Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
24. dec 2009

ja som to tiež dlho nevedela pochopiť, tu sa už písalo takou zaužívanou rečou a skratkami, nevedela som napríklad rozdiel medzi "pulkami" a "vrchnými nohavičkami" 😀 😀
Ale som veľmi rada, že som sa na to dala.
Predvčerom k nám prišla jedna známa a doniesla balík hnusiek, ktorý im ostal po jej synčekovi. Vravím jej, že nám to netreba a ona na to, že budeme mať aspoň, keď pôjdeme ku doktorovi 😀 😀 Haha, k doktorovi máme práveže úplne ten naj výber 🙂 CT, IB, TB 🙂

stastne a veselé 😵

olinka6226
24. dec 2009

majta hnuskarky nepochopia ze deti nebalime len do stvorcov a igelitu 😀 a myslia si ze vyvarame, zehlime do zodrania... 😀 lebo ved s latkovkami je toooolko prace. 😀

ale zas hnusky sa zidu ked pojdete na dovolenku. tam mi to fakt pride OK. pokial nebudete bezplienkovat. inak vosk zabral aj na tu poslednu plienku? alebo si neskusala?

matja
24. dec 2009

Oli, ten vosk je super, drží aj po opratí a dobre slúži aj na chlpatej CT 😉 Odporúčam každému, kto má problém s pretekajúcimi plienkami. Na CT nám ostalo aj po opratí trošku zažltnuté po okrajoch plienky, lebo som ju riadne nagebrila tým voskom 😀, ale to nič, aspoň ju môžeme používať 😉
No a pozerám, že tebe sa to už kráti a budete štyria 🙂 Plienková výbava už pripravená?

olinka6226
24. dec 2009

mati plienok tu mam viac ako dost 😀 ... aj mi vela ostalo po samkovi, nejake VV, IB, Blueberry kapsy, stvorce, vrchnaky, tak sa aj bojim ze nebudem mat ako testovat nove plienky.

to zlte ti po par opraniach zlezie dole, ale malo by stale tesnit.

crysmile
25. dec 2009

ahojte, vsetkym pokojne vianoce..

na predoslej strane ste pisali o znicenych IB.. tak ja myslim ze take mam.. jedny zelene.. zatial ich normalne pouzivam, ale sustia mi a su take nakrcene, nie vobec pekne.. ale nesusila som ani v susicke, ani som neprala viac ako na 40, ani som nesusila na radiatore, takze neviem kde je chyba.. ine takyto problem nemaju..

jaandy
25. dec 2009

crysmile tak to je na reklamaciu...

ilijanka
25. dec 2009

crysmile- aj ja mám jedny také IB- presne ako píšeš- sú nakrčené a šušťavé, periem ich ako ostatné- mám ich spolu 5kusov a iba tieto jedny sú také, tak si myslím, že je chyba asi niekde pri výrobe, alebo čo..

olinka6226
26. dec 2009

kocky tak reklamovat.

dahlia23
26. dec 2009

ahojte kočky,
dúfam, že pekne sviatkujete 🙂
mám nejaké otázočky, tak hádam niektorá budete vedieť poradiť.
dostala som separačky ImseVimse, celulózové, len majú divný rozmer - 20x28 cm. čo s tým? prestrihnúť napoly, aby vznikli 2 s rozmermi 20x14? bude to stačiť? lebo inak sú obrovské... ☹
a ešte máme vlniaky naťahovacie Disana, veľ. 62/68. tie mi zas prídu strašne malé. asi ako na bábiku. či sa mi to iba zdá?
ja viem, že pre novoška sa vlniaky nejak neodporúčajú, ale pri malej mi plienky zvládli viac-menej všetko zachytiť, občas sa stalo, že to chytili PULky. tak dúfam, že to bude rovnako, chcem ich dávať hlavne na noc.
a ešte posledná otázka: čo by ste zvolili - plienky IB SIO alebo tie jednoveľkostné Gro Baby? to mám dilemu... 😒

olinka6226
26. dec 2009

dahlia, separacky prestrihni a davaj viac smerom k ritke malo by to stacit. vlniaky su OK ta velkost by ti mala stacit do cca 4 mesiacov veku babatka, celkom slusne sa natahuju. gro baby nepoznam, tak by som vyskusala 1ks gro baby a 1ks IB sio a podla toho co vam lepsie sadne dokupit 😉

dahlia23
26. dec 2009

olinka, ešte že Ťa máme 🙂 ďakujem 🙂 ja mám plienok po Lenke plné 2 šuflíky v komode, lenže vtedy takéto fajnovosti neboli a ja by som chcela, aby bol malý frajer a robil trochu osvetu. lebo ako si napísala o niečo vyššie, hnuskárky si myslia, že vyvárame štvorcovky, žehlíme ich a na to používame ortopedické nohavičky 😀

neurologia
26. dec 2009

ahojte,

dahlia23 ja mam natahovacky disana velkost 62/68 a tiez pouzivam od narodenia (mala 52 cm a 3400 g) najskor sa mala v nich trochu topila a teraz su nam ok a myslim ze nam este vydrzia lebo sa natahuju-... 😉

dahlia23
26. dec 2009

neurologia, to faaakt? ja fakt neviem, prečo sa mi zdajú malé 🙂
idem skúsiť na bábiku, to je taký novorodenec, nech som kľudná 🙂

olinka6226
26. dec 2009

ved ja si ta pamatam, ze si "stara latkarka" dahlia 😀 a neboj, vlniaky budu OK.

emjee
27. dec 2009

ahojte

hlasim po dvoch dnoch latkovania - lutujem, ze som nedospela k tomuto skor, nech ziju latkovky 🙂

zatial mame vyskusane TB bavlnene v kombinacii s TB pulkami a IB SIO

telinka
27. dec 2009

zdravim kocky 🙂

mam doma mnou pletene vlnaky...2ks po mojej peti , jedny mierne splstene , druhe uplne ok , ak niektora mate zaujem napiste do IP ,poslem za postovne 🙂

jankasz
27. dec 2009

Ahojte,chcela by som sa spytat do akeho veku vydrzia IB alebo Bum Genius...maly ma 4 mesiace a chcela by som vyskusat aj taketo plienocky,zatial pouzivame klasicke stvorce a par Baby lucy....z AIO mam SWB,ale tie mi stale pretekaju,nemozem mu ich nechat viac ako hodinu a z AIO mam dvoje z plienky Pop In,ale nieje to bohvieco...chcela by som k doktorke nieco viac praktickejsie,ale sa bojim ci z tych IB alebo Bum genius rychlo nevyrastie lebo Jonasko ma 4 mesiace a 9kg...dakujem za radu...

tynushqa
27. dec 2009

Ahojte baby, aj vase MMT susti? dlho som ju nepouzivala a teraz ked som ju oprala, tak susti 😕 bolo to take?

bihan
27. dec 2009

IB sú viacveľkostné, BG jednoveľkostné.

IB L nosí Sára asi od 9m doteraz, BG nosí od polroka (keď sme začali látkovať) doteraz a to je Sára od narodenia celkom macko 🙂
BG organic mi prídu trošku väčšie ako BG 3.0 kapsy...teda sucháčové, snapkové nemám vyskúšané.

juju
27. dec 2009

baby ahojte, krasne medzisviatkovanie 😵

chcem sa opytat na prakticke rady - daju sa vsetky plienky prat na 60C a zmykat na 1000 otackach alebo sa tym nicia? a co sa tyka susicky (taku vec sice nemame ale v pripade potreby si viem zabezpecit) mozu sa v tom susit plienky? viem ze to ekologicke nie je ale ak nahodou budem potrebovat rychlo vysusit, tak asi je to dobra moznost 😎 Dakujem

matja
27. dec 2009

juju, ja periem už 9 mesiacov na 60, žmýkam na 1300 a plienky sú v poriadku. Sušičku nemáme, neporadím, ale dievčatá tu tuším sušia na najnižšom programe.

dudri
28. dec 2009

ahojte,poradite mi iBummis Super Whisper

neviem ktoru velkost mam kupit
M: 7-14 kg
alebo
L: 14-18 kg
teraz momentalne vazi 11kg.
Prebalujem stvorcovu plienku s vkladackou... 😎

dudri
28. dec 2009

aky je rozdiel PUL Bummis Super Brite a Bummis Super Whisper Wrap

olinka6226
28. dec 2009

dudri, kedze mala ma 11kg a 1,5 roka uz nepribera tak rychlo ako ked bola mensia. Ja by som vzala teda velkost M 7-14kg. rozdiel medzi tymi dvoma bummis neviem. skus sa poradit ohladne rozdielu a pre istotu aj ohladne velkosti v shope kde si ich videla. tam ti budu urcite vediet poradit.

miruss
28. dec 2009

Dudri Super brite majú aj tie krídelká ako Imse Organic a sú vhodnejšie na štvorce, mne prídu univerzálnejšie.
Whisper sú strihovo podobné BL.
A veľkosť asi už L, ono väčšinou tie nohavičky sedia skôr ako je napísaná váha. Z iných typov máš M alebo L?

Ja periem na 60°C a žmýkam na 1000 otáčok. Nesuším v sušičke, ale väčšinou sa doporučuje sušiť na najnižšom stupni.

Jankasz IB mám L a sú zatiaľ v pohode a BG mám obe aj v3.0 aj organic patentky a sú nam v pohode dobré, len nedávno som ich dávala na najväčšiu veľkosť.

matja
28. dec 2009

Keď som si chcela kúpiť pulky Bummis Super Whisper Wrap, tak mi jedna kočka odtiaľto povedala, že sú strihovo dosť veľké a im stačila veľkosť M až do odplienkovania.

dudri
28. dec 2009

mile dievcata, dakujem 🙂

dahlia23
29. dec 2009

ahojte,

niekoľko x strán dozadu to bola diskusia o tom, že vlniaky šité doma - z vlneného flaušu. Ja som dneska taký v obchode videla, len neviem, či sa do toho pustiť. Máte s tým niektorá skúsenosť? díkes 😉

crysmile
29. dec 2009

ahojte, tak ja mam teda riadnu smolu s tymi IB, lebo su to kupovane nove z MMB od jednej babeny.. takze teda ziadna reklamacia.. kupovala som od nej dvoje a tie druhe su ok.. rovnako pouzivane, proste je to smola..

emjee
29. dec 2009

juj dnes som prala a vsetky plienky mi smrdia 😝 😝