Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brinzulka
7. aug 2009

tamka, len im zavolaj, ci MIO maju...lebo sme cakali na dodanie az z druhej varky...z prvej sa vsetko minulo

sisa.b
7. aug 2009

ja sa hlasim po dvojtyzdnovej dovolenke u svokrovcov 🙂 boli sme cez den v latke, na noc v hnuskach a po tyzdni sa priserne zaparila. najskor som nevedela, ci je to z prachu na pranie alebo tym, ze tam svokra naliala avivaze, ale bola som doma pre nocne plienky a hamburger + loviky za noc vyriesili nas problem 😵 rano mala ukazkovu ritku a cikulku 😵 takze to mam oficialne potvrdene aj malou, ze nemozeme pouzivat hnusky 😀
a mali sme navstevu z moravy - tetu, ktora ma vnucku o mesiac a pol mladsiu a bola z nasich plienociek unesena 🙂

dudri
7. aug 2009

tamka, super...

sisa, ako vyzera zapareniny.nepoznam 😖 😕

sisa.b
7. aug 2009

dudri, ona to mala uplne cele take cervene, hlavne susku, akoby osuchane a nepomahalo ani vetranie, ani umyvanie, natieranie... pomohla az konopna plienka s vlniacikmi.
a bud rada, ze take nepoznas 😉

sisa.b
8. aug 2009

dnes som si nasla zlty listok v schranke, takze klieste s patentkami uz su na poste 😵 pojdem dosit teraz tie plienocky a v pondelok tam napcham tie patentky

standu
8. aug 2009

ahojte baby tak uz sme doma...nemam sancu precitat vas...co mate nove? my sme chorvatsko bez pracky, vane, aj kybla a s minimom Miofreshu prezili bez hnusky 😀

Sisa aj nam dosiel zlty papierik konecne dorazila kravickova UD!! 🤐

sisa.b
8. aug 2009

standu, super 😵 tak ste si trochu oddychli, aj ja by som hned isla. a plienku hadam este vyuzijete 😅 ak nie pri malej, tak pri druhom 😉

standu
8. aug 2009

urcite bude u nas upotrebena 😉 lejdy a nocnik nejde dokopy 😠 aspon zatial.............
a ci sme si oddychli? ani nie..mm uz vybera hotel na par dni v tatrach 😀 😀 😀 chudacik, vela sa nasoferoval 😵

sissik
8. aug 2009

ahojte
boli sme u nasich a ostala somv soku.
poslali mi konecne balik z ddjd, akurat to vychadzalo, ze budeme prec. a kedze som nechcela dlho cakat, tak som si to dala poslat k nasim. ked zazvonila postarka pred dverami, skoro som na rit spadla. doniesla ten balik k bytu 😅
ked som jej vysvetlovala, ako to chodi v trnave, tak zhodnotila, ze si zacnu ulahcovat pracu a robit to tak aj oni

susan256
9. aug 2009

Ahojte, chcem kupit na skusku latkove plienky. Je toho strasne vela. Zatial som vybrala AIO - Tots Bots Easyfit Fluffle, a este AIO - Mommy´s Touch AIO - MINKY. Poradte, ci som sa dobre rozhodla, ako ste spokojne, tie co ich mate. A hlavne, neviem, ci k nim potrebujem este aj tie vkladacie...alebo na ne vrchne nohavicky/tie uz nie, ze?/. Dakujem!!! mam babetko 3-tyzdnove, zatial ma cez 4-5 kg.

topzuzana
9. aug 2009

ahoj susan,
ja mam z tych co si vybrala len MMT, je super,ale vadi mi, ze sa ma prat len na 40. Ja periem plienky vzdy na 60, tak dufam, ze ju tym neznicim (raz som skusila na 40, a plienky bolo strasne citit)

... ja som zacala plienkovat az od 9 mesiacov, takze pockaj, kym sa vrati labutka z dovolenky, ta ti poradi, alebo pozri jej fotoalbum, ma tam precizne hodnotene vsetky plienky, ktore maju

susan256
9. aug 2009

Dakujem topzuzana za odpoved, kocky co dalsie? Ake mate skusenosti? Idem pozret ten album. Dik za tip!

sissik
9. aug 2009

susan ja latkujem tak od 4 mesiacov, MMT velmi dobre. TB mam bamboozle a som spokojna. vrchne nohavicky sa na AIO plienky nedavaju. vkladacky mozes dat akekolvek na zvysenie savosti.
na cestovanie davam zuzke najradsej MMT a dam tam este bambusovy BL svorec. MMT sa nekrcia tak, ako napriklad CT. tam sa mi vkladacky zbehli a zvlnil sa ten fleece, potom zuzku otlaca.
este som spokojna s BG, ked nie je cista MMT, tak do auta davam rada aj BG.

uz periem plienky na 40, pouzivam mio fresh - je to dezinfekcny pripravok. momentalne periem v slize, skusala som aj orechy, ecovej a lovelu. rozdiel vo vysledku prania nevidim, oprate su vzdy dobre. a kedze mame velmi vrdu vodu, tak davam aj trochu avivaze a vobec nie su citit.

mamutka
9. aug 2009

susan256, napisala som ti dlhy prispevok a moje dieta mi pred odoslanim vyplo PC!
dole okolo hlavneho vypinaca svieti krasne modre svetielko, ada na slaka to tam dali, on to proste nemoze nechat tak........
napisem to strucnejsie este raz 😒 😝

mamutka
9. aug 2009

takze susan, latkujem od narodenia maleho,
nakupila som BL a zavazovacky Disany, ruchlo schnu a vypchas ich cimkolvek. dobre posluzili, babanko bolo zabalene pekne nasiroko.
posledne mesiace uz su mi nanic, lebo dieta sa mi na chrbat neda, prebalujem postojacky, pocas poskakovania....
takze radsej BL bambus, su fajne, save, nie az tak drahe, zapinanie na zaciatok by som ocenila patentky, lebo v noci po kojeni by mi suchy zips budil maleho, takze aj vrchne gatky na patentky.
teraz uz zase radsej suchy zips, lebo poskakujucemu dietatu lahsie nalepim to ako pohladam a pozapinam patentky....
takze aj aj.
AIO som si kupila Bum genius, daju sa pekne zmensovat, robia aj kapsy ak chces aby ti to rychlejsie schlo, tie co mas ty nepoznam, takze neviem.
hlavne vela savych vkladaciek, bambus je proste super, stvorce su perfektne Kikko farebne,
vrchne gatky, zacala som s PULkami, ale prechadzam uplne na vlnene, je to perfektne a najlepsie to dycha.
je to len moja skusenost, hadam ti to pomoze,
ja som rada ze som tie zavazovacky mala na zaciatok, su tenucke, ved len drzia plienky na mieste, stali okolo 90 sk jedna, vypchala som ich ako bolo treba no a kedze som prebalovala strasne casto, casto som aj prala, tak to rychle schnutie sa hodilo.....

sissik
9. aug 2009

no a kocky tu nedaju dopustit aj na viacvrstvove plienky, ktore sa neskor daju pouzit na vypchatie plienok

mamutka
9. aug 2009

hej, mame popoliny, len na to capnem gate a uz zameta podlahy prcek, to sa da aplikovat na stojaka tiez, super

susan256
9. aug 2009

Jej, ste zlate. Popozeram este na nete tie, co ste spomenuli. Ja nechcem na zaciatok vela investovat, kupim z viacerych/3-4/ druhov po 1-2ks a budem skusat...Potom sa rozhodnem, z ktorych dokupim. Potrebovla som pocut zo skusenosti co je dobre a preco. Zatial dik, kludne mi napiste aj dalsie vasu skusenost...budem rada!
Sissik, Mamutka, Topzuzana DAKUJEM za skusenost!

matja
9. aug 2009

dievčatá, ja som sa s kapsami moc neskamarátila, preto ak má niekto záujem, tak predám fialovú SWB veľkosť M. Nebola používaná často, len musím upozorniť, že pri nožičkách sa začala párať nitka, asi tak 1,5 až 2 cm, bude to treba zachytiť.

sissik
9. aug 2009

mne sa kapsy celkom pacia. budu prakticke, ak bude treba prebalovat za pochodu, v stoji a podobne. uz teraz sa zuzka dost vrti a par krat mi rozburala plienku. len z velkosti M pomaly ale isto vyrastame.

matja
9. aug 2009

alebo by som mohla kapsu SWB vymeniť aj za inú plienku, prípadne aj s doplatkom.

brinzulka
9. aug 2009

andrea12737:
pouzivam mix vsetkeho...cez baby lucy z kazdeho druhu, zavazovacky, kapsy, bum geny, ib SIO...stvorce mame podedene komunisticke, dokupene kikko farebne a vv popoliny a ako vkladacky bambus kikko 30krat 30...do stvorcov idem, ked sa minu plienky..tych mame asi 15???
bambulky...novorodenca prebalujem stale...zmeni sa ta frekvencia pri vacsich detoch?

topzuzana
9. aug 2009

brinzulka, neboj, zmeni sa to, ale este si to musis poriadne vychutnat 😀 😀 😀 :-
ja sa pri druhom chystam tiez zacat od narodenia, ale uz teraz sa toho trosku hrozim, ked si spomeniem, kolko plienok som minula na zaciatku...

sisa.b
9. aug 2009

brinzulka, gratulujem k babatku 😵 😵 😵
uz vas tak casto necitam, tak som ani nepostrehla
urcite sa frekvencia prebalovania zmeni a ustali casom, hlavne kakanie. casom zistis, ze doobeda byva 2-3x viac pocikanych plienok ako poobede, ci navecer 🙂

mamutka
9. aug 2009

ja prebalujem kazde 2 hodiny ( niekedy aj skor, podla plienocky)a muz vravi ze mi sibe a maly bude mat 10 mesiacov. cura stale hodne a kaka raz za den a obcas, neviem preco 4 krat. no ale neviem mu to nechat dlhsie ocikane na ritke, sak by to neuniesol chudacik. v noci tolko nenapisa ked buva, az na dranom povoli drziaciky a tece to a tece, tak uz ho nechavam celu noc v klude.
brinzulka, len si to prebalovanie uzivaj kym sa tolko nemece a nesplha za niecim, pockaj o par meciacov. ja uz som myslela aj na BKM, ale pri tak castom cikani a nepravidelnom kakani to asi ani nemusim riesit. ale sa mi lubi nazov tych nohaviciek co na to maju na brane, ze rychloprdky 😀

brinzulka
9. aug 2009

😀 tak to naprdi aj oprdi nase dieta vela vela veci na prebalovacom pulte...ked dostane rychlobezku...obcas...
niekedy mam pocit, ze po 10minutach uz plienka ocikana durchom...
priznam sa, ze prvy den som nestihala a mala som chut to zabalit..dnes sa celkom vytesujem susiacim sa plienkam...a mm ma utesuje, ze ked uz nic ine...setrime prostredie 😉

a dakujem za vsetky gratulacioooo...mm ide zajtra do prace...uvidime, ako to zvladnem...starsi trucuje a maly naspi posledne dni hodinu dve pocas celeho dna...ale zato v noci buva..4krat sa kojime...prebalime a ak ma neogrcia prudom mlieka..noc bola super...

sulky
9. aug 2009

caf brinzul, aj simi spal cez den tak malo, a v noci tiez :( Bud rada ze spi aspon v noci ;)

standu
9. aug 2009

brinz, este raz gratulujem k malemu, akurat som dnes myslela na teba, ze ste uz doma iste, ze co ako, ako latkujete 😉
jaaj bude to pri druhom tazke veru spociatku.... ☹ uz sa "tesim" na to...este vsak mam cas na take uvahy

vidim ze sa nam to tu rozrasta 😵 susan, MMT su vyborne, skus mrknut Bumgeniusky (v pripade, ze by flis vadil)

dahlia23
9. aug 2009

my sme látkovali hneď od príchodu z pôrodnice, teraz rozmýšľam, že sa oblátkujeme už v pôrodnici. ešte síce neviem ako to technicky urobiť, ale nechcem kupovať hnusky. 😀
mamutka, ja som Lenku dávala po jedle (tuhá strava) na nočník tak od cca 6-7 mesiaca a tak si zvykla kakať tam. Neskôr som ju začala dávať ráno po zobudení, nech sa aj vyciká. Od 2 rokov sme definitívne bez plienok cez deň, v noci asi 2 mesiace.

dudri
9. aug 2009

brinzulka, male miminko casto cura kazdu chvilu...