Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
13. jan 2010

na hybler cz maju tetraplienky roznych rozmerov 😉

crysmile
13. jan 2010

ja mam tie kikko osusky cely cas co mam malu - 2ks a stale ich pouzivam.. su tak hrubo tkane, fajn kvalita..

cicimon
13. jan 2010

ja chcem take na prebalovanie....a v Tescu mali aj ten Hybler a tie sa mi zdalli tiez trochu gazove...mam 2 osusky Tetra a tie sa mi zdaju dobre,,,a to je ten plienkovy typ...akurat ze som ich dostala,,,takze chcem nieco fakt "nepriesvitne negazove"...a chcem ich najprv vidiet, lebo aj v rakusku co som bola pozriet, skoro vetko ten hybler a sama gaza..

zajaciq
13. jan 2010

nasla som, aj na sk stranke diki. ale 80x80 velkost nemaju lux len normal, tak kupim aj take balenie aj 70x70 eco lux. a ta tetra je super aj s potlacou 😎 😎 😎

emjee
13. jan 2010

cicimon tak potom radsej tie mam happy squares alebo kikko

cicimon
13. jan 2010

happy squares je nazov plienok?

izabelkak
13. jan 2010

cicimon MaM happy square, ale na novoška skor 70 x 70 to kikko a potom na vačšie mimi 80 x 80 ...

tetraplienku mám je husto tkaná, dobre nasaje po okúpaní ale je stále taká tvrdá aj po viac opraniach, na socikovské osušky to veru nemá, neviem akú sú tie kikko verím že na dotyk lepšie?

cicimon
13. jan 2010

my mame doma este po mne 30 rocne a kebyze nie su uz zazltnute....myslim ze kvalitou lepsie ako vsetky tieto teraz..

dugyna
13. jan 2010

crysmile suhlasim s tebou..lekari su velmi ovplyvnovany firmami co im ponukaju reklamne letaky podpisuju s nimi zlmuvy..skor si mali poriadne prestudovat ake su super dnesne latkove plienky

neurologia
13. jan 2010

cicimon ved nevadi ze su zazltnute...ucel splnia podla mna mozte ich nosit doma....a na "renprezentaciu"kup nejake nove...

izabelkak
13. jan 2010

ja si tiež myslím že tie socíkovské štvorce možeš s kludom využiť, čo ak sú zažltnuté to neva, vyperež na 90 stup. pre klud na duši a šup ho, ja keby som také mala isto by som pužila, sú super makkučké čo tam po farbe, ved tie nebielené to sú také ako prírodné nie biele, moja mama ked to videla, tak sa ma pýtala že prečo to má takú zvláštnu farbu a nie sú pekné bielučké🙂))

neurologia
13. jan 2010

ja mam este po mne ale iba 10 stvorcov ostatok som musela dokupit bo mamina vsetko rozdala a ako by sa teraz hodili no kto vedel.....ze budem aj ja latkovat 😉
cicimon radsej si usetrene peniazky odloz alebo vyuzi na nieco ine.... 😉

snikol
13. jan 2010

cicimon neskusila si ich vyvarit s odfarbovacom??aj ked to nie je eko.ja mam tiez este po krsnatach tie socikovske a su krasne po vyvareni.

cicimon
13. jan 2010

no tie plienky su este u mamy, ale ze ich uz vyprala a asi aj dala v save vymovit, tak ze su skoro vsetky pekne biele, asi 20ks 🙂 neviem, ci to bude stacit, ale este asi pojdem pozriet, ci niekde budu mat aj nejake poriadne, nie gazove...
mne tie Hybler pripadali ako gaza,,

cwrlik
13. jan 2010

Mile latkarky,
mam na vas otazku... moj drobec ma 5 mesiacov a od zaciatku ficime na systeme 1 cc Happy Square na novosklad + 1 cc Kikko na osminy + separacka (akurat na noc davam BBH a na von HD PAstelka+vv Popolini). Uz sa vsak dost hybe, a mne sa zda, ze ho ten balicek plienok dost obmedzuje v pohybe... ked je zabaleny, napriklad nohy vobec neudvihne. Akonahle ho necham rozbaleneho, nohy hore, a na bok, a na brucho a hybe sa odusu.
Tie z vas, ktore pouzivate len stvorcove plienky, ako to riesite s pohybom babatka? Alebo neriesite? Alebo co s tym robili nasi rodicia? Alebo im to nevadilo? Neda sa drobca stale nechavat rozbaleneho...
No a este by som vas chcela poprosit o tip, ktore stihle nohavickove plienky sa vam osvedcili, ak by som teda chcela prestat so stvrocovymi, kvoli tomu pohybu...
Vdaka 🙂

cwrlik
13. jan 2010

Btw, ked sa bavite o bielosti plienok, periem v Lovele a neviem co je to za sajrajt, ale este aj tie nebielene plienky su po tych par mesiacoch bielucke ako sneh. A podedene zazltnute bavlnene kosielky ani nehovorim...

dahlia23
13. jan 2010

ja som si tiež kúpila nebielené štvorce 🙂
a biele mám ešte po mne samotnej. asi to nie je typ "aby bílá bílá byla", ale na to sa môžem vykašľať. 😀

dugyna
13. jan 2010

dahlia a stvorce mas ktorej velkosti..a kolko kusov?

dahlia23
13. jan 2010

dugyna, veľa 😅 . máš aj IP

jaandy
14. jan 2010

cwrlik

mne sa zdaju najuzsie swadlebees plienky viacvelkostne a nasaju okamzite takze netecu bokom

potom su stihle aj itti bitti...

ale kludne ho nechaj rozbaleneho len takto http://www.branakdetem.cz/buretova-mokomini.htm 😉 aj mu lepsie vyvetra ritka, alebo len jednu plienku mu daj na novoska cez den doma a prebaluj castejsie, to by mu teda nemalo vadit az tak v pohybe (inak on sa ti rozpohybuje aj v tej velkej plienke neboj 😀 az ho nebudes stihat chytat 😀 )

miruss
14. jan 2010

Cwrlik bábo s naučí hýv´bať aj s plienkmi, ale ja ja som si dokúpila AIO a kapsové, lebo sú užšie medzi nožičkami.
Štíhle sú Itti Bitti, Swaddlebees kapsová a aj AIO a Tots Easyfit.
Máš aj IP, klikni hore n internú poštu. 🙂

izabelkak
14. jan 2010

cwrlik alebo ak Ti kaká pravidelne alebo po vykakaní ak nálož neočakávaš, možeš klasický štvorec zložiť na dvanástiny, je to štíhlučké a menej mokré ako ked sa vyciká do nevypchatého novoskladu....

baby ja si to látkovanie asi fakt neužijem, zase máme problém s kožičkou ja už som fakt na prášky ☹ budeme musieť ku kožnej snáď nám pomože aj ked o jej kvalitách dosť silne pochybujem 🙄

izabelkak
14. jan 2010

jejda baby nejako ste stíchli stačí že som zdemotivovaná ja, aspon sa mi tu dobre číta a dobrom vám závidím 😒 😉

izabelkak
14. jan 2010

jejda baby nejako ste stíchli stačí že som zdemotivovaná ja, aspon sa mi tu dobre číta a v dobrom vám závidím 😒 😉

izabelkak
14. jan 2010

no tak ja dnes perlim, už som radšej 🤐

kaktusik007
14. jan 2010

mi prave volal manzel, je u svokry na dva dni (ja som doma na pn) no a prave si vypocul fantasticku prednasku jeho sestry o tom, ake su pampersky skvele, ako moc vlhka nasaju, a ako sa potom ani casto nemusi prebalovat, pretoze dieta neciti sucho... 😠 a ze frote plienky iba drazdia zadocek, ze to je potom agresivny ten moc a robi to sarapatu dietatku a iba zapareniny... 😠 ...ach jaj, este ani latkovky nemame kupene, a uz tu mame prednasku o ich skodlivosti... je mi z toho zle....
najlepsie na tom je, ze vsetky info o latkovkach viem ja, MM len tak sprostredkovane, lebo uznal, ze je to hotova maturita 😉 a tak ked do neho huci jeho mama so sestrou tak nevie argumentovat a je trosku bezbranny.... tak som sa zmohla na vysvetlenie cez telefon ze to su uplne ine plienky ako co byvali kedysi, ze sa nemusia vyvarat, ani zehlit... a ze ano, pamperska je super ze dietatko neciti sucho, ale potom to vyzera tak, ze svagrinej dcerka ma dva roky a este stale nosi plienky a nocnik nikde.... a jej starsi bracek?? ten chodi na nocnik iba asi pol roka, a to ma uz styri.....

tak... som sa rozpisala... ale som uz kludnejsia a dakujem, ze ste si ma vypoculi 😀 hned mi je lepsie.. 😵 - a na mm ten argument s nocnikom zabral, a bol cely nateseny, ze ma na sestru protiargument 😀

kaktusik007
14. jan 2010

pocuvali ste aj vy o skodlivosti latkoviek od rodiny??? a celkovo odradzovali vas od toho??? lebo... si viem predstavit, ake to ma teraz chudatko mm tazke, pod ich palbou.... este stastie, ze byvame 130 km od nich 😀

miruss
14. jan 2010

Izabelka to mi je ľúto, že má malá problémy s pokožkou, dúfam, že to čoskoro bude ok.
Skúšala si toto:
http://www.ekoplienky.sk/product/buretovy-hodva...

Kaktusik tie argumenty o pamperskách. 😠 A to ešte môžeš spomenúť, že vedci nedávno dokázali, že používanie jednorázoviek u chlapcov môže zapri´íčiniť prehrievanie mužských pohl. orgánov a môže to viesť k neplodnosti.
Mne svokra pokiaľ nevedela čo sú to za plienky, tak tvrdila, že si zbytočne komplikujem život. Ale keď ich videla, tak nechápala, že aké sú krásne a aké je to jednoduché, teraz už prebaluje malú aj ona do látkovky. 🙂

kaktusik007
14. jan 2010

miruss, presne to si myslim... ze ked uvidia na vlastne oci, o com to vlastne je, tak potom uz ten natlak nebude... len to dovtedy vydrzat!!! 😅 heh, manzelik im este spomenul ze jedna plienka stoji okolo tristo korun... a tak ze sa im pretocili oci a ze ci sme normalni.... tak... som zvedava, co povedia mne, ked tam pojdem.... 😖

dahlia23
14. jan 2010

izabel, ja som na teba dneska myslela, mali sme v ekoklube tému Prírodná kozmetika a tým aj súvisiacu tému liečenia všelijakých "neduhov". len som presne nevedela, čo tej Tvojej malej je. ak chceš, napíš do IP, môžem Ti trebárs dať kontakt na tú pani, čo sa tomu venuje, možno niečo vymyslíte, my sme sa už vylízali z kde čoho.
alebo skús ten buretový hodváb, to by tiež mohla byť cesta.

kaktusik, a tie pampersky, to ani nehovor... niektoré si chvália jednorazovky, lebo že stačí prebaľovať len trikrát za deň. že to sú super plienky. 😒 fuuuuuuj 😎