Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
9. dec 2009

izabelkak skus bezplienkovu metodu, uvidis ako je mala sikovna 😉

izabelkak
9. dec 2009

jaandy skúšam ale asi na blbom mieste - nad umyvadlom a malá sa pri tom ako robím śśśśś začne rehotat🙂)) ale ako sme začali s látkovkami, mám pocit že sa mi častejšie pociká al.pokaká ked ju prebaluje.... asi by bol lepší ten nočníček však? no musím si o tom viac prečítat zatial som vydela len pár videii a niečo počítala tu na MK...

jaandy
9. dec 2009

nam to funguje nad umyvadlom, nocnik 0 bodov, jej sa praveze paci to rehotanie sa do zrkadla 😀

skus hned po prebudeni alebo po jedle, mojej sa tam velmi dobre kaka, lepsie ako tlacit proti plienke

v satke mi cika malokedy, po vybrati zo satky pravidelne

emjee
9. dec 2009

myslite, ze ak prejdem na latkovky mozem vyskusat aj bezplienkovu?

poradte aku velkost iiti bitti SIO, maly ma 9kg, nie je ziadne tintitko, ale nie je ani velky - staci M, alebo radsej hned L?

wild.horses
9. dec 2009

bezplienkovu mozes zacat kedykolvek. nam to moc nejde, zatial 😉

emjee
9. dec 2009

😀 mozem kedykolvek, len ci to k niecomu aj bude 😀
skusala som, ked mal M. asi 6 mesiacov, po 2 dnoch ma to preslo 😀

miruss
9. dec 2009

Emjee IB SIO už by som na tvojom mieste brala L.

jaandy
9. dec 2009

emjee
tu bezplienkovu memusis znasilnovat, proste rano po prebudeni, po prebudeni pocas dna a po vydatnom jedle (tak za 10min nech sa nepogrca) ho podrz nad umyvadlom...ked cikne tak fajn, ked nie tak nic sa nedeje, on ked zisti ze to je sranda a ze sa z toho tesis tak to bude robit tam( niekedy 😀 )

ja ani ziadne specialne slova nehovorim, ona uz proste vie ze ked ju tak drzim tak sa jedna o wc 😀

miruss
9. dec 2009

Jaandy to znie jednoducho, musím vyskúšať. 🙂

tynushqa
9. dec 2009

Ahojte,
tak som si na skusku zohnala nejake latkovky 🙂 chcem sa opytat ale ci mi neviete poradit nejake pre velmi cikajuce babo. Mala sa mi skoro stale precura. Mame IB sio M-ka patentky zapne este vsetky ale mne sa zdaju velmi nizke, tie musim po hodine menit lebo ich hned precika, pastelky- tie mam velmi rada vydrzia dlhsie, BL organic precikane tiez po ani nie 2 hodinach , momys touch a totbots aio asi najviac vydrzia, BL bamboo po hodine precurane, viacvrstvove popoliny mam 2 ks ale tie uz vobec nedavam lebo to si raz cikne a mozem prezliekat. Na nohavickove plienky mam Pulky Thirthies ale tie mi hned premoknu 😒 nechapem to, neperiem ich zakazdym, necham ich vyschnut, periem v mydlovych orechoch a pridavam iba E. olej. ☹

tynushqa
9. dec 2009

Inak ja som na radu jednej znamej vyskusala dat malu do nocnika a dopadlo to takto. 1x po zobudeni som ju posadila, hned vstala chytila sa postele a vycikala sa na zem. 2x uplne ten isty scenar. Tak vyskusam aj ja do umyvadla zajtra 😀

miruss
9. dec 2009

Tynushqa ja používam IB SIO už L. A dobre savé sú nohavičkové bum hugger a moja top plienka na deň, čo sa savosti týka je Bum genius onesize v 3.0. 🙂 A aj dobre schne.
Mám aj Imse 2v1 a som spokojná, prebaľujem tak po 2-3 hodinách a schnú pomerne rýchlo.

tynushqa
9. dec 2009

Ja mam 1 bum genius AIO organic tusim 🙂 ale ta nic nezachyti a schne veeelmi dlho bum huger mam tiez, vsetko po 1 ks 😉 a ta je naozaj jedina dobra na noc este tam davam ale jednu vlozku BL organic.

emjee
9. dec 2009

umyvadlo nezvladnem, ale skusim vanu 😀 😀 😀

tamka84
9. dec 2009

tynushqa aj ja mám veľmi cikajúce bábo, a tiež každú chvíľu prebalujem. Mne tiež preciká všetky pull plienky do hodinky, takže sa nám stali oblúbené obyčajné BL organic, classik, aj color, na to thirthies (som s nimi nadmieru spokojná) a tie pociká tiež poriadne ale nepreciká a nemusím x krát prezliekať, lebo ja ked dám AIO tak zakaždým prezliekame body lebo máme mokré 😖
nič iné nám neostáva len častejšie prebaľovať ....

a ma zaujala tá bezplienková, neviete mi dať nejaký link kde by som sa o tom dočítala viac? aj ja som skúšala ked bola menšia nad umývadlom, aj sa jej dosť často zadarilo a potom som s tým akosi prestala ani neivem prečo, ale skúsim znova.

a emjee s IB určite zober L, ale ja napríklad s IB vôbec nie som spokojná aj ked veľa mamičiek áno, mne malá stále za pol hodinku preciká, ale ja nemám SIO ale AIO. 😅

sissik
9. dec 2009

emjee ak nie je tintitko, zober IB L. inak to je akoze bokovka plienka, takze moze byt skor precikana, hlavne u chlapcov.

emjee
9. dec 2009

tamka https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sissik co znamena bokovka?

zatial spekulujem nad:
4ks TB bavlnene
2ks TB bamboozle
2ks konopne Ellas House
1ks pulky TB
1ks vlniaky Disana

emjee
9. dec 2009

a este 2 IB SIO

tynushqa
9. dec 2009

Konopnu ellas house mam tiez jednu, ale musim povedat ze nic moc, je velmi tvrda a kedze sa plienky nemozu prat s avivazou a ocot nezabera na nasu tvrdu vodu tak ta plienka je taka drsna a okrem toho mi pride malo sava lebo su tam len take dve tenke sacie vrstvy, ja medzi ne davam este vlozku BL organic.
Od TB mam iba easy fit a musim povedat ze na to ze su Aio a my veeelmi cikame tak su super. Hlavne pre pocit sucha na dupke 😀

Emje tie IB Sio su take nizsie plienky ako ked mas bedrove nohavice 😉 nie su take velke, ale zato sa musia menit castejsie, a este maju vyhodu ze sa tam da to vnutro dokupit a nemusi prat celu plienku a mas vlastne novu plienku 🙂 Pisem ako madar 😀 Tak lepsie skusim vysvetlit...Vo vnutri su tie sacie vrstvy na patentky, takze ich len odopnes, tie vrchne nohavicky nechas a das nove "vnutro". Ja sa chystam ze si to kupim aspon 2 ks.

tynushqa
9. dec 2009

A do pastiliek by si nechcela ist? mne velmi vyhovuju a su mile 🙂 a cenovo lepsie ako nohavickove a v podstate je to to iste len to zopnes snappi sponkou. Z pastiliek mam 3 ks ale tie tiez urcite dokupim.

tynushqa
9. dec 2009

Inak este som sa chcela opytat na vlnene vrchne nohavicky, treba potom mat aj vlnene vlozky do plienok a je starostlivost o ne narocna?

emmka3
10. dec 2009

jaady, ale ty si sikulka, ked vies strikovat, my neikovnejsie musime vlnaky kupovat 😉

tamka, to precikanie IB bude isto tym, ze mas AIO, ja mam obe aj IO aj AIO a AIO, podotykam ze s mini boostrom precika aj za hodinu, kym SIO bez miniboostra vydrzi aj 2-3 hodiny ... neviem cim to bude ... tu AIO uz idem vyradit a skusim vybrat Lkove, aj ked sa bojim, ze nasmu tintitku budu este uzke na nozickach 😅

ejmee, ja sice TB bavlnene nemam, ale nemusis sa bat, ze by tie bamboozle dlhsie schli, kedze su z bambusu, praveze schnu celkom rychlo, lebo sa daju rozlozit a myslim si, ze savostou budu lepsie ako bavlnene

tynuska, tebe sa este mala da balit do pasteliek? ja s mojim sidlom som tvarovane musela vyradit uz pred 4 mesiacmi, lebo sa to nedalo 😅 co sa tyka vlnakov, vlnene vlozky ti netreba do nich, ich funkciu som este nezistila 😅 Udrzba vlnakov nie je narocna, peries tak cca raz za mesiac, ked sa nepodari nehoda, co pri ocnom babu uz ani nie, vysusis, naimpregnujes, vysusis a mozes pouzivat ... ja mam vlnaky rada, hlavne na noc a v lete sme nosili aj na den, parada v horucich dnoch ako to krasne dychalo

miruss
10. dec 2009

Tynushqa aj ja mám BG organic, malá je nepreciká, ale veľmi dlho schne. Oveľa spokojnejšia som s BG oneize v 3.0, to je moja naj plienka.
A ja Bam hugger dovypchávam konopnou vkladacou plienkou. 🙂

jaandy
10. dec 2009

rozdiel v savosti TB bambus TB frote nie je ziaden, rozdiel v schnuti velky, babmusove bez radiatora alebo tepleho letneho dna schnu aj tyzden, zato su stale krasne makke

nevidim dovod nepouzivat raz za cas avivaz 😀 paradne vsetko zmakne a plienkam sa nic nestane 😉

k pleteniu vlniakov: hladko a obratko zvlane kazdy 😉 je to veeelmi lahke a 4x lacnejsie ako kupene vlniaciky

mamutka
10. dec 2009

baby vedeli by ste doporucit kde kupit vlnu na vlniaky? ja som si dajake linky na internet shopy odlozila pred casom a neviem kde, zachrante ma 😀 😅

emmka3
10. dec 2009

jaady, ale ejmee, myslela TB AIO bambusove a tie by som veru na radiator nedavala, mne doma schnu cca 12 hod, v lete na balkone som ich mala za pol dna suche ... a co sa tyka strikovania, tak ja neviem ani ihlice chytit do ruky a nieto este hladko-obratko ;-D preto obdivujem vsetky, co to hladko-obratko vedia 🙂

jaandy
10. dec 2009

vlnu beriem z plienocky.sk, sumavska je na vlniaky naj, je krasne mastna, mozes aj farbit potravinarskymi farbami

ked chces viac vlny a aj ine fajnove merino maju na ddjd.cz ale rataj s tym ze budes aj viac ako mesiac cakat 🙂

no ja som sa napriklad naucila z knihy a z videi na youtube...nie je na tom nic tazke len treba chut 😉

nie nie tak AIO na radiator nie 🙂 len obycajne bez pull vrstvy

emjee
10. dec 2009

TB bamboozle nie su AIO ci hej?

miruss
10. dec 2009
izabelkak
10. dec 2009

nie nie sú to AIO sú to nohavickove rovnako ako organic-ky od TB... ale aj tie AIO od TB s bambusom vnutri a aj mne zdajú dost dobre, no my testujeme len doma tak ked je ciknuté vyzliekame🙂)) neviem ako sa takto chcem dopracovat k tomu že jej ich oblečiem aj von🙂)) ale dievcata ich tu tiez chvalili....