....

hanulka24
28. jún 2015

Tie baba boo sa mi zdaju ako mikrovlakno a bambi roxy ako bambusove...aspon myslim🙂ale rozhodne su to dva rozne druhy materialov

zuba
29. jún 2015

ahoj baby ostala mi posledná plienočka, čo rozpredávam plienkovú výbavu po deťoch kravičková IB veľ. M a ešte dvoje náhradné vkladačky k tomu. Nemá niekto záujem. Celé by som to aj s náhradnými vkladačkami predala za 11€. takže jedna komplet plienka plus dva sety náhradných vkladačiek. https://www.modrykonik.sk/market/plienky/c47l/i...

behulka
2. júl 2015

@hanulka24 Petit Lulu je dobrá značka 🙂 Vkladačky bambusové, na značke ani tak nezáleží.

hanulka24
3. júl 2015

Kocky po par dnoch skusania Petit lulu,vrelo odporucam. Urcite si este nejake zaobstaram🙂 Behulka,ale predsa ma len znacka zaujima🙂 nemam ziadnu sajnu ake hladat. Moooc by ste mi pomohli🙂dakujem

zuzka105
5. júl 2015

ahojte dievcence, maminky.... cakame babetko a rada by som pouzivala latkove plienky, tak sa zacinam o ne zaujimat. Mam par otazok v hlave (teda vela ale par takylch co neviem vygooglit vobec 😀 . Snad by ste mi mohli poradit. Treba babetko po narodeni plienkovat nasiroko? Ak ano, ako sa to robi s tymito latkovymi plienkami. Viem ze tie co puuzivaju pamers daju tu, na to klasicke latkove plienky a postolky. Ked chcem pouzivat latkove, dam novorodenecky vklad napriklad, nato tie pulky ci ako sa volaju tie speci nohavicky ale nejako si neviem predstavit ako potom urobim nasiroko... ??? To mam znovu dat na to dalsie plienky dosiroka a postolky ? To by malo babo asi velmi velky zadocek nie ? Sa bojim ci by to nevadilo chrbtici..Prepacte ze sa mozno pytam tak hlupo...

zuzka105
5. júl 2015

Druha otazka> Ked pouzivate latkove plienky, ,treba ritku natierat kremikom po kazdom prebaleni ?
Tretia otazka> Neviete ci niekde v okoli Trencina, Povazskej je predajna s latkovymi plienkami kde by mi mohli ukazat, poradit ? Pojdeme aj do Martina a do Tatier, tak pripadne aj tam a mohli by sme sa tam niekde zastavit....Prosim poradte ako ste zacinali? Boli ste niekde v predajniach kde vam ukazali poradili, alebo ste len studovali na nete a objednavali z internetu..? Moc dakujem

keziah
5. júl 2015

@zuzka105 mate tazkosti s bedrovymi klbmi alebo vam rutinne kazali balit nasiroko? ja som pouzivala sirsie vkladacky a to som povazovala za postacujuce, tak isto aj pediatricky.
Pri latkovych plienkach som babu na ritku nedavala ziadne kremy. Vobec.

nikushka1
5. júl 2015

@zuzka105 baliť na široko nemusíš pokiaľ ti to nepovie ortopéd na kontrole klbikov .od preventívneho balenia na široko sa upustilo a v látkovkách je to balenie aj tak trošku širšie ako pri jednorázovkách ja som naširoko nebalila takže v otázke balenia nepomôžem. tu na koníku je skupina látkovkárky pridaj sa do nej viem že to tam baby riešili.
riťku nenatieram lebo netreba ale to je zase prudko individuálne a záleží od dieťata.niektoré majú tak citlivú pokožku že aj v látkovkách im ju treba krémovať pri každom prebalení.
v trenčíne by mali maťpredajnu plienkyzbavlnky.sk. ked som začínala nebola som nikde len som si to na nete naštudovala a objednávala z vyššie spomínanej stránky a potom ešte z ekoplienky.sk

behulka
6. júl 2015

@hanulka24 ak by som mala kúpiť, vyberiem slovenskú značku - BambiRoxy, BabyLucy alebo aj tieto vyzerajú pre staršie dieťa fajn:
http://plienkyzbavlnky.sk/index.php?route=produ...
@zuzka105 predajňa s látkovkami je v TN, v PB je e-shop plienkovysvet.sk , po dohode robia prezentácie.
Veľmi dobré je toto video o látkovkách:

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
oskvarka
8. júl 2015

@zuzka105 ahoj tak mi sme tiez na siroko nebalili .. teda ja som nebalila novosklad vobec len taky inz sklad co bol skoro ako plienka na rovno len na konci som vytocila take kridelka a obopla.... bolo mi to jednoduchsie a plienku medyi noyickami mal asi taku skoro ako pri plienke na rovno... na tu sme presli mozno uz po mesiaci ak nie skorej takze som to brala ze vlastne na siroko sme... ani ma to nenapadlo riesit som to brala tak ze latkujeme tak sme na siroko.... .. ritku kremikom sme natieali velmi malo .. nevyuyili sme ani tie kremi ktore sme podostavali ako vzorky pri porode + mam jeden minisudokrem kupeny asi 2 krat sme mali take co vyzeralo skorej ako potnicky tak na to som dala radsej sudokrem.. inak nic a mali uz ma dva roky vsetko natieranie prebehlo cca do toho roka odvtedy fakt nic... ale isto verim ze deti su rozne ja som bola ako dieta latkovana a veru mala som velmi citlivu pokozku stale vyhodenu.... predajne ti moc neporadim ja som na dovolenke vv brne bola mrknut plienocky a inak len v DMke som kukala bambusove a este som sa u kamosky co latkuje inspirovala ale ona len bambusove stvorce davala a pulky baby lusy a pripadne vkladackz bambusove 30*30 baby lusy a separacky little lamb... ja som sa od jej zostavi odrazila a doplnila som ju par kuskami a este vrchne gatuse som dala radsej flisove a neskorej vlniaky tak ma to vyslo trochu viac .. nocne som si kupila plieny nohavickove bambi roxi ... inak sme stale na stvorcoch... este sme sa neodplienkovali.... ale bola som aj priamo v babylusy ... mili pan oni nemaju predajnu tak priamo vo vyrobni mi tam predaval tovar lebo to tu mame blizko (kysucke nove mesto) len sa s nim treba dohodnut dopredu lebo on tam stale nieje dal mi aj zlavu ukazoval aj nove latky a tak.... dokonca mi dal nejaku jednu plienku gratis nejaku vzorku co na nej testovali pranie... 🙂 ale vsetko co som bola kukat po predajnach teda aj v tom brne som bola az ked uz som mala prakticky celu zostavu skoro kupenu pripadne uz som bola rozhodnuta co chcem a celu problemiatiku som mala nastudovanu na nete.... skorej ako zabavku som v tom brne bola mrknut.. a nosice som obzerala... ja som inak plienky objednavala s baby lusy bamby roxi a latkoveplienky.sk tusim v tyzdni latkovych plienok ked boli zlavy... a z mall.sk som si objednavala bambusove a este z jednej predajne niekde na juhu ale to kamoska objednavala tak neviem aka to bola lebo v tom mall som nezohnala dost a uz mali vypredane... lebo mali po 8 eur za balik tie 3 bambusove plieny... aj ked tieto bambusovve to si mozes chodit do obchodu omakat ale to pranim velmi zmeni svoj vzhlad... a hlavne velkost ale inak na ne aj tak nedam dopustit... su to najviac save ake mam a rychlo schnuce.... mi prakticky pouzivame skoro len tie... a este tu som od jednej babenkz v prosope nieco objednavala s kosic.. take co mi este chybalo a inde nemali a este som si kupila aj z bazarika nejake veci.. hlavne vlniaky... 🙂dufam ze som pomohla.... a este ze s tych kvalitnzch som si doobjednavala MaM happy squers a Imse vymse velke plieny 80*80 ... tie mam su pevnejsie aj gramazovo tazsie... aj ked podla listka nie.... oni tie imsevimse su pekne farebne a maju presne taku gramaz ako pisu... MaM maju veciu.. som vazila na vahe :D.... ale nelatkujem ziadne... (chvilu om tie imsevimse latkovala) pouzivam ich ako osusky...mne osobne velke plieny na latkovanie vobec nechybaju... takze tieto nepovazujem ani za latkovaciu vybavu lebo uich tak nepouzivam...

zuzka105
8. júl 2015

@oskvarka wow dakujem za super rady 🙂 Inak ked som potom hladala na nete a po forach tak som tak nejako pochopila, ze pri latkovani sa vlastne automaticky davaju nozicky dosiroka, alebo su aspon viac ako pri klasickych plienkach papierovych. Takze uz nejake dalsie vrstvenie nema zmysel.