Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tehulienka77
3. okt 2009

Ahojte 🙂 .
Chcela by som sa popytat, kedze este nemam skusenosti s babatkom, ake plienky treba najskor pouzivat po porode. Citala som, ze najmensie pampersky, ale aj latkove. Ak latkove, tak ake? Kde sa daju kupit? Ake rozmery a materialy? Dakujem 🙂

miruss
3. okt 2009

Ahoj.
Ja som nelátkovala od začiatku. Chvíľu som používala pampersky, kým sme sa dostali do nejakého režimu.
Na začiatok sú dobré štvorcové plienky zapnuté snappi sponku a na to vrchvé pul nohavičky.
Potom nejaké nohavičkové plienky na noc.
Zo začiatku sú veľmi dobré separačné vložky, lebo bábo veľa kaká.
A neskôr saom už dokupovala aj kapové a AIO plienky.
Plienky sa dajú kúpiť v internetových obchodoch. Vo väčšine majú v časti O plienkach rady k plienkovej výbave a údržbe.
Obchody u nás sú:
www.ekoplienky.sk
www.latkovky.sk
www.plienocky.sk
www.latkoveplienky.sk
Čo to si popozeraj a kľudne sa pýtaj.

majkas
3. okt 2009

tehulienka prvy mesiac do kontroly klbikov sa pouzivaju na pampersky poskladane klasicke latkove stvorce a na to idu ortopedicke nohavicky aby sa zabezpecil spravny vyvin klbikov (tak by ti to mali ukazat v nemocnici, ortopedicke nohavicky kupis napr v zdravotnickych potrebach, detskych textiloch ale napr aj v tescu). Po 4 tyzdnoch ked ti doki ortoped povie ze je to OK uz nemusis balit nasiroko tak mozes prejst len na jednorazovky.
ale to by si nam tu nepasovala prilis do temy a klubu fanyniek latkovych plienok tazke mozes hned od zaciatku pouzivat len latkove plienocky bez pampersiek, a tie ti automaticky zabezpecia balenie na siroko kedze su medzi nozickami vo vacsine pripadov sirsie ako hnusky (= jednorazovky 🙂 )

potom uz ako pise miruss je na tebe ake plienocky si vyberies 😉

miracle
3. okt 2009

Ahojte,

nie je prosim vas v obehu nejaky zlavovy kod na babykind??? Idem si urobit nejaku objednavocku, chce sa niekto pridat (moznost v BA a PP osobne)

lilly
4. okt 2009

na babykind je 5% zlava, ak zadas do Special Discount Code: wo4lo 😉

brinzulka
4. okt 2009

ku klbikom...ortoped sa spytal, to co je?-ja ze latkova plienka-bum genius zelena....a ze balit na siroko este mesiac a pol...a ze tato plienka ok...

brinzulka
4. okt 2009

vacsinou aj tak bl+pul nohavicky...takze vsetko v poriadku

vladkaz1
4. okt 2009

majkas ,Brindzulka diki za rady ohladom plienociek .. uvidime co vyberiem a logicky ako pisala Tamka je lepsie zo zaciatku lacnejsie plienky ked su vsetky okadene a stale sa ajstak prebaluje len mne to nejako nedoplo ..
teraz nemam este cas nakupovat plienky a zaoberats a tym .. lebo vraciam jak tur .. no nic moc nalada tak ked sa to upokoji mrknem na ponuku plienok ..

ludmilabb
4. okt 2009

baby tieto popolini sa oplatia ked uz netreba balit nasiroko?

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=137059

vdaka!

standu
4. okt 2009

Vladka teraz som na to prisla...srdecne gratulujem k tehu, nech ste zdravi 😵 😵 😵 😵 😵 velmi sa tesim moja a drzim palce 😉

standu
4. okt 2009

ludka kazde frote stvrdne na smirgel 😠 podla mna nekupuj, ja by som radsej nejake BL-bamboo alebo organic. ja mam tencelku a nastastie len jednu. sava je ok, schne dobre ale musim ju velmi intenzivne vysuchat po oprani

miracle
4. okt 2009

Dakujem lily

vladkaz1
4. okt 2009

Dakujem ti Stanka ,ale vsetkym dakujem 😵 a vy co? napis do IP ak mas cas ako ste dopadli som na vas myslela,uz mate po nie?

ludmilabb
4. okt 2009

standu jedna to ponuka na aukciach
ja len ze kvoli tej cene ale ked tvrdnu tak co ja viem 😖

takato
sada obsahuje:
5 x jednoveľkostná plienka ultra fit soft ( 4 plienky párkrát použité, jedna úplne nová)
5 x absorbčná vložka
2 x separačná vložka ( jeden balík 100 ks úplne nový a druhý takmer celý, chýba možno 5 ks)
cena kompletu bola takmer 90 euro.
k tomu grátis 6 x froté absorbčná vložka, tieto boli používané, ale ešte poslúžia, ostatné v 100% stave.
VÝROBCA: POPOLINI
POŠTOVNÉ: 2
VYVOLÁVACIA CENA 30,00 EUR 903,78 SK

standu
4. okt 2009

ludi ved mas dajaku frote plienocku? si s nou spokojna? ja som BL co boli frote organic musela hned predat, nebola mi sympaticka...normalne smirgel. myslim ze aj toto bude take. no a 5 ks...podla mna nie. ale ako uznas za vhodne 😉 tak sa opytam: treba ti ich???? 😵

ludmilabb
4. okt 2009

ja mam hlavne stvorce a nohavickove mam len dve 1x IB a 1x CT
vrchné gate mám vlniaky a Pul IV a SWB

len dcerka zacina byt poriadne akčná pri prebaľovaní tak neviem ako dlho vydržím pri nich...

majkas
4. okt 2009

ludka, cena je podla mna super ale ked nemas rada siroke plienky tak nekupuj lebo ultrafit su najsirsie zo vsetkych co mam. pouzivam ich na noc, akurat mam tencelky nie frote organic takze k materialu sa neviem vyjadrit

katka.carska
5. okt 2009

ahojte, mna by tiez zaujimalo balenie nasiroko a konkretne ktore vrchne nohavicky su na to vhodne v kombinacii s klasickmi stvorcovymi plienkami. (Kupovala som kamaratke ako darcek Imse Vimse a tie veru neboli dostatocne siroke, ine taketo malicke som nevidela). Vdaka

brinzulka
5. okt 2009

katka...my mame balit na siroko...a doktor povedal, ze dokonca bum genius sa mu zda ako plienka v pohode....
Maleho doma balim do baby lucy organic velur...najcastejsie a na to popoliny pulky alebo baby lucy pulky...
teraz ma na sebe plienky na draka-nejak sa nestihaju susit nohavickove a na tom pulky...imse vimse soft

katka.carska
5. okt 2009

ja tieto nohavickove plienky nepoznam, pouzivala som akurat BL a tie sa mi zdali malo siroke. Ked som balila synceka nasiroko, ta plienka mala medzi nozickami 20 cm, preto sa bojim, aby boli nohavicky na to dost siroke.

miruss
5. okt 2009

Katka na rovné plienky sú Bummis super brite:
http://www.ekoplienky.sk/product/bummis-super-b...

standu
5. okt 2009

nic k teme, tak sa vam len vopcham 🙂 predavam SWB PULky Lko kuk inzeraty kto by mal zaujem

ludmilabb
5. okt 2009

majkas praveze mi uz nepotrebujeme balit nasiroko takze ak su take tak ich radsej neberiem a standu ma upozornila ze tvrdnu 😖

emmka3
5. okt 2009

Katka, mne sa veru BL plienky nezdaju uzke medzi nozkami ... kamoska tak balila babo a Dr. to tiez odsuhlasila ... nie su dobre PUL na siroke balenie od Popoliny? tak uvazujem, kedze si myslim, ze prave Popoliny su najsirsie plienocky medzi nozkami ...

zuzec
6. okt 2009

caute, tiez sme museli mesiac balit nasiroko a pouzivala som iba BL organic alebo BL bambusove a na to vrchne nohavicky tiez BL Fix a pri dalsej kontrole bolo vsetko ok 😉

marcelka11
6. okt 2009

Ahojte,
ak by mal niekto zaujem, mam na predaj v juli otvorene balenie Mio fresh na dezinfekciu plienok a impregnovaci vosk na vlnu Ulrich. Miofresh - pouzitych zopar lyziciek, z Ulricha chyba asi tretina. Cena dohodou. 😉

jaandy
6. okt 2009

je to trochu mimo temy ale chcem prejst na latkove tampony do podprsenky a neviem ktore mam kupit...s ktorymi mate dobre skusenosti?

pacia sa mi mam tvarovane, no ale ta cena!

cenovo sa mi pacia popoliny ale tie stay dry neviem ci nie su nejake gumene zvonku to nechcem, radsej nech pretecu 🙂 ale mozno sa mylim.

emmka3
7. okt 2009

Jaady, ja mam BL aj flanelky aj s tou vrstvou ... flanelky fajn, priedusne ... nepretiekli ked som bola v klude, len pri kojeni ... tie s tou vrstvou - to je taka ako sustiakovina, nepretiekli, dobre na von a do spolocnosti, ale po case, pranim, sa flanel asi zrazil, takze ta sustiakovina tak akokeby ovisa, ci jak to mam nazvat, proste nie je pevna od kraja ku kraju ... ale mne to nevadilo, kedze obtiahnute veci nenosim 😉

linnetka
7. okt 2009

ahojte, tak si chystam pomaly vybavu plienok, chcem sa spytat, co si myslite o tychto flanelovych
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5358770
dakujem