Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

srnec
19. sep 2018

@lusyc ďakujem veľmi pekne za tip! A ešte otázka, tých kapsoviek v tomto prípade cca koľko treba mať doma?

lusyc
19. sep 2018

@srnec myslim, ze zavisi od bábätka a od toho ako často prat. Ja mam asi 6 ks na den, menim po kazdom použití, aj keby asi netrebalo, ale mne to je take divné, ked je pocikana, tak ju davam do prania. Dcera je viac ovocia, takze stolica je redsia aspon raz za den, separacky nepoužívam, tak vyklopim do wecka, preperiem a dam do vedra s deklom. Pouzijem pracie mydlo a kapsovka je prakticky vyprana, ale aj tak ju davam este na 60tku do pracky. Periem kazdy druhý - treti den, plne vedro. Na noc davam jednorazovky, ale bolo aj obdobie, ked vydrzala kapsovka v pohode celu noc. Takze 20 kusov kapsoviek pre mna je minimum, aby stihali schnúť.

srnec
19. sep 2018

@lusyc Díky moc za upresnenie 🙂))

lusyc
19. sep 2018

@srnec rada. Vela stastia. Je toho na trhu veľa, mozno bude treba poskusat, co bude dietatku vyhovovať, tak radsej na zaciatok menej nakúpiť.

jajodka47
20. sep 2018

@srnec Ahoj, máme presne také, sú super, čo sa týka prepúšťania na odev sú Popowrap asi neprekonateľné, ale bacha na ne!!! My sme mali tieto len na noc, lebo je tam strašne široký ten sucháč a robil nám odreninky do stehien. Závisí od stavby telíčka dieťatka. A aby som odpovedala na otázku, všade, kde sú tie vnútorné "chlopne" je možné použiť plienku tak, ako si napísala. My sme dávali klasické štvorce a do nich som vždy zavrela vkladačku-dve nana zvýšenie savosti. Dúfam, že som pomohla. Pekný deň

srnec
20. sep 2018

@jajodka47 si zlata, dakujem za odpoved a tvoje skusenosti 🙂

jajodka47
23. sep 2018

@srnec rado sa stalo. Akurát ma čaká látkovanie číslo 2, tak si rada aj ja pripomeniem čo a ako 🙂.

srnec
24. sep 2018

@jajodka47 gratulujem k "predmetu budúceho látkovania" :D 🙂

mimimami3
26. sep 2018

Dievčatá ako skladujete látkové plienky? ja som kedysi skladovala v tom špeciálnom vaku na plienky, no ten smrádok moču cez ten vak bolo cítiť (prala som vždy na 3. deň). čoskoro budeme mať opať dôvod na látkovanie, tak sa chcem spýtať: skladovanie v tom klasickom nerezovom odpadkovom koši (na pedál) zabráni šíreniu sa smrádku po kúpeľni? mám na mysli, že by som rovno sieťku doň dala, v ktorej budem prať (čiže už nie ten vak na plienky) a rovno do toho použité plienky (samozrejme očistené od stolice)...?

lusyc
26. sep 2018

@mimimami3 ja vzdy vyplacham vkladku aj kapsovku a tak dam do plastoveho vedra s vrchnakom. Nemam problem so smradom.

mimimami3
26. sep 2018

@lusyc aha, super... a to mas normalne plastove vedro, ci to specialne na plienky? plienky do neho davas len do sietky (resp. priamo do vedra)?

lusyc
26. sep 2018

@mimimami3 obycajne plastove 15l vedro. Nedavam do sieťky.

micici02
24. okt 2018

@tynushqa Ahoj viem ze je to stará téma, ale skusim. Ako robíš sliz prosim ta??

dracik13
25. jún 2019

Bundle of joy

gabika84
16. júl 2020

Ahojte, ak by mal niekto zaujem zacat latkovat, predavam svoju vybavu, na cene sa urcite dohodneme, potrebujem sa toho zbavit 😉

Kuk moj bazar

micici02
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkabazos166
6. okt 2020

@indy podla mna plienkacik super, uz ich mam nieco okolo 2 rokov...teda skoro 2 a pol? Pomaly odplienkujeme. Sedeli ked syn bol tucko, aj ked je teraz chudas sedia pekne. Aj ked som tocila dookola asi 5 puliek, vyzeraju zachovalo a budu latkovat dufam aj druje bejby ked bude 🙂. Co sa tyka vzorov, kvality, poradenstva, nevolila by som asi ine 🙂.

ninah1486
20. feb 2022

ja som latkove nikdy nepouzivala, mala som happy z bella4you

beahavala
22. feb 2022

celu dobu som pouzivala len jednorazove

beahavala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sakimichan
2. máj 2023

Ahojte, zaciname latkovat, mame aj merino plienky a chystam sa na pranie v lanoline + lan.kura. Nasla som vela dobrych recenzii na Imse Vimse sampon aj lanolinovu kuru ale nikde tento produkt neviem najst, akoby sa skoncil predaj. Viete dake blizsie info popripade poradit nieco podobne? Nasla som napr. znacku Ulrich.
Dakujem

vcielka_
3. máj 2023

@sakimichan ulrich je dobra znacka