Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
1. jan 2010

na pletenie.sk maju draheeee postovne!!! sumavsku najednoduchsie a najrychlejsie kupujem z plienocky.sk 😉

aj zo superwash vlny sa daju vlniaky ale budu potrebovat intenzivnejsie impregnovanie, odporucam sumavsku a tu superwash nechat na nejake ciapocky, rukavicky a svetre a pod. na vlniaky je fakt naj ta sumavska(zafarbit sa da na hociaku farbu takze nevidim dovod kupovat inu vlnu)

dahlia23
1. jan 2010

no, ale aj na tých plienocky.sk je poštovné 2 eurá, to je skoro ako klbko vlny 😀

minka21
1. jan 2010

babule ked budem mat novorodenca,tak ho budem balit do dvoch stvorcov a na to tie disany,ci do toho este nejake vlozky alebo tie separacky?ci to staci?len ked je take malinke a ma taku riedku,a teraz svagrovej malinky prekakal dve plienky,tak ci mam kupovat aj nejake tie vlozky a ze ktore su naj🙂 a AIO moze nosit aj par tyzdnove babo??

dahlia23
1. jan 2010

minka, celkom prínosná stránka je http://www.latkovepleny.info/
je tam aj návod s fotkami na skladanie plienok pre novorodenca.
ak máš zaväzovačky disana, aj to tam je, akurát na vrch treba ešte vrchné gaťuše. a separačky idú dovnútra, k zadočku...
na tej stránke to nájdeš fakt do detailov, tak snáď budeš mať jasnejšie 🙂

inak, my sme od 4 dní používali nohavičkové plienky Baby Lucy (www.plienka.sk) a teraz sa chystám nabaliť si ich aj do pôrodnice. a AIO som vybrala Gro Baby (http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...) , aj to povlečiem so sebou do nemocky, nech reprezentujeme. 😀

veronika2509
1. jan 2010

Ahojte, potrebovala by som radu ohľadom plienok. Mám 10 týždňové bábo a chcem si takéto plienky zaobstarať. Zaujímalo by ma ktorá značka plienok je najlepšia, ja som pozerala Gro-Baby a na takýto spôsob by som nejaké chcela.A tiež ma zaujíma či sa používajú aj vrchné nohavičky konkrétne na túto značku alebo nie keď som čítala že sú na vonkajšej strane "pogumované" . A na koniec ešte otázočka koľko približne kusov objednať ???? Veľmi pekne ďakujem za rady

minka21
1. jan 2010

dahlia ja sa este zatial len chystam si objednat,takze sa snazim si to spisat na papier,aby som si to viac uvedomila,lebo sa z toho citim byt debil🙂 preto si to potrebujem este takto uistit🙂
a tie Gro baby su aj na siroke balenie? lebo vyzeraju dooost dobre,a to mate na cestu domov,ci sa tam budu dat aj kde oprat?ci viac ich beries?
a ked si objednam napr tie nohavickove k nim si musim doobjednat este aj tie vnutorne vloozky zvlast,sak? a kolko tak nohavickovych na den mi bude treba?alebo tych vloziek?

a najlepsie stvorcove plienky su tie KIKO de lux?

dahlia23
1. jan 2010

minka, máš IP 🙂

diocka
1. jan 2010

ja mam dobru skusenost s AIO - vlastne snap in one so znackou close parents - objednavala som z plienka.sk . pouzivam do nich aj obycajne biele stvorce.

dahlia23
1. jan 2010

diocka, to je super 🙂 a výhoda týchto plienok. ja tiež vyskúšam, čo gro baby znesie 😀

minka21
1. jan 2010

a z ktorej stranky sa najlepsie nakupuje?ze tam kupim komplet vsetko?

dudri
1. jan 2010

minka, www.plienocky.sk- maju vsetko 😉 aj www.latkoveplienky.sk

minka21
1. jan 2010

dudri dik,

idem to studovat dalej,zajtra sa ozvem ze co idem teda objednat,ci to bude dobre🙂

dahlia23
1. jan 2010

minka, veľa zábavy 😀

minka21
1. jan 2010

hehe,zabava poriadna🙂 ked v telke nic nie je aj toto je dobre🙂

etuska
2. jan 2010

ahojte zienky,
minka-aj ja dnes studujem ake plienocky kupit 🙂
Kočky,ake mate skusenosti s tymito plienkami?

http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

Zda sa vam vyhodnejsie kupit Organic,alebo Bamboo????
dakujem za rady 😵

izabelkak
2. jan 2010

dievčatá určite najprv kupte z každého na skúšku a potom dokúpite, síce utratíte viac na poštovnom, ale stále je to menej ako za plienočku ktorá nesadne, može sa vám stat že niektorá plienka nebude vyhovovat a akurát z tej budete mat najviac kusov, obyč štvorce sú výborne MaM happy square len neviem či sa dajú kúpit aj 70x70? ak nie tak namixovat kiko tie menšie a MaM tie vaščie na neskor, inak výborné plienky na doma sú viacvrstvové, so snapkou sa z nich robia také super gatušky, aj ako vkladacie sa používajú, nám teda akurát v tomto momente velkostne velmi nesedia S už je relatívne malé a M velké ale to bude za pár týždnov o.k., tak či tak najprv miniem viacvrstvové mám len 6 kusov a potom klasické štvorce... a čo sa vkladačiek týka, ja som si posledne kúpila od babyidea bamboo hour, twofold a prefold a sú super cena síce vyššia ale nasajú vela ...

čo sa vrchných gatuší týka na mimiškou by ste mohli mat aj fleesové si myslím, sú fakt výborne mám ich krátko ale nenormálne dobre držia, klasické PUL-ky už používam pomenej skor vlniačiky či fleesky ...

nejako som v noci nemala posušené gatuškové plienky tak som dala malej BG AIO orgnanic do toho tú vladačku od BI bamboo hour a 4 hodky super myslím že ešte min. hodku by tá kombinácia zvládla, teda celkom sa mi to pozdávalo malá štíhlo zabalená a gumičky okolo chrbátika suchučké na rozdiel od gatuškových...

baby čo máte dievčatká tiež mávajú najviac mokré pod chrbátikom? myslím že malej tá cikanica steká pod seba, tak neviem či dávam zle plienky - málo zmenšujem? alebo či to tak u dievčat býva a ako potom skladat tie vkladacie vložky ak sú dlhšie kt. sa prekladajú?
som si naposledy kúpila viac jednovelkostných gatušových plienok na noc a veru zatial nie som velmi nadšená z toho zmenšovania, tak dúfam že čoskoro nebude treba a dorastie do nezmenšenej verzie🙂)))

izabelkak
2. jan 2010

a ako pomoc pre nové dievčatá by sme mohli vypísat niečo ako je na českom MK - svoju výbavu čo vy na to? resp. baby kuk tam https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

aspon pre predstavu, viaceré dievčatá tu majú super popisy v albume aj to super pomože ...

emjee ešte ma napadlo dala si do prania aj ocot? žeby ten prebytočný prášok vytiahol? a tie dve žmýkania sú super...

no dnes som sa dajako rozpísala🙂)) ešte by som sa chcela opýtat čo myslíte dalo by sa vyvarenie nahradit predpraním kedže sa dost plienok nesmie prat na 90-tke????

jaandy
2. jan 2010

ja mam taku skusenost ze niektory material saje pomalsie a ked cika prudom tak jej to proste niekde vytecie, ale napriklad taka bambuska a aj frote saje okamzite a zachyti aj silnejsi prud-u nas sa lezanie na chrbte nevedie a preto mame mokre stale len vpredu 😀 a to tak ze velmi

na noc sa mi osvedcila BH preto ze je vnutri cela flisova a to aj ked je plienka az po okraj precikana vnutri je ako sucha

kamoska pouziva nohavickove od narodenia a je to v pohode, myslim ze maju vacsiu kapacitu ako stvorce a tiez nerobia taku obrovsku ritku ze babo lezi dolu hlavou 😉

jednovelkostne ani ja nemam rada, raz su male a potom velke, sal by som do jednovelkostnych

ad vlna-ked objednavas 2 klbka tak je vyhodnejsie z plienociek ako z pletenia, z dvoch klbiek mas 2 vlniaky strednej velkosti 😉 ked chces viac vlny tak by som objednavala z ddjd.cz je tam ohromny vyber ale cakala som za nimi masiac...

izabelkak
2. jan 2010

no ja ked dam fleesovú separačku tak je už pri prebalení na dotyk tiež mokrá v mieste kde ležká - na zadočku... ale to tak neva viac mi teda vadia tie mokré okraje kam to stečie ako píšeš ...

ja si len neviem predstavit to nohavičkovanie u novorodenca či menšieho mimi cez den ked chceš prebali po každom pocikaní? to ich musíš mat milion aby stihli schnút... na to sú podla mna naj štvorce, Izabela už šprtla dnes do dvoch plienok a jeden šprtanec som odchytila do nočníka, doobeda ciká skoro každú pol hodinu, postupne sa interval predlžuje ale ca max. po hodke musím menit plienku ....

také vačšie mimi ako často cikajú?

ešte to zmenšovanie čo má BL je fajn, ale to ohýbanie okrajov vpredu to mi príde také dajaké nafigu.... - myslím pri nohavičkových, u AIO ako je MMT mi to neprekáža tam to vie v poho nastavit...

mne malá často spí aj na boku lebo ju tak kojím a potom tak zaspí takže mávame dost často stečené na okrajoch, budem musiet postrihat separačku tak aby mala aj na tých okrajoch flees ...

a ten BH má jednu vrstvu fleesu alebo dve? že to ostáva celú noc suché myslím že to tlakom ležania aj tak nezvlhne ako to funguje?

standu
2. jan 2010

fiiiiha...baby stale pisete.....pozeram ze uz ani takmer nikoho nepoznam 😀 😀 😀 dlho som tu nebola, lebo som si myslela, ze uz nove plienocky nepotrebujeme ale mylila som sa 😀 😀 😀 😀
teda vlastne potrebujem novy /vacsi/ vak na plienky a paci sa mi tento:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

nu a tak asi by som vzala vyskusat aj jednu plienocku tej znacky.....poznate? ma niekto? ake su????

diocka
2. jan 2010

etuska, ja mam BL aj bamboo aj tu organic na ktoru si dala linku a zda sa mi ze bamboo ma vacsiu savost. bamboo pozivam iba na noc a tu organic na den. ale ked mi dlho schol bambus tak som dala aj organic dovypchavany bambusovou vlozkou a maly mi to neprecikal. a to cika hoooodne 🙂

inak z tej stranky som objednavala aj pop in (su tam najlacnejsie ako inde na webe) a tie pouzivam aj ako vrchne gatuse na stvorce. a dnes som ich 1x pouzila ako nocnu plienku spolu s tou extra vlozkou ktora sa da k tomu dokupit a uuuplne super🙂

etuska
2. jan 2010

diocka+ostatne žienky-dakujem za rady 😉

kaktusik007
2. jan 2010

jee, diocka, parada, tesim sa, ze konecne niekto otestoval POP IN :DDD - tak sa nemusim bat si ju kupit...

inak, ja stale uvazujem, a zvazujem, a prepisujem.... ale uz sa mi ako tak ta plienkova vybava nacrtla, som si vas poprecitavala teda hodne a robila som si poznamky... myslim, ze uz mam aj skoro finalnu verziu, ved potom to sem hodim a poprosim vas o spripomienkovanie 😀

pre dievcence, co hladaju nove info a este maju v tomto vsetkom chaos, velmi sa mi osvedcilo precitat si tuto diskusiu od strany 82 do takej 120, tam sa riesi fakt takmer vsetko, aj pre novorencov, co je aj moj pripad 🙂 - doporucujem precitat 😉

bihan
2. jan 2010

Standu, na Baby Gro sa teším aj ja, ale až keď budú mať na snapky viac farieb 😀 Pri plienkach, ktoré by mali vydržať celé pienkové obdobie sucháčom veľmi neverím.
Na BG-čkach asi budem musieť prešívať alebo poprosím kamošku, aby mi prebila snapky 😵

miruss
2. jan 2010

Ahojte.
Etusska ja mám BL organic a na spanie cez deň je to moja naj plienka.
Bihan ja mám zasa zatiaľ rdšej suchý zips ako ptentky, Lebo Zuzke lepšie regulujem plienku v páse suchými zipsami.
Minka, Veronika určite vyskúšajte viaceré typy a značky plienok, lebo každému bábu sadne niečo iné. Pre najlmämnšie eti sú super štvorce, na to snappi sponka a pul gate.
Štvorce sú najlepšie:
http://www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-squa...
Dobré sú aj viacvrstvové popolini.
Z AIO a kapsových sú moje naj:
Bum Genius, ale táto, lebo organic strašne dlho schne:
http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-one...
Tots Esayfit, tiež jednoveľkostná.
Imse 2v1 - dobre schne aj saje.
Itti Bitti SIO - do tej sa dajú kúpiť náhradné sady.
Swaddlebbees kapsová- dobre schne, ale treba dovypchyť.

Na noc mám Bum Hugger, asi od 5. mes. dovypchávam, ale malá prespí aj 13 hod. a neprečúra sa.
Super na noc je :
http://www.ekoplienky.sk/product/one-size-organ...
ale je drahšia.

Izabelka mne sa to nestáva, aby bola plienka mokrá hneď na chbátiku. Mne skôr preciká bokom.

kaktusik007
2. jan 2010

dievčence, tak vás poprosím, hoďte mi na tento zoznam kuk a pekne to spripomienkujte 😀
možno som naivná, ale verím, že táto zostava nám vydrží celú dobu... 😅 - mám to v exceli, tak to bude snáď v pohode zrozumiteľné 🙂

značka tovar veľkosť ks
nohavičkové plienky: Baby Lucy Organic 3v1 3
nohavičkové plienky: Baby Lucy Organic XS/S 2
nohavičkové plienky: Baby Lucy Bamboo suchý zips XS/S 3
nohavičkové plienky: Bum Hugger patentky S 2
nohavičkové plienky: Bum Hugger patentky L 2
nohavičkové plienky: Popolini Panda tencel 3v1 2
nohavičkové plienky: Baby Lucy classic 3v1 3
nohavičkové plienky: Baby Lucy color XS/S 3
nohavičkové plienky: Tots bamboozlees 2 2
nohavičkové plienky: Baby Lucy Bamboo patentky M/L 3
AIO POP IN 3v1 2
AIO Itti bitty SIO kapsové vkladacie plienky M 1
AIO Itti bitty SIO kapsové vkladacie plienky L 2
AIO Tots Easyfit 3v1 2
AIO swaddlebees ecconappies 3v1 2
AIO swaddlebees kapsová plienka L 1
AIO bluebery minky bamboo 3v1 2
klasické plienky Kikko bambusové plienky 3ks 70x70 2
vrchné nohavičky: Tots Flexiwrap 1 1
vrchné nohavičky: Tots Flexiwrap 2 1
vrchné nohavičky: Baby Lucy FIX XS/S 2
vrchné nohavičky: swaddlebees ABC wrap S 1
vrchné nohavičky: swaddlebees ABC wrap M 1
vrchné nohavičky: swaddlebees fleece wrap S 1
vrchné nohavičky: ovčia vlna klbko 100g M, L 4
vkladacie vložky Itti bitty original vkladacie vložky M, L 3
vkladacie vložky POP IN vkladacia nočná plienka 2
vkladacie vložky Baby Lucy plienková vložka bambus L 8
vkladacie vložky Baby Lucy bambusové plienky 30x30 7
príslušenstvo Popolini separačné plienky rolka 2
príslušenstvo Manufacturer sieťka na prádlo L 1
príslušenstvo extendor 1
príslušenstvo snappi 3
príslušenstvo Baby Lucy vrecká na plienky 28x50 2
príslušenstvo Popolini separačné plienky krabička 2

veronika2509
2. jan 2010

Ahoj miruss, takže si určite idem objednať látkove lienky a najviac sa mi pozdávajú tieto dva druhy Gro Baby a AIO. Ak by si mi vedela poradiť či na tieto druhy plienok potrebujem aj vrchné nohavičky kedže sú pogumované.

snikol
2. jan 2010

Ahoj mamicky.Chcem sa opytat ci sa zaobidem za cele prebalovacie obdobie aj bez vlniacikov,alebo su nutne do kazdej modernej latkovej vybavy?? 😉

miruss
2. jan 2010

Veronika, Minka IP.

Veronika na plienky typu AIO, veštko v jednom, nepotrebuješ vrchné nohavičky.

Katusik na výbavu sa pozriem večer. 🙂

katka.carska
2. jan 2010

vlniaciky:
z vlastnej skusenosti superwash vlnu radsej nie. Mali sme pletene aj take, ale dost prepustali aj po viacnasobnom lanolinovani. Na lemy okolo noziciek ci bruska dobra.

Ja som potrebovala na vlniaky na 1,5 rocne babo (10 kil) cca 60 g vlny,
na mrnouska okolo 40-50 g
plietla som zo sumavskej, ta sa mi zda najlepsia.