Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
6. júl 2009

vladka, mne ostali este 3 kila, 15 som dala dole. tebe po porode ostalo 20? 😨 a to som si myslela, ze uz nikomu viac ako mne neostalo 😝

standu, som zvedava, co ti odpisu. tie raketky boli moj favorit davno a su krasne 🙂 akurat keby som prala s ciernym, tak by tie plienky casto nemala. s tmavymi vecami velkacov ich prat nechcem - oni su vecne od piesku, blata a ineho bordelu 😝 ja biele chlpy zapnem dnu a hotovo 😎

sisa.b
6. júl 2009

zuzz, ked miniete menej plienok vdaka BKM, tak je to super 😉 😵 ale ked mamicka nema sajnu o BKM, ani nedava babo na nocnik a minie 3 hnusky vratane nocnej, tak to je fakt hnus 🙄 😖 a sama viem, ze babo cika, aj ked ta plienka tak nevyzera. a ked je tam uz raz moc, tak tie bakterie sa tam mnozia a mnozia... a plienka pritom nemusi mat 2 kila. je to jednoducho nehygienicke a hnusne 😝

zuzz
6. júl 2009

sisa, ja davam doma obycajne latkove stvorce, na tych citit, ci cikala.
nehadam sa, su aj take humusacky, co neprebaluju poriadne, ale netreba vsetky maminky s malou spotrebou plienok hadzat do jedneho vreca.

odkedy som sa tu nechala prehovorit, ze latkove plienky sa oplatia, tak jednorazovky sice doma mame, ale pouzivame iba v pripade nudze - ked tak vela prsalo a plienky neschli, alebo ked ideme na cely den prec, tak nabalim do tasky tie. (hoci do samorina k bez sme sa vybrali s IB na zadku, aby bola fesanda v satockach 😀 )

evicka1
6. júl 2009

ahoj kocky
vidim, ze vsetky saliete po ct ckach. ja mam doma dvoje a teda dost ma sklamali ☹

zuzz
6. júl 2009

evicka, a v com?

evicka1
6. júl 2009

zuz: straaaasne sa ozmolkovali 😠 a ten vnutorny flees je sama biela bodka to ma tak toci. a vkladacky sa scvrkli
ale savost maju dobru ale za take peniaze som mala aj lepsie. napr ib sio 😀

standu
6. júl 2009

sisa ja biele chlpy odstranujem takym lepiacim valcekom 😉 ocikanu ju namocim do mia, ked mam cierne na pranie, operiem, ked nie, vyzmykam v pracke a hotovo 🙂

zuzz, CT su fajn...save, vela vrstiev bambusu, chlpate, makkucke, flisik vnutri...aj ked vdaka nemu nevies, kolko dieta cikalo 😠 vsite jadro, dve pridavne vkladacky.

standu
6. júl 2009

evi ja vsak ako velke plus beriem onesize ppri CT...nremusim kupovat Mko a Lko bittku, ale mam jednu CT 😵 mne to scvrknutie nevadi. a su cele makkucke oproti IB (tie su podla mna tvrde, to robia tie tvrde vkladacky 😠 )

evicka1
6. júl 2009

ale na pohlad su pekne teda ze su mekke z vonku ...

standu
6. júl 2009

evi aj znutra 😵

evicka1
6. júl 2009

standu: vidis sto ludi sto chuti... 😉

evicka1
6. júl 2009

no ale chcela by som nejake vlniacky na leto ... neviete nejake dobre

evicka1
6. júl 2009

este k tym ct mam mt a tie su teda pre nas viac vyhovujuce. tie sa nescrkli ani neozmolkovali 😀

zuzz
6. júl 2009

my este asi take super save plienky nepotrebujeme. alebo ju pricasto prebalujem? len raz bola plienka total precikana - to bola ta nova LB. ale po dalsom oprani uz sa to nezopakovalo.
IB SIO mame doma 2kusy.
asi pockam, co bude na jesen, ked sa ochladi a v zime, ked to zas bude pomaly schnut. zatial nemam predstavu, ako to budem stihat s latkovanim.

tamka84
6. júl 2009

standu čo je to mio?
a mne ostalo 30 kg ☹ a ešte 15 mám stále na sebe a už neviem čo s tým robiť, ked ja si neviem odoprieť sladké. A v stredu idem manželovi na promócie tak som dnes bola nútená si kúpiť nejaký elegantný vrch, nech tam neidem v športovom a to bolo moje najhoršie nakupovanie doteraz ☹ Všetko na užovky čo sa mi páčilo. Ja tak závidím mamičkám ked vidím že majú malé bábo a sú chudučké... 😢

vladkaz1
6. júl 2009

Sisa tak tak ale ja uz som dala 14 dole ale pribrala som teraz 2 a nechapem z coho 😝 😀
Zuuz mas pravdu netraba davat do jedneho vreca ale ako Sisa pisala na cely den bez toho aby davali curat do serblika .. tak to je humus aj s nocnou ☹ 😔
Neviem sa zapojit k vam do debaty lebo take nemae ani mat nebudeme az pri druhom 🙂

standu
6. júl 2009

Miofresh, dezinfekcny prostriedok..nalozis do neho plienky vecer a rano len vymachas 😉
http://www.branakdetem.cz/dezinfekcni-prostrede...

mne sa MMT tiez pacia...maju vsak nevyhodu, nie su chlpate 😵

zuzz ani nam taku savu plienku netreba, ale zide sa..aj obcas na noc, na cestu, na dlhsie von.... a druhe dieta bude mozno cikat viacej ako krpana, ktora ledva 2deci vody/caju vypije za cely den 😖

tamka ja nezavidim nikomu nic...moj nema rad, ked zene kosti hrkaju 😉 kojim, tak nieco jest musim kde by som k mlieku prisla? ja som pribrala v tehu 8kil 😀 takze do 2mes po porode som mala svoju vahu. ani ja si sladke neviem odopriet, kazdy den cosi musim mat 😝 v tehu som sladkosti vobes nejedla. same zdrave veci, zeleninka, musli....a po porode som bola schpona zozrat 300g milku za 2 dni 😀

inak ja konstantne vazim 68kil plusminus od 8.rocnika ZS 😀 😀 😀

standu
6. júl 2009

nezatvara sa tema po 10tisicom prispevku???? to som si asi vymyslela, hm....ak by som vas rano nenasla, tak co? 😀 musim bezat mala mrnci uz som ju aj kojila kurnik dobru noc

vladkaz1
6. júl 2009

jaaaj Standu 😵 no moja vaha 67 a mala som aj 48 to som bola kocka nikdy som nehrkala 😀 momentalne 74 takze 😖 mam co robit tak 6=7 kil 😀 staci a budem spokojna, ale mojmu sa tak sito paci taky stred ani chude ani tlste teraz sem tam hodi steklivu poznamku na moju postavu 😝 ignorujem 😀

tamka84
6. júl 2009

standu ja nehovorím aby na žene kosti hrkali ale tvojich 68kíl by som brala hned. 😅 No ved aj ja kojím preto nemôžem žiadne drastické diéty..
Ten mio sa mi pozdáva. 🙂

brinzulka
6. júl 2009

baby!!! ako sa v TT hovori...no neni o com..ked nie je ani rici ani cici 😉

vladkaz1
6. júl 2009

tamka a ty si na foto jaka chudunka 😉

vladkaz1
6. júl 2009

Brindzulka tak moje slova este ze som z TT 😀 😉 😵

brinzulka
6. júl 2009

asi som mohla napisat, ze NENI..NENY o com......sa vyslovuje
mat tak vase problemy pred porodom..s opuchnutymi labkami a vyplestenym pohladom na vahu pred poradnou 😀 😀

zuzz
6. júl 2009

no jo, ale ja uz dalsie neplanujem. dve my stacia. tak zbytocne sa napakovat drahymi plienkami, ktore potom zas budem predavat.... ale lakaju ma. len keby to tolko nestalo. alebo keby som o nich vedela, kym som este bola tehu a pracovala. to by sme mali inu vybavu. ☹ teraz uz len slintam 😖

tamka84
6. júl 2009

vladi ale to je stará foto. 😅. V albume mám aktuálnu 😖

standu ešte som chcela, nevedela si mi poradiť. Viem že si tuším predčasom kupovala golfáč. Ja teraz zháňam, ale nemám ani poňatia aký by som chcela. Dve hlavné podmienky: lacný+ polohovateľný až do ľahu. Nie je tu na koni nejaká debata o golfáčoch? ale myslím taká všeobecná, lebo čo som našla tak tam rozoberajú len určitý druh.
porad nejaké dobré stránky. 😉

vladkaz1
6. júl 2009

😀 ja som isla na poslednu poradnu som mala 83 som sa hambila pred Deckovom jak pes 😝 no a este upustil taku poznamku ze sme sa nejako rozrastli haha 😝 nevadi ja som dala v porodnici dole 6 kilo som bola ze vau .. ale cez vianoce som nabrala 10sat dobre co??? som len zrala ja som nekojila takze 😝

nevadi pri druhom sa budem krotit hihi no oki teraz o plenach no mne sa paci ten cmeliak Sisa co mas na foto 😀

vladkaz1
6. júl 2009

tamka je tu debata o golfacoch dokonca aj o lacnejsim som nieco citala 😉

vladkaz1
6. júl 2009

este som vam chcela povedat, ze dnes sme mali tu SWB velur na kupku kapsu a mamicky na mna pozerali jak na debila ked som malu davala do plaviek 😝 kukali co to je? za plienku jak na chuderu

sissik
6. júl 2009

az mi zle doslo ze 3 hnusky na den. ked chce setrit, nech radsej perie, ale nenechava dieta vo vlastnych stankach 8 hod. to uz co je za matku. bud prebalim hnusku kazde 2-3 hodky alebo periem. a cely ten clanok je napisany stylom - kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody.

vladka kasli na take. kazdy sme nejaki. inak my tiez menime pradlo a tricka kazdy den, nohavice ja menim po 2 dnoch, muz nosi aj dlhsie, ale k 2 prackam denne sa neviem dopracovat. jedine, ze periem aj postelne pradlo a uteraky, ale to robim raz mesacne, kym to vsetko nazbieram 😉
takze plienky poslal v stredu? ja ze v utorok. potom je jasne, preco dnes neboli. zajtra snad budu.
ked som povedala nasim, kolko stali plienky, len oci prevalili. ale na jednu mi prispeli 😀 uz sa mi nezmestia do suflika a stale by som nejake kupovala. kebyze nepouzivam stvorce, tak ich mam samozrejme malo.
no a uz som preradila kiko bambusove stvorce na latkovanie. su krasne jemnucke. laka ma to povymienat bilele stvorce za tie kiko bambusky. ale to uz muz asi fakt nerozdycha, vska by som ich potrebovala 3-4 balenia, aby bolo dost na vymenu za gazove stvorce