Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
9. aug 2009

susan256, ja som bola v brne v obchode (branakdetem)kde mali vsetky plienky vystavene, takze som si mohla pekne omacat 🙂
Super boli Econapi Swaddlebees, 2v1 SWD - paci sa mi prirodny material na zadocku babatka, Tots Bots Bamboozles patentky, Bioflanelky Disana, Babyidea- Hemp Hour strap a z babylucy bamboo patentky a tie nove velurove.

sulky
9. aug 2009

a pulky jednoznacne Imse Vimse, alebo Bambinex (vyhodou je ze maju patentky, takze sa daju zmensit na cislo S, M alebo L)

mamutka
9. aug 2009

dahlia, tak to robila aj moja mamina a v roku som vraj ja aj brat krasne nocnikovala. ale tento moj kazdy den v inu hodinu a nenavazuje to na obed ci veceru, to asi len 4 dni tak bolo ze po veceri pucil, odvtedy hra somnou loteriu. ja neviem ci daco nerobim zle, s prikrmami, ale ved som skoro tabulkova...
ved este ma cas bubatko, hadam to ustali, nech nemyslim cely den na hovno, ci mozem dat AIO 10 minut pred prechadzkou alebo hadam az v kociku, lebo si zrovna vtedy zmysli ocerveniet a tiskat o 106 a je po plienke

dahlia23
10. aug 2009

sulky, ja som tam bola pred rokom. totálne unesená som bola. 🙂 chcela som niečo podobné urobiť na SK, lenže potom som sa vrátila do školy a už nebol čas.
aké sú tie pulky Bambinex? majú ich v bráne?

mamutka vôbec sa netráp, veď mal je fakt ešte malý a každé dieťatko má svoj čas.

bezaz
10. aug 2009

mamutka k tomu tlaceniu, u nas sme "nacviceni" hned rano po zobudeni {ked cirou nahodou spi ninka dlhsie ako ja, teda nie som pri nej, ked sa zobudi, tak je to v plienke} a pocas dna len sledujem, kedy sa zacne pucit.. inak najcastejsie pocas jedenia obedu, takze sup zo stolicky, vykadit a pokracujeme v jedle 😉
ja som na uplne mimi mala pulky HD a bola som spokojna.. tiez su na patentky

sisa.b
10. aug 2009

uz mam doma patentky a su presne take iste ako na vacsine plienociek 🙂

katka.carska
10. aug 2009

ake mate skusenosti s vlniacikmi na zapinanie ? Poradili by ste niektore pre polrocne babo na den ? Alebo naopak poradili, ze prave tieto nie. A co velkosti + - sedia ? *dakujem

sisa.b
10. aug 2009

katka, ja mam loviky - loveybums jersey. su krasne, tenke, akurat na megavelke nocne plienky nam nesedia, lebo nezakryju celu plienku. dievcata si tu este chvalili aj swadlebees vlniaky

dahlia23
10. aug 2009

baby, máte niektorá aj ručne pletené vlniačiky? my sme mali jedny, keď už Lenka bola väčšia, na noc. Sú super, objednávala som ich kdesi z Čiech. Ale chcela by som si nachystať zopár aj pre bábo, len neviem, kde na to kúpiť vlnu a akú. prípadne má niekto doma robené zapínacie vlniačiky?
Ďakujem!

sisa.b
10. aug 2009

dahlia, ja som strikovala dvoje, jedny som posunula dalej, lebo nam boli na nocne plienky male. teraz pracujem na dalsich, resp. uz ich mesiac poctivo ignorujem 😅 vlnu som objednavala na ddjd.cz
strikovala som len natahovacie, tie sa mi zdaju na noc najlepsie, lebo nikde netlacia a nemozu pretekat

sissik
10. aug 2009

mne sa zdaju najlepsie natahovacie vlniaky. zuzka rozopina plienku aj PUL pokial na nich nie je oblecenie.
vo vlniakoch nema sancu.
strikovala som, vlnu som objednala z ddjd.cz a plienocky.sk.
na ddjd maju krasne farebne
sisa ty si tusim pisala, ze na nete nemali upravu superwash, ale na vlne to bolo. aka to bola vlna? mne sa to stalo tiez. a na omak to rozoznat neviem

dahlia23
10. aug 2009

babulky, napíšte mi, prosím Vás značku tej vlny a koľko je treba na jedny vlniačiky. Návod som našla na zlaticko.cz, takže to babka zvládne. 🙂 Ja som štrikovala jedny Lenke a dopadlo to teda šialene. 😎

sissik
10. aug 2009

ja som robila zo sumavskej ovcej vlny.ma prirodnu farbu
kupila som este elian merino, ale ta ma upravu superwash.
no a este som kupila maximu, maju pekne farebne odtiene.

dahlia23
10. aug 2009

ja som dosť neznalá - čo je úprava superwash?

standu
10. aug 2009

superwash asi prepusta vlhko.....

nemam sem uz ani co pisat 😀 akurat, ze mame poslednu novu plienku uz aj opratu, tak zajtra hodim foto 😵

sissik
10. aug 2009

ja dahlia ja to tiez presne neviem, len mi kocky napisali, ze to nei je dobre na vlniaky na plienku. a teraz rozmyslam, ci ustrikujem svetrik alebo ci skusim vlniaky a nalanolinovat viackrat

vladkaz1
10. aug 2009

sisik chces ten lanolin? 🙂

sissik
10. aug 2009

vladka kludne ti pomozem so zbavenim 😉

vladkaz1
10. aug 2009

je mi jedno darujem ti ho len povedz ked budes mat cas nic nechcem ak ti pomoze som rada vravela si ze mas vela ale mne je na nic 🙂

ludmilabb
11. aug 2009

Ahojte citala som si vas priebezne aj ked celu diskusiu nemam sancu precitat a ina zalozena nie je. Chcela by som zacat s latkovanim, dcerka ma 2 a pol mesiaca. Je to moj druhy pokus, prvy trval kratko ked sme prisli z porodnice ale mala bola urevana vkuse, nestihala som nic a povedala som si ze prvorade je zdravie a to jednoznacne vyhralo nad ekologiou 😒 mam doma klasicke stvorce a postolkove nohavicky lenze mala ich neznasala plakala nohami kopala ako sialena. Skladala som ich na obdlzniky a vkladala pod postolky dva kusy. Vcera som si ale objednala viacvrstvove Popolini, citala som ze viac saju ako obycajne a vrchne vlniaciky (drazina 😝 ). Ako ich mam skladat pod tie vlniaciky mate niektora navod? A co by som este mala k tomu pridat. Este by sa hodila mozno viazana Disana alebo nejaka vkladana vlozka??? Poradte prosim, dakujem 🙂

ludmilabb
11. aug 2009

este som zabudla dodat ze k tym vlniacikom som si objednala aj lanolinovu kuru. Som zvedava ci niektora z vas bali podobne ale asi viacere balite hlavne do AIO. Citala som, ze do napr. Imse Vimse organic sa hodi aj na stvorce,Vento a Bambinomio. len to skladanie furt neviem nasla som ale toto http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/skla...

dahlia23
11. aug 2009

ja som na vlniačiky nekupovala kúru, ale mám z lekárne Cera lanae, to sa lyžička zarobí so šampónikom a s vodou a v tom sa gate impregnujú. bolo to super aj na gumičky na pulky, keď nám začali prepúšťať. som to tým natrela a vyfénovala a boli zas ako nové. akurát, že trošku žltšie, lebo ten cera lanae je taký nažltlý.
Ja som AIO pri Lenke nemala, to boli plienky ešte v plienkach. Bola som rada, že som zohnala aspoň čosi. Ale chystám sa pre druhé kúpiť tak 4-5 kusov AIO od Baby Lucy. Máte ich niektorá? Ste spokojné?

hasisihanulka
11. aug 2009

Caute baby, no asi nedocitam, co som zmeskala.. Ale uz sme doma, latkujeme len cez den, v noci zatial hnuskujeme, lebo mi to prebalovanie dlho trva a budim pritom Simona. Zatial je to strasny chaos, Simi je dost uplakany...

andrea12737
11. aug 2009

Ahojte, neviete mi povedat ake su plienky kisalavus? dala som tu aj link, len nvm ci to otvori... 😝 vdaka za reakciu 😉

http://www.softclothbunz.com/Kissaluvs-Fitted-P...

brinzulka
11. aug 2009

hasisihanulka
gratulujeme k babatku...ja som latkovala prvu noc...ci ho prebalim 3krat do pampersy, alebo do latkovky...je mi uz jedno...

emmka3
11. aug 2009

ludmila, ja som zacala latkovat priblizne vtedy ako ty a tiez na druhy pokus, presne pre to ako ty 😉 No ale na druhy pokus som si uz pokupila aj nohavickove plienky Baby Lucy a postupne aj nejake AIO, ale tie mam len na von ... doam mame klasicke stvorce, ktore skladam na novosklad a davam este naviac bud viacvrstvovu Popoliny alebo rucnicek Tesco (niektore baby davaju aj bambusove stvorce Baby Lucy) a skusala som aj bambusove stvorce Kikko poskladane na tretiny. Cely tento "uvaz" prichytavam este Snappi sponkou a navrch davam bud PUL nohavicky alebo vlnacky Disana. Postolky, po dobrych vysledkoch nepouzivam uz od cca 2 mesiacov.

emmka3
11. aug 2009

andrea, ja som mala Kissalvus ale tu bez zapinania, cize pouzitelna len do cca 4 mes., kym sa babo este nevrti ... potom som ju predala ... inac bola v pohode, trosku dlhsie schla ...

emmka3
11. aug 2009

dahlia, AIO od Baby Lucy sme dlho ocakavali, a ked nakoniec prisli tak sme uz pokupovali kadejake ina, tak neviem, ci ich nakoniec niektora brala ale nevyzeraju zle ... len neviem ci 4-5ks rovnakych plienok nie je moc ... ja som sa pri kupe vybavicky drzala radou, ze z kazdej plienky tak po max 2ks je dost, a suhlasim 😉

majkas
11. aug 2009

ahojte,

hasisihanulka aj ja sa pripajam ku gratulacii a zelam vela zdravicka

nas prvy pokus bol asi ked mala mala tyzden a bol maximalne neuspesny, ormlane som mala depku ze vybava kupena a teraz co.... ale nastastie teraz je to uz OK, latkujeme uz druhy tyzden v kuse ale zatial tiez len cez den.
ked dojdu hnusky co sme dostali na krstiny tak sa asi pustim do toho aj v noci

emmka skusala si uz tu tencelku? 😉

andrea12737
11. aug 2009

Ahoj emka...trosku dlho schla? iiii ha....no nic noc, tak budeme dlhsie susit 🙂 a co sa tyka savosti, dala sa pouzit aj na noc? co to radsej ani nie? celkom sa mi zalubila, len sa neviem rozhodnut, a MOTHEREASE? mate s tym niekto skusenosti? mam to tu cele precitane, ale takyto druh znacky nik za ten cas nespomenul..tak ma to dost zaujima, lebo vyzeraju dobre, aj cenovo su takeeee nooo, tak ma to zaujima. 🙂 😎