Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
5. jan 2010

etuska, záleží koľko dieťa ciká. my sme mali classic 3v1, takže Lenke boli dobré do 2 rokov. ale od roka aj čosi sme sa snažili chodiť na nočník, nám stačili. ale nie na noc, samozrejme. 😅 ja by som asi zobrala viac tých bamboo, aj keď sú drahšie. môžeš ich na noc vypchať a budú ok. 😉

etuska
5. jan 2010

vdaka kočky za rady 😵 prajem dobru nocku 😵

miruss
5. jan 2010

Etuska ja mám organic 3v1 už 11 mesiacov a stále sú mäkkučké. Som veľmi spokojná, nedám na ne dopustiť. 🙂

miruss
5. jan 2010

A inak orechy sú Vitapura, tie nie sú podľa mňa dobré a Pods s tými som spokojná. 🙂

etuska
5. jan 2010

No vidim to tak,ze fakt si kupit po par ks z roznych(Organic,Classic a Bamboo) a uvidime 😅

etuska
5. jan 2010

...a teda ziadne z tych farebnych BL vam nepustali farbu?

emjee
5. jan 2010

no som z toho jelen - ja mam orechy pods, maju v priemere 2 cm a su tmave 😀 😝 prala som s puerom, takze vyprali, ale mam tie spravne? 😀

sissik
5. jan 2010

pods orechy sa macia viac aj mne.
tie tmavsie BL pustili trochu farby pri prvom prani.
a najmaksie su oranzove, potom tmave modre, cervene a bledomodre. potom ruzove, prirodne a limetkove asi na jednej urovni.

etuska
5. jan 2010

sissik-pozerala som si tvoj albumcek-Zuzanka je teda nadherne babatko 😵 a ta farebna plienkaova zostava nema chybu 😉
takze ak plienky zo zaciatku vyperiem samostatne potom sa nemusim bat ich prat spolu? 😕

sissik
5. jan 2010

dakujem 😔
ja som prala od zaciatku spolu, dokonca aj s bielymi stvorcami a uz su opat biele. ak nechces mat biele zajdene na 2-3 prania, tak oper osobitne a potom to uz bude OK

etuska
5. jan 2010

sissik-dik 😉
dobru noc 😵

izabelkak
6. jan 2010

ahojky, no ja mám tiež pods a myslím že prvé dve várky som prala aj bez sonettu na škrvny a vyprali, praženica úplne v poho, nepoužívame separačky a nemám na plienkach zatial jediný flak, zapieram žlčákom tak asi zato, v plienke ostane ešt dosť žlč. mydla kt. sa v práčke aktivuje... ale radšej na plienky vždy použijem nové orechy, teraz nedávnom som prala taký mix v použitých orechoch na 40 tke, všetko sa mi vypralo mimi bielych ponožiek tie vyzerali presne tak isto ako ked som ich tam dala🙂)))

a sissik ja tie farebné BL štvorce nemám🙂)) len tie tri pastelové farby a naj je tá prírodná s ružovou, limetka o poznanie tvrdšia...

izabelkak
6. jan 2010

Iz mala dnes nadránom 3 hod., BL bamboo v tom vkladku babyidea (trovrstvový flauš) a tú plienku by som mohla ždímať_)

matja
6. jan 2010

etuska, ja mám zase iný názor ako dahlia 😉
classic by som nekupovala, ak tak iba málo kusov
organic aj bamboo mám rada, aj keď stvrdli oboje, aj bamboo. A bamboo mi neschnú až tak dobre, ako písala dahlia
organic velur nestvrdla

matja
6. jan 2010

a žiadna farba mi nepustila... Raz mi plienky zafarbilo jedno tričko, po pár praniach mali zase svoju farbu.

brinzulka
6. jan 2010

od BL mame:
4classic...su trosku tvrde, ale v pohode...vypachavam ich aj kikko bambus.stvorcom-ten je super makkucky...
organic-su stale makke...dobre...
organic farebne: najtvrdsie yucca plant...sea blue a snow flake su v pohode...idu mat inak nove farby 😉
AIO pop in...original vkladacka stale precikana...cika nam vpredu...idu spravit svoje vkladacky..ale zatial vypchavam kikko bambus stvorcami-30krat 30 a original nocnu vkladacku pop in davam ako saciu vrstvu do vypreparovanej CT

Ja som classic nechcela...ale som s nimi spokojna-za nizku cenu sme kupili nepouzivane biele...Pozicali nam classik obrazkovu-a ta je tvrda a neforemna...a aj classik cerevena je neprijemna-tak tie maju velky cierny bod.

ludmilabb
6. jan 2010

mna len to mrzi ze mi dieta nie je az take spokojne v latkovkach sa jeduje ked jej plienku zakladam, no co uz hadam si nemysli, ze ich odlozim do skrine. Jendorazovky pouzivam Alany. teraz pouzivam hlavne nohavickove plienky aby som jej ich rychlo zalozila napr. BG

tea333
6. jan 2010

Ahoj baby, s chlapom sme sa bavili o plienockach, u nas budeme prebalovat asi narovnako, plus babky dedkovia tety a ujovia, kamoska bude tiez sem tam- pomahat,a citala som o plienockach AIO, kedze nepotrebuju vrchne gatuse, neskladaju sa, mi pridu najjednoduchsie..
mam teda otazku..po prvych tyzdnoch, ked budeme pouzivat stvorce,mozem pouzivat iba AIO?Je to dobry napad?
Chcela by som kupit viac velkosti, to ze dlho schnu a su drahsie mi nevadi, planujeme aj druhe a mozno tretie mimco 🙂 a mame susicku

katka.carska
6. jan 2010

este k BL: nemate niekto porovnanie tych starych a novych Organic (myslim, ze nove sa predavaju posledny rok)? Nove maju podla obrazka uzsi strih, ale neviete ako je to s ich tvrdnutim ? Diky

olinka6226
6. jan 2010

emjee tie pods su tie dobre. tie male som mala od popolini neviem najst vyrobcu...

co sa tyka BL, tak ja tiez classic velmi nemusim. radsej som mala organic 3v1 a bambusky su lepsie little lamb ako baby lucy, hoci aj baby lucy su fajn a svoj ucel splnia.

jaandy
6. jan 2010

tea333

susicka nic moc, znici ti plienky, hlavne tie aio...

mne sa tie aio moc nezdaju, radsej nakup rovno nohavickove a na to pul, to zvladne zapnut kazdy, akoby si dala 2 pamprsky na seba, na to netreba vysoku skolu a potom len tie plienky peries a gumene gate malokedy

tie aio ti mozu pretekat a co potom?

kamoska dava nohavickove od narodenia a v pohode...

to mas dobre ze tolki budete prebalovat, to moj vzdy utiekol ze on nevie, a teraz ze sa neda lebo mala uteka 😀 a ked ho prinutim tak musim po nom prebalovat lebo zastrci tricko do plienky a body zapne pod vlniaky... 😀

diocka
6. jan 2010

ja mam BL bamboo - a po oprani su sice trvdsie ale ked ich po vysuseni akoby nasucho zaperiem v rukach (sucham ich o seba, akoze nie o seba ako o mna ale o seba navzajom🙂 tak su znova makke - tie chpky sa postavia.

jaandy
6. jan 2010

izabelkak

to davas na kazde pranie nove orechy??? ved to by som sa ich nedokupila! na 60 ich otocim 4x!

juju
6. jan 2010

baby po precitani roznych komentarov a rad mam zasadnu otazku. Planujem latkovat od cca 3 tyzdnov a chcem kupit 2 sady plienok - pre male baby a potom uz pre vacsie kym sa nenauci chodit na zachod same. Ako som citala tak pre novorodenca sa odporucaju stvorce a tie ktore nemusia sat vela, kedze male casto cika a kaka prazenicku (tomu nerozumiem co to je 😅 ale prax urcite nauci) ale dolezite je aby dobre schli a bolo ich viacej. takze si nemam objednavat bambusove, alebo na noc ich ocenim? - ja som totiz mala v plane len bambusky a IV biofrote NB a par stvorcov, ale tie skor ako doplnok ale teraz som zmatena. mam radsej objednat menej save, lacnejsie a viacej plienok a v druhej serii bambusky? kedy vlastne novorodenec vyrastie a vyuzijem viacej bambusky?

jaandy
6. jan 2010

juju
kup od kazdeho trosku teraz, uvidis co ti sadne viac, ja teda aj teraz prebalujem co 3 hodiny a tak som prebalovala aj novorodena priblizne

tie mensie velkosti sa neoplati kupovat vo velkom mnozstve

stvorce vyuzijes na doma a tie ine vselijake na noc a na von...a nove plienky budes objavovat cely cas 😉

😀 a malicke babo ma taku zltu sracku co vyzera ako prazenica 😀 origos s bielymi bodkami, ked budes kojit tak to vobec nezapacha, normalne to citit za mliekom, po UM to teda smrdi riadne

tea333
6. jan 2010

jaandy a co SIO? tam sa tie vrstvy daju rozoberat, nie?
pozriem so nohavickove, naozaj to neznie zlozito 🙂
a budeme prebalovat len my dvaja primarne, ale ked u nas bude mama alebo pojdeme ku svokrovcom tak mi male ukradnu a nevratia (prve vnuca a vela skusenych a nadsenych milovnikov deti) 😀
a kamoska ked u mna bude bude sem tam mozno strazit, nech sa nauci, doteraz mala z deti strach 😝

bihan
6. jan 2010

Tak ja by som určite nejaké AIO (alebo SIO alebo ten princíp ako majú Pop-in) kúpila. Mám ich rada, veľmi mi nesedia nohavičkové plienky, radšej potom štvorec alebo viacvrstvovú plienku zapnutú snapkou a na to gaťky.

Podľa mňa každému vyhovuje iný systém a ťažko radiť čo kúpiť a čo nekúpiť.. je fajn si to vyskúšať a prísť na to, čo vyhovuje. Ako hovorím, ja som mala len 3ks origoš nohavičkových plienok (bum huggera a 2x SWB one size) a 2 som predala, lebo som ich neplánovala používať na druhé bábo. Zvyšok mám kapsy, AIO, SIO, štvorce alebo tvarované a úplne mi to vyhovuje.

taanak
6. jan 2010

oli, uz aj popolini predavaju iba tie velke orechy.
Je pravda, ze ked som kedysi skusala prat plienky s tymi malymi, tak to nebolo nic moc 😖

tea333
6. jan 2010

Bihan mne sa strasne pacia Itti Bitti SIO, su na ne dobre ohlasy?

miruss
6. jan 2010

Tea ja ich mám a som veľmi spokojná. používam veľkosť L už 5 mes. a stále sú krásne jemnučké. 🙂

Ja používam neóhavičkové, AIO a kapsy, tak mi to vyhovuje, ale myslím, že je o vec názoru.
Mám kamošku čo začala látkovať od 2 mes. malého. používa len IB SIO a BG Onesize v3.0. a je max. spokojná.
Treba vyskúšať a rozhodnúť sa.