Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
11. nov 2009

ja periem plienky osobitne a ocot davam do kazdeho prania. mame nenormlane tvrdu vodu. uz som sksuala aj nedat ocot do kazdeho prania a bol citit rozdiel na prvy dotyk

spotreba plienok tak 6-8 denne, tiez podla toho, kedy si kakne. BL tiez schnu velmi dlho, ale do 2 dni to stihnu. a to susim iba vnutri, lebo nemame balkon. aj v lete schli tak isto

utaninka
11. nov 2009

BL sa môžu sušiť na radiatore. http://www.plienka.sk/pages.php?page=radynavody...

brinzulka
11. nov 2009

u nas potreba vsakovaka...kazde ciknutie sa hlasi nespokojnym dietatom...ale ritula zaparena nebola..Ja sa snazim prve pouzit kapsy..tie su suche hned a mozu sa tocit...BL schnu 2dni...posledne som si davala susiak k radiatoru ..aby poschlo rychlejsie...a prat...asi kazdy druhy den..plienky same....na 60+ocot

viliatko
11. nov 2009

mamicky, nie je tu niekto z KE? Idem si objednatvat z sijemdetem, donesie to kamoska osobne, nechcete sa pridat? deadline na rozmyslenie zajtra rano 🙂

a wwcko, myslim, ze bavlnene frote bude v pohode, kopa plienociek sa robi z bav. frote

sisa.b
11. nov 2009

ahojte 🙂 uz som sa tu dlho neukazala, mate nejake novinky? idu vianoce, plienok nie je nikdy dost... 😀

utaninka
12. nov 2009

viliatko: Pridávam sa - stíham ešte?

viliatko
12. nov 2009

utaninka, mozes, napis do IP, alebo mail

martina05
12. nov 2009

Ahojte, čakám bábätko a natrafila som aj na tú to stránku. Keďže ma možnosť nosenia bavlnených plienok zaujala...chcela by som sa spýtať na konkrétnu značku, ktorú by ste odporúčali, výhody a nevýhody.. Nie je manipulácia s látkovými plienkami, pranie a ďalšia starostlivosť príliš náročná?? A čo financie ??
Všade okolo sa to hemží Pamperskami, takže sa nemám vo svojom okolí s kým poradiť.
Ja viem že sa tu o tom už asi dosť popísalo - sľubujem, že sa to budem snažiť poctivo dočítať 😉 😉

wwcko
12. nov 2009

Martinka ked som porovnavala najlacnejsie papierovky to boli tesco 5sk za ks a latkovky 600sk za ks, na rok, pri dennej spotrebe 10ks a ze latkoviek budes mat 20 tak mi to vyslo ze usetris necelych 5000. lenze tych 5sk za papierovku tak to boli etse jednicky, teraz uz pouzivame dvojky a tu som to neratala (nemame este potrebne mnozstvo latkovych) a nie vsetky latkovy co mame doma stoja 600SK cize tu sa ten rozdiel este omnoho zvysi. Tot moje vypocty 🙂 No len tu treba dat peniaze naraz kdezto pri pamerskach platis postupne...

wwcko
12. nov 2009

dnes mi volali z plienociek 🙂 posielaju mi balicek 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

jaandy
12. nov 2009

matky na materskej sa teda neviedia o nicom inom bavit len o plienkach 😀

martina05 teda plienky sa daju zohnat aj za 250sk/ks a ked si to tak vyratas tak je to isto lacnejsie ako pampersky

wwcko
12. nov 2009

jaandy prave som zistila, ze mam u teba objednane pienocky z brany 🙂

dahlia23
12. nov 2009

maťka, podľa mňa je manipulácia s látkovkami jednoduchšia ako s jednorázovkami 🙂 Keď som si zrátala tie úkony... My sme odlátkovali dcérku od 4tého dňa života do 2 rokov, kedy už plienky nenosila. Môj manžel to najprv veľmi zle znášal, pretože som tie plienky kúpila ja napriek jedho nesúhlasu. Vtedy boli na výber buď popolini (ktoré mi prišli hrozne drahé) a Hamiko a baby lucy, ktoré sa dali objednať len cez telefón. Vôbec som netušila, čo mi príde v balíčku. 🙂 Kúpila som 24 plienok veľ S (vtedy 3v1 neboli) a 3ks vrchných gatiek S. Stálo ma to dokopy cca 3000 Skk. Hamiko boli v dopredaji za nejakú zvýhodnenú cenu. A po prvých 2 mesiacoch sme prebalovali zadarmo. 😀 Kamarátka dala každý mesiac 1500 Skk s viac za jednorázovky, my za nič. Časom som potom dokúpila aj pár väčších plienok, ale nekupovala som plienky za 600 Skk. Teraz čakáme druhé bejby, plienok máme kopec (20-30 tvarovaných a 62 štvrocov), možno ešte dokúpim nejaké na parádu, ale v podstate odnosia minimálne 2 detičky. Tie tvarované sú momentálne v obehu u kamarátok, preto ani neviem, koľko ich mám. 😀

monikajan
12. nov 2009

Viliatko,
pisala som Ti vcera vecer do IP, je to aktualne? Dakujem.

miruss
12. nov 2009

Martina ja som pri Kubkovi používal jednorázovky a stálo ma to 25 000 Sk. 🙄
Pri Zuzke látkujem a výbava ma stála 7000Sk. 🙂
Ja som veľmi spokojná nikdy nemá zaparený zadoček a nie je to náročné na čas a nehovorím o životnom protredí. 🙂
Mrtina IP. 🙂

reva
12. nov 2009

Ahojte,
viete mi poradit vybavu pre mojho drobca ...ma straasne citlivu pokozku. Znaciek aj typov je vela ...prosim radte . Rada by som to nakombinovala z viacerych druhov, znaciek ...hlavne netusim kolko toho potrebujem, dakujem.

miruss
12. nov 2009

Reva IP. 🙂

weronique1
12. nov 2009

Maťa+Reva: ahojte, debata o výbave sa strhla cca na strane 82 takže ak máte chuť, tak stačí prelúskať zopár stránok. Veľa kočiek má svoje zostavy aj v albume (kukám, že tá naša mi vypadla pri poslednej aktualizácii, tak cez víkend doplním). Základ je, nikdy nie celú výbavu od jedného výrobcu ak ho nemáte vyskúšaného 😀
Látkovaniu zdar!

snikol
14. nov 2009

ahoj mamicky latkarky.chcela by som sa opytat,ze ak periete plienocky v slize tak ho davate do nadrzky na prasok,alebo rovno do bubna?? 😉

monikajan
14. nov 2009

snikol
Ja periem v slize uz niekolko mesiacov a vzdy ho vylejem na bubon: zatvorim bubon, vylejem sliz +perkarbonat, zatvorim pracku (mam plnenie zhora).

jaandy
15. nov 2009

rovno do bubna na veci...davala som tak aj obyc. prasok kedysi 😉

chavallee
15. nov 2009

baby, pomoooc!!

Ja periem plienky kazdy vecer potom, ako Janko zaspi a viem, ze prednes to je vsetko.... periem na 40tke a bezne k nim pridam par nasich veci.. periem v persile sens. A vcera vecer som tam omylom pichla jedno cervene tricko a plienky mi tak zaruzoveli, ci co to je za nechutnu farbu... bavlnene, konopne a frote... Daju sa nejak vybielit, odfarbit, cokolvek, aby mali opat normalnu farbu???????????
dik za rady...

miruss
15. nov 2009

Chavallee ja som si tak raz omylom zafarbila oranžovým tričkom, 3x som oprala na 60°C, perieme tiež v persile, raz som pridala soľ na škvrny a plienky mali zasa normálnu farbu. 🙂

jaandy
15. nov 2009

ked su plienky biele tak skus perakarbonat sodny-namocit do horucej vody a do toho perakarbonat a nechaj to tam stat aj 2 dni, alebo potom existuje aj take nieco ze sol na omylsom zafarbene pradlo? no neviem ci je to sol ale maju to aj v dm aj v teta drogerii a rozne druhy, zevraj to zabera (baby pisli o tom z dm a chvalili si to)

len pozor! ked to uz zaperies tak to je potom uz horsie takze neper ale skus bielit tym perakarbonatom a potom tou solou na omylom zafarbene pradlo

chavallee
15. nov 2009

baby, dakujem za rady!!!!!! este dnes to skusim!! teda, zajtra... kde dostat ten karbonat??

katka.carska
15. nov 2009

ja pouzivam "suchy sliz", a davam ho priamo do bubna do takej tej nadobky na tekute prasky.

olinka6226
15. nov 2009

snikol, sliz by som neriskla davat do nadobky na prasok, ja som to tak raz urobila a on mi upchal tu dierku kde si berie pracka prasok a ked pracka napustala prasok (pusta vtedy vodu do nadrzky) tak som mala vytopenu kupelnu lebo to nemalo kade odtekat... ked som to precistila bolo zas vsetko ok, ale odvtedy sliz len do bubna.

chavallee
15. nov 2009

suchy sliz?

emmka3
15. nov 2009

chava, suchy sliz je to iste ako klasicky sliz, len to nerozrobis vo vode, cize len mydlove vlocky a soda a mas z toho taky prach na pranie ... inac, aj ja mam plienky pofarbene, ale uz to ostalo len na BL suchacoch, takze neriesim 😉

ludmilabb
15. nov 2009

baby kolko octu davate do prania a tiez nalejete na bubon ako sliz?