Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
19. dec 2009

emjee nemusis vypchavat, podla toho kolko cika, ked byva plienka uz velmi plna tak vypchavam...

miruss
19. dec 2009

Jaandy ja dovypchávam BH vkladcou plienkou konopnou od Ella´s House. Ale super na dovypchávanie sú aj od Popolini soft froté, sú úzke a pekne držia tvar a perfektne sadnú do SWB kapsových a AIO SWB.
Emjee ja dovypchávam len SWB AIO a BH, lebo tú používam na noc.

sissik
19. dec 2009

emjee vasinou som BH dovypchavala stvorcom BL. je to univerzalny vypchavac - pouzivala som ho aj do novoskovskeho skladu na zaciatku a teraz s nim dovypchavam vsetko, co treba. a idem ho pouzivat aj do home made plienok. btw, vcera som sa utrhla a vystrihla som ich 15ks. som necakala, ze usijem az tolko. ale vsak zidu sa.

jaandy
19. dec 2009

miruss
myslis tu popoliny biofrote? a ktora nasaje viac popoliny alebo ta konopna vkladacka?

sissik
tie BL stvorce ti do toho sadnu? nekrcia sa ti v strede kde je plienka zuzena? a ako tie stvorce vyzeraju? su hrube ako uteracik? asi smiesna otazka ale som este nevidela 😀

a co uprednostnujete? BH patentky alebo suchac?

jaandy
19. dec 2009

aha nasla som soft frote 😀

izabelkak
19. dec 2009

jaandy tie BL štvorce sú jemnejšie a poddajnejšie ako uteráčiky ...

sissik
19. dec 2009

jaandy je to bambusove frote, ako uterak, ale maksie a tensie, su rozmerov 30x30 alebo 40x40cm.
trochu sa skrci kazda jedna plienka a akakolvek vkladacka. este som nenasla taku, co sa neskrcila

jaandy
19. dec 2009

no tie popoliny vkladacky co mam su take hrube ze sa nekrcia...

emjee
19. dec 2009

diky diky 🙂

este otazka: kupujete vsetko co sa tyka prebalovania cez net, alebo mate aj svoj kamenny obchod? niekde v BA? 😉 okrem Ikei (sit neviem a strikovat som zabudla 😀 hackovanie tiez 0 bodov)

brinzulka
19. dec 2009

pekny neskory vecer...

ja vypchavam kikko stvorcom 30krat 30..bavlna+bambus-dufam...tutaj foto...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

izabelkak
20. dec 2009

Ahoj dievčatá, prosím poradte mi už som dost zdemotivovaná a bezradná, neviem čo mám Izabelke dávat na tie červené bodky čo sa jej urobili na pipinke, ani neviem z čoho to má, zadoček červený nemá, len tie bodky... Ďakujem Veronika

jaandy
20. dec 2009

skus derivacne kupele, info na nete 😉

jaandy
20. dec 2009

vlniaciky trochu inak 😀
http://mylittlegreenmen.blogspot.com/2009/05/in...

odkaz som nasla nanosenideti.cz je to z vlnenho svetra 😉

mamutka
20. dec 2009

to je dobre 😀 nieco pre dve lave ruky ako su tie moje 😀
idem hladat stare svetre 😀 😀 😀

miruss
20. dec 2009

Jaandy savosť porovnateľná a tie popolini lepšie držia tvar, nekrčia sa, štvorce sa krčia.

quika
20. dec 2009

jaandy, ja som robila podla podobneho navodu vlnaky - take kratasy, ale nesedia dobre lebo ten strih je zly. ten cip na zadnej casti by bolo treba riadne predlzit (pozrite si vlastne gate, tiez nemaju predny a zadny diel rovnaky, a na objemnej plienke to vadi este viac).

jaandy
20. dec 2009

ja by som na tie gate strihla rukavy svetra a zasila by som to podla detskych teplackov napriklad (s vybezkom na zadok samozrejma) 😉 a isto by som sa nebabrala s lemovanim okolo bruska, urobila by som tunel na gumku 😉

vazne rozmyslam ci neponicim nejaky sveter...alebo zajdem do sekaca 😀 len ja zo sekaca stale uteciem, najak sa tam necitim dobre 😀

no a tie pletene su raz dva a stoja tak 40 sk 😀

miruss
dakujem za porovnanie 😉

katka.carska
20. dec 2009

Ja som strihala predny a zadny diel rovnaky, zosila, predny potom podla potreby skratila, cca o 5 cm, pleteninu som na pase len zahybala a presila na stroji cik-cakom, aby tam bol tunel. No pokial som robila kamasky z rukavov, vsivala som este medzi nozky kosostvorec, inak boli na plienky uzke.

brinzulka
21. dec 2009

baby..idem na 2dni k rodicom a pol tasky su len latkovky 😀 😀 konecne im mozem ukazat, ze na com to fungirujeme 😉

miruss
21. dec 2009

Brinzulka ja keď idem k našim tak mám jednu cestovku len látkovky. 🙂

matja
21. dec 2009

baby, ale tie svetre nemozu byt z hocijakej vlny, ako zistim, ci je to ovcia vlna?

jaandy
21. dec 2009

matja
pozries sa na cedulku 😀

alebo vyperies na 90 a ked sa ti to zrazi tak to bola ovcia vlna 😀

emjee
21. dec 2009

lanolinujete aj merino tricka? ja mam merino kuklu a topanocky, neviem ci ich treba nalanolinovat (hlavne tie topanocky - manymonths - maju aj vrstvu mikrovlakna, tak to nechcem pokazit)

izabelkak
21. dec 2009

ahojky, drahý mi práve priniesol lanolín, ale mám obavu že je na figu, je takej bielo-krémovej farby, nie takej farby ako med či akoby som to napísala, to asi nie je ono však?

jaandy
21. dec 2009

to nevadi ze je belsi, oni ho riedia 50 na 50 s vodou ale pricuchni si ked to vonia ako ovecka tak je to lanolin-rozpust kavovu lyzicku alebo aj dve vo vriacej vode, dopln teplou vodou aby si mala vlazny kupel a ponor tam gate na noc, rano preplachnes a susis

merinopradlo nemusis lanolinovat ale raz za cas im mierny lanolinovy kupel neuskodi, ja merino plepúlakam v lanoline ked periem, mam to tak radsej

izabelkak
21. dec 2009

jaandy, dík, našla som na nete že ten ako maslo je vodový, vraj sa dá použit len účinok slabší, tak som ho dala viac a hotovo lepkavé je to dost si myslím... inak kým som ho nemala používali sme lovíky nenalanolínované a celkom pohoda ak tak len mierne zvnútra navlhli ... o.k. tak nechám v kúpeli celú noc ... kolko sa tak ca. sušia lovíky? zajtra by mi mali príst ešte disany tak to počítam že bude trvat dlhšie...

izabelkak
21. dec 2009

jaandy a ráno mám prepláchnut čistou vlažnou vodou?

izabelkak
21. dec 2009

baby som asi debo, ale čo urobit s vkladačkami ked zmenším SWB ogranic velur one size? ohnem dopredu či ako, na S si to už vobec neviem predstavit čo urobit s tou vačšou?

jaandy
21. dec 2009

rano to preplakas, ma to byt mastne, to je jedno ci je vodovy ci bezvodovy, ajtak ho netreba vela

matja
21. dec 2009

ja nohavičky po lanolínovaní už nepreplachujem.