Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
7. jan 2010

Stanusa, z tých koloriek od BL budeš možno trochu sklamaná.. veľa nenasajú a rýchlo tvrdnú.. oplatí a investovať do lepších a to isté platí o gaťkách... tie UNI myslím "nic moc"...

My sme nepoužívali špeci látkové plavky, ale také obyč, čo sa dali kúpiť v obchode.. raz nás nechceli pustiť na plaváreň s plavkami a musela som kúpiť v automate jednorázovku.. viac nás tam nevideli 😝

matja
7. jan 2010

baby, ak vás nechceli pustiť s plienkovými plavkami, myslíte, že vedeli, o akých plavkách je reč?

bihan, no keby tu bola možnosť vybrať si... Sme radi, že tu vôbec otvorili od septembra kurz.

emjee
7. jan 2010

matja vtedy som nevedela ani ja o akych je rec 😀

stanusa
7. jan 2010

diky bihan,
a ake gatky su dobre?
kedze maly raz dva vyrastie, tak sa mi velmi nechce investovat do nohavickovych plienok a ani nev

stanusa
7. jan 2010

ani neviem ako nam to pojde 😅

katka.carska
7. jan 2010

novorodenca som prebalovala cez den kazdu hodinku, syncek kakosil totizto pri kazdom dojceni. Takze u nas nejake extra save plienky neboli potrebne az do pol roka. V noci nastastie spinkal, cize ani nepil, ani moc necikal. Mali sme len stvorcove, nohavickovych by som potrebovala snad 20-25 aby to stihalo schnut.
Ale kazde dietatko je ine, uvidite, ake budu tie vase. Mozno nalozia do plienocky len raz za par dni.

stanusa
7. jan 2010

tak so trosku precitala dozadu vase odporucania
doobjednala som BL organic s-m-l a este popozeram aj tie stvorcove

katka a na tie stvorcove si co davala?

miruss
7. jan 2010

Stanusa na štvorce sú dobré Bummis super brite. le dobré nohavičky sú aj Tots flexiwrap, Thiersties, Imse Vimse.
Poslala som ti IP. 🙂

jaandy
7. jan 2010

naozaj periete len raz na 60 s orechmi? ja som prala aj v tych co som z nich prv robila vyluh a to sa varili aj hodinu...a mydlili v pohode, 3 prania musia vydrzat, to 4. je uz asi nanic ale ja to nejak presne nepocitam, stale postiskam to vrecusko a vyhadzujem az ked su tie orechy uz skoro prec a uplne na franforce, to ich uz vyhadzujem na kompost...

miruss
7. jan 2010

Ja ich tiež používam na 3 prania.

dahlia23
7. jan 2010

emjee, ja mám ten gel z orechov. u nás ho majú v jednom obchode. a na nete tuto:
http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc...

už je aj s levanduľovou esenciou, ten sa chystám kúpiť, keď domíňam tento.
inak som si robievala odvar z tých orechov, lebo na 30 tku to bolo lepšie. a aj na podlahy. ale keďže mám ten gel, už nevarím a na podlahy som dostala nový mop, ktorému stačí čistá voda. 🙂

izabelkak
7. jan 2010

ahoj kočky, tak som došla zrejme na to prečo mi na nočných plienkach steká cikanica, včera pretiakla popri nožičke ked malá ležala na boku, na vine nie sú plienky ani moje nešikovné zmenšovanie ale zrejme fleesová separačka opraná v mydlových orechoch, skúsila som dať takúto separačku pod tečúcu vodu-slabučký prúd, a všetka voda ostala na fleese neprešla ani kvapka, strčila som teraz pod tečúcu vodu flees opraný v ecovery a v momente ním pretiekla voda... takže flees.separačky v orechoch prat nebudem a malo by sa to zlepšiť...

dahlia23
7. jan 2010

izalenkak, tak už aspoň viem, prečo som nikdy neprišla na chuť BI mobilhour. vnútro bolo vždy suché a oblečko mokré. a to asi preto, že nám to po tom flíse stekalo. 😒

emjee
7. jan 2010

mam separacky neviem ake (dostala som od kohosi pri kupe plienok) - take kvazi papierove alebo vlizelinove ci ake, ale daju sa prat, no mam s nimi problem: sice zachytia stolicu ale plienka aj tak ostane flakata 😝 a musim ju preprat v rukach - flisove separacky to asi neurobia, ale taketo to robia aj vam?

izabelkak
7. jan 2010

ja myslím že aj flees vždy čosi z tej stolice prepustí, aj ked pri tuhej stolici by to mohli tie separačky zvládať lepšie?) neviem no praženicu to vždy trošku prepustí ale je to nič proti tomu keby separačka nebola, dnes som si práve trúfla použit celulózovú separačku a vyzerá to nádejne, žiadne červené bodky ani nič podobné...
na tuhú stolicu sú viskozové. celulozové sú také viac papierové by som povedala? teda ja mám disany a tie sú celuloz.sú ako hajzelpapír, viskozove niečo ako vlžené utierky ale suché.... teda pred použitím🙂

hmm to ja sa divím že mne MMT sala aj tú som prala v orechoch...

emjee
7. jan 2010

no toto budu tie viskozove, M. ma riadne tuhu stolicu, ale aj tak ostavaju otlacky pod tou separackou 😝

dahlia23
7. jan 2010

izabelkak, prepáč, torchu som Ti dokomolila meno 😉
ja mám teraz pre drobca nachystané tie celulózové. pri Lenke som mala také obyčky zo zdravotníckych potrieb, Mimino či ako sa volali. a flísové sme začali používať až keď bolo kakanie do plienky občasné. tú jednorázovú separačku bolo predsa len ľahšie spláchnuť do záchoda ako čistiť tú flísovú. 😅

izabelkak
7. jan 2010

dahlia neva ani som si nevšimla🙂)) emjee tej tekutinky je tam vždy asi trochu, ale teda pri praženici je to velky rozdiel davat prec celu naloz alebo len ten fliacik, snad ich budeme moct pouzivat, tiez teraz davam tie celulozove ale mam nakupene aj viskozove, tak si z nich zatial robim vlhcene obrusky...

no to muselo byt s tou kapsovkou veru, na tej separacke sa normláne urobili oká vody a ked som ju mierne nahla hned to komplet všetko stieklo dole, takže mydlo fakt eee...

sa mi Iz prave potento do poslednej suchej nocnej plienky, tak zase ideme v BG organic + bambusový twofold od BI, kelu tuším na noc presedlám na AIO plienky🙂)) škoda že BG organic tak dlho schne...

jaandy
7. jan 2010

no ja vsetok flis periem v orechoch a nic zle som na nom nepozorovala...a napriklad BH by sa tazko oddeloval flis koli praniu 😀 a funguje dobre

dahlia23
7. jan 2010

tak ja som z toho fakt jeleň. no, ale budem mať možnosť to otestovať druhýkrát. 🙂

izabelkak
7. jan 2010

no mne každý flees zreagoval pod tecucovou vodou inak - opraný v orechoch a opraný v ecovery, dokonca som tie viac krat oprane v orechoch preprala ručne v ecovery a zda sa mi, že to ešte ešte nesakuje tak ako ten čo som vobec neprala v orechoch, skusim oprat ešte v pračke a ak nepomoze vyhodim ich aby sa mi nedoplietli...
čítala som to aj dávnejšie kdesi, ale včera o tom písala znovu na lčeskom MK ivuska.h (Anavy) tak som to vyskusala a fakt to tak je, ale napr. u MMT som problem nevidela a je celá fleesova, tak tomu fakt nerozumiem...

dahlia a tiež spomína že jej to robila kapsovka od BI, tak asi tá istá ako si mala Ty, vraj jej po tom fleese stekala voda v guličkách a vobec sa nevsakovala, perie v slize...

jaandy a ty máš separačky z Irmy?

sisa.b
7. jan 2010

ahojte 🙂

chcem sa spytat, ci nema niektora z vas skusenost s gro baby plienkami

dahlia23
7. jan 2010

sisa, ja mám nachystané pre mimi, ale skúsenosť zatiaľ len na bábike 😀
ale počkaj, tuto nájdeš:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tam mi baba s nickom romankav písala porovnanie s IB SIO 😉

emjee
7. jan 2010

som sa rozhodla, ze budem prat kazdy 3. den a nie kazdy 2. 😀 a tak idem este kupit nejake nohavickove hlavne na den / na doma - co poviete?

BL bamboo
panda tencel
TB flexitot

sisa.b
7. jan 2010

emjee, aj ja som sa tak rozhodla 😀 preto stale dokupujem plienky. za chvilu budem prat kazdy 4 😀 😀 😀

dahlia, dakujem 🙂

izabelkak
7. jan 2010

dahlia inak tá kočka tie plienky v ČR predáva🙂)) už tu ale myslím o nich písala majkas ak sa nemýlim? dúfam že som neskomolila nick.

dahlia23
7. jan 2010

ja som dneska riešila dilemu, či dokúpiť pre mimi nejaké mini plienky alebo nie. štvorcov mám hrozne veľa, myslela som, že ich využijem na novosklad, ale potom som sa zas namotala. a to som povedala, že pre druhé už nemusím plienky kupovať.
chcela som
BL organic (keď sú pochválené - ja mám tie staré ešte ☹) XS-S 2 ks
BB classic XS-S 5 ks
HD pastelka - 5 ks
IV biofroté 3 ks

lebo som zistila, že mini plienok (S) mám len 6, zbytok (15) sú 3v1 a ostatné mám Lká.
tak fakt neviem, čo mám robiť.... kamoška ma presviedča na ten novosklad, asi to bude najrozumnejšie 😅

sisa.b
7. jan 2010

dahlia, ja by som na mimi tiez nohavickove nejak neriesila, akurat na von, inak by som davala vv plienky so snapkou - podla mna idealnejsie nez stvorce na novosklad.

a tu plienku teda musim mat 😀 akurat mne sa pacia tie nove farby a z ameriky mi ju nechce nikto poslat ☹

izabelkak
7. jan 2010

sisa.b tak skús od tej češky už má inzerát aj nové vzory, ak tam teda je niečo z toho čo Ťa oslovilo? https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

izabelkak
7. jan 2010