Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
5. jan 2010

doprane, nesmrdia 🙂

izabelkak
5. jan 2010

baby dobre je to spracované aj v tej link čo dávala dahlia http://www.latkovepleny.info/

a skratky sú tu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

s tým čo komu vyhovuje a nevyhovuje je to celkom ťažké, ja som si kúpila na noc babusové plienky ktoré sa na českom koníku velmi chvália, lenže ja absolútne neviem využiť ich kapacitu, aj dnes v noci mala Iz po 3 hod. velmi mokré pod gumičkou na chrbte teda aj na gumičke tak som ju s nervami vyzliekla a dala zatracovanú BG organic s tou bambusovou vkladkou do BI a vydržali 5 hod. 😝 ma to celkom štve neviem či zle dávam tie vkladacie plienky čo sú v tej plenuche alebo ja už neviem čo je špatne...

ešte som tak uvažovala ked periete v orechoch a používate fleesové separačky perete ich spolu s plienkami alebo zvlášť v inom prac.prostriedku? lebo vraj mydlo znižuje absorciu fleesu a tekutina po nom stečie? tak asi ani v orechoch by sa nemali prať? no neviem vyskúšam oprať separačky asi zvlášť....

no anavy má novinku, náherný prefold http://www.flickr.com/photos/ivuskah/4243512385/

to mne sa tiež malá vrtí čím ďalej tým viac, tak možno čoskoro s rovnými plienkami, prefoldami a podobne budeme dosť bojovať🙂))

zajaciq
5. jan 2010

bihan dakujem za info ohladom susicky.

spravila som si predbezny zoznam , bude mi stacit na prvy rok 4x IB SIO velkost M, k tomu 5x extra booster velkost M, 2x IB AIO, IB mini booster 2x, 3x Tots Easyfit AIO, 1x BumGenius v 3.0 ?

a k tomu popli v rolke celulozove, zlcove mydlo, sol na skvrny a tots vak na 10 pouzitych plienok

dakujem za nazor 🙂 😵

dahlia23
5. jan 2010

izabelkak, tie plienky od Anavy sú úplne úžasné, má ich vyfotené aj na facebooku, som ich už pozerala. lenže keď z tých Čiech objednávať je taká oštara.... ☹

jaandy
5. jan 2010

presla som tiez na orechy lebo mi zo slizu plienky smrdeli...nesmrdeli asi 2 tyzdne a teraz smrdia zas aj od orechov 😀

izabelkak separacky neries, per vsetko spolu 😉

dahlia23
5. jan 2010

andy, to si ma fakt potešila s tými orechmi. 😅
ale zas môže to byť aj pračkou. mne hrozne začalo smrdieť všetko oblečenie, som si myslela že z Ecoveru, lenže asi to bolo z pračky. som ju vyčistila (ocot nestačil) a prádlo zázračne prestalo smrdieť. asi ju fakt treba raz za čas vyčistiť. 🙂

bihan
5. jan 2010

Tea, skús pozrieť od nejakej 82. strany (dobre si pamätám?), tam bolo kopec rád pre začiatočníkov 😉

Zajaciq, osobne by som na novoška 4 IB asi nebrala.. sú medzi nožkami dosť tenké a prídu mi skôr na parádu a kratšie nosenie než na regulérne non-stop nosenie.. ak chceš nejaké AIO, tak by som radšej pridala BG alebo Pop-in, sú širšie a sú od narodenia po nočník. A AIO IB by som nebrala vôbec 😀

zajaciq
5. jan 2010

diki bihan a dahliai, tak asi skusim kupit po jednom IB SIO, IB AIO, BG, Pop-in a Tots Easyfit a k tomu zo 6 bambusovych BL malych s vrchnymi nohavickami. nejak si z toho nemienim robit tazku hlavu, kazdy vecer to hodim do pracky a bude. ked pouzijem sol, tak mi postaci aj lovela na vypratie ci treba nejaky special?

dahlia23
5. jan 2010

zajaciq, ja by som to radšej prala v niečom eko. neviem, ale mne sa zdá, že plienky, čo som prala v lovele sú oveľa viac zničené ako tie z orechov alebo zo slizu.

miruss
5. jan 2010

Zajaciq mne sa na riedku novorodeneckú stolicu osvedčili aj Imse 2v1.
A na pranie kombinácia orechov a soli sa mi páči, plienky sú jemnejšie.

dahlia23
5. jan 2010

miruss a ktorú soľ na škvrny používaš? mne sa orechy veľmi páčia aj na prádlo, čo nie je veľmi špinavé, také mäkučké ako z orechov nie je zo žiadnej aviváže.

juju
5. jan 2010

baby nemate nejaky sumar odkazov na pouzivanie stvorcoviek? ako skladat a kedy pouzivat? 😅

jaandy
5. jan 2010

juju
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/

nie je toho vela ale to uz vychytas za pochodu 😉

miruss
5. jan 2010

Dahlia Puer. 🙂

dahlia23
5. jan 2010

jej, veď to poznám 🙂 miruss, díkes 😀

dahlia23
5. jan 2010

juju, aj http://www.latkovepleny.info/
ja som sa včera podľa toho učila novosklad 😀

ludmilabb
5. jan 2010

aj ja som pozerala Anavy na FB a su krasne tie plienocky aj by som si objednala 😝 len ked pani je pred porodom

dahlia23
5. jan 2010

ludmila, veď to... ale mne tie modré vlniaky urobila. písala si jej?

katka.carska
5. jan 2010

Juju:
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_...
Skladanie je v zalozke Fotoalba aj nafotene

Maminy, mate niektora latkovu vybavu len z prirodnych materialov ? Ake s nou mate skusenosti ?

A co orechy ? Naozaj vyperu plienky ? Skusala som len vzorku a zdalo sa mi, ze nefunguju.
No teraz sme dostali cely balik, tak neviem co s nimi.
A naviac som sa dostala k clanku, kde je porovnavany ucinok orechov a cistej vody a vyhra to... (zvedavci nech citaju):
http://www.ptacek.name/Zachyceno-v-letu/mydlove...

matja
5. jan 2010

katka, fúha.... No neviem... Ja používam orechy... Síce nie, keď bola praženička, ale teraz áno a plienky sú čisté... A aj pri nich ostanem...

dahlia23
5. jan 2010

orechy dobre vyprali s puerom. ale zas som neskúšala na praženičku, to som o orechoch ešte nevedela.
teraz mám gel z orechov, lebo orechy boli fajn na vyššie teploty, na 40 som mohla asi fakt prať v čistej vode. 😅

dahlia23
5. jan 2010

Kati, ten článok je fakt haluz, to by nenapadlo. len sa mi nechce veriť, že Tide vyperie 12 hodín zaschnuté kari...
ale mám pocit, že ten gel z orechov perie lepšie ako samotné orechy.

olinka6226
5. jan 2010

katka zalezi ktore orechy. su 2 druhy. take male tmavohnede skrupinky tie su teda nic moc... a potom su take vacsie zlatave skrupinky a s tymi periem vsetko nase farebne pradlo + pravala som plienky ale tam som priadavala aj puer a vzdy pekne oprali. tie prve som skusala, za prve neprali a za druhe farbili 😖 mam z nich cele 300g balenie (teraz neviem ci som ho nahodou uz nevyhodila) a fakt otras. ako prve som poznala tie otrasne orechy a potom som narazila na tie vacsie co su fajn.

puer si tiez neviem vynachvalit. hlavne ak mame zasvinene biele veci (pozor na to cisto biele) tak napustim do vane horucu (fakt horucu) vodu dam tam puer, na hodku namocim a dam potom oprat do pracky a vypralo mi aj zasednute pradlo uplne do biela. teraz testujem na biele pradlo sonett prasok. zatial celkom spokojnost.

dahlia23
5. jan 2010

inak, olinka, vidíííš. ja mám orechy tie veľké. ja som raz dala z nich odvar aj do myčky a umylo sa všetko. ale tie malé oriešky, o tých mi niekto hovoril, že len farbia.... a gel robí ten istý, čo puer a tie veľké orechy.

etuska
5. jan 2010

Kočky,mate skusenosti,ci niektore farebne plienocky Baby Lucy pustaju farbu?
Uz sa tu tusim minule pisalo,ze ste prali aj biele s farebnymi a na plienkach ostali len zmolky inej farby.

etuska
5. jan 2010

Zvazujem totiz kupit 10ks plienociek tejto znacky-len neviem ako ich skombinovat?
BL Classic su sice lacnejsie,ale???Kupit radsej par ks BL Organic a par ks Bamboo?????dakujem 😵

dahlia23
5. jan 2010

etuska, ja by som organic nekupovala, tie som mala iba 2, ale hrozne stvrdli ☹
a flanelkami (classic) som bola spokojná, nenacucali síce veľa, ale ani veľa nestáli a boli dobré na praženicovú kakanicu. a babmboo, tie sú stále mäkučké, aj dosť nasajú, aj pomerne dobre schnú. 😉

etuska
5. jan 2010

dahlia-dik za tip 😉

etuska
5. jan 2010

Tie BL chcem vask uz pre vacsie babo,teda velkost M/L a teda neviem ci budu Classic OK.....radsej asi bamboo,ze-ale tie su uz drahsie

katka.carska
5. jan 2010

Olinka diky, to by ma nenapadlo, ze ich je viac druhov, tieto orechy su fakt vacsie a svetlejsie ako tie co som skusala.