Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
27. júl 2009

dudri, no ja neviem, ale holky mi tu tiez pisali, ze vlna s upravou superwash asi nebude tak dobre drzat, ako bez nej 😕 ja mam tiez z tej rady doma vlnu, ale chcem to na svetrik na zimu.

blueberry nemame. vyzeraju podobne ako swb econappi, ktora nie je zrovna nas favorit. bumgeniusku mame omnoho radsej 😝 zdaju sa mi tie blueberry dost drahe.

katka0602
28. júl 2009

Ahojte dievcata! Vdaka za rady co ste pisali minule. A este by som vas chcela otravovat, zostavila som si objednavku, taku skusobnu. Viem ze ak sa dam na latkovanie na 100% tak mi tato vybava nebude stacit, ale na vyskusanie staci? Pokryla som zhruba vsetko? Prosim vas kuknite sa na to a poradte mne neskusenej latkarke 🙂
Prepacte ze vam to pisem v anglictine, ale nie som si ista s nazvami ako sa konkretne plienky volaju u nas. Tu je ta moja objednavka:

- FuzziBunz Perfect Size Pocket Diaper
- Mommy's Touch One Size Diaper (Easy Clean - Snap Closures)
- Bamboozle Fitted Diaper
- bumGenius! Deluxe Bamboo Fitted Diaper
- Chinese Prefold Diaper - Individuals
Size-Price - Regular (4x6x4)
- Chinese Prefold Diaper - Individuals
Size-Price - Premium (4x8x4)
- Kissaluvs Contour Diaper
- Blueberry Coveralls - Snap
- Swaddlebees ABC Wrap
- Swaddlebees Fleece Wrap
- Swaddlebees Hemp Insert
- Snappi Diaper Fastener
- bumGenius! 3.0 All-In-One Diaper

A este mam trochu strach z cislovania. Vsade pisu ze "vyberte si spravne cislo, inak mozu plienky zle sediet a pretekat". Moj maly je na hranici s a m - s-ka sa mi uz velmi neoplati lebo o mesiac-dva mu budu male a zase m-ka neviem ci mu nebudu este velke, budu mu zle sediet a ja budem z latkovania sklamana. Aku mate skusenost s cislovanim? Viem ze kazda firma je ina... Moj maly ma okolo 7,5 kg.
Dakujem!!!

matja
28. júl 2009

Katka, to číslovanie je dôležité hlavne pri kapsovkách a AIO. Pri nohavičkových plienkach to až tak nevadí, aspoň nám nie, Paťko je teraz tiež tak na hrane medzi S a M a používame oboje.

Neštudovala som dôkladne tvoju výbavu, ale padlo mi do očí SWB flisove nohavičky - tie by som nebrala, su vhodne pre male deticky, kym nezacnu sediet, ja som im sice po dlhej dobe prisla na chut, ale radsej si uz zober nejake vlniaciky.

mozem vediet, ake su to fitted diaper?

hasisihanulka
28. júl 2009

Labutka, dakujem za popis, budem sa tesit na foto. Aj mne sa zdaju dost drahe, ale pozdava sa mi ten matros a ta bodkovana latka 🙂

Dudri, cim lanolinujes loviky? Nam funguje kura Disana, aj lanolin z lekarne. Nepreteka a to je Simon taky lenosko, stale sedi na ritke.

Katka, nepises, kolko z coho beries.. Nechcela by si uz viac AIO resp. kapsovych plienok? co sa tyka PUL nohaviciek, standu raz pisala, ze Imse su lepsie ako Swaddlebees - len neviem, ci ich v US maju. Flisove nohavicky neber prilis velke, sediacim detom uz zvyknu prevlhat. A konope ako material ma vobec nenadchol, ani na dotyk, ani savostou. Ak maju ine inserty, tak vezmi radsej tie.

standu
28. júl 2009

katka ked dam malu spat trocha tvoj zoznam omrknem 😉 imse gatky nie zeby boli lepsie, ale mne su sympatickejsie na omak a tymi kridelkami po bokoch aj istejsie 😉 zasa SWB vedu dizajnom

flisky by som vobec nebrala.. uz som kukla, tak chybaju mi obyc stvorce na tolko vrchnych gatiek, myslim, ze ich volaju flat nappies...okrem tych flisiek ja myslim, ze ok. mne hemp nevadi, a podla mna aj dobre saje...hemp. ach jaj, konope 😔 aj ked niet nad bambus 😵

tami mne pretecie kazda nova plienka 🙄

k velkosti plienok- moja mala ma cca 8kil a pouzivame flexitot 1, SWB aj BG vobec nezmensujem, BLbamboo M/L kedy ako, UD tiez zmensujem len ked sa mi chce, IB mame Mka v pohode, CT nezmensujem...takze je to fakt individualne.

dudri
28. júl 2009

hasisihanulka,
mam lanolinovu kuru Ulrich
1PL naliat do 1liter horucej vody.
nechat vychladnut na 30stupnov, vlozit vlniacky , nechat 6h alebo celu noc.
viem malo byt vyplachnut 4-6l vody, nedala som...

dudri
28. júl 2009

aj lanolinovat raz za 6-8tyzdnov

dudri
28. júl 2009

katka, chyba stvorcove plienky, viacvrstvove plienky,2ks sponky snappi, aspon 2vrecka na pouzitie, 1vrecko na cestovanie,
aspon 3-4 vlniacky
2 PUL

lilly
28. júl 2009

ahojte, pridala som denimku do albumu 😵
ja mam objednane pulky blueberry, som zvedava, ake budu, cakam ich kazdym dnom

katka, ja by som objednala na tvojom mieste urcite M, ja som mojej 3 mesacnej slecne brala napr. itti bitti rovno L, sice obcas pretekali, no uz v poslednej dobe nepretekaju takmer vobec, zjavne dorastla 🙂
inac podla mna fajn vybava na zaciatok, flisky by som tiez nebrala.. tych chinese prefoldov kolko beries?

lilly
28. júl 2009

no nejake tie stvorce by tam mohli byt este, ale ak by mala katka dost tych prefoldov - to su viacvrstvovky, tak stvorce nemusi, ja radsej vypchavam vv ako stvorec, lepsia savost, menej zehlenia pre mna 😀
vlniaky zatial nemusia byt, sak maly ma 3 mesiace, vrecka mozu, nemusia byt, ak bude skladovat v nejakom kybli...

hasisihanulka
28. júl 2009

Hm, Ulrich nepoznam.. Ale lanolinujem fakt tak 15 minut a potom zmykam a drzia.. Neplacham, ved ten lanolin ma zostat v gatkach.. Mozno by som skusila dat o lyzicu naviac, aspon takto na zaciatok. Ja periem a lanolinujem tak kazde dva tyzdne, bud kvoli zaspineniu alebo zapachu - mame len vlniaky.

lilly
28. júl 2009

ja som lanolinovala s poriadne vacsim mnozstvom disanovej kury a neplacham vobec, sak by sa to vyplavilo z casti podla mna, len vyzmykam.. no to pretekanie je aj tym, ze tie loviky dzersej su velmi tenke, tie organic by nepretekali.. SWB su tiez tenke, obcas mi prevlhnu, musim castejsie menit vnutro..

dudri
28. júl 2009

kde ste kupili Disanu? eshop nosime.sk, plienocky.sk

lilly
28. júl 2009

ja na nosime.sk
no radsej by som nabuduce kupila lanolin z lekarne, ten je podla mna najlepsi, no tu ho neviem kupit, musim este jednu lekvaren skusit, tam som nebola este a tam vraj robia masticky..

hasisihanulka
28. júl 2009

Dudri, Disanu mam z nosime, ale podla mna ti bude vyhovovat aj lanolin z lekarne. Ziadna praca navyse a je to lacnejsie. Pripadne skus pozriet bratislavske e-shopy, tam to vies vyzdvihnut osobne a usetris na postovnom. Nam drzia aj loviky dzersejky, len po noci (teraz v lete ich davam aj na noc) su okolo noziciek trosku vlhke.

sissik
28. júl 2009

ja lanolinujem v IV kure, dam 3 lyzice do 1,5l, necham aj 24h, medzitym s tym trochu hybem. potom len vyzmykam, neplacham a drzia perfektne.
budem mat normalny lanolin, donesie mi sesterka lekarnicka, tak potom budem skusat ten

labutka
28. júl 2009

ja som nalanolinovala, a tie vlniaky su na dotyk take akoby mastne - to tak ma byt? alebo len niesu dost vysusene?

inak som hrda na marcovky 2009, vsimate jak sa sem pomaly pridavaju? matja, nsoci, lenka, a ostatne marcovky, vsimate ze v latke mame zatial len chalosov? 😀

a supla som nove foto do albumu, hlavne na hambacovu fotku som hrda, ta sa vydarila. 😵

inak mne sa tiez zda, ze ked ma adam novu plienku, na prvy krat vzdy pretecie a potom uz je v pohode. to je nejaká móda? 😀

matja
28. júl 2009

labut, presne tak, aj potulka a baskaj k nam patri. A z novych nadejnych latkarok su tu tiez len mamicky chlapcekov - katka0602 a zuzic. Iba ak by sa podarilo nahovorit Katju - tá ma doma baby dve 😀 😉
baby, my by sme mohli zalozit novu temu: Marcovky latkuju 😀 Ak dobre pocitam, tak nas je 7 + 2, ktore sa este asi nerozhodli 🙂

hasisihanulka
28. júl 2009

Hej, oni su tak trochu mastne, najma ked su este mokre - zostava po nich na rukach taky film. Ked uschnu, tak to az tak necitit. Aspon na tych lovikoch jersey a organic nie.

Labutka, ukazkove foto! Nasla som tam aj tu blueberry, na malinkatom Adamkovi je dost vtipna 🙂
No, inac pre chalankov je na latkovky o dovod viac, ze sa im tak neprehrievaju vajka.. Tak niet sa co divit 🙂 Ale ja sa tesim uz aj na babske satocky, z ktorych trci daka pekna plenucha.

dudri
28. júl 2009

som zvedava ake potreby pre male mimino,
napr.
najma 30ks stvorcove plienky +viacvrstvove plienky

nohavickove plienky:
zvazovacky
treba alebo netreba
BL bamboo-siroko na baleni

vsetko v jednom
BG,SWB. IB-uzke rozkroky

vrchne nohavicky
vlnene a flisove

a este co??

viviktorka
28. júl 2009

Ahojte, nechce sa mi tu citat tych 300 stran 😒 , nepouzivate niekto plienky Bambino Mio? Su dobre? Dakujem.

dudri
28. júl 2009

tu nikto nepise o plienkach bambino mio...
aj niekto sa pyta..ano,
takze neviem povedat.
videla som v obchode Predeti... su zabalene, neviem ake materialy su dobre???

andrea12737
28. júl 2009

Ahojte baby... mam 50 cc, 12vv...tie zavazovacky su naco dobre, nestaci ak to spojim snapkou a dam pulky, alebo su lepsie zavazovacky a pulky... inak pocet stvorcov bude postacujuci na pranie kazdy druhy den?

sissik
28. júl 2009

labutka ja mavam vlniaky tiez take akoby mastne. a nepustaju. po prvych lanolinovaniach boli menej mastne a trochu pustali. teraz uplne v pohode.
pri lanolinovani ich este trochu masirujem, aby sa lanolin dostal co najviac medzi vlakna. a je to dobre na ruky.

lenka138
28. júl 2009

labutka aj ja teším z toho koľko nás je 😀 a na tom máš najväčšiu zásluhu ty 😉 , to musí byť dobrý pocit 🙂 🙂 🙂

dnes som si bola v metráži kúpiť flis, viete aký super som zohnala, som porovnávala s jednou separačkou, čo som si origoš objednala z plienocky.sk a je to skoro to samé. Akurát cenový rozdiel je značný. jedna separačka z netu-40 korún a pol metra v obchode 70korun

katka0602
28. júl 2009

Vdaka za odpovede! Vidite, o tych flisovych nohavickach by ma ani nenapadlo, ze nie su vhodne pre babatka co sedia - taketo veci poradia len skusene latkarky ako vy. 🙂
Matja, ty si sa pytala ze ake su "fitted" plienky, napr. tieto:
http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=2
Nie som si ista, ale asi su to tie "tvarovane"
Este raz vdaka!

sisa.b
28. júl 2009

holky, no vy idete 😀 ani nestiham docitavat. ale chcem napisat, aby ste nekupovali kuru ulricha, lebo pretekaju po nej vlniaky

sisa.b
28. júl 2009

labutka, krasne fotky 😵 a ze 5 mesiacov 😨 to leti, si ta pamatam ako tehulku, ktora si robila vybavicku 🙂

ja som si objednala klieste na patentky s patentkami, tak som zvedava, ako to bude fungovat a uz budem moct konecne dosit tie moje plienocky 😀

standu
28. júl 2009

andrea, zavazovacky su dobre na to, ze sa daju pouzit len tak, aj ako "drziaky" na stvorec....

katka tak sme sa pochopili, fitted su nohavickove plienky...tvarovane su take bez zapinatok, napr kissaluvs