Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
24. feb 2016

@evik6484 raz dva odhadneš koľko treba dať prádla do pračky, 7 kg vystačí aj na plienky z 3 dní, ale odporúčam prať každý druhý deň.. občas maximálne tretí. a treba prať tak, aby si mala čistých pleinok pred praním aspoň na jeden deň, kým vyprané doschnú 😉

zuzuzuzka
24. feb 2016

@peluskovo uf vies, ze neviem ake som mala....proste take klasicke ako boli kedysi davno 🙂 ked o tom Ty pises, tak to vyzera uplne jenoducho, pohodlne 🙂 ale zase nemam sajnu aky je rozdiel medzi tymi plienkami, ktore su ake....ak by si mala cas, tak mi to mozes vysvetlit a ked nie, tak ja polustrujem po nete, kedze ma to o 9 mesiacov caka, tak som zvedava ake novinky su v dnesnej dobe, kedze ja som rodila pred osmymi rokmi 🙂

peluskovo
25. feb 2016

@zuzuzuzka poslala som prehľad v pošte, keďže je to dlhé do fóra 😉

fazulisko
25. feb 2016

@peluskovo ahoj, prosím, mohla by som tiež dostať prehľad do pošty? ďakujem moc

peluskovo
25. feb 2016

@fazulisko ano 🙂

katka_27
4. mar 2016

Ahojte kocky.Potrebovala by som poradit.Chcela by som použivat látkove plienky len mam z toho trochu miš maš. Bude mi stačit ked si kupim PULky vrchne nohavicky (cca 8 ks), Aio ("ta vsetko v jednom") 4ks - tu by som chcela na noc prip.von, a plienky 80*80 cca 60ks? Nejako nerozumiem tým nohavickam a preto neviem či toto stači alebo bude treba ešte niečo k tomu.Vopred Vám všetkým dakujem za odpovede.Prajem pekny večer.

lucmar2015
4. mar 2016

@katka_27 je skupinka latkovkarky.. Pod tam ;)

katka_27
4. mar 2016

@lucmar2015 dik už som tam 😉

agiagi
5. mar 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

@zuzuzuzka tak kazdej mamicke vyhovuje nieco ine.. 🙂 ale co sa mna yka tak s latkovymi plienkami by som sa uz trapit nechcela :/

botudami
13. mar 2016

Dobry den, mam zlu skusenost s farebnymi latkovymi plienkami Tots Bots Bamboozle Stretch Rainbow. Ja osobne pouzivam oranzove a v porovnami s klasickými bielymi plienkami rovnakého typu su tieto farebne ovela viac zapachajuce. Napríklad pocas noci je zapach v spalni, kde spime spolu s babatkom, velmi prenikavy a neprijemny. Ak ale pouzijem bielu plienku, zapach mocu vo vzduchu necitim. Zaroven sa mi stalo, ze mi pouzite oranzove plienky "splesniveli", ked som ich hned po pouziti nevyprala - na povrchu sa vytvoril mazlavy povlak. Po niekolkonasobnom vyprati sa na takto poskodenych miestach zacali uvolnovat z plienky oranzove bambusove vlakna a zostala len biela polyesterova sietka. Toto sa mi nikdy nestalo s bielymi plienkami Tots Bots Bamboozle Stretch, o ktore som sa starala rovnako - periem ich raz za 3-4 dni a aj napriek tomu, ze neperiem kazdy den, mi tieto biele nikdy nesplesniveli. Pritom sa o bambusovom vlakne vsade docitate, ze je antibakterialne. Z mojich skusenosti vyplyva, ze farebne Bamboozle Strech su menej kvalitne ako biele. Vedeli by ste mi to vysvetlit? Mate podobnu skusenost? Dakujem za odpoved. Danka

behulka
14. mar 2016

@botudami Ahoj,
neskúšala si ich reklamovať ?
Konkrétne s týmito plienkami skúsenosť nemám, no problém môže byť aj pri praní. SKús si pozrieť tento veľmi dobrý článok:
http://blog.anavy.cz/2015/11/usazeniny-vodniho-...

botudami
14. mar 2016

@behulka Ahoj, dakujem, clanok bol inspirativny. Plienky su uz po zaruke, takze reklamacia nepomoze.... Dakujem.

tindes
16. mar 2016

@barunka ano o tej metode,,bezplienkovej" som citala,ale neviem si predtsavit,ze nemam inu robotu cely den,nevarím,neupratujem,len striehnut na babo,kedy sa zatvari inak a svihom mu vsetko vyzliect(moj novembrovy-teplaky bodynko pancuchy) a nadstavovat ho nad nejaky kyblik abo umyvadlo.. ved by mal soky uz len z toho.. chudak.. na mojom malom vobec nie je vidiet,ze sa chysta kakat,toboz uz curat..a to ma rok.. mali by aj u nas spravit pekne separaciu tychto plienok zvlast do kontajnera a potom to spracuvat druhotne,ved tam su plasty,tie sa daju spracovat niekolkolkrat.. v Britanii ze vraj uz to robia.. ale u nas je to celkove s odpadom mizerne.. v takom nemecku abo Rakusku,to by Ste cumeli,ako separuju hadam do siedmych kategorii.. a vsetci to respektuju.. nuz hadam aj u nas raz svitne nadej.. 😉

huahua
16. mar 2016

Dievčatá, ja mám zas taký problém, že mne plienky aj po vypratí smrdia... nie močom, ale tak čudne... Mám rôzne vkladačky aj viacvrstvové skladacie plienky. čím to môže byť? Plienky som kupovala nové a žiadnu čínu. (keď operiem také tie klasické štvorcové plienky, tak tie nesmrdkajú). Periem v Lovele a dvakrát plácham.

ditatxu
16. mar 2016

@huahua caves 🙂 ja som mala tiez taky problem. Ale uz som nasla co na to, raz za cas ich po prani vyperiem este raz v sóde na pranie kratky program a potom krasne vonaju niciim 🙂

ditatxu
16. mar 2016

@huahua tiez periem v lovele a smrdeli mi tak zvlastne sladko kyslo

huahua
17. mar 2016

@ditatxu mne lovela sama o sebe vonia. Aj keď periem malej dupáky a bodíky, tak je všetko OK. Kamoška používa ariel sensitive a tiež má takýto problém s plienkami. Ona mi poradila pridať do vody trochu octu a fakt, keď ich operiem, tak voňajú "krásne ničím", ale to som kdesi čítala, že ocot plienkam moc dobre nerobí a dlhodobo asi ani práčke.
Už som aj premýšľala, že či to nemôže byť kvalitou vody, alebo hrúbkou materiálu a dĺžkou shnutia...

ditatxu
17. mar 2016

@huahua ja som skusala persil sensitive bupi dm lovela. Najlepsie vonia lovela ale tie cikanice nejak s tou lovelou vonaju tak kyslo. Proste sa ten gel podla mna poriadne nevyperie. Davala som aj ocot do plachania a ano su jemnejsie ale vraj ocot na bambusovky nedobre. Skusila som tu sodu do pracky co je a super. Nevonaju vobec nicim 🙂 Kvalitou vody, hrubkou atd to myslim nebude, lebo mne rovnako smrdeli stvorcove aj nohavickove plienky. A tom som davala nie, ze plachanie naviac ale jeden praci cyklus dvojhodiny bez prasku iba voda.

huahua
17. mar 2016

@ditatxu ja to nechápem.... tie klasické štvorce vôbec nesmrdia a periem ich spolu. Nohavičkové mám babi roxy - jednu po synovi - tá troška smrdká, ale nie tak ako tie vkladačky a tri mám nové, tie ani po opratí nesmrdia vôbec. Ale tieto nové vyzerajú byť iný materiál ako tá stará jedna.
A koľko dávaš tej sódy na jedno pranie?

ditatxu
17. mar 2016

Asi tak polievkovu lyzicu kopcom 🙂 tiez nerozumiem preco sa kazdemu plienky spravaju inak. A pracku mam uplne skvelu rok staru. Ale naa fb v poradni pre latkovacky baby pisali, ze niekedy aj tie super kuuul nove pracky narobia sarapatu, lebo maju setrny rezim na vodu cize naberaju malicko. Niektore doplnaju viac vody do zasuvky tak mozes aj to skusit. A ta soda aby to nebola bicarbona ale ta na pranie

huahua
17. mar 2016

@ditatxu ešte, že si povedala 😀 😀 😀 😀 ja by som tam ťapla bicarbonu 😀 😀 som ani nevedela, že je nejaká sóda na pranie

ditatxu
17. mar 2016

@huahua ved ani ja povodne!! V potravinach na mna cumeli jak puk ked som brala kelimky soody kazdy tyzden. Musia si mysliet ze mi hori zaaha 😀 az potom som sa docitala o inej soode.

huahua
17. mar 2016

@ditatxu vďaka, skúsim to. A táto sóda by nemala tým bambuskám škodiť?

ditatxu
17. mar 2016

@huahua nie neskodi 🙂 pokial sa nenechaju dlho namocene v tej sode tak nie

julyjj2
17. mar 2016

Dôležité pri sode na pranie je, aby boli plienky dobre vypláchnuté - totižto soda na pokožku je dost agresivna - podotýkam ak nie je odev dobre vyplachnutí. Ja som tiez prala plienky v mydlovom slíze po svojom-nastruhala som mydlo, prisypala sodu na pranie a miesto avivaze dala ocot 🙂

huahua
17. mar 2016

@ditatxu @julyjj2 Tak skúsim tú sódu. A to dvojité pláchanie by mohlo stačiť, či nie? Len som zvedavá, že či tá sóda ten pach len potlačí (prekryje), alebo odstráni.

julyjj2
17. mar 2016

@huahua na odstránenie pachu je dobry ocot a aj zmakci pradlo - nie ako avivaz- a samozrejme pradlo nie je citit za octom. ano dvojite plakanie postaci. ako hovorim ja som pristruhala mydlo-to zas ma svoj pach. plienky sice nie su vonave ale nezapachaju 🙂

huahua
17. mar 2016

@julyjj2 ocot som už párkrát aj ja skúsila, fakt to nie je potom cítiť - ani ocot, ani smrádek. Len dlhodobo to vraj nie je veľmi dobré - ani na plienky, ani na práčku.
Aviváž nepoužívam ani na plienky, ani na normálne oblečenie.

julyjj2
17. mar 2016

@huahua no praveze ocot sa dava aj do prazdnej pracky na odstranie vodneho kamena + soda a este aj pracaka bude usetrena od vodneho kamena 🙂

huahua
17. mar 2016

@julyjj2 Na vodný kameň je dobrý, ale že vraj poškodzuje tie gumené tesnenia v práčke.