Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
13. máj 2009

standu, ceske dievcata mi pisali, ze BBH je vacsia oproti IB, ale oproti nej aj vela nasaje

sisa.b
13. máj 2009

oli, CT su cushie tushies a BBH baby beehinds

zitaje
13. máj 2009

Nechcete niekto konopno-bambusovu Babyideu? Babyidea bamboo extra sa vola, povodna cena 5é5,- korun, teraz 10,- EUR, bez flakov...

martina46
13. máj 2009

ahojte,
chcela by som sa poradit. rozmyslam, ze si urobim akusi kapsu na vkladacie plienky.
kapsa by mala rozmera asi ako 80x80 stvorcovka poskladana na desatina, cize nejakych 16x40 cca
sila by som ju z obycajne stvorcovej a bola b jednovrstvova.
ide o to, ze mam milion vkladaciek a chcela by som ich vyuzit takymto sposobom, z e do tej kapsy by som vlozila dve. mam predstavu, ze by takato kapsa chranila pred rozchadzanim sa, ako keby som tie vkladacky len tak vlozila do nohavicie. a samozrejme llahsia manipulacia pri prebalovanim s vrtivym dietatom :D
myslite, ze to ma zmysel, aby som vobec nadarmo nevvytahovala stroj 😀
dakujem 🙂

zitaje
13. máj 2009

Mne to pride zbytocne. 😅 Ale zas ty si taka akcna v tom siti, ved skus. 😉 A potom poreferuj.
Len ked tam bude este aj kapsa, bude cela plienka este mohutnejsie. I ked aj savejsia o dve vrstvy obycajneho stvorca...

martina46
13. máj 2009

No práve že je to iba obyčajný štvorec, tie polopriesvitné plienky, to moc na hrúbke nepridá.

natashkaa
13. máj 2009

Ahojte prispevkov je tu mnohooo ja som si precitala prve tri strany nech sa oboznamim o co vlastne ide a velmi sa mi myslienka latkovych plienok zapacila. Baby vedela by ste mi niektora napisat do IP z coho ma pozostavat plienkova vybavicka babatko cakam v najblizsich tyzdnoch takze uz od novorodenca ak sa da. Pozerala som niake stranky ale tych druhov a typov je tolko ze fakt sa neviem vysomarit. Este otazka cim ich periete? aky prostriedok a normalne na 60? alebo viac

natashkaa
13. máj 2009

a este nieco http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... nasla som taketo nieco ze plienky na cele obdobie ma s tym niaktora skusenost? ze pomocou tych cvokov si ju navecuje nieje lepsie kupit len take?

standu
13. máj 2009

natashka, od strany 82 citaj, zopar stran a tem je vlastne vsetko 🙂 latkovky sa peru max na 60 (cize aj na 40) a kto ako, my v lovele....

bihan
13. máj 2009

Tak ma tu čúlite s tými CT, že som k nim mrkla na stránku, chcú 10 austrálskych doláčov za poštu (čo je necelých 6€) pri dvoch plienkach, pri väčšom množstve sa poštovné vysoko zvyšuje za 4 plienky 40 pošta, takže grupové objednávky sa asi neoplatia (a navyše majú teraz vybrakovaný stock).

Martina, nestačí ti poskladať plienku a šupnúť vkladačku do posledného prehnutia? 😅 Tiež mi to príde zbytočná robota.

kelila
13. máj 2009

Milé "obľúbenkyne látkových plienok",
prepáčte, že Vás tak oslovujem, ale jednoznačne po prečítaní všetkých Vašich príspevkov som sa zaľúbila do látkových plienok na prvý pohľad. A keď som uvidela Vaše albumíky s detičkami a látkovými plienkami a gaťuškami, tak som si povedala, a nielen z ekologického hľadiska, že "umelú " plienku dám svojmu dieťaťu len vo výnimočných prípadoch.

Ale aj napriek dá sa povedať podrobnému štúdiu 😀 Vašich príspevkov, bohužiaľ mám pocit, že rozprávate tak trošku rečou ako zo Star Treku - klingónčina.... 😉. Ale to sa asi zdá len nám začiatočníčkam. Ja sa tiež chcem obrátiť na Vás s prosbou ako Natashkaa, asi máme rovnaký problém. Ja tiež som rozhodnutá zakúpiť malému látkové plienky od novorodenca, a absolútne tápem čo a jak. Je obrovský výber, a Vy už predsa máte skúsenosti, ktoré by nám pomohli. Fakt som nebola lenivá a prečítala všetko, ale čím viac Vás čítam tým viac sa prestávam orientovať 😝 . Napríklad je úžasná Bihan, podľa mňa nie je v tejto téme nikto tak zorientovaný ako ona. Dúfam, že niekedy dosiahnem jej úroveň látkovania. A keď ešte pozerám e- shopy s týmito plienkami, a nekonečný výber, tak už neviem kudy kam.

Aj ja sa tak pripájam s veľkou prosbou o pomoc, napíšte nám do témy z čoho pozostáva plienková látková výbavička už od novorodenca.

standu
13. máj 2009

natashka, nie vsetky onesize plienky su dobre na novoska.....ale neskor iste. tento system je, ze sapredna cast plienky zmensi prehnutim. skus pozriet do mojho albumu, mam tam zvacsenu aj zmensenu popolini onesize tencel. iny system je takyto:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

kelila
13. máj 2009

Á Bihan,

ja som vôbec netušila počas písania príspevku, že si teraz na nete, a vidíš od srdca som ťa pochválila 😀 To je náhoda.

sisa.b
13. máj 2009

bihan, ides objednat? 😀

sisa.b
13. máj 2009

bihan, kde si to nasla? ja akurat komunikujem s jednou tetou z australie a ta mi povedala, ze pri 2 plienkach je postovne 20 AUD ☹ ale mala by som ja CT aj BBH 😀 😝 a potom uz sem ani nemrknem 😠

bihan
13. máj 2009

o, kelia, dík 😵 ale zase taký profík nie som.. a teraz ako už nenakupujem tak vôbec 😉

Čo sa týka výbavy, tak minule som kopčila k nám do témy jednu tabuľku

How many do I need?
Qty - Enough Diapers For..
6 to 9 - Part time use
12 - Approximately 1-2 days between washings
12 to 18 - Approximately two days of use between washings
18 to 24 - Approximately two to three days of use between washings (2 days for a newborn)
24 and up- Enough for siblings to share

Je to pre kapsy, ale tak na približnú predstavu na koľko prebalení urobiť výbavu.

Sisa, zvažujem 😀 Keď už sú jednoveľkostné, tak ešte snáď poslúžia 😝

bihan
13. máj 2009

Sisa, s akou pani? Ja som nahodila ako krajinu Francúzsko a rovno mi to vyhodilo poštu. A 20 AUD je 12 eur.. to mi stále nepríde také hrozné, ale za dve plienky celkom dosť, no 😒

standu
13. máj 2009

bihan, ta skromnost nie je na mieste 😀

standu
13. máj 2009

sisa daj stranku 😵

sisa.b
13. máj 2009

bihan, pisem si s jednou pani z darlingsdownunder.com.au a ta mi to presne zistovala. este sa pytala, ci je slovak republic to iste ako slovakia 😀

sisa.b
13. máj 2009

standu darlingsdownunder.com.au

bihan
13. máj 2009

Standu, teda od teba to neberiem 😀 😝

Sisa, teta asi pozerala poštovné s poistením, to je o dosť drahšie.. ak ju poprosíš o obyčajnú leteckú zásielku, malo by to byť menej. Mne nechceli takto poslať IB letecky, len s poistením, tak mi narátali poštovné vyššie než bola cena plienok.

sisa.b
13. máj 2009

bihan, ale nie je lepsie, ak to posle s poistenim? ak by sa nahodou stratili, aby som neprisla aj o plienky aj o peniaze 😕

sisa.b
13. máj 2009

tych 20 AUD sa mi nezda take strasne postovne, ked z cr som platila 400 skk 🙄

bihan
13. máj 2009

ja to furt hovorím, že z čiech sa neoplatí ani náhodou... je to zahraničie ako každé iné a má malý trh, takže pomerne drahé plienky.
No, ja už nikdy nechcem nič z USA s "priority mail".. je to síce s číslom na sledovanie zásielky, drahé jak prasa, ale zásielky mi chodia tak o dva mesiace, kým letecky to mám doma do 2t a zatiaľ sa mi nič nestratilo.

sisa.b
13. máj 2009

a cenu tam ma taku istu ako na stranke CT, akurat ma v ponuke aj tie BBH a ja by som samozrejme chcela aj taku 😝

bihan
13. máj 2009

a možno je to 20 bez poistenia 😅 😀

sisa.b
13. máj 2009

veru tam to poistenie nespomina 😕 😝

sisa.b
13. máj 2009

zajtra budem vediet 😝

bihan
13. máj 2009

Prečo až zajtra? veď austrálska pošta má na svojej stránke on-line prepočet ceny :p