Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
11. sep 2008

Do mesta na prebalenie nosím látkovky - nachystané kapsovky - Sára už má tvrdé bobky, takže vodu riešiť nemusím. Na dlhšie cesty mám ekologické Alany z DM-ka, takže tie sa dajú zakopať aj v lese 😀

Manžel síce prebaľuje, ale občas sa mu podaria úžasné kreácie, ako napr. vypchať nohavičkovú plienku bambusovým štvorcom a nedá na to vrchné gaťky, ale v princípe mu to ide super, keď mu všetko nachystám 😀

Dahlia, na českom MMB nejaká mamina predáva vraj úžasné home made shorties... tie sú asi na noc naj...
len celkom nechápem, prečo ti s PUL-kami všetko smrdí... pretekajú? Ja som mala prečúrané pyžamo asi 2x, lebo som vlňáky poriadne nenalanolínovala 😅

dahlia23
11. sep 2008

Ja neviem, prečo to smrdí. Ráno, keď vojdem do izby, no katastrofa.... ☹ A keď ju rozbalím, tak to je úplna facka.... 😝 A tie PUL mi nepretekajú, to sa asi ešte nestalo, neciká zas až toľko.
Fakt neviem, kde robím chybu.... ☹
a vďakka za tip.

quika
11. sep 2008

dahlia, mojej sestre sa stavalo, ze plienky po case zacali smrdiet - ked mala plienku dlhsie tak bolo velmi citit cikanie, ona pouzivala stvorce a prala na 60, tak ich musela tak raz za 2-3 tyzdne oprat na 95 a potom nepachli. mne tiez babylucy zacali po 3,5mes. srdiet, nie velmi ale uz to bolo tak divne citit, tak som ich tiez oprala na 95 a uz ich necitit, aj ked ich dalej periem na 50-60.

dahlia23
12. sep 2008

lenže plienky ako také nesmrdia. fakt neviem, cez deň je to v pohode, aj po plávaní, keď ciká takmer litre... včera som sa pustila do výroby vlnených gatiek, tak som zvedavá, ako to dopadne.

crysmile
12. sep 2008

dahlia ip 🙂

libka1
12. sep 2008

ja som nakoniec kúpila to tekuté žlčové, som prekvapená že to celkom príjemne vonia, som čakala echt smrádeček 😀

venonna
12. sep 2008

libka, a ako zabera? Je rovnako dobre, ako tuhe zlcove?
dahlia, dufam, ze vytvor nafotis, horime zvedavostou 😵

bezaz
13. sep 2008

babule, co ste doporucili alany jednorazovky, maju len od 4kg, myslite, ze nebude vadit taka vacsia plienka na novorodenca? mensie totiz nevyrabaju a do porodnice asi nema zmysel brat hned latkovky..

lilly
13. sep 2008

bez, tie alany som si vsimla tiez, neviem uz ich cenu, ale mali len midi a maxi, tie budu do porodnice podla mna velke, no ako alternativa, ked bude nutne neskor pouzit jednorazovky, budu asi dobre. No do porodnice kupim tiez z DM, ale znacku Babylove newborn, tie boli len za 169 sk, oproti pamperskam NB super cena. Doma budeme potom ficat uz na latkovkach. Na buduci tyzden mi maju prist plienky Baby Lucy z plienka.sk, sa tesim. Ostatne z nosime.sk asi pridu neskor 🙂

bezaz
13. sep 2008

lilly ved tie mam ako druhu alternativu 😉 ktore balenie si kupila? to mensie po 24 ks alebo 48?
ja mam zatial doma len BL, spolu s marcelkou sme objednavali z ciech, len nejako viazne dodavka, tak snad do novembra dojdu.. a teda mimi sa nebude tlacit von o moc skor 🙂

lilly
13. sep 2008

bez, este som ich nekupila, ale asi kupim tie po 48 ks. Ake ste objednali z ciech? Moje z nosime.sk by mali dojst vraj tak za 2-3 tyzdne, tiez dufam, ze dojdu do novembra, alebo do porodu 😀 Odtial som objednavala aj stvorcovky 20 ks Happy Squares, lebo tie co maju normalne v obchodoch mi pripadali stale ako sietka.. potom este 12 ks viacvrstvove Naturfolds, a zopar nohavickovych - 2 zavazovacie Disany, 2 zavazovacie Hemp Hour Strap, 1 haipa daipa, 1 pastelka, 1 tots bots bamboozle, 3 imse vimse vrchne nohavicky /1 NB a 2 S/ a disany vlniaciky natahovacie. Potom este take ako sampon na vlnu, lanolinovu kuru, sponku snappi a separacne vlozky Disana 🙂

bihan
13. sep 2008

Bezaz, ak nebudeš mať 4kg mimčo ako ja, tak asi budú ešte dosť veľké... na ten jeden týždeň v pôrodnici to určite prežijete aj v hnuskách 😉 Inak Alany máme aj my a som z nich dosť nadšená... držia dobre, trošku smrdia ako hnusky, ale je to účasná alternatíva k pamerskám, ktoré sú ešte drahšie 😅

bezaz
13. sep 2008

lilly no mam poskladanu celu zostavu, nieco som objednavala z ciech, nieco musim z nosime.sk a nieco z plienka.sk.. som si spravila normalne tabulku excelovsku a idem podla nej 😉
biohan no jo, zatial vyzera, ze mimi bude tak do 3kg co ma mooooc tesi 😀 napriek cukrovke 🙂

petusaaa
13. sep 2008

bez: aku ste to mali vahu a kedy to bolo? a kolko stoja midi alany?

bezaz
13. sep 2008

petka minuly tyzden teda v 31tt cca 1520g.. tak pochybujem, ze za dva mesiace priberie pri mojej diete viac ako este kilo a pol.. tie alany ked ma zabijes, nepamatam 😒

petusaaa
13. sep 2008

ok, nevadi, zistime 😉

bihan
13. sep 2008

bezaz, na to sa nespoliehaj, mne ešte v deň pôrodu hovorili, že to vyzerá na "normálne" mimčo a potom mi ju chodili všetci očumovať, lebo také veľké deti sa tam často nerodia (frantíci sú krpatí).

Mne sa zdá, že maxi alany stáli 3 stovky za 45kg

petusaaa
13. sep 2008

bihan: dakujem 😉 inak uz dlhsie ti chcem pochvalit malu. je fakt nadherna. a tie fotky, co mas porobene asi v nejakom programe... fakt super 🙂 😵

bezaz
13. sep 2008

bihan nestras, ja hlavne koli cukrovke nechcem, aby mimi bolo nejake velke 😲 aj ked tie odhady podla utz su uz teraz ozaj len odhady, ale snad neporodim obrika 😅

sjuzocka
14. sep 2008

Tak tie happy squares vyzeraju super kvalitou, mam ich uz doma. Akurat nechapem preco maju na etikete ze sa nemaju zehlit. Pritom su 100 perc.bavlna a mozu sa prat na 95. Fakt nechapem tu preciarknutu zehlicku

dahlia23
14. sep 2008

no, jasné, že výtvor nafotím, to bude môj prvý pletený výtvor v histórii (ak vôbec bude 😀 ). Vyzerá to tak všelijak, ale nechám sa prekvapiť, sama som zvedavá. 😀
Ozaj, neviete niektorá, kde sa dá na Slovensku dostať k takejto priadzi na pletenie

http://www.zlaticko.cz/index.php?page=detail&ko...

celkom ma to totiž chytilo. 😉

crysmile
14. sep 2008

ahoj dahlia, k tebe sa chcem uz dlhsie dopracovat, napisala som ti aj ip, neviem ci si si vsimla..
a super ze vies pliest, to ja len tisko zavidim.. 😉

dahlia23
14. sep 2008

nooooo, viem..... 😀 sa tak len tvárim, ale ani to mi nepomáha. 😀

crysmile
14. sep 2008

😀 dahlia, ale ved tak snaha sa ceni a cim dalej tym to bude len lepsie..

bezaz
14. sep 2008

dahlia jedna babula na mmb predavala tu vlnu, skusim to pohladat a hodim ti link do ip 😉

dahlia23
14. sep 2008

bezaz, budem rada, ak to nájdeš, lebo ja som to hľadal, ale nenašla som. ☹

bezaz
14. sep 2008

dahlia tak som to nasla, ale nakoniec som si to zle zapamatala, ta baba len strikuje vlniaciky a k tej vlne tam mala len odkaz na vysvetlenie, ze co je to merino vlna.. ale napisem jej, ci neviem poradit aj s tou vlnou 😉

dahlia23
14. sep 2008

ďakujem moc...
tá pani zo zlatíčka by mi ju poslala aj na sk, lenže poštovné je 280 skk. 😒

dahlia23
14. sep 2008

našla som na http://shop.ddjd.cz/ nejakú priadzu zo 100% prírodnej vlny - sport (vyrába ariadne), tí fungujú aj na SK, takže ju asi objednám. Podľa popisu by to malo byť ok. Tešííííím sa!!!! 😎

lilly
15. sep 2008

ja som ovciu vlnu na sk nasla este tu, len je dost draha..
http://www.ovciavlna.sk/index.php?main_page=pro...
kolko vlastne vyjde z takehoto 100g klbka? napr. na vlniaciky, alebo vlneny obdlznik? Alebo teda kolko klbiek treba na to kupit?