Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
21. dec 2009

Cafte tak dnes som zacala sit pre Olivera plienku .. 🙂 dopadlo to dobre matros askamid so sijeme detem a pul normalne v metrazi predavaju ,ostatne klieste a cvoky som poobjednavala ..
Nieje najlepsie musim do toho dojst aby bola krajsia ale celkom sa mi podarila .. 🙂 na prvy pokus ..
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
sprdnite ma co sijete 🙂 znesem

andrea100
21. dec 2009

Ja osobne nešijem ale šila mi plienky svokra. Tvoja plienočka vyzerá veľmi dobre. Si šikovná 🙂 A kde si zohnala ten pul??

vladkaz1
21. dec 2009

No ani ja nesijem ... to ma len tak napadlo ze naco na doma kupovat a na von kupim plienky origos aj k dok.
No pul mi poradila Sisik u nas v TT u Husarovej len maju uz len Bielu nevadi .. hovorim si ze staci ,nemusim mat farebne .. a ten pul je taky podobny ako na Little Lab .. nieco take troska lepsie .. som zvedava ci nepretecie ,ten askamid sa dost smyka no ale na pohladenie parada jenucky .. este mam 5 plienok spravit ..

andrea100
21. dec 2009

Ja som mala pul farebný ale bol objednaný zo zahraničia. Ale svokra sa dosť unáhlila a keď som bola preč tak pošila všetky plienočky rovnaké. To bola chyba. Ale som spokojná a všetky využívam. Tak držím palce aby sa podarili a pridaj aj ďalšie foto keď budú hotové.

vladkaz1
21. dec 2009

Oki skusim pridat ked sa zadari ..hihi .. no ale jedno usko mam kroska ine nez druhe musim na to dojst ...
Praveze mas plienocky pekne .. nevadi ze rovnake mne by to nevadilo ..hlavne ze posluzia ..

vladkaz1
21. dec 2009

troska 😔

ewulalia
21. dec 2009

ahojte babenky 🙂 ,
Rada by som isla do latkovania, len sa potrebujem zorientovat a hlavne potrebujem poradit- ze kolko coho na zaciatok potrebujem. Aby sme vyskusali, co nam bude pasovat a vyhovovat a nakupili co najrozumnejsie a za dobru cenu.
Uz pred porodom som o modernych latkovkach co-to precitala, ale akosi som to nechala na potom... ked sa mala narodi. Ale to som netusila ze bude tak malinko spavat (nejako som s tym neratala 😖 😵 ) ... a potom sa tak skoro nezastavim a pravdupovediac som stale v jednom kole... Ale uz aspon stiham nalozit pracku, pustit program aj pradlo vyvesit. 😀 Pobehala som zopar stranok a internetovych obchodikov, snazila som sa zorientovat v materialoch... ale stale som z toho este zmatena. Nechcem toho ponakupovat a potom po par kuskoch dokupovat, prip. predavat a stale postovne platit. Viem, ze lepsie je vyskusat viacero znaciek, ale nechcem privelmi experimentovat. Citala som, ze je mozne take plienky aj domacky usit...
Takze by som potrebovala jasne a vystizne poradit od skusenejsich a uz zbehlych ... kolko toho potrebujem na skusku - plienok a vrchnych nohaviciek; potrebujem aj viac vkladacich plienok? KDE najlepsie nakupit? citam tu o vlnenych nohaviciach ...fakt to staci nalanolinovat a neprepusta to? ako casto prebalovat?
nasa bambulka bude mat coskoro uz 6 mes. (fuuu.. to ale leti 😝 ) Je to taky drobcek. Posledne na poradni sme navazili 5apol kila. Dlha je dost, no stihlunka. Stale sa kojime a priberame tak pomalsie. Tak neviem ci jej kupit S alebo uz pomaly M? co myslite?
uz vopred vdaka! 🙂 fakt mi dobrou radou veeeelmi pomozete
... dufam, ze uz coskoro budem sirit pozitivne posolstvo latkovania 😉

andrea100
21. dec 2009

Vladka ten askamid vyzerá ako bambusový velúr z ktorého mi šila svokra. Tiež sa jej to šmýkalo. No a nevýhodou toho že ich ušila naraz bolo to že až neskôr sme začali dochádzať na to čo mohlo byť lepšie. 😠

ewulalia my sme začínali látkovať keď mal Kubko 5 mesiacov a kupovala som už veľkosť M a jednovelkostné plienky.

Ak chceš plienky za rozumnú cenu tak určite kúp niekoľko kusov Baby Lucy organic a baby lucy bambus. Sú širšie medzi nožičkami ale dobre sajú. Tiež dobrú cenu majú Little lamb bamboo - ja ju síce nemám ale myslím že dievčatá ktoré ju majú tak si pochvalovali. Určite si kúp aj pár kúskov all in one - to sú plienky na ktoré už nemusia ísť vrchné nohavičky. Napr. itti Bitti dlish
Budeš potrebovať aj vrchné nohavičky, keďže už nemáš novorodenca tak by si už mohla skúsiť vlniačiky ale určite si zaobstaraj aspoň jedny pulky.
Vlnené nohavičky naozaj stačí nalanolínovať, lanolín sa dá kúpiť v lekárni.

jaandy
21. dec 2009

vladkaz1
plienka je fajn, mne sa osvedcilo ked tie uska co pripinas su dlhsie takze su po zapnuti blizsie k sebe, pretoze moja je napriklad stale na brusku a potom ju to netlaci tak nerovnomerne 😉

ewulalia
kazde babetko je inej "postavy" a aj kazda mamina ma iny vkus tak je dobre ked si kupis aspon 4 rozne plienky a ked ti niektora zachuti tak si z nej kupis viac, kedze mate uz pol roka rovno mozes skocit do nohavickovych plienok, prebalujes ked sa pocika-pokaka 😀 spotreba asi 8 plienok na den+- a na striedacku dve gumene gate a nejake vlnene (naozaj neprepustia a su perfektne)

osobne som najviac spokojna s tots bots bambusovymi a bum hugger na noc, ale to kazda ti povie vlastneho favorita, oplati sa vyskusat toho viac, lebo ked nakupis 20 rovnakych a budu ti pretekat alebo ti jednoducho nesadne strih tak to zavesis na klinec a budes z toho sklamana...

andrea100
21. dec 2009

Ak chceš výhodne kúpiť plienky tak sa pozri aj tu na koníku do bazáru, určite sa oplatí kúpiť plienky aj s druhej ruky.
A čo sa týka šitia tak strihov je na internete dosť alebo si môžeš niektorú plienočku obkresliť a šiť podľa nej.

vladkaz1
21. dec 2009

jandy ved mozem dat k sebe este patentku nie ?

emjee
21. dec 2009

nas aktualny stav:
10 nohavickovych, 4 aio, 1 pul, 2 vlniaky
vsetko z bazaru, spolu za 170,- aj s postovnymi 🙂 oproti nakupu novych v najlacnejsom eshope som usetrila 100,-

este mi treba:
separacky a lanolinovu kuru

vladkaz1
21. dec 2009

Andrea ja som uz latkovala pri malej ,ale mala som kupene plienocky uz nemam nic,no 🙂
Strih som obkreslila z netu ale nastrihala som tak latku aby mi vyslo 6 plienok .. takze uska jedine ze by som predlzila ..a to sa mi moc nechceee 😅 😀 ajstak ich mam kazde ine jak som sila sa mi to troska smyklo 😅 ,nevadi posluzi aj taka

andrea100
21. dec 2009

emjee lanolín som kúpila v Malackách v lekárni, na tej ulici ako je mestská polícia

diocka
21. dec 2009

ahojte
mate niektora wool longies od babyidea? ako ste s nimi spokojne? chcela by som ich pouzivat aj na doma ako teplacky.
len ta cenaaa:(((((

izabelkak
22. dec 2009

emjee a ake separacky chces? ja som objednala -dnes maju prist aj celuloz. aj viskoz. ale vyzera to ze mala ich neznesie neminiem ani tie roubabtane co mam doma tak ak by si chcela daj vediet inak ich poslem spat co uz ☹

miruss
22. dec 2009

Ahojte.
Vladka plienka vyzerá dobre si šikovná. 🙂
ewulalia
Za dobrú cenu sú nohavičkové BabyLucy. Kupuj už veľ. M lebo jednoveľkostné, j Popolini má dobré nahavičkové ale drahšie. A super sú aj Tots Bamboozle.
Vrchné novičky ti treba tak 3-4, záleží koľko si kúpiš nohavičkových koľko AIO plienok.
Bobré sú aj Tots bots flísové.
Na noc som súpokojná s Bum Hugger, ale ešte dovypchávm.
Z AIO plienok sú moji favoriti:
Bum Genius onesize v3.0
Tots easyfit
Itii Bitti SIO, do tých sa dajú kúpiť náhradné sady, nemusíš stále prať celú plienku.
Imse Vimse AIO

emmka3
22. dec 2009

Izabelka, mala ja v albumiku latkoviek rozkosna 😵 mate pekne farebnu vyavicku 🙂

emmka3
22. dec 2009

Vladi, ty si aka sikovna ... ja sa sice do sitia nevyznam, ale ta plienocka, co si usila, mi pride ako celkom fajna 🙂

izabelkak
22. dec 2009

emmka dakujem velmi pekne, to som tam len tak narýchlo mrskla, myslela som že malá trochu pospí ale kdeže, dnes máme dajaký uplakaný den ani sa mi neoplatí nič začat robit v momente pusí sirénu🙂))

tvoj album mi inak tiež velmi pomohol máš ho super a junior je model ako lusk, najlepšie je ako máš pri fotkách velkost a v popise napísané kedy a pri akej váhe boli fotky robené ...

miruss
22. dec 2009

Emmka Gratulujem malému k 1. rôčku. 🙂

vladkaz1
22. dec 2009

dakujem kocky fakt zatial len skusam ,ten strih z netu nbol bohvieco hlavne strasne velky tak som ho zmensovala a musim sa naucit este gumky zapracovat do vnutra plienky ..
Takze fak som spokojna na prvy pokus ,pockajte ked hodi Sisik fotku ona bud emat dokonalu 😵 ,vie celkom dobre sit ja sit neviem takze aj sem tam mi usiel steh a tak ale nevadi .. 🙂 na tej maslovej farbe to neni vidiet .

matja
22. dec 2009

dievčatá, kúpila som si vrecko na plienky od BL, je to z PUL, ale aj tak, máte s tým skúsenosti? Ak v ňom budú plienky nejakých 10 hodín, nepotuchnú v ňom? Treba prať vrecko po každom použití?

matja
22. dec 2009

vladka, ty si teda šikulka 🙂

matja
22. dec 2009

baby, čo máte doma MMT - saje dobre?

mamutka
22. dec 2009

viem ze je to odveci, ale musim sa pochvalit 😀 vymyslela som novu funkciu lanolinu co mam z lekarne, 50 g a uz mi to mesiace sedi v chladnicke, vzdy len pol lyzicky si ukradnem na gatuse, reku co s tym dalej.... tak som si s tym natrela svoje trekove boty, lebo sa mi minul impregnacny sprej. no nadherne potom vyzeraju, verim ze este peknych par rokov posluzia, uz boli dost tazko skusane doteraz. ved tie predrazene spreje su na podobnej baze, nedam zarabat obchodnikom aspon na tomto. co usetrim tu, to sa da na nove vlniaciky 😀

dudri
22. dec 2009

matja, pouzite vrecko z PUL treba prat...ked su plne ocuran.plienok po 2-3dnoch. Mam 2ks striedavo pouzijem

MMT dobre velmi saje, kuk moju fotku.

duratlicka__2
22. dec 2009

Ahojte!
Nastudovala som si ceny vsetkych plienok sveta, ale stale neviem, kolko ich budem potrebovat.
Prve mesiace by som chcela pouzivat tie viacvrstvove stvorcove a neskor nohavickove. Ale kolko ktorych? Ako dlho dieta nosi S, M, L velkost?

dudri
22. dec 2009

mam 15ks viacvrst.plienok
(mini 12ks, ako vkladacka
stred 2ks davam do BL bamboo nohavicky super vydrzi do rana, nie je dost premokave...,ani nesmrdi ako samostatne BL bamboo s vlozkou
2ks velke L ako samostatne so sponkou snappi.
pouzivat mini vv od narodenia az po nocniku. vzdy davam klasicka stvorcova plienka s vkladackou viacvrstvovou plienkou,
ani nekrci

davam sklad ako chlapec
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/skla...